Somogyi Hírlap, 1992. április (3. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-06 / 82. szám

1992. április 6., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 LABDARUGÓ NB I Kétszázad ik NB l-es mérkőzését ünnepelte a Bányász Siófoki Bányász-Haladás 1/SE 3-1 (1-0) Siófok, 5000 néző. Vezette: Varga S. (Vad, Kaibás). Siófoki Bányász: Bíró — Keszeg, Zare, Olajos — Mári­ási, Varsányi, Meksz, Duró — Gregor, Fischer, Kirchmayer. Edző: Varga István. Haladás VSE: Kutasi — Neudl, Mikos, Jagodics, Gö­rög — Szekér, Illés, Topor, Elekes — Berbás, Avgye- jenkó. Edző: Török Péter. Csere: Neudl helyett Nagy a szünetben, Meksz helyett Kámán az 56., Varsányi he­lyett Kolovics a 72., Avgye- jenkó helyett Marton a 82. percben. Sárga lap: Avgyejenkó (14. p., reklamálásért), Szekér (22. p., labdalehúzásért), Meksz (30. p., reklamálásért). Kiállítva: Mikos (a 18. perc­ben) Gregor leterítéséért. Szögletarány: 13-4 (9-2) a Siófoki Bányász javára. 4. perc: Jagodics a 16-oson buktatta a kitörő Fischert. A szabadrúgást Zare nagy erő­vel a sorfalba lőtte. 23. perc: Duró szabadrúgást ívelt a kapu elé; Fischer szinte a felhőkig emelkedett, de fe­jese a bal kapufa tövéről visz- szapattant, és Szekér fel tu­dott szabadítani. 24. perc: Avgyejenkó ka­varta meg a siófoki védelmet. Beadott labdája elsuhant a lá­bak között, jó helyzetben ta­lálta az ötösön tartózkodó To- port, de ő meglepetésében ki­várt egy ütemet, s ez elég idő volt a védőknek kapujuk fel­szabadítására. 32. perc: Kirchmayer szög­letrúgása után Varsányi lefe­jelte a földre a labdát, amely onnan a léc alá tartott, de Ku­tasinak sikerült szögletre üt­nie. 37. perc: Illés a saját térfe­lének közepéről iramodott meg a labdával. Többen is eredménytelenül próbálták út­ját állni, és csak a siófoki ti­zenhatoson belül, a lövés pil­lanatában sikerült Zarenak mentenie előle. 43. perc: Máriási a jobb ol­dalról fejmagasságban lőtte a labdát a Haladás kapuja elé, és a késlekedő védők közül kibújó Fischer Jagodics mel­lett a jobb alsó sarokba fejelt. 1-0. 50 perc: Máriási labdáját Meksz éles szögből alig bom­bázta a rövid sarok mellé. 55. perc: Máriási robogott fel a labdával a jobb oldalon, átadása után Varsányi egy szép csellel lerázta Székért, s továbbítását a jó ütemben ér­kező Fischer közelről a ka­puba lőtte.( Ftemek támadás, szép befejezéssel!) 2-0. 60. perc: Illés vezetgette ke­resztbe a labdát a siófoki ti­zenhatoson belül, majd a vele szemben álló Duró és Varsá­nyi között megbotlott és ele­sett. Varga játékvezető nagy meglepetésre tizenegyeset ítélt, amelyet Elekes éles, la­pos lövéssel küldött a jobb sa­rokba. 2-1. 73. perc: Kámán vagy hu­szonöt méterről hirtelen lö­vésre szánta el magát, nagy bombája a felső kapufa bal (Fotó: Gerendassy Tamas) sarkáról vágódott vissza a mezőnybe. 91. perc: Durót buktatta Marton a bal oldalon a tizen­egyes pont magasságában. Kirchmayer jól ívelte kapu elé a labdát, s a befutó Kámán volt a leggyorsabb: csapattár­sát, Fischert is megelőzve hat méterről a bal sarokba fejelt. 3-1. Az őszi egygólos vereségért maradt törlesztenivalója a sió­fokiaknak a Flaladással szem­ben. A körülmények kísérteti­esen hasonlítottak az akkori­akra. Szombathelyen is vil­lanyfényben játszották a talál­kozót, és ott is negyedóra el­teltével tíz emberrel volt kény­telen küzdeni a vasi gárda. A Bányász kétszázadik NB l-es és századik hazai élvonalbeli mérkőzését azért mégiscsak illett győzelemmel ünnepelni. Örömmel nyugtázták a Bá­nyász szurkolók, hogy nem­csak a sérültek jöttek rendbe, hanem a kupamérkőzésen ki- állítottakat sem tiltották el. A legjobbjaival kezdő Bá­nyász rohamaival indult a ta­lálkozó, s szinte állandóan a Flaladás kapuja előterében pattogott a labda. Gyors egy­más utáni négy szöglet is je­lezte ezt a fölényt. Miután tíz főre olvadt a vasi együttes, ez a fölény még nyomasztóbbá vált, főként azért, mert a szombathelyiek a középpályá­ról visszavonták Székért Mi­kos pótlására, s ezzel ezen a területen nagyobb levegőt hagytak a hazaiaknak. Igaz, megpróbálkoztak egy-egy el­lenakcióval, sőt, gólhelyzetet is teremtettek, de mindaddig, amíg gólt nem kaptak, első­sorban a biztonságra fektették a hangsúlyt. Szünet után a kétgólos ha­zai előnyt követően egy, már eldőlni látszott mérkőzés ki­menetelét csaknem felborí­totta a téves bírói ítélet. A bün­tetőt követően ugyanis még egyenlítési lehetősége is volt a Flaladásnak, szerencsére azonban nem tudtak élni vele. 2-1 után — bár kezdemé­nyező készségét megtartotta — valamivel visszafogottab­ban rohamozott a Bányász, érthetően kevesebbet mert kockáztatni. Támadásinál a hátsó alakzatok tagjai több­ször leragadtak, s az így ke­letkezett űrben tágabb teret adtak a vendégek ellenakciói­nak. A mérkőzés összképe és a helyzetek alapján a hazaiak vi­tathatatlanul rászolgáltak a két pontra, s alig hinnénk, hogy győzelmüket egy teljes Flala­dás képes lett volna megaka­dályozni. A Bányászban Bírót nem­igen tették próbára. A hátsó sorban Zare jól állt a lábán, Olajos és Keszeg viszont so­kat dolgozott. Középen Mári­ási vitte a prímet, a két gólon kívül még számos más táma­dásban is benne volt. Varsá­nyi egy-egy megmozdulása mellett Duró lendülete érde­mel említést. Elől Fischer két gólján túl „felhőfejese” is él­ményszámba ment. Kirch­mayer is jól játszott, állandó veszélyt jelentett Kutasi kapu­jára. Kámánt gólja dicséri. A Flaladás VSE csapatában Avgyejenkó, Illés, Jagodics és Elekes voltak a legjobbak. Jutási Róbert További eredmények Ferencváros-ZTE 7-0 (4-0) Budapest, Üllői út, 8000 néző. V.: Bognár. A Fradi félgőzzel játszva is kiütéses vereséget mért a csak vergődő zalaegerszegi­ekre. Gólszerzők: Balogh G. 2, Nagy Zs. 2, Wukovics, Lip­csei, Rácz. MTK-Győri Rába ETO 1-0 (0-0) Budapest, Hungária-körút, 2500 néző. V.: Vágner. A gólok helyett inkább a kü­lönböző színű kártyák hullot­tak a Flungária-körúton; Vág­ner játékvezető négy sárgát és három piros lapot volt kény­telen előhúzni a zsebéből a 90 perc alatt. A kilenc főre fo­gyatkozott hazai együttes ott­honában tudta tartani mindkét bajnoki pontot. Kiállítva: Kecskés (MTK) a 29. percben, Sánta (Győri Rába ETO) a 85. percben, Bognár Z. (MTK) a 89. perc­ben. Gólszerző: Vancsa. Újpesti TE-Pécsi MSC 3-1 (1-0) Budapest, Megyeri út, 3500 néző. V.: Puhl. A helyzeteiket jobban ki­használó újpestiek rászolgál­tak a győzelemre. Gólszerzők: Véber, Mio- vecz, Palaczky (öngól), illetve Ulveczki. Kispest-Hon véd­Veszprém FC 2-0 (1-0) Veszprém, 5500 néző. V.: Huták. A sok hibával tarkított, kö­zepes iramú, nagyon gyenge mérkőzésen a bajnoki címre törő Kispest-Honvédnak nem jelentett különösebb gondot az újabb két bajnoki pont be­gyűjtése Veszprémben. Gólszerzők: Márton, Lázár. Vác FC-Samsung- Bp. Vasas 2-0 (2-1) Vác, 6000 néző. V.: Né­meth. A váci együttes már az első félidőben eldöntötte a mérkő­zés sorsát. Gólszerzők: Horváth, Hahn, illetve Zvara. Diósgyőri FC-BVSC-Novép 0-0 Diósgyőr, 10 000 néző. V.: Drigán. Nem hozott (legalábbis egyelőre) megváltást az új edző, Tornyi Barnabás. A Di­ósgyőri FC továbbra is góli­szonyban szenved. Tatabányai SC-Videoton- Waltham 1-1 (0-0) Tatabánya, 4000 néző. V.: Kiss G. Igazságos döntetlen: mind­két csapat megérdemelte az egy pontot. Gólszerzők: Ignácz, illetve Sallói. A bajnokság állása: 1. Honvéd 20 12 4 4 37-19 28 2. Vác FC 20 10 7 3 37-22 27 3. Ferencváros 20 8 10 2 32-15 26 4. Siófok 20 11 4 5 32-22 26 5. MTK 20 10 5 5 33-19 25 6. Videoton-W. 20 7 10 3 27-20 24 7. Újpesti TE 20 7 8 5 29-25 22 8. Pécsi MSC 20 7 6 7 15-17 20 9. Vasas SC 20 6 7 7 22-20 19 10. BVSC-Novép 20 5 8 7 20-19 18 11. RÁBA ETO 20 6 6 8 21-25 18 12. Tatabánya 20 5 7 8 16-29 17 13. Haladás VSE 20 5 6 9 19-26 16 14. Veszprém FC 20 4 8 8 14-25 16 15. Diósgyőri FC 20 4 6 10 16-30 14 16. Zalaegerszeg 20 - 4 16 10-47 4 NB l-es tartalékbajnokság Siófoki Bányász- Haladás VSE 0-0 Siófok, 100 néző. V.: Mező. Siófoki Bányász: Brakszató- risz (Kovács) — Varga (Papp), Tatár, Deme, Szabadi — Kó­rod/, Herczeg, Zsadányi, Hor­váth I. (Köves) — Csák, Ruskó. Edző: Takács József. Jók: Brakszatórisz, Kovács, Csák, illetve Derdák, Hegyi, Kovács Zs. NB l-es ifjúsági bajnokság Haladás VSE-Siófoki Bányász 1-0 (1-0) NB l-es serdülőbajnokság Haladás VSE-Siófoki Bányász 3-1 (2-1) Pontosztozkodás két somogyi rangadón Labdarúgó NB III K. Rákóczi FC-PEAC 4-0 (2-0) Kaposvár, 1000 néző. V.: Fazekas. Rákóczi FC: Udvarácz - Kárpáti, Bognár, Horváth, Barna - Zsirai, Hanusz, Neu­bauer (Fekete) - Richter, Nagy (Király), Fenusz. Edző: Mathesz Imre. PEAC: Dósa - Tóth L„ Szőcs, Csörnyei, Tiszai - Rit­ter (Gelencsér), Tóth A., Szabó, László - Kiss S., Túri (Fekete). Edző: Botos Antal. Góllövők: Zsirai (8. p., 6 TOTÓ 1. Veszprém-Kispest 0-2 2 2. Siófok-Haladás 3-1 1 3. Schalke 04-Bremen 0-0 x 4.1. FC Köln-Leverkusen 1-1 x 5. Frankfurt-VfB Stuttgart 1-1 x 6. Hannover-Hertha BSC 2-1 1 7. Brandenburg-Remscheid 1-1 x 8. Erfurt-Halle 4-0 1 9. Mannheim-Jena 2-1 1 10. Torino-Juventus 2-0 1 11. Ascoli-Internazionale 1-2 2 12. Foggia-Cremonese 2-0 1 13. Brescia-Reggiana 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Modena-Taranto 1-0 1 m-es lövés), Richter (20. p., 12 m-es lövés, 61. p., egyéni akcióból), Király (78. p., egyéni akcióból). A mérkőzés eredménye nem tükrözi a játék képét. A vendégek a középpályára koncentrálták erejüket, ott nemcsak létszám, hanem me­zőnyfölényt harcoltak ki, és elég sok helyzetet is kidolgoz­tak, de szerencsére azokat rendre elpuskázták. A Rákóczi kényszerült többnyire a kont­rákra, s játékosainak dicsére­tére szól, hogy azokból három gólt is lőttek. Jók: Bognár, Ha­nusz, Richter, illetve Tóth A., Szabó, László. J. R. Komló-Marcali VSE 1-0 (1-0) Komló, 300 néző. V.: Os- termajer. Komló: Ádám - Lajos, Korcsmár, Miklós, Dömény - Stemler, Katona, Szatmári (Nagy), Lukács (Priol) - Tresch; Tefárik (Schmidt). Edző: Csordás István. Marcali: Szabó - Héder, Mészáros, Hajdú, Borbély - Virág, Urbán (Dér), Palacskó, Vékony - Frank (Pencz), Mix­tai. Edző: Bőzsöny János. Góllövő: Szatmári (22. p., 11-esből). Unalmas mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés. A csa­patok láthatóan tartottak egy­mástól. Vezetésük megszer­zése után a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe. Szünet után élénkebb lett a játék, a marca­liak feladaták addigi védekező taktikájukat, sok támadást ve­zettek, de egyenlíteniük nem sikerült. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Korcs­már, Dömény, Stemler, illetve Palacskó, Héder, Vékony. Marcali ifi-Komló ifi 2-1 Ivusza István Balatonlelle-K. Építők 0-0 Balatonlelle, 300 néző. V.: Hosszú F. Balatonlelle: Kötél - Brett- ner, Rab, Riba, Virág - György, Cubelac, Magyar (Glacz) - Szilágyi, Koroknai (Juhász), Lipcsik. Edző: Frenkó László. Építők: Házi - Nagy, Kurdi, Varga, Pintér - Hochecker, Balázs (Dékány), Gilitsch, Adorján - Kiss (Krisztián), Gyurics. Edző: Landek László Az első félidőben a hazai csapat kezdte jobban a játé­kot. Sorra alakította ki veszé­lyes helyzeteit, melyet csak a vendégkapus bravúrjai hiúsí­tottak meg. A második félidő is nagy hazai fölény jegyében telt el, de a csatárok nem tud­ták kihasználni a kínálkozó helyzeteiket. Még a mérkőzés utolsó percében is nagy hely­zet adódott a vendégek ka­puja előtt. A játék képe alapján a hazai csapat győzelmet ér­demelt volna, de gyengélkedő csatárai miatt ez meghiúsult. Jók: György, Virág, Brettner, il­letve Házi (a mezőny leg­jobbja), Kurdi, Nagy, Adorján. K. Építők ifi- Balatonlelle ifi 3-2 Szilvás József Barcs SC-Bólyi Medosz 1-0 (O-O) Barcs, 500 néző. V.: László. Barcs: Szlovák - Tóth, So­mogyi, Papp T., Papp Á. - Kovács, Nagy, Szabó (Hor­váth), Bolhói- Pókos, Mangult (Minor). Edző: Szabó Nándor. Boly: Volcsányi - Kova- csics, Fitt (Takács), Katona, Virág - Macsi, Kirchner (Laj­tai), Berényi, Bíró - Szabó (Horváth), dr. Papp. Edző: Kresz László. Góllövő: Mangult (53. p., 10 m-es lövés). A könnyen felejthető mér­kőzésen mindkét csapat kivá­rásra játszott. Ez a hazaiak­nak kedvezett és egy kontra­támadás után eldöntötték a mérkőzést. Jók: Tóth, Pókos, Papp T., Bolhói, illetve Vol­csányi, Macsi, dr. Papp. Barcsi ifi-Bóly ifi 1-0 Horváth László K. Honvéd-Nagyatád 0-0 Kaposvár, 300 néző. V.: Cservölgyi. K. Honvéd: Ferencz — So­mogy vári, Kulcsár J., Somogyi — Reith, Prantner (Radios), Fodor (Sugár), Horváth Z. (Kollár) — Mácsik, Kulcsár K., Jelena. Edző: Köves László. Nagyatádi VSE: Szigetvári — Dekanics, Pecsics, Czink, Utasi — Fekete, Kovács, Ma- róti, Becsei — Rituper, Szigeti. Edző: Fuisz János. A nagyon gyenge játékot hozó első félidőben a vendég nagyatádiak jobbára csak vé­dekeztek, a Honvéd pedig erőtlenül támadott. A második játékrészben valamivel élén­kebb lett a játék, de a színvo­nal még így is messze elma­radt a várakozástól. Az ala­csony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Tovább tart tehát a Kaposvári Honvéd góliszonya; játékosai egyszerűen képtele­nek betalálni az ellenfél kapu­jába. Jók: Somogyi, Kulcsár K.. illetve Szigeti, Kovács. Köves László További eredmények: PVSK-Kisdorog 2-2 Bonyhád-Paks 0-0 Siklós-MÁ V NTE 1-3 A bajnokság állása: 1. Rákóczi FC 20 16 2 2 38- 6 34 2. Pécsi VSK 20 10 6 4 33-20 26 3. Paksi SE 20 10 5 5 28-20 25 4. Komló 20 8 7 5 23-14 23 5. Nagyatád 20 9 4 7 32-23 22 6. Boly 20 8 6 6 25-17 22 7. Bonyhád 20 7 7 6 29-16 21 8. Kisdorog 20 8 5 7 31-30 21 9. PEAC 20 8 4 8 27-34 20 10. K. Építők 20 7 5 8 28-29 19 11. Marcali 20 6 6 8 22-24 18 12. Barcs SC 20 6 6 8 15-24 18 13. MÁV NTE 20 7 3 10 27-41 17 14. Balatonlelle 20 5 6 9 21-38 16 15. K. Honvéd 20 2 7 11 14-25 11 16. Siklós 20 2 3 15 17-49 7