Somogyi Hírlap, 1992. augusztus (3. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-31 / 205. szám

1992. augusztus 31., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 LABDARÚGÓ NB I Nemcsak a nap tüzelt Nyíregyházi VSC-Siófoki Bányász 3-2 (1-0) Nyíregyháza, 13 000 néző. V.: Kurmai (Bognár, Nyilas). Nyíregyházi VSC: Andrejev — Szatke, Sedecaru, Drobni, Nagy — Csehi /., Molnár, Ker­tész, Csehi Z. — Tóth Gy., Maiisenko. Edző: Kovács Já­nos. Siófoki Bányász: Bíró — Ko- lovics, Zare, Olajos, Szabadi — Marozsán, Meksz, Kirch- mayer, Jenei — Khaizov, Ká- mán. Edző: Pusztai László. Csere: Kolovics helyett Barna a szünetben, Sedecaru helyett Kovács I. az 55., Sza­badi helyett Kovács J. a 68., Maiisenko helyett Cseloszki a 85. percben. Sárga lap: Kolovics (sza­bálytalan szerelésért) a 44., Nagy (szándékos buktatásért) a 45., Kovács I. (időhúzásért) a 87. percben. Kiállítva: Nagy (76. perc). Szögletarány: 6-5 (4-1) a Nyíregyházi VSC javára. 5. perc: Marozsán balról küldött lövését Andrejev ügy- gyel-bajjal öklözte a me­zőnybe. 9. perc: Maiisenko elvette a labdát a körülményeskedő Szabaditól, majd tizenkét mé­terről a kapu mellé helyezett. 15. perc.’Tóth Gy. remek bal oldali beadását Maiisenko öt méterről fejelte kapura, de Bíró óriási bravúrral hárított. 20. perc: Az előretörő Khal- zovot a hazai 16-oson belül szabálytalanul szerelték a vé­dők, Kurmai azonban továb- bot intett. 29. perc: Tóth Gy. szöglet­ből Csehi I. elé továbbított. A beadás a szabadon hagyott Csehi Z. elé került. A csatár hanyatt vetődve lőtt tizenkét méterről a jobb felső sarokba. 1-0. 40. perc: A hazaiak középen vezettek gyors támadást, a befejezésnél Tóth Gy. labdája hajszállal kerülte el a kaput. 42. perc: Kámán közeli fe­jese adott munkát Andrejev- nek. 51. perc: Egy villámgyors akció nyomán növelte előnyét a hazai csapat. A mezőnyben elcsípett labdával Csehi I. ro­bogott el a jobb oldalon, bea­dását az érkező Kertész tíz méterről lőtte a kapu jobb ol­dalába. 2-0. 56. perc: Csehi Z. mintegy negyven méteren keresztül vezette a labdát, végül Ko­vácshoz továbbított. Az apró termetű játékos beadását Tóth Gy. hat méterről magasan fel­ugorva fejelte a keresztléc alá. 3-0. 75. perc: Villámgyors ellen- támadás során szépítettek a vendégek. Kirchmayer labdája Jeneihez, majd Kovács J. elé pattant. A siófoki játékos nem tétovázott,- nagy gólt ragasz­tott mintegy tizenkét méterről a kapu jobb oldalába. 3-1. 76. perc: Tíz főre fogyatko­zott a nyíregyházi gárda: Nagy teljesen feleslegesen elrúgta a labdát, s mert ezt Kurmai idő­húzásnak minősítette — és már volt egy sárga lapja — előkerült a piros. 90. perc: Kirchmayer rúgott szögletet a jobb oldalról. A Bányász-támadók közül töb­ben is megpróbálkoztak a gól­szerzéssel: ez a csereként beállt Kovácsnak J.-nek sike­rült, aki közvetlen közelről fe­jelt Andrejev kapujábat. 3-2. A szabolcsi fővárosban az afrikai kánikula ellenére nagy érdeklődés kísérte a mérkő­zést. A hazai együttes kezdett nagyobb lendülettel, és az iramot még fokozta is. Fris­sebbek, gyorsabbak voltak a nyírségiek, a vendég siófoki védők sokat körülményesked- tek, láthatóan visszafogottak voltak ebben az időszakban. Fordulás után még fokozni tudta lendületét a hazai csa­pat. Amikor Tóth Gy. a har­madik nyíregyházi gólt is megszerezte, a nézőtéren so­kan azt hitték, hogy katasztro­fális vereséget szenved a ta­valyi negyedik Siófoki Bá­nyász. A vendégek azonban másképp osztották be erejü­ket, mint ahogy azt a szabol­csiak várták. A csereként be­állt Kovács J. mozgékony já­téka, jókor jött találata meg­hozta a Balaton-parti gárda já­tékkedvét, igaz, ehhez hozzá­járult Nagy kiállítása is. Pusz­tai László csapata óriásit ja­vult, csak az volt a kérdéses, hogy mikor születik újabb sió­foki találat. A hajrában már azonban jobban odafigyeltek a nyírségiek, s így győztesen hagyhatták el a pályát. Jók: Drobni, Molnár, Ker­tész, Csehi I., Csehi Z., Maii­senko, illetve Kovács J., Khai­zov, Kámán. Kovács György További eredmények Vasas SC-Diósgyőri FC 3-2 (2-2) Budapest, Fáy utca, 4000 néző. V.: Pillér. A 10. percben már 2-0-ra vezetett a Vasas, és ekkor so­kan azt hitték, hogy gólkü­lönbséget javít' az angyalföldi csapat. A vendég diósgyőriek azonban fokozatosan találtak magukra, és még az első já­tékrészben sikerült egyenlíte­niük. A hazaiak a második já­tékrészben aztán „kiszenved­ték” a győzelmet a lelkes di­ósgyőriek ellen. Gólszerzők:- Teodoru, Zvara, Gubucz, illetve Szvisz- tun 2 (egyet 11-esből). Ferencváros-Kispest­Honvéd FC 1-0 (0-0) Budapest, Népstadion, 8000 néző. V.: Puhl. A hőségben játszott ranga­Jenei Nyíregyházán mutat­kozott be a siófoki együt­tesben dón nem alakulhatott ki jó já­ték; nem voltak kiemelkedő teljesítmények, annál több a szándékos szabálytalanság. A szerencsésebb győzött. Gólszerző: Nagy Zs. MTK-B VSC-Novép 0-0 Budapest, Hungária körút, 2500 néző. V.: Nagy L. Az MTK hiába játszott időn­ként nyomasztó fölényben, mégis meg kellett elégednie az egy ponttal. A jól védekező vendég BVSC-Novép rászol­gált a döntetlenre. Csepel-Pécsi MSC 4-1 (3-1) Budapest, Csepel-stadion, 3000 néző. V.: Vad. Az újonc Csepel kiütéses győzelmet aratott. A pécsiek súlyos vereségüket a rendkí­vül gyengén védő kapusuk­nak, Regősnek „köszönhetik”. Gólszerzők: Stefanov, Bog­nár, Jakab, Molnár, illetve Magyar. Békéscsaba-Újpesti TE 2-0 (0-0) Békéscsaba, 6000 néző. V.: Stamler. Órási bravúrt vitt véghez a békéscsabai együttes, hiszen 10 emberrel győzték le a Szu­per Kupa-győztes újpestieket. Kiállítva: Árgyelán (Békés­csaba) az 53. percben. Gólszerzők: Fodor, Szar­vas. Vác FC-Samsung­Veszprém LC 4-0 (3-0) Vác, 2000 néző. V.: Maros­vári. Nem volt egy súlycsoport­ban a két együttes: a váciak már az első félórában eldön­tötték a két pont sorsát. A veszprémiek csak a remekül védő kapusuknak köszönhe­tik, hogy megúszták a még sú­lyosabb vereséget. Kiállítva: Csornai (Veszp­rém LC) az 59. percben. Gólszerzők: Füle, Répási, Bánfi, Romanek. Videoton- Waltham-Győri Rába ETO 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 3500 néző. V.: Vavika. Változatos, küzdelmes mérkőzésen egymás után dolgozta ki gólhelyzeteit a Vi- deoton-Waltham, amelyek kö­zül egyet sikerült értékesíte­nie, s ezzel nyert. Gólszerző: Takács. Khaizov játékát nem érheti szemrehányás (Fotók: Gerendássy Tamás) A bajnokság állása: 1. Vác FC-Samsung 3 3­­8-2 6 2. Ferencváros 3 3­­5-1 6 3. Vasas 3 2 1­7-3 5 4. MTK 3 1 2­6-3 4 5. Videoton-W. 3 2­1 4-3 4 6. Békéscsaba 2 1 1 1 5-4 3 Kispest-HFC 3 1 1 1 5-4 3 8. Csepel 3 1 1 1 4-3 3 9. Diósgyőri FC 3 1 1 1 5-5 3 10. Nyíregyháza 3 1 1 1 4-4 3 11. Siófok 3 1­2 5-6 2 12. Újpesti TE 3­2 1 1-3 2 13. Pécsi MSC 3 1­2 3-6 2 14. BVSC-Novép 3­1 2 1-4 1 15. Veszprém LC 3­1 2 1-8 1 16. Rába ETO 3­­3 2-7­NB l-es tartalékbajnokság Nyíregyházi VSC- Siófoki Bányász 6-1 (2-0) Nyíregyháza, 300 néző. V.: Dávid. Siófoki Bányász: Horváth Gy. (Kovács J.) — Győrfi, Ta­tár, Horváth L. — Mester, Bene, Papp (Soós), Kalmár, Csák — Bene, Szabó. Edző: Takács József. Kiállítva: Tatár. Gólszerzők: Barczi 2, Soós 2, Szilágyi, Besenyei, illetve Szabó. LABDARÚGÓ NB Parádés első félidővel Rákóczi FC—Szekszárdi Polgári SE 4-2 (4-0) Kaposvár, Rákóczi pálya, 3500 néző. V.: Molnár II J. (Fazekas, dr. Bozóky) Rákózi FC: Udvarácz - Horváth - Vörös, Itvás - Gö- bölös (Fenusz 81. p.), Prukner (Lásztó 87. p.), Hanusz, Tóth, Bognár - Ozsváth, Neubauer. Edző: Fuisz János. Szekszárd: Mausz - Dzsi- novics - Nagyfalusi, Agapov - Horváth, Kvanduk (Pilisi a szünetben), Kalmár (Szabó a 82.p.), Naumkin, Koller - Bo- zsár, Varga. Edző: Teszler Vendel. 13. perc: Kvanduk a 16-os belső sarkánál elhúzta Ha­nusz lábát. A megítélt büntetőt Ozsváth a jobb sarokba lőtte 1-0 22. perc: Ozsváth két védő­vel hadakozott, közben Mausz is kifutott a tizenhatosig, a megperdült labda Ozsváth elé került, aki azt az üres kapuba emelte. 2-0. 34. perc: Göbölös szemfü­lesen elcsípett egy labdát, megiramodott, majd 12 méter­ről a bal sarokba vágta 3-0. 40. perc: Hanusz baloldali szögletrúgása után Ozsváth a jobb sarokba fejelt 4-0. 72. perc: Udvarácz kifutva a büntetőterületen belül buktatta Vargát. A tizenegyeset Pilisi a jobb sarokba lőtte 4-1. 76. perc: Az elmélázó hazai védők között a kapujában ra­gadt Udvarácz mellett Varga 5 méterő a bal felső sarokba fe­jelt 4-2. Ember emlékezet óta nem láttuk ilyen nagy kedvvel és .vehemenciával mérkőzést kezdeni a Rákóczit, mint ezút­tal. Már az első percekben gólszagú támadások egész sorát vezette, s amikor a 13. percben megszületett az első találat, szinte robbanássze­rűen feljavult az egész csapat teljesítménye. Mindenki mozgásban volt, a Ozsváth fejesgólja a jobb sarokban (Fotó: Gyertyás László) játékosok sokat futtatták a labdát, ritmusváltásokkal és súlypont áthelyezésekkel va­lósággal felőrölték a szek­szárdiak védelmét. Talán a négy gól nem is fejezte ki hűen az akkori különbséget. Szünet után nagyot változott a kép. A Rákóczi megelégelve előnyét lefékezett, s szinte hagyta a sírból feltámadni el­lenfelét. Bizony ekkor a ven­dégfölény domborodott ki, s bár megpróbált újra ritmust váltani a hazai csapat, nem si­került, mert többen nagyon el­fáradtak. A közönségcsalo­gató első játékrész, azonban így is biztosította az áhított győzelmet. Jók: Horváth, It- vás, Göbölös, Hanusz, Ozs­váth, illetve Bozsér, Koller, Naumkin. Jutási Róbert További eredmények: Ajkai Hungalu-Sabária 0- 3, Haladás VSE-ZTE 2-0, Pénzügyőr-Dunaferr 3-1, Mohács-ESMTK-Bauinvest 1-0, Paksi Atom-Dorogi Bányász 1-1, Olajbányász­Tatabánya 1-1, Sopron- BKV Előre 1-1 A bajnokság állása: 1. Haladás 3 3­11-2 6 2. Dorog 3 2 1­7-3 5 3. Sabaria 3 2­1 9-2 4 4. Rákóczi FC 3 2­1 6-3 4 5. Mohács 3 2­1 2-2 4 6.Pénzügyőr 3 2­1 6-7 4 7. Paksi Atom 3 1 1 1 3-2 3 8. Sopron 3 1 1 i 3-4 3 9. ZTE 3 1 1 1 2-3 3 10. Tatabánya 3­2 1 4-5 2 11. BKV Előre 3 1­2 2-3 2 12. Dunaferr 3 1­2 4-7 2 13. Szekszárd 3 1­2 3-6 2 14. Nagykanizsa 3­2 1 2-5 2 15. Ajka Hungalu 3 1­2 1-4 2 16. ESMTK-Bauinvest 3­­3 1-8 0 BUBKA SOKADIK CSÚCSA Újabb világraszóló teljesít­ménnyel vigasztalódott barce­lonai kudarcáért a rúdugrás koronázatlan királya, Szergej Bubka. Az ukrán atléta vasár­nap az olaszországi Padová- ban pályafutása 31. világcsú­csát érte el 6,12 méterrel. Ez a teljesítmény egy centiméterrel jobb, mint saját, június 13-án, Dijonban felállított rekordja. Ugyanezen a versenyen a magyar Gécsek Tibor kala­pácsvetésben 78,06 méteres nagyszerű dobásával két FÁK-beli versenyző mögött a harmadik helyet szerezte meg. TOTO 1. Kíspest-Ferencváros 0-1 2 2. Békéscsaba-Újpest 2-0 1 3. Csepel-Pécs 4-1 1 4. Nyíregyháza-Siófok 3-2 1 5.1. FC Köln-Hamburg 2-2 x 6. Bayern München-Dresden 3-1 1 7. Bremen-Bochum 3-1 1 8. Dortmund-Kaiserslautern 1-0 1 9. Saarbrücken-Schalke 04 1-3 2 10. VfB Stuttgart-Karlsruhe 2-1 1 11. Wattenscheid-Frankfurt 1-2 2 12. Mannheim-Jena 3-1 1 13. FC Homburg-Freiburg 1-5 2 Pluszmérkőzés: 14, Meppen-Wolfsburg 1-0 1