Somogyi Hírlap, 1992. március (3. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-02 / 52. szám

1992. március 2., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 13 Három győzelemmel kezd a rájátszásban a Kaposcukor Kaposcukor SE-Csepel SC 99-90 (50-44) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1300 néző. V.: Toók, Hajniss. Kaposcukor SE: Vojvoda (12), Venclovas (18), Grigas (28/15), Kovács L (9/3), Bog­nár (4). Csere: Nagy L. (12/6), Kis S. (16), Gosztonyi, Nagy /., Vörös. Edző: Simon Károly. Csepel SC: Michalko (11/3), Somogyi (12), Kovács Z. (9), Székely (11), Jass (21/3). Csere: Radovics (18/9), Tur- sics (4), Varga G. (4). Edző: Orbán Márton. Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-8, 4. perc: 12-8, 8. perc: 21-20, 11. perc: 31-25, 14. perc: 39-31, 18. perc: 44-40, 22. perc: 52-51, 25. perc: 56-57, 28. perc: 60-64, 30. perc: 64-70, 31. perc: 71-70, 33. perc: 76-72, 36. perc: 86-76, 38. perc: 92-80. Kipontozódott: Vojvoda (30. perc), Kovács Z. (31. perc), Somogyi (37. perc), Kis S. (40. perc). Kisebb vitával kezdődött a két csapat találkozója, ugyanis az eredetileg kijelölt meccslabdát kicserélték a csepeliek. A hazaiak azonban hiába reklamáltak, a „szőrösz- szívű” játékvezetők hajthatat­lanok maradtak. Némi meglepetésre a ven­dégek kezdtek jobban — a második perc végén már 8- 4-re vezettek —, a következő két percben azonban a Ka­poscukor sorozatban szerzett négy duplájával megfordította az eredményt. A csereként pá­lyára lépő válogatott Radovics két triplával tette le a névje­gyét, amivel a Csepel a játék­rész közepén át is vette a ve­zetést. A hazaiaknak szerencsére sikerült újítaniuk, s a litván Grigas vezérletével — az első félidőben öt hárompontos ko­sarat szerzett a Kaposcukor idegenlégiósa — fokozatosan elhúztak fővárosi ellenfelüktől. A 11. percben 31-25-re, újabb három perc elteltével pedig már nyolc ponttal (39-31) ve­zetett Simon Károly edző csa­pata. A félidő hátralévő perce­iben már nem változott a játék képe, így hat pontos kaposvári előnnyel térhettek rövid pihe­nőre a játékosok. A második félidőben villám- rajtott vett a Csepel. Sikerült egyenlíteniük, majd a vezetést is átvették. Ekkor a kaposvári nagykönyvben meg van írva — egy remek hárompontos kosárral fejezte be az akciót. Az utolsó percek egyértel­műen a Kaposcukoré voltak, s ekkor már csak az lehetett kérdéses, hogy hány ponttal nyeri a mérkőzést a kaposvári gárda. A találkozó végén Si­mon Károly pályára küldte a fiatal Vörös Gábort is, akinek ez volt a debütálása az élvo­nalban. Sikerült tehát visszavágnia a Csepelen elszenvedett sú­lyos, 21 pontos vereségért a Kaposcukornak, s egyben vissza is foglalnia az „Alcso­portban a második helyet. S mivel a Bp. Honvéd legyőzte a Videotont, a Sopron pedig Szegeden nyert, így a Kapos­cukor az „A"-csoportos csapa­tok közül — a hat győzelmet szerzett Bp. Honvéd mögött — másodikként, három győze­lemmel került be a rájászásba. A Csepel elleni találkozón a Kaposcukor SE csapatából Kovács L, Nagy L, Kis S. és Venclovas játszott jól, Grigas pedig az egész mezőny leg­jobbjának bizonyult. A Csepel SC együtteséből a válogatott Radovics, Székely és a cseh­szlovák idegenlégiós Jass nyújtott jó teljesítményt. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposcukor SE-Csepel SC 88-61 (45-33) Fenyő Gábor * * * Kis Sándor, a Kaposcukor egyik legjobbja célozza meg a gyűrűt Csobod Péter felvétele kosarasoknak egyszerűen semmi sem akart sikerülni. A dobások rendre célt tévesztet­tek, míg a vendégek szinte minden támadásukat kosárral fejeztek be. Nem a véletlen műve volt tehát, hogy a máso­dik félidő közepén hat ponttal elhúzott a Csepel. A hazaiak azonban nem adták fel, és szurkolóik bíztatása mellett egyre inkább magukra talál­tak. A 31. percben a csereként pályára lépő Nagy Laci triplá­jával sikerült átvenni a veze­tést. Innen aztán nem volt megál­lás. Egymást követték a szebbnél szebb kaposvári tá­madások, amelyek általában látványos kosárral fejeződtek be. Egyre nagyobb lett a Ka­poscukor előnye, s két perccel a mérkőzés vége előtt már 12 ponttal, 92-80-ra vezetett a kaposvári együttes. Az utolsó percekben egy nem mindennapi jelenetnek lehettek a szemtanúi a nézők. A Kaposcukor — tetemes elő­nye birtokában — már arra tö­rekedett, hogy kijátssza a 30 másodperces támadóidőt. Nagy L. hozta fel a labdát, a felezővonalnál megállt, és vagy 20 másodpercig pattog­tatta egy helyben, miközben az órát nézte. Amikor aztán már csak néhány másodperc lehetett vissza a támadóidő le­járásáig, továbbpasszolta a labdát, lefutott az alapvonal­hoz, és a legutolsó másod­percben — mint ahogy az a Nem sok idejük maradt a Kaposcukor játékosainak a pihenésre, hiszen már kedden megkezdődik a rájátszás. A kaposvári együttes először a Zalaegerszegi TE otthonába utazik. A mérkőzés 18 órakor kezdődik a zalai városban. Az első hazai találkozóra szom­baton kerül sor, amikor is a Bp. Tungsram látogat el Ka­posvárra. Az „Alcsoport végeredménye: 1. Bp. Honvéd 2. Kaposcukor 3. Csepel SC 4. Soproni KC 5. Atomerőmű 6. Videoton 7. MAFC 8. AR Építők 9. Baja 10. Dombóvár 11. DEK0 SE 12. Szeged SC 21 1 2344-1698 16 6 2122-2033 15 7 2000-1883 14 8 2004-1905 14 8 2060-1982 13 9 2041-1948 9 13 1992-2080 9 13 1963-1922 9 13 1882-1933 6 16 1955-2160 6 16 1961-2168 - 22 1754-2366 43 38 37 36 36 35 31 31 31 28 28 22 Labdarugó Magyar Kupa Ködbeveszett a mérkőzés Ibrányi SZSE-Siófoki Bányász 1-1 (1-0,1-1) - félbeszakadt Ibrány, 2000 néző. V.: Ma­rosvári (Kurmai, Lója). Ibrányi SZSE: Vattai — Szi- ráki, Ignácz, Gyöngyösi, Her­mán — Zsiga, Nikházi, Szen­tesi, Kató — Bárdi, Papp. Edző: Hermán László. Siófoki Bányász: Bíró — Keszeg, Kolovics, Olajos, Duró — Gregor, Máriási, Meksz, Kirchmayer — Kámán, Szilágyi (Varsányi a szünet­ben). Edző: Varga István. Sárga lap: Keszeg a 26., Máriási a 68., Ignácz a 77., Nikházi a 79. percben. Kiállítva: Máriási a 68. perc­ben. Szögletarány: 7-5 (3-3) a Siófoki Bányász javára. 43. perc: Meksz szabályta­lansága miatt a siófoki kaputól 20 méterre szabadrúgást vé­gezhettek el a hazaiak. Kató állt a labda mögé, és jól he­lyezett lövése a kapu jobb felső sarkában kötött ki. 1-0. 49. perc: Varsányi jól indí­totta a bal oldalon Kámánt, a csatár beadását az előrehú­zódó Keszeg 10 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba vágta. 1-1. 100. perc: A nagy köd miatt a játékvezető lefújta a mérkő­zést. Rendkívül rossz látási vi­szonyok között, szokatlanul mélytalajú pályán került sor a találkozóra. Az első félidő haj­rájában nekidurálta magát az Ibrány, és előnnyel zárta a já­tékrészt. A Bányász a máso­dik félidőben nagy lendülettel vetette magát a játékba, s rö­videsen kiegyenlített. Máriási reklamálás miatti kiállítása azonban nehéz helyzetbe hozta a somogyiakat, s miután az eredmény már nem válto­zott, hosszabbításra került sor. Az időjárás azonban erre nem volt tekintettel. Még sű­rűbb köd terpeszkedett a pá­lya fölé, s nemcsak a nézők, hanem időnként már a játék­vezetői hármas is csak csak sejteni tudta, hogy mi történik a játéktéren. így fordulhatott elő, hogy Kámánnnak a hosz- szabbításban lőtt gólját a mér­kőzés vezetője először meg­adta, majd miután partjelzője közölte vele, hogy ő viszont nem látott gólt — visszavonta ítéletét. A 100. perc táján azonban a látótávolság már a tíz métert sem érte el, ezért a játékvezető megszakította a mérkőzést. Mintegy 40 perc­nyi várakozás után sem vál­toztak a látási viszonyok, és a bírói hármas a találkozó vég­leges beszüntetése mellet döntött. Jók: Ignácz, Kató, Nikházi, Gyöngyösi, illetve Keszeg, Duró, Meksz. xxx A mérkőzést követően a sió­fokiak — egyetértésben az MLSZ ellenőrével — vállalták volna az ottmaradást és a mérkőzés vasárnapi újraját­szását. A nagyon elfáradt ha­zai együttes vezetői azonban kitértek e lehetőség elől. A Bányász így hazautazott, s várja az MLSZ — feltételezhe­tően mai döntését — a mérkő­zés megismétlésének időpont­járól. MANSELL NYERTE AZ ÉVADNYITÓT A Dél-afrikai Nagydíjjal vette kezdetét a Forma-1-es gyorsasági autósok 1992-es világbajnoki vetélkedő soro­zata. Az évadnyitót Kyalami- ban tartották vasárnap, ahol utoljára 1985-ben Nigel Man­sell győzött. A brit pilóta ezút­tal is ott volt a mezőnyben. Maga a vetélkedő végül is eléggé izgalommentesen zaj­lott le, hiszen Mansell az első pillanattól kezdve vezetett, és nagy előnnyel utasított maga mögé mindenkit. A népszerű brit pilóta pályafutása 22. nagydíj-győzelmét aratta. A Dél-afrikai Nagydíj vég­eredménye: 1. Nigel Mansell (brit) Williams-Renault, 2. Ric- cardo Patrese (olasz) Willi­ams-Renault, 3. Ayrton Senna (brazil) McLaren-Honda, 4. Michael Schumacher (német) Benetton-Ford, 5. Gerhard Berger (osztrák) McLa- ren-Honda, 6. Johnny Herbert (brit) Lotus-Judd. VISSZAVÁGOTT A NYÍREGYHÁZA Vereséggel zárt a Kaposvári Honvéd Nyíregyházi SOTEX TKFSE-Kaposvári Honvéd 78-62 (38-28) Nyíregyháza, városi sta­dion-csarnok, 500 néző. V.: Simó, Balogh. Sikerült a visszavágás a nyíregyházi . együttesnek a somogyi megyeszékhelyen elszenvedett vereségért. (Mint ismert, az ősszel Kaposváron a Honvéd — elsősorban Ko­vács Nándor, Ágh Péter és Cservék Csaba nagyszerű já­tékával — hat ponttal, 97- 91-re nyert.) A két orosz játé­kossal (Skurin, Taraszov) és a tavaly bajnoki címet szerzett Szolnoki Olajbányász (csere)játékosaival megerő­södött Nyíregyháza már az első félidőben 10 pontos előnyt harcolt Ki, amit a máso­dik játékrészben még tovább tudott növelni, s végül 16 pon­tos győzelmet aratott. Győ­zelmével a Nyíregyházi SO­TEX TKFSE a középmezőnyt jelentő hetedik helyen zárt, míg a Kaposvári Honvéd — a TFSE, a Pilar magyar ifjúsági válogatott és a Pécsi Postás csapatát megelőzve — a ki­lencedik helyen végzett az alapbajnokságban. A legjobb dobók: Taraszov (26/12), Bede (17/9), Kiss (12), Sitku (10), Szalai (10), illetve Tóth K. (15/9), Szabó (14/12), Vitári (13). A „B”-csoport végeredménye: 1. Nagykörös 19 3 2072-1731 41 2. Falco SE 18 4 2120-1902 40 3. Pécsi VSK 17 5 1950-1511 39 4. Vásárhely 15 7 2026-1847 37 5. Salgótarján 12 10 1811-1736 34 6. Dunai Kőolaj 12 10 1987-1934 34 7. Nyíregyháza 11 11 1824-1858 33 8. Univer KSE 8 14 1783-1920 30 9. K. Honvéd 8 14 1928-2101 30 10. Pécsi Postás 7 15 1849-2070 29 11. Pilar ifivál. 5 17 1701-1963 27 12. TFSE - 22 1624-2102 22 A Fradi a jégkorong­bajnok Másodszor csapott össze vasárnap a bajnoki címért a döntőbe jutott két együttes, a Ferencváros és az UTE-101 nap csapata. Pénteken, az első találkozón 4-3-ra az FTC győzött, ezúttal viszont az újpestiek bizonyultak jobbnak 4-2 arányban. Ez­után következett a kétszer öt percesnek szánt hosszabbí­tás, az úgynevezett „hirtelen halál”. A kanadai profi hoki­ból ismert módszer lényege, hogy az első gólig játszanak tovább a csapatok. Ezt a gólt a Fradi ütötte a hosszabbítás 9. percében, így az övék lett a bajnoki cím. JELENTKEZESI LAP A Magyar Labdarúgó Szövetség 1992-ben is meghirdeti a XIX. labdarúgó tehetségkutató akciót az 1978. augusz­tus 1 -je és 1979. július 31-e között születettek részére. Név:................................................................................ Születési év, hó, nap...................................................... Lakhely: megye — irányítószám.................................... város-község:.................................................. utca, szám: ...................................................... I gazolt labdarúgó: igen hol:.................................. n em Jelentkezés: 1992. március 10-ig a sajtó által közreadott, abból ki­vágható jelentkezési lapon. Személyesen vagy levélben a területileg illetékes labda­rúgó szövetségnél.