Somogyi Hírlap, 1991. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1991-05-13 / 109. szám

1991. májusi 3., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Csak egy csapat volt a pályán... Labdarúgó NB I Bp. Vasas—Siófoki Bányász 3-0 (2-0) Budapest, Fáy utca, 2500 néző. V.: Németh L. (Huták, Márton). Bp. Vasas: Babócsy — Tur­bók, Juhár, Klink — Kecskés, Szilveszter, Sirinbekov, Ge- ress, Galaschek — Dozmorov, Claude. Edző: Gellei Imre. Siófoki Bányász: Bíró — Ke­szeg, Zare, Olajos, Szabó — Ozsváth, Somogyi, Zsadányi, Meksz — Magyar, Kámán. Edző: Varga István. Csere: Szabó helyett Kirch- mayer a 32. percben, Magyar helyett Koloviics az 55. percben, Kecskés helyett Gu- bucza 68. percben, Dozmorov helyett Hashania 78. percben. Sárga lap: Somogyi a 37., Turbók a 42., Klink a 70., Kolo- vics a 79. percben. Szögletarány: 8-1 (2-1) a Bp. Vasas javára. Azt hiszem, az utóbbi időben nem nevezhető a tökmag- és szotyiárusok mekkájának a Fáy utca. A Vasas eddigi, .szereplé­se” sok embert elriasztott még a pálya környékéről is, s mára már csak a csodavárók és az örök optimisták maradtak. Ők viszont nem bánták meg... Tapogatódzó játék után az első negyedóra végén egy Ge- ress—Klink összjáték már je­lezte, hogy ma új Vasast fognak látni a szurkolók. Klink beadá­sát még szögletre mentették ugyan a siófoki védők, a 17. percben viszont már tehetetle­nek voltak: Dozmorov balról gyönyörűen ívelt középre, és a magára hagyott Galascheknek nem volt nehéz a kapu jobb ol­dalába fejelni. (1-0). Csak négy perc telt el, szinte még fel sem ocsúdtak a vendé­gek, amikor Claude jobb oldali szögletkombináció után kapu elé ívelt, és az ott tanyázó Gala­schek úgy botlott a labdába, hogy az a háló bal sarkában kötött ki (2-0). (A gól után mind­járt megjött a hazai közönség hangja. Az eddig botlábú Gala- schekből Pétiké lett, Dozmorov Klauze pedig „kuka külföldiből” aranylábú gyerek.) Továbbra is a Vasas uralta a játékot, a Siófoknak minden erejét lekötötte a védekezés. A 41. percben tovább növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Dozmorov 14 méterről gyengén lőtt, így Bíró menteni tudott. A 48. percben szépíthetett volna a Bányász: Magyar jól húzott el az oldalvonal mentén, beadására Kámán jó ütemben érkezett, a fejesét azonban nem helyezte, így az Babócsy kezében halt el. Ezzel el is lőtte puskaporát a Bányász, és újra csak a Vasas percei következ­tek. Az 58. percben olyan tűzijá­tékot rendeztek a siófoki kapu előtt, hogy akár két-három gólt is szerezhettek volna. A 67. percben egy kontratámadás révén Somogyinak még volt ugyan egy szép lövése 25 mé­terről, de már csak idő kérdése volt, hogy mikor születik meg az újabb hazai gól. A 82. percben aztán ez is megtörtént: a betö­mörülő siófoki védőkről röviden pattant ki a labda, és azt a felfu­tó Klink élesen a jobb alsó sa­rokba vágta. (3-0). Azoknak lett igazuk, akik attól féltek, hogy a Vasas nyeretlen­ségi szériája pont a Siófok ellen fog megszakadni. Igaz, sokan bundát rebesgettek, de aki látta ezt a mérkőzést, igazolhatja: nem volt az... Úgy senki nem ad le két pontot, hogy mellette még meg is szégyen ítsék. Márpedig itt ez történt: a Vasas játszott, tündökölt, a Bányász pedig tel­jesen széteső, lélektelen játé­kot produkált. Gellei Imre:— A tizedik mér­kőzésen végre sikerült győzel­met szerezni. Ami eddig gyen­gébb csapatokkal szemben nem ment, azt a lényegesen jobb játékerőt képviselő Siófok­kal szemben véghezvittük. Az eredménytől függetlenül a Sió­foknak tiszta szívből kívánok további sikereket. Varga István: — Szégyellem magam, hogy a Siófok csak ennyire volt képes. Kíváncsi vagyok, játékosaim hogyan tud­nak majd elszámolni ezzel a lé­lektelen, nemtörődöm játékkal. Istvándi Sándor A további eredmények Videoton- Walt ham— Ferencváros 1-1 (1-0) Székesfehérvár, 20 000 néző. V.: Molnár L. Az első játékrészben a haza­iak, a másodikban pedig a ven­dégek játszottak jobban. Éppen ezért a döntetlen eredmény igazságosnak mondható. Kiál­lítva: Keller (Ferencváros) az 50. percben. Gólszerzők: Sallói illetve Wu- kovics. Bp. Honvéd—Debreceni VSC 1-0 (0-0) Budapest, Bozsik stadion, 3000 néző. V.: Bognár. A debreceniek megérdemel­ték volna az egyik bajnoki pon­tot, de Fortuna istenasszony ezúttal elpártolt mellőlük. Gólszerző: Urbányi. Pécsi MSC—Szeged SC 1-0 (0-0) Pécs, 8000 néző. V.: Pillér. Óriási szerencsével, a leg­utolsó percben szerzett fejes­góllal sikerült megszereznie a győzelmet a Pécsnek a jól és szervezetten játszó vendég szegediek ellen. Gólszerző: Czéh. Volán FC—Veszprém FC 1-0 (0-0) Budapest, Czabán Samu tér, 1000 néző. V.: Vágner. Valójában egy pillanatig sem forgott veszélyben a Volán mi­nimális arányú győzelme. Gólszerző: Balogh. Győri Rába ETO— Békéscsaba 0-0 Győr, 5000 néző. V.: Rácz. Értékes pontot szerzett Győr­ben a viharsarki együttes. Tatabányai Bányász— MTK-VM1-0 (0-0) Budapest, Hungária körút, 1000 néző. V.: Roxin. Ezen a „vasárnapi matinén” a teljes MTK-VM csapata cső­döt mondott. így tovább tart a fővárosi kék-fehérek mélyrepü­lése. Gólszerző: Klausz. Újpesti TE—Váci Izzó 2-0 (0-0) Vác, 6000 néző. V.: Stamler. A hazaiak egyszerűen nem bírtak a szervezetten, fegyel­mezetten játszó és a kontrákat nagyszerűen alkalmazó Újpesti TE ellen. A látottak alapján a vendégek győzelme egyáltalán nem számít meglepetésnek. Gólszerző: Zsinka. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 25 17 6 2 43-14 40 2. Ferencváros 25 14 7 4 41-16 35 3. Váci Izzó 25 13 6 6 33-25 32 4. Pécsi MSC 25 13 5 7 27-16 31 5. Veszprém FC 25 10 9 6 24-17 29 6. Tatabánya 25 10 8 7 27-25 28 7. Videoton 25 9 8 8 34-32 26 8. Rába ETO 25 7 9 9 31-30 23 9. Siófok 25 7 9 9 20-26 23 10. MTK-VM 25 8 5 12 27-34 21 11.UTE 25 9 3 13 27-36 21 12. Békéscsaba 25 7 6 12 23-32 20 13. Szeged SC 25 7 6 12 20-30 20 14. Vasas 25 6 6 13 28-40 18 15. DVSC 25 5 7 13 19-30 17 16. Volán FC 25 6 4 15 23-44 16 NB l-es tartalékbajnokság Bp. Vasas— Siófoki Bányász 0-0 Budapest, Fáy utcai edzőpá­lya, 500 néző. V.: Esterházy. Siófoki Bányász: Horváth Gy. (Kovács) — Vörös, Temesvári, Katona, Deme—Papp (Győrfi), Buzsáki, Varsányi, Horváth I. — Szilágyi (Németh), Páli. Edző: Takács József. A Balaton-parti csapatból Te­mesvári, Deme, Buzsáki és Horváth I. nyújtott jó teljesít­ményt. NB l-es serdülöbajnokság Siófoki Bányász—Bp. Vasas 1-1 (0-0) Siófok. V.: Finszter. A siófoki együttes gólját Gyu- rákovics szerezte 11 -esből. (A Siófoki Bányász—Bp. Va­sas NB l-es ifjúsági mérkőzésre egy későbbi időpontban kerül majd sor.) Labdarúgó NB III Két győzelem idegenben, három vereség otthon Róth szabadrúgása zúg el az Építők sorfala mellett Fotó: Lang Róbert Rákóczi FC—Csurgó 2-1 (1-1) Csurgó, 500 néző. V.: Cser- völgyi. Rákóczi FC: Udvarácz — Göbölös, Zsirai, Balassa, Barna — Jurin, Richter, Szabó (Ador­ján), Neubauer (Gilitsch) — Gyurics, Tóth. Edző: Bőzsöny Janps. Csurgó: Belovári—Pintér, C. Kovács, Kovács, Beke — Ritu- per, Martinkovics, Bódis, Hor­váth Z. (Kovács J.) — Bócz, Horváth L. Edző: Deme Imre. A somogyi rangadón az első támadásból vezetést szerzett a Rákóczi. A gyorsan bekapott gól után rákapcsolt a Csurgó, és a 7. percben sikerült is egyenlí­tenie. Továbbra is a hazai csa­pat támadott, több alkalommal is óriási helyzetben hibáztak csatárai, s két alkalommal a kapufát találták el. Fordulás után beszorult a Csurgó, ne­gyedóráig nem tudott kijönni a saját 16-osa elől, és egy kapu előtti kavarodás után megsze­rezte a Rákóczi a győztes gólt. A mérkőzés hátralevő részében megpróbált egyenlíteni a Csur­gó, de a jobb erőben levő ven­dégek ellen semmi sem sike­rült. A helyzetek alapján a dön­tetlen lett volna az igazságo­sabb eredmény. Góllövők: Gyu­rics 2, ill. Beke 11-esből. Jók: Gyurics, Tóth, Jurin, ill., Martin­kovics, Rituper. Kiss Béla Kisdorog—Kapos vári Építők SC 3-2 (2-1) Kaposvár, 250 néző. V.: Sin­ger. Kisdorog: Szőcs — Páli, Debreceni, Komáromi, Vecsei — András (Endeli), Takács, Róth, Boros — Pilisi, Beke. Edző.Vábró József. K. Építők: Ferencz — Samu, Horváth, Itvás, Károlyi — Soly- mosi (Vida), Balázs, Pintér (Landek), Hochecker — Krisz­tián, Véber. Edző: Landek László. Az első félidő krónikájához mindössze két jól kivitelezett vendég-kontratámadás tarto­zott, amely az elmélázó hazai védelem jóvoltából gólokkal végződött. A második félidőben lüktetőbb, gyorsabb volt a játék, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A hajrában felpaprikázott hangulatban ért véget a mérkőzés. A hazai csapatból sárga la­pok és sérülések miatt mintegy fél csapatra való játékos a né­zőtérről nézte végig a játékot. A kontratámadásokat jól és ered­ményesen alkalmazó vendé­gek győzelme így megérde­meltnek mondható. Kiállítva: a 77. percben Takács sárga lap után labdaelrúgásért, a 87. percben Pilisi és Vida kakasko­dásért. Góllövők: Vecsei, Deb­receni, Boros, illetve Hochek- ker, Véber. Jók: Boros, Beke, Vecsei, illetve Itvás, Ferencz, Horváth, Véber. Kaposvári Építők ifi—Kisdo­rog ifi 4-1 Németh Tibor Paksi SE—Kaposvári Honvéd 3-0 (1-0) Paks, 1100 néző. V.: Bata. Paksi SE: Gróf — Héregi, Horváth J., Somogyi, Fábián — Lacza, Márkus, Horváth P., Li- zsák—Mácsik, Porga (Harasz­ti). Edző: Laki Zoltán. K. Honvéd: Ádám — Kárpáti, Jekl, Bokor, Priol — Gyulai, Kécza (Horváth Z.), Csák, Vár- da — Ángyán (Knézics), Ritter. Edző: Köves László. A gyors hazai gól után a ven­dégek apró szabálytalanságok­kal megtörték a Duna-partiak lendületét. A szünet után a lista­vezető nagyobb sebességre kapcsolt, es megérdemelten győzött a jól játszó, ám a döntő pillanatokban hibázó honvéd- csapat ellen. Góllövők: Somo­gyi, Horváth P., Mácsik. Jók: Somogyi, Márkus, Lacza. Hor­váth F\, illetve Kárpáti, Gyulai, Ritter, Csák. Fekete László Bólyi SE—Marcali 4-2 (1-1) Boly, 300 néző. V.: Makai. Boly: Volcsányi — Hrotkó, Kirchner, Macsi, Hosszú — Göller, Kosa (Pál), Lajtai— Var­ga, dr. Papp, Bíró. Edző: Tallósi István. Marcali: Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú, Borbély — Ferencz, Urban, Szántó, Pa- lacskó — Lakos, Horváth. Edző: Béres Ferenc. A második félidőben a hazai csapat nagy játékkedvvel vetet­te magát a küzdelembe, és ilyen arányban is megérdemelten győzött a lelkesen játszó ven­dégek ellen. Góllövő: Varga, Kosa, Bíró, dr. Papp (11 -esből), ill. Szántó, Urbán. Szűcs Zsolt A diákolimpiái bajnok csurgói Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium és Óvónői Szakközépiskola leány kézilabdacsapata A csurgói gimnazisták' újabb diadala Barcs—Mázaszászvár 3-1 (1-0) Mázaszászvár, 200 néző. V.: Bányai. Barcs: Szlovák — Tóth, Fo­kos, Kovács, Bolhói — Nagy /., Minor (Nagy II.), Papp, Szabó — Bencsik, Hajmási. Megbízott edző: Szabó Nándor. Mázaszászvár: Görföl—Kol­lár, Maglódi, Kasler, Lakatos T. — Ambrus, Orsós (Bukszler), Román, Balogh — Studer (Szi­geti), Lakatos. Edző: Kollár Sándor. Kitűnő játékvezetés mellett egyéni fegyelmezetlenségek miatt vesztett a hazai csapat. Góllövők: Pókos 2, Szabó, ill. Román. Sz. Zs. P VSK—Boglár lel le 2-0 (1-0) Boglárlelle, 250 néző. V.: Lieszkovszky. PVSK: Ti hány vári — Szőke, Kauffmann, dr. Brezniczky, Merkler — Becker, Bruder, Reich — Eckert (Takács), Né­meth (Vértes), Fülöp. Edző: Rónai István. Boglárlelle: Málics — Brett- ner, Pardavi, Sümegi, Pacsai— Magyar, Kötél, György (Toldi) — Pusztai, Hollósi (Glatz), Ká­rolyi. Edző: Kenéz István. A tabellán elfoglalt helyezést is igazolva a vendégcsapat a mérkőzés első félidejében takti­kusan, fegyelmezetten játszva végig kezében tartotta a játék irányítását. A lelkes hazai csa­pat a mezőnyban egyenrangú ellenfélnek bizonyult, de gól­veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. Afélidő hajrájában a vendégcsapat egy gyors kont­ratámadásból szerzett veze­tést. A második félidőben a Boglárlelle nagyobb sebesség­re kapcsolt, ebben az időszak­ban helyzetei is adódtak, de a PVSK ismét egy kontratáma­dásból, nagy védelmi hiba után bebiztosította győzelmét. A mérkőzés képét tekintve a ven­dégcsapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet, amely nagyobb arányú is lehe­tett volna a helyzetek alapján. Góllövők: Eckert, Fülöp. Jók: Eckert, Németh, Merkler, ill. Brettner, Kötél, Pacsai. Boglárlelle ifi—PVSK ifi 3-3 Szilvás József További eredmény: MÁV TE—Siklós 0-2 Azóta, hogy 15 évvel ezelőtt Csurgóra költözött a Kátai há­zaspár, a Csokonai Vitpz Mi­hály Gimnázium és Óvónői Szakközépiskola leánykézilab- dacsapataval összesen négy­szer nyertek országos középis­kolai bajnokságot. 1981-ben a kupában — amelyben mind a négy évfolyam játékosai indul­hatnak — szerezték meg az első helyet, 1984-ben és 1986- ban a „kicsik” (az elsősök és másodikosok) hozták el a pál­mát, a múlt hét végén Budapes­ten a körcsarnokban pedig is­mét csurgói kupasiker született. Az edző házaspár már az első hónapokban ütőképes csapatot formált Csurgón. A megyében elvétve, az ország­ban nagyon ritkán, általában csak az NB l-es csapatokkal rendelkező nagyvárosok után­pótlás együtteseivel szemben maradnak alul. A mostani sikerhez is nagy­nevű ellenfelek legyőzésével vezetett az út. A megyei bajnok­ság megnyerése után Tamási, majd Dunaújváros felett diadal­maskodva a kitűnő játékerőt képviselő pécsi Babits Mihály Gimnázium ellen hatalmas küz­delemben, jobb gólkülönbség­gel jutottak a Budapesten ren­dezett négyes döntőbe. Ott a Békéscsaba ellen vere­séget szenvedtek ugyan, de a budapesti csapatot már maga­biztosan verték. Ekkor követke­zett a mindent eldöntő utolsó mérkőzés: az Eger—Csurgó Kézilabda találkozó. Amelyik együttes győz, az a bajnok, amelyik ve­szít, az csak a negyedik helyet szerzi meg. A lendületbe jött csurgói lányok nem adtak esélyt ellenfelüknek, és kitűnő játékkal megnyerték az ösz- szecsapást. így tehát Magyar- ország 1991. évi V. korcsopor­tos, diákolimpiái bajnoka leány kézilabdában a csurgói Csoko­nai Vitéz Mihály Gimnázium és Óvónői Szakközépiskola. A további sorrend: 2. Békéscsa­ba, 3. Nagy Lajos Gimnázium, Budapest, 4. Eger. Az országos döntő legjobb kapusának Barbár Valériát vá­lasztották, a legjobb góllövője pedig Balogh Beatrix lett. Raj­tuk kívül még a legjobban védekező TóthAnitais bekerült a torna válogatottjába, de a töb­biek is mind tudásuk 'legjavát nyújtották. Végül álljon itt az utókornak a bajnok csurgói együttes névsora: Basics Brigitta, Bar­bár Valéria, Balogh Beatrix, Tóth Anita, Skiba Andrea, Sza­bó Ibolya, Polgár Mónika. Boszkovics Mariann, Bárány Henriett, Szabó Ágnes, Bő­zsöny Erika, Balogh Piroska, Pókos Mónika. Edző: Kátainé Cseh Mária és Kátai Ferenc. Horváth József