Somogyi Hírlap, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-25 / Vasárnap Reggel, 12. szám

2001. március 25. ★ SPORT-, ★ 11 A Paksra maradt az ünneplés Klíma-Vili Purina Kaposvári KK-Atomerőmű SE 82-94 (25-24, 24-20,14-19,19-31) Az Atomerőmű SE nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miu­tán tegnap a kaposvári városi sportcsarnokban legyőzte a Klíma-Vili Purina Kaposvári KK csapatát. A harmadik helyen a Marc-Körmendet legyőző Albacomp-UPC együttese végzett. Az elején kell leszögeznünk, meg­érdemelten nyert a paksi együttes. Kemény, férfias, ám igen sportszerű csatát láthattak azok, akik a Duna Televízió élő közvetítése helyett a városi sportcsarnokot választották. A kaposváriak a Marc-Körmendet legyőzve, a tolnaiak kupavédő Albacomp-UPC-t verve jutottak a fi­náléba. Korábban még egyik csapat sem nyerte el a trófeát, így mindkét gárda nagy lehetőség kapujában állt. A hazaiaknál Földi Sándor változta­tott kezdőcsapatán, Nunnery helyett Bencze lépett pályára. A sérüléséből felépült bedobó Madison őrzésével volt megbízva. Idegesen, kapkodva kezdett mindkét csapat, közel há­rom percig nem született kosár. Az előző nap pontrekorderére, a kapos­vári Halimicsre felváltva ügyeltek a paksiak. A kezdeti kosárcsendet Si­mon duplája szakította meg, majd Bencze szerzett szép triplát. Az első igazi hangrobbanást Halimics távoli kosara után hallhattuk és a minta­szerű kaposvári akciók után pedig már Fodor Péter edző volt kénytelen időt kérni. Szervezettebbé tette vé­dekezését a tolnai gárda, amely Madison és Davis pontjaival 22-22- re egyenlített. A lepattanók terén alulmaradtak a hazaiak, akik így nem tudtak „meglépni” az ellenfél­től. A folytatásban Varga Roland vette át Simon Balázs helyét az irányító­poszton. filipoyws“próbálkozott há-„ rompontos kosárral, de ezúttal nem volt szerencséje. Újabb kosármentes időszakot élhettünk át, ám a küzde­lem gigászi volt a pályán. .Minden labdáért kemény harcot vívtak a mérkőző felek. Szervezetten és igen lelkesen kosárlabdázott a paksi együttes és egy pillanatra sem ha­gyott kétséget afelől, hogy meg akar­ja nyerni az' összecsapást. A lepatta­nók még mindig többször landoltak a paksi kezekben, emiatt rendre egyenlíthetett a vendéggárda. A szü­netig a 49-44-es vezetést sikerült ki­csikarni elsősorban Halimics révén, aki nem is töltött, csak lőtt. A pihe­nőt követően Czigler zsákolt, majd Madison pillanatai következtek. A tavaly még Kaposváron szereplő amerikai, bizony sok borsot tört a somogyaik orra alá. Az ő révén egyenlített 51-51-re a Paks, majd a negyed végére' is versenyben ma­radt. Az utolsó „felvonás” 63-63-ról indult. Czigler kipontozódása után nei paKsi ameriKai a Magyar nupavai joggal remélhették a hazai szurko­lók, hogy centerposzton döntésre vi­szi a dolgot a Klíma-Vili. Nem így történt... Sajnos, egyre több külső dobást hibáztak a kaposváriak, akik fegyel­mezetlen támadás-befejezéseikkel egyre reménytelenebb helyzetbe so­dorták magukat. A végjátékban már hiába szabálytalankodtak a hazaiak, Davis gyors ziccerei pedig végleg megpecsételték a kaposváriak sor­sát. Összességében megérdemelten hódította el a Magyar Kupát a végig fegyelmezetten kosárlabdázó Atom­erőmű SE. A Klíma-Vili Purina Ka­posvári KK fennállásának eddigi leg­nagyobb sjkerét glérvg ezüstérmet szerzett. Ahogy azonban ez lenni szokott mááodik helyezettként, az eredményhirdetésnél egyik játékos sem tudott örülni a nyakába akasz­tott medálnak. Pedig az is szépen csillogott... így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Váradi, Szabó Cy. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Simon (4), Bencze (5/3), Halimics (22/9), Filipovics (8), Ivkovics (20). Csere: Nunnery (14), Varga R. (5/3), Szőke (-), Gémes (4). Vezetőedző: Földi Sándor. Atomerőmű SE: Mészáros Z. (8), Davis (30), Madison (22/9), Jurgilas (6), Czigler (9). Csere: Fo­dor M. (6), Rajkó Zs. (8/6), Érsek (5/3) Lőrincz (-). Vezetőedző: Fodor Péter. Edző: Hirt Attila. Az eredmény alakulása: 4. perc: 11-6, 13. perc: 29-26, 16. perc:, 34-38, 28. perc: 63-63, 37. perc: 76-82, 39. perc: 77-89. Kipontozódott: Bencze (a 40. percben), illetve Jurgilas (a 27. perc­ben), Czigler (a 34. percben), Mé­száros Z. (a 38. percben). Jók: Ivkovics, Nunnery, Halimics, illetve Davis (a mezőny legjobbja), Madison, Mészáros Z., Czigler. Földi Sándor: - Az utolsó negyed­ben nem jöttek be a dobásaink, ezt ellenfelünk könyörtelenül kihasz­nálta. A lepattanókat sem tudtuk megszerezni, így a Paks könnyű ko­sarakat szerezhetett. Köszönöm a csapatnak, hogy eddig is eljutot­tunk, a közönségnek pedig azt, hogy mellettünk állnak. Fodor Péter: - Örülök,,, hogy,végig bírtuk erővel a találkozót. A végén szükségszerűen kellett szerkezetet váltanunk, ám ezt is át tudtuk vé­szelni. A paksi kosárlabda legna­gyobb sikerét értük el, ez mindennél többet mond. A harmadik helyért: Albacomp-UPC-Marc Körmend 100-69 (31-21, 25-10, 23-17, 21-21) A Magyar Kupa végeredménye: 1. Atomerőmű SE, 2. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK, 3. Albacomp-UPC, 4. Marc-Körmend. A eredményhirdetésnél Terrence Davis (Atomerőmű SE) nemcsak a mérkőzés legeredményesebb pont­szerzőjének járó díjat, hanem a leg­jobb játékosnak járó különdíjat is megkapta. A kaposváriak legjobbja Emir Halimics lett és Sztojan Ivkovics is elismerésben részesült teljesítményéért. Kun Zoltán LABDARUGÓ NB I B Nem csak két pont veszett Rákóczi FC-Contimex-Százhalombatta 1-1 (0-1) Forró hangulatú mérkőzést játszott tegnap a Rákóczi labdarúgó csapata: a végén örülhetett a pontszerzésnek. A játékosok a döntetlen mellé négy sár ga és két piros lapot is begyűjtötték, amelynek következményeivel a folyta­tásban is számolni kell. A fölázott, mély talajon kaposvári roha­mokkal indult a mérkőzés. A hazaiak sok oldaladogatásra építették akcióikat, így mindig időt hagytak ellenfelüknek a köz­be avatkozásra. Ettől függetlenül két íz­ben is Nagy E. bravúrjai mentették meg a vendég kaput a góltól. A tudatosan felépí­tett vendég kontra akciók egyikének vé­gén, csaknem az egész hazai védelem sta­tisztált, amikor a mozgékony Károlyi R. a kifutó Balajcza mellett a kapu bal oldalába gurított. 0-1. Őze Tibor a Rákóczi edzője két gyors cserével igyekezett frissíteni, ám a szünet után már kellő lelkesedéssel küz­dő kaposváriak ritmusát a vendégek is át­vették, és mozgékony középpályásaik ré­vén számos ellenakciót vezettek. A kapu előtt továbbra is tehetetlen hazai támadók becsületét az előrehúzódó Mező mentette meg a 78. percben szerzett fejesgóljával. 1-1. Sajnos a játékvezető kezéből idő­közben kicsúszott a mérkőzés, az ideges hazaiak (többször fölöslegesen, de megér­demelten) sárga majd piros lapokat is be­gyűjtötték, ám a másik félnél elnézőbb volt a bíró, így ha közvetve is beleszólt az ered­mény alakulásába. A tárgyilagossághoz tartozik, hogy nem miatta ment el a terve­zett további két pont. Egy ilyen rangadón három-négy játékos gyengébb formájának ím ez az ára. No meg majd a lapok követ­kezményei. így játszottak Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Saskőy (Koch, Puskás) Rákóczi FC: Balajcza - Mező, Csík, Deme-Tóth G., Lassú, Ulrich, Horváth Z., Neubauer-Rajczi, Marcsek. Edző: Őze Ti­bor. Százhalombatta: Nagy E.- Jakab, Sztanó, Móra-Domokos, Kovács B., Szabó Z., Pedró, Serfőző-Károlyi G., Károlyi R. Edző: Gálvölgyi István. Csere: Rajczi helyett Anghel (43. p.), Horváth Z. helyett Erdei (46. p.), Tóth G. helyett Jéger (74. p.), Domokos helyett Reinaldó (80. p.). Sárga lap: Mező (11. p.), Károlyi R. (20. p.), Deme (49. p.), Neubauer 53.p.) Móra (61. p.),Marcsek (70. p.), Reinaldó (84. p.). Kiállítva: Deme (második sárga lap után 85. p.), Jéger (megrúgta Pedrót 89.p.). Jók: Mező, Csík, illetve Nagy E., Domo­kos, Pedró, Serfőző, Károlyi R. Szögletarány: 7:2 (5:1) Őze Tibor: Ahhoz, hogy az ilyen mérkő­zéseket meg tudjuk nyerni, végig úgy kelle­ne játszanunk, mint ezúttal a második fél­időben. Gálvölgyi István: Forró hangulatú mér­kőzésen felnőtt csapatunk a feladathoz. Sajnos, a játék képe az eredményben szá­munkra nem realizálódott. Jutási Róbert Pontmentés Baranyában Pécsi MFC-Siófok 1-1 (0-0) Egy pontot szerzett Pé­csett a Dél-Dunántúli NB I /B rangadón a Siófok, amely tizenegy perccel a lefújás előtt egyenlí­tett. A döntetlen igazsá­gosnak mondható. 13. perc: Horváth Gy. 10 méterről a jobb kapufát ta­lálta el. 39. perc: Szabó J. 9 méterről nagy helyzetben a jobb kapufa mellé gurí­tott. 55. perc: Kulcsárnak a gólvonalról kellett mente­nie. 61. perc: Sípos jobbról beadott, Horváth Gy. az ötösön belül levette a lab­dát, aztán nehéz szögből, jobbról, jobb lábbal, 3 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). 79. perc: Vojtekovszki bal oldalról beívelt, Havrán 5 méterről, pattogósán a kapu bal ol­dalába rúgta a labdát (1-1). így játszottak Pécs, 1500 néző. Vezette: Arany. Pécsi MFC: Herbert - Ha­lász, Dienes, Kutas - Sípos, Csapó, Márton, Závoda, Kulcsár - Horváth Gy., Ki­rály. Edző: Torna Árpád. Siófok: Csernyánszky - Baranyai, Kovács, Hos- nyánszki - Tóth Cs., Szabó J., Petrák, Vojtekovszki, Hudák - Szabó Cs., Hav­rán. Strausz László. Csere: Márton helyett Gálffy (34. p.), Hudák he­lyett Dűli' (40. p.), Hosnyánszki helyett Montvai (68. p.), Király he­lyett Sitku (71. p.), Szabó J. helyett Grosz (83. p.), Závoda helyett Horváth S. (83. p.) Sárgalap: Sípos 16. perc, Csapó 25. perc, Baranyai 28. perc, Hosnyánszki 56. perc. Szögletarány: 3:9 (1:4) Jók: Herbert, Dienes, Horváth Gy. illetve Szabó J., Vojtekovszki, Kovács. Torna Árpád:'- Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés, kezünkben volt a győzelem, ám a túlzott akarás belehajtott bennün­ket egy olyan hibába, ami­ből a Siófok egyenlíteni tu­dott. Strausz László: - Jó ira­mú mérkőzésen mindkét csapat játékában benne volt a győzelem lehetősége. A felek arra is törekedtek, de döntetlen született, ami igazságos. Horváth László VENDÉGVÁRÓ Széchenyi Étterem Hangulatos élőzene, tánc Kaposvár, Csokonai u.3. (Megyeháza) Tel.: 82/314-362, 06-20/986-4767 _ Nyitva: 11-23 óra | BANDI VENDÉGLŐ Kaposvár, Baross G. u. 21. Tel.: 06/30/243-1882 ______i___________ -/ VE GYES JAMINA-CSORNA Vásároljon gyári vevőszolgálattól hódfarkú 10%-os kedvezménnyel lamina cserepeket ajándék fóliával, Csornai cserepeket azonnal raktárról, bitumenes zsindelyek kedvezmény­nyel. Tel.: 85/554-136. •36485’ Fehér Orrszarvút Étterem-Bár Kaposvár, Bajcsy-Zs. u. 1/c. 06/20/9242-094 | Aranykengeru Étterem] Kaposvár, Arany J. u. 76. S 82/511-140 Kastélyszálló Szarkavár | Telefon: 82/578-410 SÖKIMNt'É Kaposvár, Fő u. 14. APRÓ-CSEPRŐ ETŰD pianino újszerű állapotban eladó. Tel.: 84/310-591. •36572­Újabb vereség Marcali VSZSE-Lénia-Kiskunhalasi NKSE17-22 (10-10) Gólszegény mérkőzésen is­mét vereséget szenvedett a Marcali VSZSE-Lénia NB l-es női kézilabdacsapata. Macsesic révén a vendégek sze­reztek vezetést; a légiós góljára Milinte kétszer is válaszolt, majd Gridnyeva kapus bravúrja­ival, és Koroknai szép találatá­val két gólra nőtt a hazai előny. Ebben az időszakban a vendég Kiskunhalas átlövői nagy hiba­százalékkal tüzeltek, Kurgyis vi­szont a harmadik hétméteresét és a negyedik gólját is belőtte, így a 24. percben a vendégek át­vették a vezetést. A második já­tékrész elején a hazai alakulat öt emberrel is kétgólos előnyt szerzett, amit aztán gyorsan le is adott. A 40. perctől a Kiskun­halas már nem engedte ki a ke­zéből a vezetést. A teljes képhez tartozik, hogy a nagyon gyen­gén működő játékvezetői duó gyakorlatilag korlátlan ideig en­gedte a kiskunhalasi támadáso­kat. Ezzel az újabb vereségével a Marcali VSZSE-Lénia csapata gyakorlatilag elveszítette lehető­ségét az NB I-es tagság további megőrzésére. így játszottak Marcali, városi sportcsarnok, 600 néző. V.: Szabó K„ Tóth J. Marcali VSZSE-Lénia: Grid­nyeva - Utasi (3/1), Szloboda, Mészáros (1), Koroknai (5), Per­inger (4/1), Milinte (4). Csere: Bodor (kapus), Hagyánek, Er­dei, Elekes, Pék, Farkas V. Edző: Szántó Angéla, Szlobodáné Si­mon Judit. Kiskunhalasi NKSE: Vörös - Dumitru (1), Kurgyis (6/5), Szarka (5), Macsesic (5), Bemáth (1), Katkó (1). Csere: Pastrovics (kapus), Kása (2), Pucsli (1), Csengeri, Zámbó, Mucsi. Edző: Róth Kálmán. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 5/5. Jók: Gridnyeva, illetve Macsesic, Szarka. Szlobodáné Simon Judit: - Minden tőle telhetőt megtett a csapatom. Sajnos, csak fele any- nyian vagyunk, mint az ellenfe­leink, így pedig nem lehet mér­kőzést nyerni. Róth Kálmán: - Végre újra érezhetjük a győzelem ízét - úgy érzem, megérdemelten. Samu László TÖBB MINT EZREN FUTOTTAK. Nagy sikert aratott a Kaposvár belvárosában ren­dezett pénzdíjas Tavaszi Fesztiválfutás. A Szenna Pack futáson (óvodások és 1-2. osztályosok), a Kometa váltófutáson (3-4. osztályosok), a Chio-Wolf váltófutáson (5-8. osztályosok és középiskolások), valamint a 3,5 és a 7 kilométeres egyéni futóversenyen több mint ezren álltak rajthoz. fotó: láng Róbert-----------VASÁRNAPI................H'IIIITTff] Az A^1 Springer Ma­So mogjá Hírlap B1 ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft So­mogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Tele­fon: (82)528-100. Előfizetési díj: 1 hónapra 280 forint. Meg­vásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilon­jaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176