Somogyi Hírlap, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-14 / 189. szám

1999. augusztus 15. ★ SPORT ★ 11 Kifüstölték a Rákóczit A mezőny legerősebb csa­patával találta szembe ma­gát tegnap Kaposváron a Rákóczi labdarúgó csapa­ta. A kaposváriak sokáig eléggé „tiszteletlenül” ját­szottak neves ellenfelük­kel, ám a végén meg kel­lett hajolniuk a nagyobb tu­dás előtt. A mérkőzés kezdetén egyper­ces gyászszünettel adóztak a szurkolók a Rákóczi törzs­szurkolója, Birovits József emlékének. A hazaiak nagy vehemenciával vetették ma­gukat ellenfelükre, s már az első percekben Bány révén több meleg helyzetet terem­tettek. Cserna játékvezető ezt nem nézte jó szemmel, mert „válaszként” óriási lesen en­gedte el Zomborit, aki megle­petésében a kifutó Házit talál­ta el. Folytatódott a hazai fö­lény, Meksz csaknem gólt szerzett, ám ami nem sikerült neki, az sikerült Némethnek, aki a 35. percben Lendvai és Waltner közreműködésével kilőtte a jobb felső sarkot. 0-1. Ezt követően is folytatódtak a hazai rohamok, ismét Meksz volt az, aki 35 méterről csak­nem egyenlített. A hazaiak magabiztossága a 63. percben szakadt meg, amikor Novák könnyelműen eladott labdáját elcsípve Lendvai a félpályáról besétált a kapuba 0-2. Hat perccel később a forduló leg­nagyobb góljától szinte lebé­nult a hazai publikum, amikor Csathó S. 25 méterről óriási Milinte uralta kapuja előterét. gólt ragasztott Házi kapujá­nak jobb felső sarkába 0-3. Jé- ger még szépíthetett volna, igaz a nagyobb helyzet ismét a vidi előtt adódott. Nem is tudni, hogy a 86. percben a fe­lezőtől egyedül kapura törő Lendvai miként tudta elpus­kázni biztos lehetőségét. Bár három gólos vereséget szenvedett a Rákóczi, a hazai szurkolók többsége nem távo­zott túlzott csalódottsággal. Egy órán keresztül a kaposvá­riak kézben tartották a mérkő­zés irányítását, ők diktálták a tempót, mondhatnánk ők ját­szották a korszerűbb futballt. Ám rendre kiütközött az „ősi” kaposvári betegség, a helyze­tek kihagyása. Ennek, elsősor­ban csakis ennek köszönheti a hazai gárda, hogy tetszetős já­téka nem párosult az áhított pontszerzéssel. így játszottak Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Cserna (Török, Nyekita). Rákóczi FC: Házi-Deme, Novák, Barna- Tóth G., Meksz, Bány, Szabó M., Tóth B.-Szintai, Piri. Edző: Bőzsöny János. Videoton FCF: Milinte- Ud­FOTÓ: LANG RÓBERT vari-Gáspár, Lévai- Fodor, Csató S., Horváth Cs., Zombori, Németh T- Lendvai, Waltner. Edző: Csank János. Csere: Piri helyett Jéger (24 p.), Horváth Cs. helyett Szálai 51. p., Németh T. helyett Róth (72. p.), Bány helyett Tamás, Szintai helyett Rajczi (75. p.), Zombori helyett Győrök (82. p.). Sárga lap: Deme (53. p.), Lévai (55. p.), Jéger (66. p.). Szöglet arány 6:3 (4:1). Jók:Deme, Meksz, Bány, Szabó M. illetve Lévai, Fodor, Csató S„ Lendvai. Jutási Róbert Hazai közönség előtt Bár mindkét újonc NB ll-es labdarúgó­csapatunk már túl van a bajnoki nyitá­nyon — a Marcali VSE Szigetszentmik- lóson, a Balatonlelle SE pedig Szentgott- hárdon maradt alul —, a hazai premiert ma délután 17 óra­kor tartják; Marcali­ba a Hévíz, a Bala- ton-parti városba pe­dig a Taksony láto­gat el. — Azzal a Royal Goldavis Hévíz csapa­tával tartjuk a hazai premiert, amely a ne­gyedik helyen zárta a tavalyi bajnokságot, s egy hete a nyitányon magabiztosan 2-0-ra le­győzte a Paksi Atom­erőmű SE együttesét — mondta Menczeles Iván, a Marcali VSE edzője. — Ez minden­képpen tiszteletet pa­rancsol, mi azonban nem leszünk tekintettel erre; az a célunk, hogy a város első hazai NB Il-es meccsén minél jobb eredménnyel ör­vendeztessük meg a szurkolóinkat. Nem lesz könnyű dolgunk, de mindent elkövetünk a győzelem érdekében, s bízom abban, hogy szurkolóink is (be)segítenek majd a fi­úknak. Bozsóra és Vajayra eltiltás, a Rákó­czitól érkező Petrákra pedig sérülés miatt nem számíthatok. A Marcali VSE vár­ható kezdőcsapata: Né­meth V. - Prucsi, Máté, Implon, Geraldo — Hor­váth Cs., Kádár, Fony- nyadt - Géczi, Király, Piri vagy Csíkvár. * * * — Mindenképpen győzelemmel szeret­nénk bemutatkozni el­ső hazai NB Il-es mér­kőzésünkön a Taksony ellen; megpróbáljuk fe­ledtetni szurkolóinkkal az egy héttel korábbi szentgotthárdi kisiklá­sunkat — mondta Ke­néz István, a Balaton­lelle SE edzője. — Miu­tán szerencsére sem sé­rültünk, sem pedig el­tiltott játékosunk nincs, így mindenki rendelke­zésre áll. Sőt, egy „új” fiú, a Nagykanizsáról kettős igazolással érke­ző Kenéz Szabolcs is be­mutatkozik ma dél­után, aki a középpályás sort erősíti majd. A Balatonlelle SE várható kezdőcsapata: Gyenes - Czubelák, Buzsáki, Kiss L., Kónya — Takács, Kenéz, So­mogyi, Hosszú - Papp, Kolovics. (Fenyő) Hosszabbításban tornagyőzelem Megvédte címét tegnap a harmadik Festóktárs Kupa a Férfi Kosárlabda előkészüle­ti tornán a Kaposvári Klíma- Vili Purina SE NB I A csopor­tos csapata. A Farkast és Vojvodát is felvonul­tató kanizsaiak ellen kiegyenlí­tett első félidőt követően a papír­formának megfelelően nyert a sok hibával játszó kaposvári csa­pat. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE-Kanizsa KK BKG-EAST 80-68 (35-30) Barcs, 100 néző. V.: Parádi I. P., Várhalmi. Kaposvár: Bencze (12/6), Covington (10/3), Allison (12), Orosz (12), Cveticsanyin (11). Csere: Beck (8), Baumgatner (4), Góbi (11), Nyilas (-), Kovács G. (-), Domonkos (-). Vezetőedző: Magyar András. Kanizsa KK: Koma (13), Far­kas (18/12), Gáli (7), Török (3), Vojvoda (8). Csere: Molnár (6), Pallag (9), Horváth I. (4). Vezető­edző: Földesi Attila. Kipontozótt: Góbi (37. perc). Rendkívül kemény összecsa­pást vívott a ZTE a Dombóvár együttesével. A zalaiak Bukva ponterősségének köszönhetően nyerni tudtak. ZTE KK-Dombóvári VM SE 74-72 (32-32) Barcs, 100 néző. V.: Váradi, Péczely. Legjobb dobók: Bukva (26), illetve Tesics (24/6), Érsek (14/3), Gabrilovics (10). A harmadik helyért lejátszott mérkőzésen Pallag utolsó má­sodpercben dobott tirplájával meglepetésre a nagykanizsai csa­pat nyert. Kanizsa KK DKG EAST- Dombóvári VM SE 73-72 (34-41) Barcs, 100 néző. V.: Parádi I. R, Péczely. Legjobb dobók: Pallag (19/3), Farkas (12/6), Gáli (11/3), illetve Szőke (25/9), Gavrilovics (14), Érsek (12). A torna döntőjében jobban kezdett a ZTE, amely 5 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A szünet után Orosz egyenlített zsákolással és a rendes játékidő végén is azonos pontszám állt a csapatok neve mögött. Hosszab­bításban a kaposváriak kereked­tek felül. Kaposvári Klíma-Vili Puripa SE-ZTE KK 99-95 (hosszabbí­tás után), 86-86 (40-45) Barcs, 200 néző. V.: Váradi, Várhalmi. Kaposvár: Bencze (15/9), Covington (18), Allison (14), Orosz (12), Czeticsanyin (10). Csere: Baungartner (8), Góbi (22), Nyilas (-), Peck (-). Vezető­edző: Magyar András. ZTE KK: Mészáros R. (14/3), Kámán (21/6), Bukva (16), Bod­rogi (10/6), Mujanovics (18/6). Csere: Simon (16), Képű (-), Bé­res (-). Vezetőedző: Heinrich Ró­bert. Edző: Mikola Lazics. Jók: Covington, Góbi, Czeticsanyin, illetve Kámán, Bukva, Mujanovics. Kipontozó­dott: Kámán, a 41. percben. A harmadik Festéktárs Kupa végeredménye: 1. Kaposvári Klíma-Vili Purina SE, 2. ZTE KK, 3. Kanizsa KK DKG EAST, 4. Dombóvári VM SE. A leg- eredényesebb játékosnak járó különdíjat a 36 pontot szerző Sejo Bukva (ZTE KK) vehette át. Kun Zoltán A gólok hiányoztak A labdarúgó NB Ill-ban: Nagyatád FC-Tapolcai Bauxit- Honvéd 0-0 Nagyatád, 500 néző. V.: Nagy I. Nagyatád FC: Patak — Itvás, Pap, Kuzma, Szigeti — Savanyó (Hermann), Merkl, Pókos (Király), Brezovszki - Andricz, Kulcsár (Hor­váth J.). Edző: Miklós József. Tapolcai Bauxit-Honvéd: Simon — Mohos, Koronczai (Bárány), Né­meth, Vad - Molnár, Gyilre (Tóth B.), Tóth J. (Szabados), Fazekas - Kutasi, Kovács. Edző: Horváth Zol­tán. A végig támadó hazaiak a ritkán adódó, de óriási gólhelyzeteiket „si­keresen” elpuskázták. így a nagy ira­mú mérkőzésen a lelkesen védekező vendégek szándéka érvényesült, akik rászolgáltak az egyik bajnoki pontra. Jók: Patak, Itvás, Szigeti, illetve' Simon, Mohos, Szabados, Kutasi. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád FC-Tapolcai Bauxi t- Honvéd 2-8 Kereszthegyi István A megyei bajnokságban: Balatonföldvár-Juta 4-1 (2-1) Csurgó-Tab 4-2 (2-1) Zamárdi-Balatonszárszó 3-1 (1-0) [koleszár Gábor ~] íVB-negyedik i i l i I i I i I A negyedik helyet szerezte meg Romániában, Bukarestben a 16. junior kötöttfogású birkózó-világ­bajnokságon a kaposvári Koleszár Gábor. I A Kaposvári Klíma-Vili Nehézatlétikai SE 69 kg-os kiválósága — miután előbb a román Bauemél, majd az indi­I ai Channpránál is jobbnak bizonyult — a legjobb négy közé jutásért az ukrán Mazurt verte biztosan 5:1 arányban. A folytatásban aztán sajnos I két vereség következett: a fináléba jutásért iráni, a bronzmérkőzésen pedig grúz ellenfele bizonyult jobb­I nak, s így a kaposvári sportolónak végül a negyedik hely jutott. — Sikerült telefonom beszélnem ■ Gáborral, aki azt mondta, iszonyúan elfáradt a végére — mondta Fórián Lajos, Koleszár Gábor edzője, aki Kaposvárról követte nyomon tanítványa szereplését. — Persze, ez érthető, hiszen a junior Európa-bajno- ki győzelme után állandóan sérüléssel bajlódott; borda- és lágyéksérülés zavarta a munkában, s ne feledkez­zünk meg arról sem, hogy az EB után 14 öltéssel varrták össze a szemhéját. Már az bravúr, hogy ezek után egyál­talán idáig elverekedte magát. Összegzés helyett csak annyit: emeljünk együtt kalapot Koleszár Gábor előtt! Ismerve elképesztő akaraterejét lesz még bőven lehetősége arra, hogy rangos világ- versenyen gyarapítsa már most is tek­intélyes és tiszteletet parancsoló érem­gyűjteményét. (Fenyő) ■ Mtwip UUÄu wmy® Több évtizede a máso­dik félév rangos nyitó versenyeként tartják számon a nemzetközi cselgáncs Balaton ku­pát, melyet idén a „Drá­va Tej” előnév fémjel­zett. Immár harminc- harmadszor szólították Somogyba a judósokat és ebből tizennyolca­dik alkalommal a Fo- nyódl Petőfi sportcsar­noka volt otthona a rangos eseménynek. A világbajnokságra ké­szülő — éppen Minkszben versenyző — válogatottak kivételével csaknem min­denki eljött a Balaton parti városba, akinek idehaza jegyzik a nevét a börzén. Az UTE-s Tölgyesi fivérek és Soltész, a paksi Kanczler és Braun, a bajai Tamás, valamint a miskol­ci Csorna csak néhány az ismert férfi résztvevők kö­zül. A hazaiak mellett há­rom nemzet — egy-egy né­met, osztrák és szlovén csapata — is résztvevője volt a versenynek. Össze­sen harmincegy egyesület hetvenöt férfi és harminc női judósa lépett tatamira. A legtöbben a férfiak 73 kg-os csoportjában indul­tak, ahol a résztvevők szá­ma elérte a húszat. Sági József országos szakfelügyelő, a verseny- bizottság elnöke elégedet­ten szólt a színvonalról. Mint hangsúlyozta, a nyári alapozás hatása után bát­ran és erőtől duzzadóan versenyeztek a legtöbben. Ez főként a 81 és a 73 kg- osok súlycsoportjára volt jellemző. Emlékezetes küzdelmet láthattunk az UTE-s Tölgyesi Krisztián és a paksi Kanczler rande­vúján, mely az előbbi mér­kőzés - és egyben súlycso­port győzelmével zárult. Meglepetést hozott a 90 kg végeredménye is, ahol a győzelemre esélyes sparta- cusos Szabó Csabát a dina­mikusan küzdő német Gerhardt Dempof győzte le. A gyengébb nem küz­delmében három kapossvá- ri hölgy által voltunk ér de­kelve. Közülük ketten iga­zán kitettek magukért:. A Nehézatlétikai SE judiósa, Varga Ildikó 57 kg-ban az ötös mezőnyben vala­mennyi mérkőzését ippon- nal nyerve súlycsoport győztes lett. Klubtársai kö­zül 63 kg-ban Budai Anita is csak hajszállal maradt le a dobogó csúcsáról, miu­tán a döntő utolsó fél per­cében — vezető pozícióból — kapott ki a debreceni Sa­jótól. 78 kg-ban Gombár Noémi kisebb csalódást azzal okozott, hogy egyet­len mérkőzést sem tudott nyerni. Jutási Róbert