Somogyi Hírlap, 2001. január (12. évfolyam, 1-26. szám)

2001-01-21 / Vasárnap Reggel, 3. szám

2001. január 21. ★ SPORT ★ 11 Több mint másfél órán át tartó, ötjátszmás ütközetben maradt alul tegnap este hazai pályán a Nafa RC Kaposvár NB l-es férfi röplabdacsapata az egykori sokszoros válo­gatott, rutinos játékosokat felvonultató Bp. LRI-Malév SC együttese ellen. A mérkőzés elején felváltva születtek a pontok; ekkor még a vendég LRI-Malév SC vezetett, mi­közben Hernádi sípmester néhány ítéletén derült volna a publikum - ha azok éppenséggel nem a hazai együttest sújtják... Ennek ellenére mégis tisztességes előnyt harcolt ki magának a Nafa RC. A vendég fővárosiak mestere, Dévényi Lász­ló időkérésekkel és cserékkel próbálkozott, s bár ezután felzárkózott a vendég fővárosi együttes, nem tudta befogni a lelkesen és jól játszó kapos­vári gárdát. Nagy ütésváltások és szép megoldások vezet­ték be a második játszmát is. Eleinte még a haza­iaknál volt az előny, a rutinos játékosokból álló Malévnak azonban sikerült átvennie a vezetést a játékrész közepén, amelyet Börcsökék egészen a végéig megtartottak. Két új emberrel folytatta a játékot a harmadik szettben a kaposvári alakulat; Hegyit Torma N„ Rengelt pedig Tóth T. váltotta fel. Végig szoros és izgalmas volt a játszma, amelyből végül az el­szántan küzdő kaposváriak kerültek ki győztesen. A kaposváriak kezdtek jobban a negyedik já­tékrészben, a végén azonban sajnos a vendégek örülhettek. Nem akármilyen végjátékot izgulha­tott végig a publikum. A két csapat ugyanis a haj­rában felváltva szerezte a pontjait; mindkét együt­tesnek többször is volt játszmalabdája, amelyet végül a szerencsésebb fővárosiak értékesítettek. A mindent eldöntő ötödik, utolsó rövidített játék­rész első felében gyorsan megnyugtató előnyt szer­zett a Malév csapata az ekkor már idegesen, kap­kodva játszó Nafa RC ellen. A térfélcsere után aztán sajnos a különbség nemhogy csökkent volna a két csapat között, hanem inkább még tovább nőtt, s így a több mint másfél órán át tartó ütközetből az egy­kori sokszoros válogatott, rutinos játékosokat felvo­nultató Bp. LRI-Malév SC került ki győztesen. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Hernádi, Vasák. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Nyári, Rengel, Erdei, Hegyi, Porkoláb. Csere: Szentes (liberó), Torma N., Tóth T. Játékosedző: Jezeri Tibor. Bp. LRI-Malév SC: Apró, Győri, Soós, Torma Zs., Börcsök, Markovich. Csere: Herczeg, Berek. Edző: Dévényi László. A játszmák alakulása. 1. játszma: 3-5, 10-8, 15-11, 20-18, 25-21 (22 perc). 2. játszma: 5-4, 10-7, 13-15, 17-20, 22-25 (17 perc). 3. játszma: 3-5, 9-10, 15-13, 20-19, 25-23 (20 perc). 4. játsz­ma: 5-2, 10-8, 14-15, 19-20, 27-29 (24 perc). 5. játszma: 3-5, 4-8, 6-10, 6-15 (10 perc). Jezeri Tibor: - A negyedik játékrészben saját magunkat vertük meg azzal, hogy két ziccert is el­rontottunk, egyet pedig „sikerült” elnézniük a já­tékvezetőknek. Dévényi László: - Örülök az értékes győzel­münknek, a játékunkban azonban még sok a hi­ba, a javítani való. Fenyő Gábor A női Extraligában: Szakszig Női RK Nyíregyháza- BITT Kaposvári Női RC 3-0 (16, 9, 12) Ötjátszmás hazai vereség Nafa Röplabda Club Kaposvár-LRI-Malév SC Budapest 2-3 (21, -22,23, -27, -6) RÖPLABDA NB I, FÉRFI EXTRALIGA Szegeden bizonyíthat a Kometa Ma este 17 órakor a Medikémia- Szeged otthonában lép pályára a hatszoros bajnok és Magyar Kupa-győztes Kometa Kaposvár SE férfi röplabdacsapata. A szombat különleges nap volt a Kometa Kaposvár SE játékosai szá­mára; á héten először - és egyben utoljára - gyakorolhattak saját ott­honukban, a városi sportcsarnok­ban...- Mindenféle szempontból sors­döntő mérkőzés előtt állunk, hiszen a bajnoki alapszakasz első helye a tét - mondta Demeter György, a Kometa Kaposvár SE mestere. - Ha ma este sikerülne nyernünk Szege­den - márpedig ez a célunk -, akkor átvennénk az első helyet a bajnoki tabellán. Mindenki átérzi a rangadó súlyát, s ennek szellemében lép majd pályára a Tisza-parti városban. Igaz, hogy a héten nem edzettük túl magunkat, viszont két erős spanyol csapattal is játszottunk. A kaposvári együttes kínai légió­sát, a sérült Wang Csit továbbra is kénytelen nélkülözni Demeter György edző. A kezdőcsapat adott, az viszont kérdéses, hogy a liberó posztján a Spanyolországban is sze­repelt Geiger András vagy pedig Zarka Péter játszik majd. A várható kezdőcsapatok. Medikémia-Szeged: Mészáros Pé­ter (84-szeres válogatott), Vjacseszlav Nirka (ukrán), Bunford Béla (jugoszláv), Berkes Zoltán (4­szeres válogatott), Hulmann Zsolt (79-szeres válogatott), Torma Péter. - A liberó Petheő Gábor (33-szoros vá­logatott) lesz. Kometa Kaposvár SE: Jose Alvarez Cutino (kubai - 70-szeres vá­logatott), dr. Szergej Szajfulin (orosz), Pásztor Attila (83-szoros vá­logatott), Dávid Zoltán, Urfi Csaba (39-szeres válogatott), Gelencsér Ba­lázs (35-szörös válogatott). - A libe­ró Geiger András vagy Zarka Péter lesz. Fenyő VASÍÁPS A JÁTÉKÉRT i I I I I I I I Marcali VSZSE-Lénia-Dunaferr 18-37 (6-19) A várakozásnak megfelelően fölé­nyes, 19 gólos győzelmet aratott teg­nap este Marcaliban a sztárjátéko­sokból álló Dunaferr SE női kézilabda­együttese. Már egy órával a mérkőzés kezdete előtt megtelt Marcaliban a városi sportcsarnok. Mindkét csapat nagy iramban kezdett, a hangulat a régi összecsapások légkörét idézte. A 10. percig öt esetben is vezetett a marcali együttes, amely addig egyenrangú ellenfele volt a nagy hírű dunaújvárosi gár­dának. Ebben az időszakban Mészáros Anita elszánt játékával és Koroknai ügyes megoldásaival látványos támadásokat ve­zettek a hazaiak. Sajnos, a kiharcolt bünte­tőket nem sikerült értékesíteni; négy eset­ben is hibáztak a marcali ítélet-végrehaj­tók. A vendégek kiismerték a hazai együt­tes lehetőségeit, és a megszerzett labdák­ból - elsősorban a villámléptű Pálffy révén - egymás után szerezték az indítás-góljai­kat. Ezzel már az első félidőben eldőlt a ta­lálkozó sorsa. A folytatásban aztán egyre jobban érvényesült a vendég dunaújváro­siak fizikai fölénye, akik így ilyen arány­ban is megérdemelten nyerték a mérkő­zést. A hazaiakat dicséri, hogy nagy hát­rányban is elszántan és lelkesen játszot­tak, s így a találkozó végén mindkét együt­tes játékosai rászolgáltak a nézősereg elis­merő vastapsára. így játszottak Marcali, városi sportcsarnok, 700 néző. V.: Halmay, Szalai. Marcali VSZSE-Lénia: Bodor - Utasi (5/3), Koroknai (5/2), Mészáros (4), Ko­vács J., Szloboda, Milinte. Csere: Grid,nyeva (kapus), Krajczár (kapus), Peringer (2), Elekes (1), Hagyánek (1), Farkas V., Pék. Edző: Szántó Angéla, ■ Szlobodáné Simon Judit. Dunaferr SE: Pálinger - Pálffy (7), Ba­logh B. (4), Szferling (2), Bohus (3), Oblisz (1), Nagy I. (3). Csere: Hamerlikova (ka­pus), Zsemberyné, Csíkos (4/2), Gáspár (3), Sologub (3), Sávolt (5), Bulath (2). Edző: Kiss Szilárd. Hétméteresek: 10/4, illetve 2/2. Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc. Az eredmény alakulása. 10. perc: 5-4. 17. perc: 5-9. 26. perc: 6-16. 40. perc: 7-24. 44. perc: 11-25. 55. perc: 17-33. Jók: Koroknai, Mészáros, Elekes, illetve Pálffy, Sávolt, Hamerlikova. Szlobodáné Simon Judit: - Összességé­ben elégedett lehetek a csapat teljesítmé­nyével, természetesen azonban mind egyé­nileg, mind pedig az összjátékban bőven van még javítani valónk. Kiss Szilárd: - Amikor felgyorsítottuk a játékot, akkor realizálódott a két csapat közti tudáskülönbség. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VSZSE-Lénia-Dunaferr 18-38 (8-18) Samu László I I I I I I I I I I I I Bemutatkoztak az újoncok Veszprémi LC-Siófok FC 1-1 (0-0) Tegnap lejátszotta első sza­badtéri edzőmérkőzését a siófok FC labdarúgó-csapata. A veszprémi NB ll-es együt­tes ellen már pályára léptek az új szerzemények is. A siófokiaknál a jugoszláv Bozovics és a horvát Radojevics a középpályán kapott helyet. A zalaegerszegi Szabó Csaba és az egri Montvai Tibor a csatár­sort erősítette. Bemutatkozott a Dunaferrtől igazolt söprögető-az 192 cm magas - Bogó Ti­bor is. Siófok FC: Csernyánszki (Pikács) - Petrák (Bogó), Bara­nyai, Boda (Hudák), Tóth Cs. Vojtekovszki (Radojevics), Sza­bó J. (Andai), Dűli (Bozovics), Grósz, Földes (Havrán), Szabó Cs. (Montvai). Vezetőedző: Strausz László. Gólszerzők: Szegletes (a 75. percben), illetve Montvai (a 80. percben). Borsos Attila-----------VASÁRNAPI-------------pitimül Az A*el Springer Ma­So mogff Hírbp Hj " 2FZ ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft So­mogy Megyei Irodája. Felelős kiadó; FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Tele­fon: (82)528-100. Előfizetési díj: 1 hónapra 280 forint. Meg­vásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilon­jaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faluc y Miklós. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János . 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 n * Parádézott a Rákóczi A Dunaferr SE csapata jutott az I. Arany Ászok nemzeti teremlabdarúgó bajnok­ság jövő vasárnapi országos döntőjébe, miután a szombati selejtezőtorna har­madik fordulójában legyőzte a Lombar- dot, a Kispest viszont kikapott a Kapos­vári Rákóczi Kapós Volántól. A dunaújvárosi selejtező forduló egyetlen NB I/B-s csapata a Kaposvár osztatlan kö­zönségsikert aratott. Egyrészt mert „kikapar­ta” a hazaiak számára a továbbjutást, más­részt pedig imponáló játékkal verte a nagy­nevű Lombardot és a Kispestet. Ha az első találkozón nem szenved viszonylag sima vé­tségét a Dunaferrtől, akár nagyobb megle­petést is okozhatott volna Őze Tibor csapata. Őze Tibor: - Azt a célt, amiért jöttünk talán kissé túl is teljesítettük és nagyon örülök, hogy játékunkkal kivívtuk a közönség szim­pátiáját. Ez a szereplés hitet adhat az előttünk álló igen nehéz feladatok elvégzéséhez is. A 3. forduló eredményei: Kaposvári Rákóczi FC-Kapos Volán-Du- naferr SE 1-3 (1—3j Iszerzők: Tököli (3 p.), Marcsek (5. p.), Zavadszky (9. p.), Éger (11. P). Kispest-Honvéd FC-Lombard FC 1-1 (0-0) Gólszerzők: Fűzi K. (22. p.), Árki (24. P-) Kaposvári Rákóczi FC-Kapos Vo- lán-Lombard FC 3-1 (0-1) Gólszerzők: Zsivóczky (4. p.), Ördög (14. p.), Jéger (15. p.), Marcsek (19. p.). Dunaferr SE-Kispest-Honvéd FC 1-3 (1-1) Gólszerzők: Lengyel (8. p.), Fűzi K. (12. p.), Piroska (19. p.), Kovács B. (21. p.) Kaposvári Rákóczi FC-Kapos Volán- Kispest-Honvéd FC 3-2 (1-1) Gólszerzők: Kovács B. (7. p.), Lassú (8. p.), Horváth Z. (13. p.), Kovács B. (21. p.), Mező (24. p.). Dunaferr SE-Lombard FC 4-2 (2-0) Gól­szerzők: Tököli 3. p, Bagoly 6. Tököli 16 p„ Jeremejev (18. p. Kiss 22. p, Zsivóczky 23 p. A torna végeredménye: 1. Dunaferr SE (6 pont), 2. Kaposvár (6 pont), 3. Kispest (4 pont), 4. Lombard FC (1 pont). A Dunaferr SE azzal előzte meg a Ka­posvárt, hogy az egymás elleni mérkőzésü­kön 3-1-re nyert. A torna gólkirálya Tököli Attila (Dunaferr) és Kovács Balázs (Kispest) lett 3-3 találattal. Csorba András Verték a listavezetőt Tegnap újabb fordulót rendez­tek az OPEL-FAG Kupa 2001 me­gyei férfi kosárlabda-bajnok­ságban. Az „A” csoportban a Toyota-Koto Széchenyi ISK öt ponttal verte a listavezető Cifa- Injektor SE-t. Cifa-Injektor SE- Toyota-Koto Széchenyi ISK 87-92 (22-12, 15-25, 29-20, 21-35) Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Középiskola. Vezette: Nagy L., Pestality P. Cifa-Injektor SE: Csuha (12/12), Váli 6/3), Fonai T. (24/6), Kovács Cs. (14), Csima (14). Csere: Soós (16), Harango­zó (1), Szemen (-). Edző: Fonai László. Toyota-Koto Széchenyi ISK: Palkó (1), MagyarfiP. (12), Szabó T. (28/9), Szabó D. (3), Kovács N. (33). Csere: Eltuhámi (15), Frányó T. (-), Szírer (- ). Edző: Kovács Nándor. Kipontozódott: Csima (29. p.), Ko­vács Cs. (40. p.), illetve Palkó (31. p.), Szabó D. (32. p.), Eltuhámi (40 p.). Kun Porkoláb Tamás célozza meg a vendég Bp. LRI-Malév SC térfelét fotó: láng rőbert