Somogyi Hírlap, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-31 / 256. szám

1994. október 31., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Elpuskázott gólhelyzetek Kaposváron Sárdagasztás a kaposvári rangadón Török Anett felvétele Rákóczi-Kaposcukor- Komlói Bányász 1-0 (1-0) Kaposvár, 800 néző. V.: Bányai. Rákóczi-Kaposcukor: Milinte - Novák (Szintai), Deme, Itvás, Kiss, Szabó A., Mező, Horváth (Takács), László, Nagy G. (Pammer), Szabó L. Edző: Hor­váth Lajos. Komlói B.: Ádám - Farkas, Korcsmár, Dömény, Halász, Schuszter, Pest, Priol, Tiszai, Béres, Nagy B. (Máthé). Edző: Kovács Lajos. Góllövő: Szabó A. (34. p. 16 m-ről laposan a jobb sarokba). A csúszós mély talajú játéktéren óvatosan kezdtek a csapatok, e taktikáját egy ideig még ellen­fele korai megfogyatkozása után sem adta föl a hazai gárda. Csak lassan melegedett bele a Rákóczi, majd támadói külön bemutatót tartottak a gólhelyze­tek kihagyásából. Két ízben még az üres kapuba sem tudtak betalálni. A vendégek tizen is igyekeztek gyors kontrákra épí­teni, de csak egyetlen igazán nagy helyzetet hoztak össze. Inkább küzdelem, mintsem tet­szetős játék jellemezte a kilenc­ven percet. Kiállítva: Farkas (8. p. a játékvezető megsértéséért), Béres (88. p. ellenfele megrú- gásáért). Jók: Deme, Szabó A., Mező, illetve Korcsmár, Priol, Tiszai. Rákóczi ifi- Komló ifi 1-2 Jutási Róbert Pécsi DD Gáz-Marcali 2-0 (0-0) Pécs, 300 néző. V.: Dárdai. Pécs: Tábit - Lajos, Vuk- mann, Miklós, Lehota, Nagy A., Pál, Schweitzer, Kulcsár (Hasenauer), Kiszely (Hüber), Szabó (dr. Gerencsér). Edző: Dárdai Pál. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros, Borbély, Tóth P., Virág (Kiss), Arany (Hon/áth), Rózsa, Rituper, Tóth Cs. (Szántó), Fenusz. Edző: Mé­száros József. Góllövők: Lajos (78. p., 2 Patalom-Törzsök SE 0-0 Patalom, 300 néző. V.: Zsobrák. Patalom: Házi — Orsós, Hortobágyi, Ágoston (Bor­bély), Lendvai, Juhász, Rich­ter, Brunczvig, Adorján, Ha- nusz, Kálmán. Edző: Baksa Jenő. Törzsök SE: Ferencz — Werner, Fekete, Tóth, Vida (Garami), Gál, Sugár, Oláh, Víg, Kalina, Treszter. Edző: Nagy Előd. A két szomszédvár össze­csapását óriási érdeklődés előzte meg. Sajnos mind a két együttest sérülések, betegsé­gek és eltiltások tizedelték meg. A csapatok nagy vehemenciával estek egymásnak. Az első fél­időben a vendégek kontráikkal több helyzetet alakítottak ki, míg a hazaiak elég lámpalázasan, sok hibával játszottak. A máso­dik félidő hazai fölénnyel ért vé­get, de a döntetlen igazságos­nak mondható. Jók: Házi, Rich­ter, illetve Gál, Sugár, Ferencz, Víg. Patalom ifi-Törzsök SE ifi 2-2 Baksa Sándor Tab-Balatonkeresztúr 2-2 (1-1) Tab, 250 néző. V.: Cservölgyi. Jóiramú, közepes színvonalú mérkőzésen egy nagy védelmi m-es gurítás), Nagy A. (86. p. 5 m-es lövés). Az első félidőben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de igazi gólhelyzetet nem si­került kialakítaniuk. Szünet után is a pécsiek támadtak többet, de a vendégek szívó­san védekeztek. Úgy tűnt, hogy ez a taktikájuk eredmé­nyes is lehet, de egy szöglet­nél a hazaiak megszerezték a vezetést, majd egy kontrából bebiztosították győzelmüket. A nagyiramú küzdelmes mér­kőzésen a vendégek az egy pont megszerzésére töreked­tek, de a futball törvénye sze­rint a többet támadó csapat a sikeresebb, s ez a mai délutá­non is bebizonyosodott. Jók: Lajos, Schweitzer, Nagy A., Miklós, illetve Mészáros, Bor­bély, Rózsa. DD Gáz ifi-Marcali ifi 2-0 Ivusza István Balatonlelle-Sellye 2-1 (1-0) hibából a vendégek szereztek vezetést. A fölényben játszó ha­zaiaknak sikerült fordítani, de öt perccel a befejeztés előtt egy újabb védelmi hibát kihasználva a keresztúriak egyenlítettek. Gólszerzők: Kiss (2), illetve Bíró (2). Jók: Kiss, Krezinger, Ko­vács, Dorogi, illetve Bíró, Ba­logh, Matucza, Újhelyi. Tab ifi-B. keresztúr ifi 2-2 Pretz János Lengyeltóti-K. Gazdász 0-3 (0-1) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Miskei. Az idei szezon legindiszponál- tabb játékát, illetve más külső tényezők gyenge teljesítményét láthatta a szépszámú közönség. Ennek ellenére a vendégek győzelme megérdemelt. Kiál­lítva: Antal (Lengyeltóti) 80. p.: durvaságért. Gólszerzők: Palkó, Szabó Z., Lóki. Jók: Héder, Luka, Antal, Petri, illetve Ma- lecz, Decsi, Gáspár, Palkó. Nagy Lajos Kaposszerdahely-Balaton- szentgyörgy 1-0 (1-0) Kaposszerdahely, 200 néző. V.: Ballér. Az első félidőben a hazaiak játékosa, Tóth I. hátrafelé ol­lózva szépségdíjas gólt szer­zett. A játék képe alapján meg­érdemelt a házigazdák győ­Balatonlelle, 100 néző. V.: Lehel. Balatonlelle: Posza - Hol- lósi, Kóródi, Kenéz, Himics, Csirpák, Lipcsik (Vörös), Sza- botin, Csíkvár, Pusztai (And- rasics), Túri, (György). Edző: Köves László. Sellye: Seringer - Csorba, Gyócsi Koszér, Varga, Ka­pusi, Óvári, Labricz, Vásáros, Pfeiffer (Pfaff), Belvári. Edző: Pfeiffer Ferenc. Góllövők: Csíkvár (44. p. 18 m-es lövés), Himics (65. p. 20 m-es lövés), Óvári (85. perc 5 m-es fejes). A sáros, mélytalajú pályán folyamatos játék nehezen ala­kult ki. A hazaiak bátor táma­dásokkal a második félidőben sok veszélyes akciót vezettek. A játék ôsæképe alapján rá is szolgáltak a győzelemre. Jók: Hollósi, Kenéz, Csirpák, Csík­vár, illetve Belvári, Gyócsi, Labricz. Balatonlelle ifi-Sellye ifi 1-1 Köves László zelme. Gólszerző: Tóth T. Jók: Tóth T., Burucz I., Gál, illetve Szekeres, Urbán, Viszti. K.szerdahely ifi-B. szent- györgy ifi 3-3 Balogh József Szulok-Fonyód 3-1 (0-0) Szülök, 100 néző. V.: Kalan­gya­Közepes színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat helyzetei­nek jobb kihasználásával meg­érdemelten nyert a fonyódiak el­len. Kiállítva: Kila (Fonyód): a második sárga lap után). Gól­szerzők: Haraszti, Angyal, Sas, illetve Bogdán. Jók: Angyal, Ká­nya, Sütő, Kovács A., illetve Kó­nya, Koszics, Komáromi. Szülök ifi-Fonyód ifi 3-2 Hengerics József Csokonyavisonta-Balaton- szárszó 0-1 (0-1) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Salamon. A mérkőzést végigtámadta a Csokonyavisonta, de játékuk minden elképzelést nélkülözött. A vendégek egyetlen helyzetü­ket kihasználva győztek. A ha­zaiak a 70. percben tizenegyest hibáztak. Gólszerző: Sarang. Jók: Fiath, Mester, Pintér, illetve Felső, Nemes. Csokonyavisonta ifi- Balaton­szárszó ifi 0-2 Papp László Nagyatád-Balatonföldvár 1-1 (0-0) Nagyatád, 400 néző. V.: Czakó. Nagyatád: Czigóth — Voj- kovics (Minor), Szalai, Utasi, Grabant, Tóth, Szigeti, Király (Paulin), Dómján, Becsei (Brezovszky), Vékony. Edző: Németh Lajos. Balatonföldvár: Kovács J. — Kovács A., Sashegyi, Far­kas, Ludézer, Németh, Soós (Béres), Kalmár (Grúber), Be- leznai, Balaton, Virágh (Jä­ger). Edző: Karasz János. Góllövők: Szigeti (65. p. 5 m-es fejes), Balaton (80. p. 16 m-es lövés) Az első félidőben a hazaiak nem bírtak a bátran védekező és jól kontrázó vendégekkel. A második félidőben a Nagyatád fokozta a nyomást és megsze­rezte a vezetést. A vendégek nem adták fel és egy jól elta­lált lövéssel kiegyenlítettek. A jóiramú közepes színvonalú mérkőzésen igazságos dön­Juta-Csurgó 1-0 (O-O) Juta, 150 néző. V.: Pálfy. Végig mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, kialakí­tott helyzeteiket kihagyták, a vendégek kontratámadásai veszélyesek voltak. A mérkő­zést eldöntő gól a 85. percben esett. A látottak alapján a juta- iak győzelme megérdemelt. Gólszerző: Lassú. Jók: Ke­serű, Pammer A., Stanics, Lassú, Tóth N., Czabula, il­letve Kollár, Polgár, Szűcs. Juta ifi-Csurgó ifi 0-1 Szabó Tibor Taszár-Somogysárd 1-3 (1-2) Taszár, 150 néző. V.: Nav- ratil. Sportszerű, küzdelmes mérkőzésen a sok gólhelyze­tet kihagyó hazai csapat a második félidőben elért öngól­tetlen született. Jók: Szalai, Utasi, Szigeti, illetve Sashe­gyi, Balaton. Nagyatád ifi-Balatonföldvár ifi 1-1 Kereszthegyi István Letenye-Barcs 0-0 (0-0) Letenye, 300 néző. V.: Ge- orgiou. Letenye: Lepár - Adorján G., Tóth Z., Németh, Krama- rics (Andróczi), Tóth T., Sza­lai, Halász (Boronyák), Far­sang (Adorján F.), Kozári, Rostás. Edző: Szabó Ferenc. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Korán (Zeller T.), Mangult, Cservölgyi R. (Biod- rovics), Papp A., Somogyi, Kovács, Hajmási, Horváth. Edző: Guzsvány János. Az első félidőben a két ti­zenhatos között folyt a játék, a vendégek fegyelmezetten vé­dekeztek, a hazaiak pedig so­kat kapkodtak. A szünet után rákapcsoltak a hazaiak, de gólt nem sikerült szerezniük. A Barcs a 90. percben százszázalékos helyzetben hibázott. A látottak alapján igazságos eredmény született. Jók: Adorján G., Németh, Halász, illetve Füredi, Somo­gyi, Kovács. Letenye ifi-Barcs ifi 0-3 Kelemen Géza További eredmények: Gerjen-Kisdorog 1-1 Bóly-Bátaszék 1-0 Bonyhád-Szekszárd 2-0 A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 12 10 2 - 33- 5 32 2. Pécsi DD Gáz 12 10 2 - 26- 2 32 3. Komló 12 7 4 1 20- 7 25 4. Marcali VSE 12 6 3 3 22-19 21 5. Bonyhádi SE 12 6 2 4 17-19 20 6. Sellyéi SK 12 5 4 3 20-18 19 7. Kisdorog 12 5 3 4 13-16 18 8. Gerjen 12 4 4 4 25-20 16 9. Balatonföldvár 12 3 5 4 18-18 14 10. Letenye SE 12 3 4 5 15-21 13 11. Nagyatádi VSE 12 2 5 5 8-17 11 12. Balatonlelle 12 2 4 6 11-23 10 13. Bátaszéki SE 12 3-9 13-21 9 14. Bólyi SE 12 2 3 7 8-18 9 15. Szekszárd 12 2 2 8 17-28 8 16. Barcs SC 12 1 3 8 7-21 6 lal vesztette el esélyét a pont­szerzésre. Gólszerzők: Ju­hász, illetve Katona, Van- csura, Szép (öngól). Jók: Mé­száros, Sütő, illetve Szaka Zs, Kovács, Vancsura, Maries. Taszár ifi-Somogysárd ifi 1-0 Balogh László A bajnokság állása: 1. Patalom 12 9 2 1 33- 8 29 2. Balatonkeresztúr 12 8 3 1 31-16 27 3. Törzsök SE 12 8 2 2 22- 9 26 4. K. Gazdász 11 7 1 3 19- 9 22 5. Lengyeltóti 12 7 1 4 21-16 22 6. Tab 12 5 5 2 20-16 20 7. Fonyód 12 6­6 11-13 18 8. Juta 12 5 2 5 18-16 17 9. Taszári Honvéd 12 4 2 6 11-13 14 10. Somogysárd 12 4 1 7 17-19 13 11. Balatonszárszó 12 3 3 6 10-18 12 12. Csurgó 12 3 2 7 14-18 11 13. Kaposszerdahely 11 2 5 4 11-19 11 14. B.szentgyörgy 12 3 1 8 9-18 10 15. Szülök 12 3­9 12-35 9 16. Csokonyavisonta 12 2 2 8 14-30 8 Labdarúgó NB I Békéscsabai EFC- Nagykanizsai Olajbányász 1-0 (0-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Nyilas. Gólszerző: Major (69. p.). Könnyen felejthető 90 pér- cet produkáltak a két csapat játékosai, talán mentségükre lehet felhozni a felázott, csú­szós talajt. Végül is a tíz em­berrel játszó Békéscsaba egy fejesgóllal begyűjtötte a há­rom pontot. ETO FC Győr-Debreceni VSC 1-3 (0-2) Győr, 4000 néző. V.: Molnár J. Gólszerzők: Miriuta (76. p.), illetve Madar (21.), Dombi (36.), Sándor T. (90.). A hazai csapat részéről ki­hagyott sok helyzet megbosz- szulta magát, és vereséghez vezetett, míg a debreceniek győzelme megérdemeltnek mondható. Parmalat FC-Vasas 0-0 Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Hanacsek. Néhány perc elteltével lát­szott, hogy mindkét csapat já­tékosai hadilábon állnak a vé­dekezéssel, ez főleg rossz he­lyezkedésben nyilvánult meg, ám ezeket a hibákat nem tud­ták kihasználni egyik együttes támadói sem. Zalaegerszegi TE­Csepel-Kordax 3-2 (2-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Bay. Gólszerzők: Preisinger (17., 43., 75.), illetve Pena (46.), Azoitei (64.). Drámai csatában győzött a ZTE. A hamar tíz főre fogyat­kozott hazaiak hatalmas lel­kesedéssel játszottak, és 2- 0-ás vezetésük után még volt újból lelkierejük újítani, s megérdemelten jutottak a há­rom pont birtokába. ÚTE-Novabau-Kispest- Honvéd FC 3-1 (2-0) Megyeri út, 10 000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Kozma (9., 39. - mindkettő 11-esből), Sza- nyó (56.), illetve Orosz (66.). Bánfi hiányát nagyon meg­érezte ezen az estén a kis­pesti védelem, amely olyan összeállításban játszott, mint talán még soha. Hamar hát­rányba került a Honvéd, s mi­vel a többi csapatrésze sem jeleskedett, így a mérkőzést csak az Újpest nyerhette. BVSC-Dreher-Vác FC­Samsung 3-0 (1-0) Szőnyi út, 2000 néző. V: Kiss G. Gólszerzők: Komódi (21.), Szalma (52.), Bognár (57.). Megérdemelten nyert a BVSC-Dreher, bár ebben so­kat segített, hogy a váciak ka­pusa, Koszta igen gyenge na­pot fogott ki, többször is na­gyot hibázott. Stadler FC-PMSC-Fordan 2-0 (1-0) Kiskőrös, 4000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Csehi Z. (1.), Csehi I. (89.) A játék színvonala alig érte el az átlagot, azonban a hazai csapat küzdeni tudása példa­mutató volt, s ez meghozta az újabb győzelmet. Ferencváros-EMDSZ- Sopron 2-2 (1-2) Üllői út, 8000 néző. V.: Ju­hos. Gólszerzők: Lipcsei (36., 75. - tizenegyesből), illetve Fischer (12.), Dragoner (39.). A bajnokság állása: 1. UTE-Novabau 12 10 1 1 40-14 31 2. Kispest-Honvéd 12 8 2 2 28-14 26 3. Ferencváros 12 8 2 2 31-18 26 4. Békéscsaba 12 6 4 2 23-17 22 5. BVSC-Dreher 12 6 1 5 25-18 19 6. Debreceni VSC 12 5 2 5 15-20 17 7. Zalaegerszegi TE 12 5 2 5 19-28 17 8. Vác FC-Samsung 12 4 3 5 19-21 15 9. PMSC-Fordan 12 4 3 5 13-20 15 10. Csepel-Kordax 12 4 2 6 10-10 14 11. ETO FC Győr 12 4 2 6 14-16 14 12. Stadler FC 12 4 1 7 11-15 13 13. Nagykanizsa 12 4 1 7 12-28 13 14. Vasas SC 12 3 2 7 18-23 11 15. EMDSZ-Sopron 12 2 3 7 21-28 9 16. Parmalat FC 12 1 5 6 12-21 8 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Gól nélküli, igazságos döntetlen a rangadón A fehérmezes somogysárdi játékos és taszári ellenfele har­col a labdáért Fotó: Lang Róbert