Somogyi Néplap, 1987. március (43. évfolyam, 51-75. szám)

1987-03-02 / 51. szám

Somogyi Néplap 1987. március 2., hétfő BsportEI Labdarúgó NB I Remek játék, kiütéses győzelem Kétgólos hátrányt dolgozott le a Bányász Női röplabda NB I KV Izzó—Eger 3-0 (5, 8, 3) Kaposvár, 300 néző. V.: Rádi, Szekér. Siófok—Tatabánya 2-2 (0-1) Siófok, 3000 néző. V.: Lá­ziin. Siófok: Horváth Gy. — Brettner, Pardavi, Olajos, Kolovics — Jancsika, Palko- vics, Szajcz, Quirikó — Adi, Lakatos. Edző: Kaszás Gá­bor. Tatabánya: Kiss — Vincze J., Lakatos, Udvardi, Szal­ma — Moldován, Schmidt, Csapó, Vincze L, Kiprich, Plotár. Edző: Temesvári Miklós. Csere: Adi helyett Boda a 62., Csapó helyett P. Nagy a 75., Vincze J. helyett Sza­bó L. a 88., Lakatos helyett Marozsán a 89. percben. Sárga lap: Jancsika a 40., Udvardd a 44., Olajos az 57., Vincze I. a 66., Pardavi a 77., Kiprich a 90. percben. Szögletarány: 5:3 (2:3) a Siófok javára. Ünnepség előzte meg a mérkőzést. Szaikonyi Géza, a GOV vezérigazgatója átadta a Siófoki Bányász elkészült új. tetszetős klubházát. Az ünnepségen megjelent So­mogyi Jenő, az MLSZ elnö­ke és Verebes József szö­vetségi kapitány is. A siófoki csapat szem­pontjából balszerencsésen indult a mérkőzés: Az első percben Kiprich jobb olda­li szögletrúgását a védők rö­viden szabadították fel, Ud~ vardi rácsapott a labdára és a nagy kavarodásban lapos lövése 8 méterről a balolda­li kapufának tövéről a sa­rokba csúszott. 0:1. Ezuitám elszántan támadott a hazai csapat, a 19. percben Adi húzott el a jobb szélen, jól adta középre a labdát, de Kiss látványos előrevetődés- sel elcsípte azt a felrohanó csatárok elől. Fél óra eltelté­vel tudott csak a vendégcsa­pat a nagy nyomás alól ki­szabadulni. Szünet után is a siófoki csapat volt a többet kezde­ményező és az 51. percben a mérkőzés legnagyohb helyzetét hagyta ki: Quirikó a bal oldalon ügyesen cse­lezte be magát egész az alapvonalig, Olajoshoz gurí­tott, akinek nagyerejű 14 méteres lövése a kapufát sú­rolva hagyta el a játékteret. A 63. percben növelte elő­Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés Quirikó nagyszerűen játszott nyét a vendégcsapat: Plotár a bal oldalon kiugratta Vin­cze 1.-t, Horváth Gy. rossz ütemben indult ki a kapu­jából az alapvonal irányába és a labda helyett csak a csatár lábát tudta megfogni. 11-es, a büntetőt Kiprich a balra mozduló Horváth mel­lett a kapu közepébe vágta. 0-2. Nem adta> fel a Siófok, és két perc eltelte után szé­pített. Lakatos vezette be a labdát a 16-oson belülre, lö­vését Kiss kiütötte Boda elé, aki azonnal kapura emelt és Vincze J. kézzel beleütött a labdába. Ez is 11-es. Pardavi végezte el a büntetőt, és nagyerejű rúgása a kapu közeépe vágódott. 1-2. To­vábbra is a tatabányai tér­félen folyt a játék és négy perc eltelte után megszüle­tett az egyenlítés: Quirikó vezette a labdát a bal olda­lon, a befutó Lakatos elé tá­lalt, az levette a labdát, előbb Udvardit, majd névro­konát cselezte át és a kifu­tó Kiss felett a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 2-2. Az utolsó percekben a hazaiak közel álltak a győ­zelem megszerzéséhez is. A gyors gól, vagy 20 per­cen át sokkolta a hazai csa­paltat, de ezután óriási aka­rással küzdve átvették a já­ték irányítását. Mégis a vendégek szereztek újabb gólt. Kevesen hitték, hogy a siófoki csapat ezután újíta­ni tud. A siófoki játékosokait dicsérd, hogy ezután úgy ját­szottak, mintha semmi sem történt volna, mindent egy lapra téve támadtak és 6 perc leforgása után kiegyen­lítettek. A Siófok végig job­ban játszott ellenfelénél és ha van egy kis szerencséje, úgy még a győzelme sem lett volna meglepetés. Jók: Pardavi, Quirikó, Lakatos, illetőleg: Udvardi, Moldován és Vincze I. További eredmények: RÁBA ETO—Vasas 2-2 (1-1) Győr, 7000 néző. V.: Fe­kete M. A 89. percben egyenlített a Rába. Góllövők: Szentes, Rubold, 11-esből, illetve Komjáti 2. ZTE—Ferencváros 0-0 Zalaegerszeg, 13 000 néző. V.: Pádár. A ZTE közelebb állt a győzelemhez. Bp. Honvéd—Haladás 1-0 (0-0) Kispest, 2000 néző. V.:Pla- sek. Fitos előbb 11-est hibá­zott, majd fejesgóljával ja­vított. Videoton—Dunaújváros 1-1 (0-1) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Drigán. A Videotonnak csak a 78. percben sikerült egyenlíte­nie. MTK VM—Békéscsaba 3-0 (0-0) Hungária korúit, 8000 né­ző. V.: Kőrös. Az MTK minden csapat­részében felülmúlta ellenfe­lét. Góllövők: Szeibert, Var­ga, Kajdii. DMVSC—Pécsi MSC 2-1 (1-1) Debrecen, 5000 néző. V.: Hartma/nn. KV Izzó: Pintér, Bódis. Marek Gy., Sántosiné, Marek A., Varga. Csere: Kristály, Nagy A., Halász. Edző: Si­monná Kutas Zita. Csak a játszma elején ve­zettek az egriek két alka­lommal, aztán az Izzó 8-2-re elhúzott. Ezután néhány rossz nyitás következtében 9-5-re feljöttek a hevesiek, de az ismét magára talált kapos­váriak már több pontot nem engedtek szerezni ellenfelük­nek, negyedóra alatt nyerték a játszmát. A második já­tékrészben is csak 3-3-ig tar­tott lépést az Eger, ezután 9-4-re, majd 14-6-ra alakí­totta az eredményt az izzós csapat. 14-nél a harmadik játszmalabdát tudta aztán csak értékesíteni. 18 percig tartott ez a szett. A harma­dik játszma lett a legrövi­debb. 2-1-es egri vezetés után az ellenfél már mind­össze egyetlen pontot tudott szerezni, az Izzó tíz perc alatt valósággal lelépte az ellenfelét. A vártnál kisebb érdeklő­dés kísérte a csoport éllova­sának és harmadik helye­zettjének találkozóját. A ha­zaiak nagy küzdelemre és nagyon nehéz mérkőzésre számítottak. Hogy másként alakult, az az Izzó remek já­tékának lett a következmé­nye. Ilyen jó csapatmunkát bizony régen láttunk már a hazai együttestől. Mindenki tudása 'legjavát volt képes nyújtani. Néhány első játsz­mabeli nyitásrontástól elte­kintve az Izzó a játék min­den fázisában nagyszerűt pro­A hazaiak bátrabban kez­deményeztek. Góllövők: Szabó J., Bücs, Nagy I. Újpesti Dózsa—Eger 5-0 (2-0) Űjpesit, 5000 néző. V.: Ha­zafi. Bajnokjelölthöz méltó já­tékkal nyent az Ű. Dózsa. Gólilövők: Rostás 2 (egyet limesből), Schneider, Herééi, Eszenyi. a bajnokság Állasa: Jwifor­mérkőxés Siófok—Tatabánya 1-1 (1-0) Siófok, Ág.-pálya, v.: Kar­sai. Siófok: Gaál — Vörös, Sas­hegyi, Balázs, Kiss — György, Balogh, Laczkovics (Molnár F.) — Szilágyi (Szappanos), Árky, Csalos. Edző: Pusztai 1. MTK-VM 16 11 2 3 31-12 24 2. Ü. Dózsa 16 9 4 3 28- 9 22 3. Pécs 16 8 4 4 15- 7 20 4. Tatabánya 16 8 3 5 25-14 19 5. Haladás 16 8 3 5 19-14 19 6. Ferencváros 16 6 7 3 14- 9 19 7. Bp. Honvéd 16 7 4 5 23-23 18 8. Debrecen 16 6 4 6 22-24 16 9. Videoton 16 6 3 7 17-15 15 10. Vasas 16 6 3 7 22-23 15 11. Békéscsaba 16 4 6 6 16-22 14 12. Rába ETO 16 3 6 7 22-26 12 13. ZTE 16 3 6 7 14-20 12 14. Siófok 16 3 6 7 15-23 12 15. Eger 16 4 4 8 13-34 12 16. Dunaújváros 16 1 5 10 11-32 1 László. Gólszerzők: Csalos ill. Ig- nácz. Az első félidőben igen jól játszott a hazai csapat. Az 50. percben Gaál kapust a játékvezető szándékos durva­ságért kiállította, így a töb­bet támadó vendégek meg­érdemelten egyenlítettek. Jók: Vörös, Balázs, Árky és Csalos, illetőleg Váczi, Bara­bás, Zircher. Pintér pontot szerez dukált. Az elemében levő Varga vezérletével kitűnő nyitások, pontos előkészíté­sek, erőteljes ütések és jól megválasztott ejtések jelle­mezték játékát. Még a csere- játékosok is azonnal be tud­tak illeszkedni ebbe a jól működő gépezetbe. A kapos­váriak teljesítményének ér­tékét növeli, hogy egyébként egy sokáig jól játszó ellenfe­let győztek le. Az egriek fő­leg az első két játszmában igazolták kitűnő helyezésü­ket, s csak a végére bizony­talanodtak el. Dicséretükre válik, hogy a kaposváriak nagyszerű és ellenállhatatlan játékát sportszerűen tudo­másul vették. Az Izzóból kü­lön Vargát emeljük ki, aki a mezőny legjobbja volt. A többiek is valamennyien na­gyon jó teljesítményt nyúj­tottak. Az egri csapatból Lik- tor, dr. Sikéné és Fésűs játé­ka volt átlagon felüli. Jutási Róbert Asztalitenisz NB I Vereség a fővárosban Ganz Mávag—K. Rákóczi 17-8 A téli szünetben megerő­södött a budapesti együttes, mert a CSOMÉP feloszlása után Tímárt is leigazolta. En­nek ellenére jól indult a mérkőzés, a második fordu­ló után 5-5-re alakult az eredmény. Ekkor azonban sorrendben Frank, dr. Szita és Varga váratlan vereséget szenvedett és máris 9-6-ra elhúzott a Ganz Mávag. Egy körrel később előnye már 14-6-ra növekedett, s ezzel lényegében el is döntötte a mérkőzés sorsát. Az ered­mény azonban nem fejezi ki, hogy milyen nagy küzdelem alakult ki a két csapat kö­zött. Tíz, mérkőzésen szüle­tett 2-1-es eredmény, ezek­ből a Rákóczi azonban csak hármat tudott megnyerni. Az élvonalhoz méltatlan szűk kis alacsony teremben le­folyt találkozón vártnál gyengébb teljesítményt nyúj­tott a kaposvári együttes, de vereségéhez az említett kül­ső körülmények is hozzájá­rultak. V. J. Munkában a dombóváriak kapusa Területi bajnokság Négy pont az első fordulóban K. Rákóczi— Bácska Subotica 0-0 Kaposvár, 400 néző. V.: Szabó L. K. Rákóczi: Sándorfi (Hor­váth) — Kurdi, Deákvári, Petrák (Riczu), Kraft — Prukner (Komád), Bíró, Ba­logh (Czabula), Bocz (Meksz) — Murai (Gyurics), Miovecz. A Rákóczi salakos edzőpá­lyáján lefolyt előkészületi találkozón mindvégig a ha­zai együttes játszott fölény­ben, s kezében tartotta az irányítást, sokat kezdeménye­zett, de a harcosan küzdő, szervezetten és jól védeke­ző jugoszláv harmadik ligás együttesnek sikerült a góllö­vést megakadályoznia. Igaz, ebben ludas volt az NB Il-es csapat is, melynek támadó­játéka a befejezés szakaszá­ban még sok kívánnivalót hagyott maga után. TOTÓ A telitalálatos szelvény: x, x, 1, 2, törölve, 1, x, 1, 2, x, x, 1, x, 1 +x. Paksi SE—Marcali 0-0 Paks, 800 néző. V.: Kele­men. Paks: Németh — Kun, Blatt, Prancz, Erdélyi — Izsák (Horváth J.), Horváth P. — Tóth, Porga, Gyenis. Edző: Márkus József. Marcali: Igricz — Hajdú 11., Hajdú 1., Luka (Takács), Krénosz — Varga, Kiss, Ha- dászi, Borsfái (Fénusz) — Mé­száros, Palacskó. Edző: Fuisz János. Változatos játék után a 20. percben sakk-matt volt a vendégek védelme, de Gye­nis lövése elcsúszott a jobb kapufa tövénél'. Továbbra is a paksiak maradtak táma­dásban, de mindössze 9 szög­letre telt erejükből. Hiába támadta végig a 90 percet a PSE, a marcaliak fegyelme­zett játékukkal rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Blatt, Prancz, Porga, illetve Igricz, Mészáros, Hajdú II., Hajdú I. Táncsics SE—Dombóvári Vasas 1-0 (1-0) Kaposvár, 100 néző. V.: Szinger. Táncsics SE: Tihanyvári — Ferenczi (Reiser), Vidák, Ba­lassa, Virovácz — Ézsi (Illés), Szomor, Uhlrik, Gilitsch — Kádár, Becker. Edző: Nagy Előd. Dombóvári V.: Szalai — Banai, Verbóczki, Farkas, Kolmann (Zsuró) — Tóth (Liber), Lamm, Tóth — Bo­gi, Fazekas — Vörös, Vass. Az Arany utcai kisméretű salakos pályán közepes szín­vonalú és iramú mérkőzést ■vívott a két csapat. A vendé­gek időnként keményen vé­dekeztek, jól használták ki a kisméretű pálya nyújtotta le­hetőségeket. A mérkőzést el­döntő gólt Uhlrik a 23. perc­ben egy szép akció befejezé­seként szerezte. A Táncsics szünet után növelhette volna az előnyét, de Tihanyvári büntetőt hibázctt. Jók: Viro­vácz, Vidák, Uhlrik, Gilitsch, Kádár, illetve Verbóczki, Far­kas. Letenyei Miklós Rákóczi ifi II—Dombóvári ifi 2-1 Nagyatád—Sellye 0-0 Nagyatád, 300 néző. V.: Al­bert. Nagyatád: Szabó — Czink, Dekanics, Tátrai, Fekete — Maróti, Kovács, Mohácsi (Pintér), Szigeti — Kulcsár (Csáti), Rácz. Edző: Nagy Lajos. Sellye: Simon — Golubics (Bíró), Kuti, Király, Tóth — Labricz, Vass, Kiss, Pfeifer — Soláky, Matorics. Edző: Bán László. Jó talajú pályán közepes színvonalú, jó iramú mérkő­zést vívott a két csapat. Idényeleji forma, de nagy akarás jellemezte a hazaiak játékát, a góllövés azonban nem sikerült. A vendégek vé­gig csak a védekezéssel tö­rődtek — sikerrel. Jók: Czink, Maróti, Szabó, illetve Simon, Pfeifer, Kuti. Nagyatád ifi—Sellye ifi 2-0. További eredmények: Boly—PVSK 1-1, MÁV— Nagykanizsai TE—Mohács 0-2, Dombóvári VMSE—Kis- dorog 1-0, Siklós—Mázaszász- vár 2-1, Szigetvár—Bonyhád 0-0. A bajnokság állása: 1. Mohács 16 11 5 — 23- 1 27 2. Marcali 16 8 5 3 28-14 21 3. Paks 16 7 6 3 21-15 20 4. MÁV NTE 16 7 3 6 25-18 17 5. PVSK 16 5 7 4 20-13 17 6. Siklós 16 5 7 4 20-16 17 7. Táncsics 16 5 7 4 11-13 17 8. Sellye 16 6 4 6 30-23 16 9. Boly 16 5 6 5 17-18 16 10. M.-szászvár- 16 4 7 5 18-20 15 11. Nagyatád 16 5 5 6 13-18 15 12. DVMSE 16 3 7 6 14-19 13 13. D. Vasas 16 3 6 7 18-27 12 14. Szigetvár 16 3 6 7 10-23 12 15. Bonyhád 16 3 6 7 7-21 12 16. Kisdorog 16 3 3 10 13-29 9