Somogyi Hírlap, 1992. január (3. évfolyam, 1-26. szám)

1992-01-20 / 16. szám

1992. január 20., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Az első hely küszöbén Kaposvári Somogy SC-Nyíregyházi Bim-Trade 3-0 (7, 9, 13) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1100 néző. V.: Hurák, Simái. K. Somogy SC: Bürüs, Kán­tor, Demeter, Luksys, Radó, Mészáros. Csere: Stefik, Pásztor, Czotter, Vörös. Edző: Laszczik Iván. Nyíregyháza: Varga, Szilá­gyi, Sztyepanok, Bátai, Brotár, Nyúl. Csere: Zajácz, Kánya, Mezei. Edző: Balázs István. Az eredmény alakulása: I. játszma: 2-0, 3-2, 10-2, 10- 6, 14-6, 15-7 (17 perc). II. játszma: 7-0, 7-2, 11-2, 11- 4, 14-6, 15-9 (22 perc). III. játszma: 0-4, 2-4, 2-6, 4-8, 7-9, 7-11, 14-11, 14-13, 15-13 (35 perc). Biztos esélyesként lépett pályára a Somogy SC a múlt évi Magyar Kupa győztese el­len. Az ősszel Nyíregyházán is sikerült győzni (3-0-ra),' rá­adásul a vendégek a sérült vá­logatott feladó Nagypál nélkül érkeztek. A mérkőzés előtt a Somogy SC vezetői ajándékkal kö­szöntötték az 1991-es év leg­jobb magyar játékosa címet elnyert Kántor Sándort. Az ünnepi hangulat a meccs kez­dete után is folytatódott: a ha­zaiak valóságos röplabdafesz­tivált rendeztek az első szett­ben. Parádés labdamenteket láthatott a lelátót zsúfolásig megtöltő közönség. A hazaiak kiismerhetetlenül támadtak, remekül sáncoltak, a mezőny­ben pedig nem volt számukra elveszett labda. Többször is szinte lehetelen helyzetből mentettek, elsősorban Mészá­ros révén. A vendégek telje­sen statiszta-szerepre kény­szerültek. Edzőjük hiába pró­bálta időkérésekkel, cserékkel felrázni csapatát, Demeteré- ket nem lehetett megállítani. A második szettben folyta­tódott a hazaiak lendülete. 7-0-ra vezettek már, s bár a bajnokság első két helyezettje volt a pályán, a köztük lévő kü­lönbség néha már-már meg­alázó volt. 11-3-as vezetésnél valamennyi somogyi cserejá­tékos pályára lépett. Ezután valamivel kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, de a házi­gazdák biztos szettgyőzelmét nem fenyegette veszély. A harmadik játékrész elején váratlan fordulat történt. Né­hány hazai hibát kihasználva Az év játékosát, Kántor Sándort köszönti a Somogy SC két Mészáros (14) feladásánál Radó (a levegőben) csak ijesztget, a támadás befejezéséhez vezetője Tárnái Zoltán és Sipos Attila Luksys érkezik (Gyertyás László felvételei) feljöttek a nyírségiek, 4-0-ra, majd 6-2-re vezettek. Nyitás­fogadási hibák, könnyen sán- colható, sablonos támadások jellemezték ekkor a Somogy SC játékát. Egyedül Kántor volt az, aki hatalmas ütéseivel időnként pontot szerzett. 2-6-nál kért időt először Lasz­czik Iván, de 7-11-nél újra volt mit mondania tanítványai­nak. Ez utóbbi már hatott, s a csapat egymás után hét pon­tot szerezve megfordította a vesztésre álló szett. A szabol­csiak még megpróbáltak egyenlíteni, de 14—13-nál Demeter nagy ütése a mérkő­zés végét jelentette. A hazaiak legjobbjai Kántor, Demeter, Mészáros és Bürüs voltak, a vendégeknél Bátai já­téka dicsérhető. A hátralévő négy mérkőzésen már egy győzelem is elegendő ahhoz, hogy a csapat a bajnokság első szakaszában az élen vé­gezzen. Kele János A férfi „Alcsoport állása: 1. K. Somogy SC 14 13 1 40:10 27 2. Szeged SC 14 9 5 32:19 23 3. Nyíregyháza 14 9 5 29:21 23 4. Tungsram SC 14 9 5 31:23 23 5. Fabulon-Vasas 14 8 6 33:23 22 6. MALÉV SC 14 7 7 26:23 21 7. Csepel SC 14 7 7 25:29 21 8. Újpesti TE 14 4 10 21:33 18 9. Kazincbarcika 14 4 10 16:32 18 10. Kecskeméti SC 14 - 14 2:42 14 Anoi „A -csoport allasa: 1. Eger SE 14 11 3 36:19 25 2. Tungsram SC 3. BVSC-Miriad 4. Debreceni VSC 5. Vasas SC 6. Lehel SC 7. BSE-Taverna 8. Szolnoki VMSE 9. Ganz Danubius 10. K. Tungsram 13 11 2 36:12 24 14 10 4 36:16 24 14 10 4 33:17 24 14 9 5 34:21 23 13 6 7 21:31 19 14 5 9 23:34 19 14 3 11 17:36 17 14 3 11 13:34 17 14 1 13 11:40 15 A férfi „B”-csoport állása: 1. Szolnoki VMSE 2. Komplex SE 3. Dunaferr SE 4. K. Építők 5. Zalaegerszeg 6. Tatabánya 7. Ifi válogatott 8. Veszprém SE 12 10 2 34: 9 22 12 8 4 27:19 20 11 8 3 27:15 19 11 5 6 20:20 16 12 3 9 18:31 15 12 3 9 1 4:30 15 9 5 4 15:19 14 11 3 8 16:28 14 ■■■■B flHI Bravúros hajrával egypontos győzelem Kaposcukor SE-Soproni KC 83-82 (30-46) Sopron, 2000 néző. V.: Král, Hártyánk Kaposcukor: Venclovas (22/6), Grigas (26/12), Kis (11/3), Kovács (2), Bognár (8). Csere: Vojvoda (6), Gosztonyi (4), Nagy L. (4), Nagy I. Edző: Simon Károly. Soproni KC: Bacanskas (12), Liepa (32/3), Szlávik J. (4), Sterbenz (16), Molnár (4). Csere: Tóth (12), Rakolczai (2), Szlávik G. Edző: Vetési Imre. Jó sorozatuk után érthetet­lenül bénultan kezdtek Sop­ronban a Kaposcukor játéko­sai. A hazaiak — a közönség fergeteges biztatása köze­pette — pillanatok alatt 12­2-re elhúztak. Simon edző időt kért, s ez használt is a csa­patnak, mert a 9. perc végén már kaposvári vezetést muta­tott az eredményjelző tábla. Ezután kiegyenlített lett a já­ték, de a Cukor-játékosok is­mét kapkodni kezdtek. Hibát hibára halmoztak, amit a sop­roni gárda kosáresővel „hono­rált”. A játékrész végére telje­Kis Sándor sen megérdemelten 16 pontos vezetést szereztek. A második félidőt is jól kezd­ték a házigazdák; az ötödik perc végén már 22 pontra nőtt a különbség, elsősorban a ki­tűnően játszó Liepa jóvoltából. A soproniak már ekkor el­könyvelték a biztos győzel­met, de a Kaposcukor nem adta fel. Mindent egy lapra tet­tek fel, s a nagyon feljavult Grigas, venclovas, Kis trió ve­zérletével fokozatosan csök­kentették a hátrányt. A félidő közepére tíz pontra apadt a hazai előny, majd Grigas há­rom percen belül dobott 11 pontjával már csak 3 pont volt a különbség. A végjáték rendkívül izgal­masan alakult. A 38. perc vé­gén egy ponttal a Sopron, a 39. végén egy ponttakl a Ka­poscukor vezetett. Az utolsó percben két dobást is elhibáz­tak a hazaiak, így a somogyi együttes tartani tudta előnyét. Egy másodperccel a vége előtt oldalbedobást harcolt ki a Sopron, de Sterbenz nem tu­dott a gyűrűbe találni. A ka­posvári játékosok ezután mé- áltán örülhettek a sírból visz- szahozott győzelemnek. A Kaposcukor egész csa­pata dicséretet érdemel a leg­jobbak Grigas, Venclovas és Kis voltak. Az ifjúsági mérkőzésen: Sopron-Kaposcukor 73-72 Szabó Gábor Ennyivel jobb volt a Nagykörös Nagykörös-Kaposvári Honvéd 124-90 (64-44) Nagykőrös, 600 néző. V.: Hajniss, Kovács A. Nagykőrös: Maleras (19/3), Jasiunskas (22/3), Király (17/6), Pásztor (17), Velkey (13/9). Csere: Zágráb (2), Cseh (12), Molnár (18), La­kosa (4), Lakatos. Edző: Újhe­lyi Gábor. Kaposvári Honvéd: Rétháti (21/3), Vitári (2), László (2), Ágh (22/12), Szabó (5). Csere: Gyenge (2), Bán (3/3), Török (4), Dorogi (12), Cser- vék (17/6). Edző: Ékes Ta­más. A tizenöt forduló (!) óta ve­retlen nagykőrösi együttes kétséget sem hagyott afelől, hogy ki nyeri a találkozót: szurkolóik fergeteges bizta­tása mellett magabiztosan nyerték a találkozót az újonc Kaposvári Honvéd ellen. A hazaiak elsősorban a kiválóan játszó centereik révén sokszor megoldhatatlan feladat elé ál­lították a Honvéd védőit. A kaposvári együttesben el­sősorban a jövő csapata ját­szott, s ez magyarázza a nagy különbségű — 34 pontos — idegenbeli vereséget. A Ka­posvári Honvéd csapatából Török, Rétháti és Gyenge já­téka érdemel külön elisme­rést. Most szombaton újra csak nehéz mérkőzés vár a csa­patra: a „B”-csoport egyik leg­jobbját, a Pécsi VSK-t fogadja ugyanis a Kaposvári Honvéd a városi sportcsarnokban 17 órakor. Ékes Tamás Hunyady Emese ezüstérmes A hosszútávokkal tegnap befejeződött a hollandiai Hee- renveenben a négytávú ösz- szetett gyorskorcsolyázó Eu- rópa-bajnokság. Elsőként a nők léptek jégre az 5000 mé­teres számban. A három futam után máso­dik helyen állt Hunyady Emese számára kedvezőtle­nebb maratoni távon is meg tudta őrizni előkelő helyezé­sét, így a volt férje révén évek óta osztrák színekben ver­senyző 25 éves budapesti hölgy élete legnagyobb sike­reként ezüstérmet vehetett át. Idei teljesítményeit látva joggal pályázik medálra az al- bertvillei téli olimpián is. A bajnoki aranyérmet a né­met címvédő, Gunde Nie­mann szerezte meg. Az összetett Európa-baj- nokság végeredménye: 1. Ni­emann 169,898 pont, 2. Hu­nyady 171,480 pont, 3. War- nicke 172,887 pont. Duchesnay-ék nélkül A francia fővárosból keltezett hír szerint visz- szalépett a kedden kezdődő lausannei műkor­csolya és jégtánc Európa-bajnokságtól a világ­bajnok jégtánckettős. Isabelle és Paul Duches- nay ezúttal a duó férfitagjának izomsérülése miatt nem tud jégre lépni. A testvérpárt még az „ág is húzza”, hiszen augusztus végén Isabel- lenek sérült meg a bokája, ami miatt a kettős csak késve kezdhetett hozzá új programja kia­lakításához. A West Side Story zenéjére készült új kűr premierje tehát Lausanneban is elmarad. Ma­gyar szempontból mindez azt jelenti, hogy az Európa-bajnokságon az Engi Klára, Tóth Attila párosnak eggyel kevesebb vetélytárssal kell megküzdenie.