Somogyi Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-10 / 84. szám

2000. ÁPRILIS 10., Hétfő S P 0 R T M A G A Z I N Somogyi Hírlap - 9. oldal Labdarúgó profi liga - 26. forduló Eredmények: MTK Hungária FC- Vasas Danubius Hotels 0-0 Budapest, Hungária körúti stadi­on, 3000 néző. V.: Ábrahám. Debreceni VSC-Ferencváros 3-0 (2-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Bagoly (a 8. perc­ben), Siklósi (a 22. percben), Baj­zát (a 93. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC- Győri ETO FC 2-1 (2-0) Zalaegerszeg, 4500 néző. V.: Kas­sai. Gólszerzők: Filó (a 40. perc­ben), Róth (a 45. percben), illet­ve Erős (a 48. percben). Dunaferr SE-Szombathelyi Haladás VFC 2-1 (0-0) Dunaújváros, 4000 néző. V: Sápi. Gólszerzők: Tököli (az 50. percben), Rósa (a 69. percben), illetve Somfalvi (a 75. percben). Lombard FC Tatabánya- Nagykanizsai LinAir FC 1-0 (0-0) Tatabánya, 4000 néző. V.: Me­gyebíró. Gólszerző: Vincze I. (a 74. percben). Vác FC-Pécsi MFC 1-2 (1-1) Vác, 200 néző. V.: Dubraviczky. Gólszerzők: Andrássy (a 37. percben), illetve Puskas (a 26. percben), Gera (az 51. percben). Kiállítva: Popovics (Pécsi MFC) a 68. percben. Tegnap játszották: Diósgyőri FC­Kispest-Honvéd FC 1-3 (0-1) A Nyírség-Spartacus FC csapata - a Szeged LC visszalépése miatt - szabadnapos volt. FENYŐ A bajnokság állása: 1. Dunaferr SE 2. Vasas DH 3. MTK FC 4. Debreceni VSC 5. Lombard FC 6. Ferencváros 7. Újpest FC 8. Zalahús-ZTE FC 9. Nyíregyháza 10. Győri ETO FC 11. Pécsi MFC 12. Kispest-Honvéd 13. Nagykanizsa 14. Haladás VFC 15. Diósgyőri FC 16. Siófok FC* 17. Vác FC 24 16 7 1 53-20 55 24 15 4 5 47-20 49 24 13 8 3 46-19 47 25 11 7 7 37-30 40 25 10 10 5 25-28 40 25 10 7 8 45-31 37 25 10 7 8 44-33 37 24 8 11 5 27-17 35 24 10 5 9 28-33 35 24 8 7 9 36-26 31 24 7 10 7 28-38 31 25 8 6 11 24-33 30 25 5 8 12 20-33 23 24 6 3 15 25-42 21 25 5 6 14 22-44 21 25 6 5 14 20-40 20 24 2 5 17 20-60 11 A *-gal jelölt Siófok FC csapatától három büntetőpont levonva. A Szeged LC csapata visszalépett. Labdarúgó NB I - 25. forduló Eredmények: BVSC-Komáromi FC 1-0 (0-0) Budapest, Szőnyi úti stadion, 100 néző. V.: Birincsik. Gólszerző: Szaszovszky (a 70. percben). Kiállítva: Gelbmann (BVSC) a 37. percben, Simon (BVSC) a 66. percben. Videoton FC-Fehérvár- ADtranz-Dunakeszi VSE 3-0 (0-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Hanacsek. Gólszerzők: Gyurováth 2 (az 52. percben és a 85. percben), Zombori (a 80. percben 11-es- ből). Kiállítva: Császár (ADtranz- Dunakeszi VSE) a 37. percben, Urbán (ADtranz-Dunakeszi VSE) a 39. percben. Békéscsabai Előre FC-Csepel SC 3-0 (1-0) Békéscsaba, 1800 néző. V.: Far­kas Gy. Gólszerzők: Czifrák (a 10. percben), Valentényi (a 68. perc­ben), Balogh Zs. (a 85. percben). Százhalombattai FC- III. Kerület FC Auto-Trader 1-2 (1-0) Százhalombatta, 500 néző. V.: Horváth S. Gólszerzők: Károlyi R. (a 35. percben 11-esből), illetve Felföldi (az 50. percben), Sági (a 65. perc­ben). Tiszaújvárosi FC- Hajdúszoboszlói FC 3-1 (2-0) Tiszaújváros, 500 néző. V.: Saskőy. Gólszerzők: Kotula 2 (a 16. percben és a 31. percben), Varga S. (a 77. percben), illetve Csehi Z. (a 65. percben 11-esből). Demecser FC-Cegléd FC 2-0 (0-0) Demecser, 300 néző. V.: Moh­ácsi. Gólszerzők: Madudin (a 60. percben), Marcsek (a 62. perc­ben). Kecskeméti FC- Komlói Bányász 2-1 (1-0) Szolnoki MÁV-Neusiedler FC- REAC 4-2 (1-0) BKV Előre- Érd-Diego FC Dabas 0-0 FENYŐ A bajnokság állása: 1. Videoton FC 2. Matáv SC Sopron 3. BKV Előre 4. Békéscsabai EFC 5. Kecskeméti FC 6. Dunakeszi VSE 7. III. Kerület FC 8. Rákóczi FC 9. Szolnoki MÁV FC 10. Tiszaújvárosi FC 11. Cegléd FC 12. Komlói Bányász 13. Százhalombatta 14. BVSC 15. REAC 16. Hajdúszoboszló 17. Demecseri FC 18. Érd-Dabas 19. Komáromi FC 20. Csepel SC 25 22 3 - 65-11 69 25 16 4 5 58-18 52 25 14 5 6 43-21 47 25 13 7 5 39-24 46 25 13 3 9 38-26 42 25 12 6 7 38-29 42 25 12 4 9 35-38 40 25 10 6 9 22-24 36 25 11 3 11 41-49 36 25 9 7 9 30-30 34 25 9 6 10 35-35 33 25 9 6 10 32-34 33 25 9 5 11 34-30 32 25 8 8 9 37-35 32 25 10 2 13 32-50 32 25 8 5 12 35-50 29 25 4 8 13 27-47 20 25 4 5 16 23-48 17 25 4 5 16 28-66 17 25 3 2 20 19-46 11 Pirosat mutattak Bimbónak Budapest Továbbra is be van oltva gól ellen a siófoki együttes, ha idegenben lép pá­lyára. A szerdán még sziporkázó csa­társor szombaton este a fővárosban a Szőnyi úton az Újpest FC ellen ered­ménytelen maradt, ugyanakkor a lilák kétszer is „beköszöntek” a csaknem egy félidőn át emberhátrányban játszó Balaton-parti együttesnek. Hétből négy. Az Újpest elleni szombat esti ve­reség után ez az elvárás a Siófokkal szemben a bentmaradás érdekében. Még a szerdai Debreceni VSC elleni találkozó után mondta Mészáros József edző, hogy az utolsó nyolc mérkőzésből négyet meg kellene nyerni.- Mi lehet a látványos visszaesés oka a szer­dai teljesítményhez képest? Mi döntött az Új­pest javára? - kérdeztük Karasz Jánostól, a Siófok FC technikai igazgatójától.- Bimbót korán kiállították, ráadásul nem biztos, hogy jogosan; ez nagyon nagy hátrány­nak bizonyult - mondta Karasz János. - A já­tékvezető azt írta a jelentésében az esetről, hogy a sárga lapos Bimbó a mellette elfutó ellenfelét elgáncsolta. Nos, a lelátóról én ezt nem egészen így láttam. Az a baj, hogy ráadásul még Soós is meg­kapta a harmadik sárgáját, tehát ő sem játszhat szombaton hazai pá­lyán a Tatabánya ellen, márpedig Újpest FC-Siófok FC 2-0 (1-0) az is rendkívül fontos mérkőzés lesz a szá­munkra. Ha tőlünk egyszerre egy vagy két em­bernél több kiesik, nagyon nehéz őket pótolni. A Szőnyi úton két junior korú játékos is kispa­dos volt. Az Újpest egyébként legalább olyan erőszakosan játszott, mint mi, de nekik ezt en­gedte a sípmester. Az első tíz percben úgy mentlink, mint szerdán, de aztán a fővárosiak fölénk kerekedtek. A második félidőre javul­tunk fel, de akkor már késő volt. Úgy láttam a lelátóról, mintha egy-két labdarúgóból túl so­kat kivett volna a Debrecen elleni összecsa­pás, túl gyorsan jött az újabb megméretés. Saj­nos, a középpályánkon legtöbbször átfutottak az újpestiek; az ott játszók sem a védekezés­hez nem tudtak hozzátenni, sem pedig a tá­madójátékot nem tudták hatékonyan segíteni.- Melyik formára számíthatnak a szurko­lók legközelebb?- A tavasszal hazai pályán hét gólt rúgtunk, idegenben meg egyet. Ez akár válasz is lehet a kérdésre. Nagyon nagy feladat a bent­maradás kiharcolása, de bízom abban, hogy a játékosok mozgósítják erőtartalékaikat a haj­rára. Nem irigylem Mészáros József edzőt, amikor a szombati védelmet állítja majd ösz- sze. Szabadi sérült, Bimbó és Soós pedig nem játszhat; az Újpest ellen Kovács Béla játszott „beugró” centerhalfot, s nem is rosszul... így játszottak Budapest, Szőnyi úü stadion, 2000 néző. V.: Szabó Zs. (Bukovics, Kispál). Újpest FC: Bíró - Kozma - Tamási, Szlezák - Jenei, Pető, Dvéri, Lőw - Kovács Z„ Térjék, Tóth N. Edző: Várhidi Péter. Siófok FC: Bíró - Bimbó - Juhász, Kovács B., Soós - Babos, Grósz, Kulcsár, Hanák - Jerson, Földes G. Edző: Mészáros József. Csere: Térjék helyett Waltner a 65., Jerson helyett Lukács a 68., Kovács Z. helyett Tokody a 75., Dvéri helyett Szélesi a 80. percben. Sárga lap: Tamási a 10., Bimbó a 15., Pető a 43., Földes G. a 48., Soós a 64., Lukács a 81., Bíró I. a 84. percben. Kiállítva: Bimbó az 52. percben Gólszerző: Kovács Z. 2 (a 16. percben és a 68. percben). Szögletarány: 10-2 (5-1). Várhidi Péter: - Csapatom jelenlegi helyze­tében rendkívül fontos győzelmet arattunk. Már a mérkőzés első perceiben eldönthettük volna a találkozó sorsát, de ekkor elpus­káztuk a lehetőségeinket.. Mészáros József: - A szünet utáni kiállítás megpecsételte a sorsunkat. fónai imre Sok futballtudor ad |ó tanácsot mostanában Lukácsik Lászlónak, a Siófok FC elnök- tulajdonosának. Akad, aki edzőnek jelentkezik (még az is, akinek nem Is olyan régen éppen a mostani elnök köszönte meg a munkáját), más pedig támogatást ígér (olyan is, aki ezt már vagy tízszer megtette, pénzt viszont sohasem hozott). A Siófok FC Kft bank­számlaszáma nem titkos. Át lehet utalni rá a milliókat, s aki ezt megteszi, megmond­hatja. szerinte hogyan kell(ene) jobban csinálni. Ilyen azonban még nem akadt. Olyan viszont Igen, aki Siófokon forgatta meg a nevét a futballban; itt ígért, egy másik klubnál pedig éppen mostanában szerzett pozíciót magának a vezetésben... Férfimunka volt a javából Matáv SC-Sopron-Kaposvári Rákóczi-Contimex FC 0-0 Sopron Egy nehéz sorozat első állo­másán jutott túl - sikerrel - a Kaposvári Rákóczi- Contimex FC csapata; a re­mekül felkészített és a profi ligát már-már sikerrel meg­célzó Matáv SC Sopron ott­honában játszott (gól nélkü­li) döntetlent Bőzsöny János edző együttese. A sorozat további állomásait a szombaton Kaposvárra látogató, s a feljutásra is esélyes BKV Előrével szembeni, a Demecserrel idegen­ben megvívandó és a hétvégi győ­zelmével pont a Rákóczi mögé ke­rülő Tiszaújváros elleni ugyancsak itthoni összecsapások jelentik. A Rákóczi idegenbeli teljesít­ményét - és vészes góliszonyát - ismerve bizonyára sokan tartottak a szombati soproni fellépéstől. Rá­adásul sérülések, betegségek és eltiltások is tizedelték a kaposvári gárdát. Nos, a soproni 90 perc győzelemmel felérő döntetlent hozott. Ráadásul úgy szereztek pontot Jégerék, hogy szervezetten futballoztak, és nem tördelték ész nélkül darabokra a játékot - no meg az ellenfelet. Igaz, hogy há­rom Rákóczi-játékos kapott sárga lapot, de egyik sem súlyos, alatto­mos szándékos szabálytalansá­gért, vagy látványos időhúzásért. Nem rendezkedtek be bunkerfoci­ra, s amikor csak tehették, megbe­csülték a megszerzett labdát, és többet passzolták egymáshoz, mint máskor. Még helyzetek is adódtak előttük, ezeket azonban - ugye mondani sem kell - most is kihagyták... A teljes igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a meccs hőse Házi kapus volt, va­gyis bizony voltak időszakok, amikor szinte csak rajta múlott a siker. De a Matáv SC jobb csapat, ezért aztán az, hogy többet birto­kolták a labdát és hazai pályán mindenképpen győzni akartak, természetesnek vehető. Az sem szeppentette meg a vendég kapos­váriakat, amikor viszonylag korán újabb védőt veszítettek Deme sé­rülése miatt - és a nem teljesen egészséges Tamás Gábor játékát még nem merte kockáztatni edző­je -, mert az addig a középpályán vitézkedő Tóth Balázs került hát­ra, s jól oldotta meg a dolgot. Igaz, amikor aztán „a dülöngélő cselki­rály”, Takács Lajos játékra jelent­kezett, akkor már Tamás is pályá­ra került, Ami még mindenkép­pen dicséretes; a cserékkel ezúttal nem csupán „megvolt” a csapat, hanem mindannyian hozzá is tet­tek a játékhoz. Ennek a becsület­tel megharcolt dönteüennek per­sze akkor lesz igazi fénye, ha a szombaton legyőzi a Rákóczi a BKV Előrét. Aztán meg végre ide­genből - akár Demecserből is - el­hozza a három bajnoki pontot... így játszottak Sopron, 1500 néző. V.: Bede (Szé­kely, Puskás). Matáv SC Sopron: Borsi - Föld­vári, Szabados, Horváth R. - Perger, Szabó Z., TóthM., Búzás, Kulcsár - Bausz, Sira. Edző: Róth Antal. Kaposvári Rákóczi-Contimex FC: Házi - Novák, Meksz, Deme, Szabó M. - Lassú, Brunczvig, Hor­váth Z., Tóth B. - Rajczi, Jéger. Edző: Bőzsöny János. Csere: Deme helyett Fórizs az 52., Perger helyett Varga a 63., Tóth M. helyett Dudás a 65., Rajczi helyett Neubauer a 65., Bausz helyett Takács L. a 70., Las­sú helyett Tamás a 78. percben. Sárga lap: Horváth Z. a 12., Jé­ger a 76., Fórizs a 91. percben. Szögletarány: 10-4 (7-2). Jók: Búzás, Sira, illetve Házi (a mezőny legjobbja), Horváth Z. Róth Antal: - A legfontosabb, vagyis a gól hiányzott, így kényte­lenek vagyunk megelégedni a döntetlennel. Bőzsöny János: - Fegyelmezett és szervezett játékunk megérde­melt egy pontot eredményezett. CSORBA ANDRÁS Totó 1. Leverkusen-Dortmund 3-1 1 2. VfB Stuttgart-Wolfsburg 2-5 2 3. Hertha BSC-Frankfurt 1-0 1 4. Schalke 04-Kaiserslautem 1-2 2 5. Duisburg-Freiburg 1-2 2 6. Udinese-Intemazionale 3-0 1 7. Bologna-Juventus 0-2 2 8. Cagliari-Verona 0-1 2 9. Lazio-Perugia 1-0 1 10. Lecce-AS Roma 0-0 X 11. Piacenza-Bari 2-1 1 12. Reggina-Venezia 1-0 1 13. AC Milan-Fiorentina lapzártakor A pluszmérkőzés; 14. Newcastle-Chelsea 1-2 2 Vili. Champion-Valvoline Rallye - a magyar ralibajnokság nyitófutama Ifjabb Tóthék elkezdték Esztergom A várakozásnak megfelelően a Toyota Corolla WRC-vel verseny­ző háromszoros magyar bajnok ifjabb Tóth János, Tóth Imre pá­ros sikerét hozta a VIII. Champion-Valvoline Rallye, a ma­gyar ralibajnokság nyitófutama. A kaposvári Hideg Krisztián, Taj- nafői Péter egység az abszolút sorrendben a negyedik helyre küzdötte fel magát, míg a Budai Béla, Budai Bea kettős a hetedik helyen futott be. Ifjabb Tóth János és Túri Tamás eszter­gomi csatáját a háromszoros magyar baj­nok zamárdi pilóta nyerte. A pénteki pro- lógon ifjabb Tóthék menték a legjobb időt - kerek egy másodpercet adtak úgy az ellenfelüknek, hogy az 1,1 kilométeres szakasz egy részét bal első defekttel vol­tak kénytelenek megtenni -, szombaton pedig a hét gyorsasági közül négyet if­jabb Tóth, hármat pedig Túri nyert, így a vasárnapi folytatást a Toyota Corolla WRC-vel száguldó zamárdi pilóta várhat­ta öt másodperces előnnyel. Tegnap az­tán semmit sem bízott a véletlenre az if­jabb Tóth János, Tóth Imre páros; sorra nyerték a gyorsaságikat, s csak a legutol­só, azaz a hetedik szakaszt engedték át Turiéknak, azonban így is kerek fél per­cet vertek rájuk. A harmadik hely a Subaru Imprezát kormányzó Érdi Tibor­nak jutott. A kaposvári Hideg Krisztián, Tajnafői Péter egység óriásit hajrázott tegnap a To­yota Celicával; szombaton - miután „meglátogattak” egy árkot, s így szerelni­ük kellett az egyik kereket - még csak a tizedik helyen álltak az abszolút sorrend­ben, vasárnap pedig káprázatos verseny­zéssel egészen a negyedik helyig tornász­ták fel magukat: kategóriájukban, az A/8-ban a harmadik helyre voltak jók. A Mitsubishi Lancer EVŐ 5-tel száguldozó Budai Béla, Budai Bea duó az abszolút sorrendben a hetedik, kategóriájában, az A/8-ban pedig a negyedik lett. A versenyautójukéról tudni kell, hogy ez valójában egy N csoportos autó, mivel azonban ők mindenképpen az A csoport­ban szerettek volna indulni, ezért tettek rá egy A csoportos turbó-szűkítőt. A másik két somogyi páros számára sajnos idő előtt véget ért a verseny. A Ko­vács József, Varsányi Ottó páros (Skoda Felicia Kit-Car) nem kis meglepetésre - és a nézők nagy ámulatára - az első gyor­sasági szakaszon az abszolút hatodik leg­jobb időt érte el, maga mögé utasítva jó néhány bivalyerős autót. A második gyorsasági szakaszon aztán megcsúsz­tak, s miután a mély árokból a nézők nem tudták kiemelni a versenyautót, így véget ért számukra a verseny. A Barna Zsolt, Katalin Zoltán kettősnek sem volt sokkal több szerencséje; a Honda Integral ugyanis már a legelső gyorsasá­gúi megadta magát. A II. osztályú mezőnyben két kapos­vári páros volt érdekelt: a Szabó Kriszti­án, Szecsődi Norbert duó (Skoda Favorit) Az első gyorsaságin a kaposvári Kovács József és a Skoda Felicia Kit-Car gondoskodott a nagy meglepetés­ről. A folytatásban aztán egy mély árok jelentette számukra a verseny végét. fotó: lang Róbert az abszolút sorrendben a 15., az A/5 ka- Kecskeméti Zoltán kettős (Skoda Favorit) tegóriában pedig a negyedik helyet sze- az abszolút sorrendben a 30., az A/5-ben rezte meg, míg a Kecskeméti Balázs, t pedig all, lett. ______________fenyő