Somogyi Néplap, 1987. november (43. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-02 / 258. szám

! Somogyi Néplap SPORTE Labdarúgó NB Mindkét csapatunk veszített Lelkesen és szerencsés góllal zonytalandott a Volán Dó­zsa, s ezt a vendégek jól ki­használták. Méginkább ér­vényesült fölényük a döntő játszmában, melyben a ha­zai együttes egyre inkább széthullott, s csak itt-ott akart egy-egy fellángolása. A Malév Szabó P. vezérle­tével egymás után szerezte pontjait. A fáradni látszó Dózsa egyre inkább megad­ta magát. Nagy küzdelmet hozott a mérkőzés, és sokan bíztak abban, hogy a Volán Dózsá­nak sikerül visszavágni a pénteki vereségért. Sokáig úgy tűnt, hogy erre alkal­mas a csapat, amely időn­ként nemcsak lelkesen, ha­DMVSC—K. Vasas Izzó 3-0 (6, 9, 4) Stefik vetődve hárít nem nagyon tudatosan ját­szott. A két nyertes játsz­mát kivéve azonban a mér­kőzés további időszakaiban többször visszaesett a ka­posvári együttes. Hol meg­nyitásaik nem sikerült, hol azok fogadásaival akadt gondjuk. Nem mindig sike­rült „kikerülniük” a vendé­gek jónak mutatkozó sáncát. Ahogy elbizonytalanodott a csapat, ezt rögtön megérez­te rutinosabb ellenfele, s az utolsó játszmában szinte tetszés szerint érte el pont­jait. Jók': Szabó P., Kovács, illetve Károly, Stefik. J. R. K. Rákóczi—Debreceni MVSC 1-0 (0-0) Debrecen, 4000 néző. V.: Var­ga S., (Roxin, Bogyó) K. Rákóczi: Kollár — Kurdi, Deákvári, Kraft, Barna — Pruk- ner, Csrepka, Rácz, Gilitsch (Adorján) — Murai, Havasi. Ed­ző : Csordás István. Debrecen: Horváth B. — Kiss, Nagy L., Nagy S., Balogh — Szűcs (Vancsa), Bücs, Turtőczki — Steigerwald (Plókal A.), Me­lis, Benyó. Edző: Kiss László. Sárgalap: Deákvári a 40. perc­ben. Szögletarány: 8:3 (4:2) a Deb­recen javára. (A szerdaihoz képest Csor­dás István edző öt helyen változtatta meg kezdő csa­patát. Bizonyára lélektani okok miatt, Sándorfi helyett Kollárt állította be a kapu­ba, és az MTK-VM elleni cserék kerültek előtérbe. Szóhoz jutott többek között Deákvári és Murai is, akik egykor éppen a debrecenie­ket erősítették. A hazaiak­nál is néhány, eddig mellő­zött labdarúgó kapott bizal­mat (Nagy S., Turtőczki és Benyó). Az első játékrészben mind­össze csak az első negyed óra hozott megfelelő iramot, néhány veszélyes lövéssel. Szűcs J. lövése például 25 méterről alig kerülte el a bal felső sarkot, míg a má­sik kapunál Murai lendüle­tes elfutásaival vétette észre magát. Ezeknél Horváth B.- nek kétszer is közbe kellett avatkoznia. A 19. percben Kollár messze kifutva ka­mujából szabadított fel Me­lis elől, majd a 28. percben Steigerwald beverekedte ma­gát a 16-osra, a kaposvári kapust megelőzve kapura emelt, de Gilitsch még szög­letre tudott menteni a gól­vonalról a berobbanó Benyó elől. Ezután már csak any- nyit lehetett feljegyezni, Váci Izzó—Siófoki Bányász 1-0 (0-0) Siófok, 4000 néző. V.: Dri- gán (Varga L., dr. Szőke). Siófok: Horváth Gy. — Brett- ner, Jancsika, Balázs, Kolovics — Palkovics, Olajos, Quirikó (Boda a 14. percben) — Boros­tyán, Zsadányi, Lakatos. Edző: Kaszás Gábor.' Váci Izzó: Brockhauser — Nagy, Kosa, Talapa, Csima — Hermann, Horváth, Gyimesi, Vigh, Mózner — Balogh. Edző: Haász Sándor. Sárgalap: Brettner a 35., Ko­lovics 41., Gyimesi az 53. Her­mann a S3, percben. Szögletarány: 6:4 (4:2) a Vác javára. A 6. percben Brettner jobb oldali beadása átszállt a fejek fölött, de a megle­pett Borostyán a kaputól 12 méterre nem tudta lekezel­ni a labdát, s így odalett az ígéretes helyzet. A 11. perc­ben Quirikó és Csima ösz- szecsapása után a siófoki középpályás a földön ma­radt. Bokája ápolásra szo­rult, ,de nem tudott már visszatérni, s helyette Boda játszott. A 19. percben egy bal oldali beadásnál Palko­vics ügyesen, fejjel megelőz­te védőjét, a labdát maga elé' fejelte, de rosszul találta el, s az centiméterekkel a kapu fölé szállt. A 26. perc­ben újabb óriási helyzet maradt kihasználatlanul. La­katos kapott hosszú indítást, s 12 méterről senkitől sem zavartatva lőhetett, de a labda a kapus lábáról visz- szapattant Zsadányi elé, ő 15 méterről ismételt, azon­ban Brockhauser a gyenge, félmagas lövést biztosan védte. A 37. percben Brett­ner nagyszerű labdát tálalt Palkovics elé, ő jobbról ma­gasan beadott, Lakatos egy testcsellel lerázta védőjét, s 10 méterről a bal összekötő helyéről lőtt, de a váci ka­pus bravúrral kiütötte a labdát. Havasi góljával nyert a Rá­kóczi hogy Deákvári túl kemé­nyen buktatta Melist, és sárgalapot kapott. Szünet után röviddel Be­nyó veszélyes bal oldali be­adása után Barna kétségbe­esetten úgy fejelte ki a labdát szögletre, hogy a le­vegőben összeütközött kapu­sával, Kollárral. Szerencsére baj nem történt. Később Bücs lövését Rácz a levegő­ben úszva vágta ki önfelál- dozóan. Ezután Prukner 25 méteres lövése Horváth B. válláról pattant vissza a 16-osig. Egy óra telt el a mérkőzésből, amikor Benyó beadása elsuhant még Kol­lár előtt is, s Barna az ötös­ről „öngólveszélyesen” men­tett szögletre. Később Kiss jobb oldali beadása őrizet­lenül találta Melist, aki 11 méterről viszont gyatrán mellé fejelt. A 70. percben mintaszerű kaposvári akció futott a bal szélen. Prukner jó ütemű beadását Csrepka mellel le­kezelte, ráfordult a labdára, de 15 méteres lövése erőt­Fordulás után fellazult a Bányász védelme, s így több vendéghelyzet is kialakult a hazai kapu előtt. A 70. perc­ben született meg a talál­kozó egyetlen gólja. Mózner ügyesen, az alapvonal mellől húzott középre, visszagurí­tott Gyimesi elé, s ő három méterről senkitől sem za­vartatva vágta a labdát a kapu közepébe. 1-0. A 82. percben Borostyán ügyetlen­kedett el egy helyzetet, majd Zsadányi lőtt 16 mé­terről kapásból mellé. A találkozó elején világo­san látható volt a Vác had­rendje: elöl csak Balogh tartózkodott, s neki elsősor­ban Mózner és Vigh segített a középpályáról. Kontratá­madásokra igyekeztek építe­ni. Ezzel szemben a Siófok is a korábban megszokott arcát mutatta: három kö­zéppályással és három csa­tárral próbálta térdre kény­szeríteni ellenfelét. Az első 15 percben a Vác elképze­lése látszott hatásosabbnak. Quirikó sérülése . azonban mintha a hazaiakat „papri­kázta” volna fel, átvették a játék irányítását, s különö­sen Lakatos és Boda került sokszor helyzetbe. Hiába voltak azonban a nagy le­hetőségek, a csatárok ügyet­lenkedése, Brockhauser ka­pus bravúrja, vagy a sze­rencse, mindig megóvta a góltól a vendégek hálóját. A második félidőben pedig — ahogy az ilyenkor szinte törvényszerű — a Vác egy ügyes ellenakció végén meg­szerezte a két pontot jelen­tő gólt. Ezen a találkozón a Bányász meddő támadójáté­ka és az olykor túl „szel- lős” védkezése csak a vere­ségre volt elég. Jók: Horváth Gy., Brettner, Lakatos, illet­ve Broskhauser, Nagy, Ba­logh, Horváth. Gyarmati László lenre sikerült és Horváth B. zsákmánya lett. Hét perccel később az ötös sarkáig jutó Benyó elől a lövés pillana­tában Kraft mentett az utolsó pillanatban, majd Kollár néhány perccel ké­sőbb Vancsa elé vetődve ka­parintotta meg a labdát. A 88. percben szerezte meg a győztes gólt a ven­dégcsapat. Prókai A. buk­tatta Csrepkát 20 méterre a kapujától. Havasi végezte el a szabadrúgást, a labda kis­sé irányt változtatott Tur- tóczkin és a rosszul helyez­kedő, ráadásul jobbra moz­duló Horváth B. mellett a bal alsó sarokba vágódott. 1-0. A találkozó színvonalán látszott, hogy a bajnokság két utolcsó csapata játszik egymással a nagyerdei sta­dionban. Az ellenfelek csak negyedóráig törődtek az első félidőben a közönség szóra­koztatásával, utána szinte pihentették magukat, csak arra ügyeltek, hogy egymás gyors embereit lefogják. A szünetig szinte alig volt em­lítésre méltó esemény. Szünet után Kiss L. edző cserékkel próbálta felrázni csapatát, de ez hatástalan maradt a hazaiak támadó játékára. A rendkívül lelke­sen küzdő vendégcsapat el- hitete a debrecni nézőkkel, hogy legalább egy pontot szerez. Végül kettő lett be­lőle — egyébként megérde­melten —, igaz, hogy ez a győztes gól szerencsés kö­rülmények között született. A vendégeknek lélektanilag rendkívül fontos két pontot sikerült szerezniük, egy vé­gig sportszerű, de alacsony színvonalú találkozón. Jók: Deákvári, Prukner, Csrepka, illetve Balogh. Csuhák Zoltán További eredmények: Bp. Honvéd—Haladás VSE 3-0 (1-0) Szünet utáni aktívabb já­tékával biztosan nyert a kispesti csapat. Góllövők : Fodor 11-esből, Fitos, Ko­vács. ZTE—Rába ETO 1-0 (1-0) Bár szünet után rákap­csolt a Győr, de a hazai védelem jó rombolt. Góllö­vő: Páli. Ferencváros—Ü. Dózsa 4-1 (1-0) Bombameglepetés a Fradi feltámadása. Remek játék­kal nyert. Góllövők: Dukon, Kakas öngól, Fischer 2, il­letve Katona. Vasas—PMSC 2-1 (1-1) Hiába szorította be kapu­jához szünet után ellenfelét a PMSC, támadói gólképte­lenek voltak. Góllövők: Tu- boly, Szijjártó, illetve Bér­ezi. Tatabánya—Videoton 1-1 (0-1) Nagy küzdelmet hozott a mérkőzés. A Videoton kitű­nően védekezett. Góllövők: Plotár, illetve Magyar. MTK VM—Békéscsaba 2-0 (2-0) Alacsony színvonalú, unal­mas mérkőzés. Góllövő: Szeibert 2, egyet 11-esből. NB I állása 1. ti. Dózsa 13 7 3 3 27-13 17 2. Honvéd 13 7 3 3 20-14 lí 3. Rába ETO 13 6 4 3 19-15 16 4. Tatabánya 13 5 5 3 31-16 15 5. Pécs 13 5 5 3 15- 9 15 6. Haladás 13 4 4 2 16-13 lő 7. Vác 13 4 6 3 15-10 14 8. Vasas 13 5 4 4 21-21 14 9. FTC 13 3 6 4 18-17 12 10. MTK-VM 13 5 2 6 24-28 12 11. ZTE 13 5 2 6 14-18 12 12. Siófok 13 4 3 6 16-19 11 13. B.-csaba 13 3 5 5 11-23 11 14. Videoton 13 2 6 5 14-17 10 15. Debrecen 13 3 4 6 13-23 10 16. Kaposvár 13 2 3 8 13-32 7 Röplabda NB I Malév—Kapos Volán Dózsa 3-2 (—13, 12, —9, 10, 7) Kaposvár, 250 néző. V.: Szabó E. (Papp L.). Kapos Volán Dózsa: Ge­lencsér, Karagity, Stefik, Károly, Horváth, Schmidt. Csere: Szabó, Búzás, Angyal, Vidák. Érző: Laszczik Iván. Az első játszmában 3-0-ra vezetett a hazai együttes, aztán nyitásrontásai révén fordítottak a vendégek, és 7-3-ra elhúztak. 8-8-ra, majd 10-10-re alakult az ered­mény. 13-13-nál a hazaiak összpontosítottak jobban. A második játszmában a len­dületbe jött kaposváriak hatpontos előnyhöz jutot­tak, de aztán érthetetlenül lefékeztek, s így egyenlítet­tek a fővárosiak. Gyenge nyitásfogadások következté­ben a Malév-osok jutottak előnyhöz, de aztán a magára talált kaposvári csapat há­rompontos vezetéshez ju­tott (12-9). Több pontra azonban már nem tellett. A 3. játszma 22 perc alatt zaj­lott le. Ismét lendületbe jöt­tek a kaposváriak, főleg nyitásfogadásuk javult, biz­tosan nyerték a játszmát. Nem így a negyediket, an­nak ellenére, hogy az elején 7-1-es előnyhöz jutottak, de tíznél már befogta őket el­lenfelük. Egyre inkább elbi- ' LABDARÚGÓ NB III Debrecen, 100 néző. V.: Varga, Zalánfi. KV. Izzó: Pintér, Major- né, Marek A., Kristály, Ha­lász, Novák. Csere: Tóth, Nagy, Polgár, Sáfrány, Ke­lemen. Edző: Simonné Ku­tas Zita. Késve kezdődött a debre­ceni találkozó, mert a salgó­tarjáni játékvezetők önhibá­jukon kívül nem érték el a vonatcsatlakozást. Már az első játszmában észre lehe­tett venni, hogy a Kaposvár elfáradt, nem tudja megis­mételni pénteki kitűnő játé­kát. A debrecenieknél Ba- loghné nyitásai és Cimpocá- né leütései rendszerint jól sikerültek. 1987. november 2., hétfő A második játszmában némileg feltámadt a somo­gyi csapat, 4-1-re vezetett, de ezt követően ismét a hazaiak erőteljessége mutat­kozott meg. A harmadik játékrészben fokozatosan elhúztak a deb­receniek, a vendégek edző­nője időkéréssel és cserék­kel próbálta lelassítani a lendületüket. Mindez sajnos nem sikerült, a DMVSC megmagasított sánca ellen ártalmatlanok voltak a ka­posváriak leütései. Jók: Benyóné, Baloghné, Cmipocáné, illetve Halász, Nagy. Cs. Z. pontot a kapura teljesen ve­szélytelen Paks ellen. Gól­lövők: Bántó, Hosszú, illet­ve Blatt, Rácz. Mázaszászvár—Táncsics SE 1-1 (1-1) Mázaszászvár, 200 néző. V.: Osztermayer. Mázaszászvár: Pál — Komáro­mi, König, Toics, Herold (Dö- mény), — Orsós, Csobod, Incze, Róth — Dunai, Beke. Edző: Róth Antal. Táncsics SE: Udvarácz — Becker, Virágos!, Maróti, Nagy, Bregovics* — Miovecz, Uhrik, Bruder — Horváth, Kosa. Edző: Köves László. Sok hibával tarkított, kö­zepes iramú és színvonalú mérkőzésen igazságos ered­mény született. Góllövők: Incze, Uhrik. Jók: Komáro­mi, Incze, Beke, illetve Ud­varász, Maróti, Bregovics. Szilvási Csaba További eredmények: PBTC—Siklós: 0-1, Boly— Sellye: 1-1, PVSK—D. Va- sas: 2-1, DVMSE—MÁV NTE: 0-1, Paksi Atom— Bonyhád: 2-0. Az NB III állása 1. Mohács 12 7 4 1 23-10 18 2. Csurgó 12 8 1 3 28-13 17 3. Paks 12 7 2 3 21-10 16 4. Táncsics 12 6 4 2 13- 7 16 5. DVMSE 12 6 2 4 18-12 14 6. Marcali 12 4 5 3 16-13 13 7. MÁV NTE 12 4 5 3 8- 7 13 8. Atomer. 12 5 3 4 13-14 13 9. Mázaszász. 12 5 3 4 16-20 13 10. PVSK 12 5 2 5 14-12 12 11. Siklós 12 4 3 5 13-14 11 12. Boly 12 3 2 7 13-17 8 13. Sellye 12 2 4 6 12-24 8 14. Bonyhád 12 2 3 7 13-19 7 15. PBTC 12 2 3 7 10-24 7 16. D. Vasas 12 2 2 8 10-25 6 Marcaliban megtört a Mohács lendülete LABDARÚGÓ NB III Marcali—Mohács 1-0 (1-0) Marcali, 600 néző. V.: László. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Mészáros, Hajdú I., Fá­bián — Varga L., Horváth (Szántó), Czuczka, Krénusz — Luka (Hadászi). Edző: Fuisz Já­nos.. Mohács: Antal — Kófiás, Ka­tona, Rumszauer, Reit — Ko­vács, Hrotkó (Ambrus), Lőrinc — Martina (Ratting), papp dr., Csibi. Edző: Bőzsöny János. A hazai szurkolók nagy örömére már az első perc végén a mohácsi kapuban táncolt a labda. Czuczka bal oldalról élesen lőtte be a labdát, melyet Fábián a bal sarokba csúsztatott. 1-0. Ez­után a listavezető nagy erő­vel támadott, tehette is, mert a hazaiak csak a vé­dekezésre összpontosítottak. Szünet után változott a játék képe, a hazaiak is ki­merészkedtek sündisznó ál­lású védekezésükből, s az 53. percben Fábián növelhette volna a hazai gólok számát, de közelről mellé gurított. Tóté A totó 44. heti játékszel­vényén szereplő mérkőzések eredményei: 2, törölve, 1, 2, 2, x, 1, 2, x, 1, 1, 1, 1 + 1 A 65. percben Krénusz 22 méteres óriási szabadrúgása a bal felső kapufán csat­tant. Továbbra is nagy iram, küzdelem volt a pályán, de a mérkőzés eredménye már nem változott. Végül is i hazaiak kitűnő taktikával, önfeláldozó játékkal és jó játékvezetés mellett bravú­ros győzelmet arattak a 11 fordulón át veretlen lista­vezető felett, s a mérkőzés lefolyását követően méltán érdemelték ki a szép számú közönség vastapsát. Jók: Hajdú II., Krénusz, Igricz, Luka, Héder, illetve Rum- szauer, Katona. Ivusza István Csurgó—Paksi SE 2-1 (2-0) Csurgó, 900 néző. V.: Ba- lajti. Csurgó: Belovári — Posta, De­rne, Kovács, Beke — Puskás, Bódis (Markek), Kardos, Vé­kony (Csalos) — Bántó, Hosszú. Edző: Készéi Ferenc. Paksi SE: Berta — Kun, Blatt, Prancz, Héregi (Boda) — Somo­gyi, Kolanics, Kovács, Horváth — Rácz, Gyenis (Balogh). Ed­ző : Márkus József. A Dráva-csoport rangadó­ját nagy küzdelem, taktikai harc és sok apró szabályta­lanság jellemezte. Fél óra el­teltével fölénybe került a hazai csapat és két gólján kívül három kapufát is rú­gott. A vendégeknek az utolsó percben . egy, védelmi hibából sikerült szépíteni. A látottak alapján a hazai csapat a vártnál könnyeb­ben szerezte meg a két A Bányász most nem izzott