Somogyi Néplap, 1986. augusztus (42. évfolyam, 180-204. szám)

1986-08-18 / 194. szám

Somogyi Néplap SPORT 1986. augusztus 18., hétfő AZ Ű. DÓZSA HATODSZOR A PONTVERSENY GYŐZTESE Szombaton és vasárnap a fonyódi Petőfi sportcsarnok adott otthont a XX. nem­zetközi cselgáncs Balaton - kupának. Tatán a „nemzet­közi” jelzőt el is hagyhat­nánk, hisz mindössze három jugoszláv versenyző jelentet­te a külföldi részvételt. A hazai cselgáncs szakosztá­lyok azonban az esemény rangjához méltóan szépen felvonultak. Az élvonalbeli versenyzők közül csak alig néhányan maradtak távol. A versenyt két részben bonyo­lították le, szombaton a 78, 86. 95 és a +95 kilogram­mosok súlycsoportjában kezdték el s fejezték be a versenyeket, míg a népesebb többi súlycsoportban vasár­nap délelőtt léptek tatamira a cselgáncsozók. A szomba­ti eseményeknek 75 résztve­vője volt. A legelőször befe­jeződött 95 kilogrammos súlycsoportúak versenyében mindjárt meglepetés is akadt: Farkas Árpád, a Deb­receni D. cselgáncsozója végzett az élen, a döntőben legyőzve azt a Varga Ist­vánt, aki korábban a nagy esélyes válogatott kecskemé­ti E. Kovács Jánost ütötte el az elsőségtől. Ugyanitt szép eredmény a jumorkorú Tol­nai (Bp. Spartacus) ötödik helye. Hasonló meglepetés a +95 kilogrammban az ugyancsak junior korosztá­lyú Fekecs ötödik helyezése. Ebben a súlycsoportban lé­pett szőnyegre a versenyen induló két somogyi: Póré és Fábos, a K. Dózsa verseny­zői. A nagyon erős mezőny­ben egyikük sem tudott eredményesen szerepelni. 78 kg-ban Gábor Áron (Ta­tabánya) szerzett kellemes meglepetést, az idősebb kor­osztályú versenyző ezüstér­met nyert. A többi súlycso­portban a papírforma érvé­nyesült. A pontversenyt a várako­zásnak megfelelően az Új­pesti Dózsa nyerte öt pont előnnyel a Debreceni Dózsa zsa előtt. Ugyanennyi pont­tal lett harmadik a Bp. Hon­véd. Az újpestiek ezzel a kupa történetének legered­ményesebb szereplői lettek, hatodszor vitték haza a kupa kicsinyített mását, de az egyik eredeti is már végleg az ő vitrinjüket díszíti. A verseny végén Keserű József, az újdonsült szövet­ségi kapitány dióhéjban így foglalta össze véleményét: — Kéthónapi szünet után ez volt az első hazai rang- sorverseny. Örömmel töltött el, hogy több súlycsoportban á válogatásnál valamennyi számba jöhető versenyző megérkezett, bár még csak a felkészülés kezdetén van­nak, így is több jó összecsa­pást láthattunk. Értékmérő állomása az őszi fölkészülés­nek minden alkalommal ez a Balaton-kupa. Amit külön is kiemelnék, a juniorok kitű­nő szereplése. A 65 kg-ban Kristóf, a 71 kg-ban Deák és Zsoldos egyaránt most már nem csak a jövő ígére­tei. Versenyeredmények: > 60 kg (24 ind,): 1. Kántor (Békéscsaba), 2. Csák. (Ű. Dózsa), 3. Wagner és Puter (mindkettő Bp. Honvéd) 65 kg (17): 1. Kristóf (Deb­receni D.), 2. Tóth L. (KSC), 3. Farkas (Bp. Honvéd) és Hajdú (KSC). 71 kg (23): 1. Deák, 2. Zsol­dos (mindkettő KSC). 3. Oláh (Bp. Honvéd) és Jür- jész (Szeol Délép). 78 kg (29): 1. Tóth J. (0. Dózsa), 2. Gábor (TBSC), 3. Csonka (Bp. Honvéd) és Tóth A. (Ü. Dózsa). 86 kg (17): 1. Tóth L. (Ú. Dózsa), 2. Fekete (Killián FSE), 3. Petrányi (Ú. Dózsa) és Kincses (Bp Spartacus). 95 kg (16): 1. Farkas (Deb­receni D.), 2. Varga (Bp. Honvéd), 3. E. Kovács (KSCj és Tamás (Bp. Honvéd;. +95 kg (12): 1. Dubovszki (Bp. Spartacus), 2 Tóth M. (MVSC), 3. Stefcsik (Debre­ceni D.) és Bondor (Tatabá­nya). Abszolút súlycsoport (11): 1. Tamás (Baja), 2. Bai (Bp. Honvéd), 3. Illyés (Bp. Hon­véd) és Doszpod (Ű. Dózsa A pontverseny végered­ménye: 1. Ü. Dózsa 17, 2. Debreceni Dózsa 12. 3. Bp. Honvéd 12, 4. Kecskeméti SC 11, 5. Bp. Spartacus 8. J. R JÓ RAJT GYŐZELEMMEL K. Rákóczi— Hódmezővásárhely 1-0 (1-0) Kaposvár, 5000 néző. V.: Kovács II. L. (Varga L., fáin). K. Rákóczi: Horváth — Kurdi, Deákvári, Petrák, Magyar — Prukner, Kon- rád, Bocz — Murai, Bíró, Meksz. Edző: Csordás István. Hódgép: Tóth — Leindler, Miklós, Kutasi — Kovács G., Olasz, Adorján, Kovács J. i— Csernus, Tasi, Udvar - di. Edző: Himer István. Csere: Udvardi helyett Pásztor 54., Bocz helyett Miovecz 56., Magyar helyett Kraft 63., Csernus helyett Kemenes 70. percben. Szögletarány: 10-9 (5-6) a Rákóczi javára. Már a 12. percben vezetést szerzett a Rákóczi: Bíró ira­modott meg a félpálya kö­zeléből, nem tudtok még szabálytalanul sem szerelni, ő aztán remekül tálalt az ellenkező oldalon felfutó csatártársai elé, Murai ugyan elvétette a labdát, de Bocz átvette, majd 12 méterről élesen a hálóba vágta. 1-0. Tovább tartott a hazai fö­lény, de az újabb gól el­maradt. Szünet után is a Rákóczi kezdeményezett töb­bet. A 78. percben a nagy­szerűen kiugró Mioveczet a büntető területen belül Leindler elkaszálta, a 11-est Konrád a bal kapufa mellé lőtte. Rekkenő hőségben na­gyon küzdelmes, izgalmas, változatos, de ugyanakkor sportszerű mérkőzést .vívott a két együttes. A vendégek megerősített középpályás sor­Köziépkategóriia, bajnok: Pátkai János (Boly) Nápoly, 2. Major István (Pécsi ÁG) Boston, 3. HaáJ Gábor (K. Gazdász) Ipoly. A verseny legjobban sze­replő versenyzője a közép- kategória bajnoka, Pátkai János volt, aki magabiztos lovaglással, a három nap alatt egyetlen akadályt sem hibázva utasította maga mö­gé a mezőnyt. Varga Ottó Területi bajnokság ral játszottak, a Rákóczi mégis legalább kétszer any- nyi helyzetet kidolgozott, de ugyanakkor ki is hagyott, mint ellenfele. A győzelem­re azonban mindenképpen rászolgált. Jók: Deákvári a mezőny legjobbja, Petrák, Kurdi, Bíró, Bocz, illetve Tóth, Miklós, Olasz, Ador­ján- Jutási Róbert További eredmények: Ganz MÁVAG—Baja 6-1, Szarvas —Szolnok 3-1, Veszprém— Komló 2-0, Vác—Csepel 1-1, Szeol—Székszárd 8-0, Nyír­egyháza—Budafok 2-1, Ózd —.Keszthely 1-0, Diósgyőr— Nagykanizsa 3-3, Salgótarján —Volán 1-0. Üstókösi. 2. Herczog Emil (K. Gazdász) Hippi, 3. Sáringer Ferenc (Mernye) Ünnepelt. Könnyű „A” kategória, baj­nok: Sáringer Ferenc (Mer­nye) Ballada, 2. Erdélyi Ist­ván (Boly) Hajrá. 3. Szakáll István (Mernye) Pikador. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Varga L.. — Kiss, Czuczka, Mészáros, Pa- lacskó (Borsfái) — Hadászi (Szántó), Krénusz. Edző: Fuisz János. Paks: Németh — Bregovics, Blatth P., Horváth P.. Erdélyi — Horváth J., Gyenics (Haász), Blatth Z., Borka — Balogh, Ko­vács (Tóth). Edző: Márkus Jó­zsef. Jók: Héder, Hajdú II., ill. Blatth P., Németh, Borka. A Sellye—Nagyatád mér­kőzésnek csak az eredmé­nyét kaptuk meg. A Sellye 2- 9rra győzött. További eredmények: PVSK—Boly 0-1, Mohács—MÁVNTE 1-0, Kisdorog—Dombóvári VMSE 0-0, Mázaszászvár—Siklós 3- 3, Bonyhád—Szigetvár 1-0 Bólyi sikerek Eredmények: Ifjúsági kategória, baj­nok: BrLchta Mónika (Pécsi ÁG) Nyírfa, ... 3. Herczog Zsolt (K. Gazdász) Cudar. Könaiyű „B” kategória, baj­nok: Erdélyi Tamás (Boly) Táncsics SE—Dombóvári Vasas 0-0 Dombóvár, 500 néző. V.: Bala j ti. Táncsics: Takács — Iléregi, Virág, vidák, Virovácz — Gö- bülös (Bence), Tigyi, Illés, Ko­vács — Ézsi, Gyurics (Gilltsch). Edző: ÍNagy (Előd. Dombóvár: Szálai — Elek, Szeiber, Engert, Csatári — Zsu- ró, Tóth-Bagi, fekete (Kovács II.), Tóth (Kolmann) — Faze­kas, Vörös. Edző: Horváth György. Jók: Virovácz, Héregi, Takács, illetve Szalai, F.lek. Sziebcr. Berzeviczy Zsolt Marcali—Paks 0-0 Marcali, 7Ó0 néző. V.: Va- vika. Vasárnap befejeződött a közép-dunántúli területi lo­vasbajnokság harmadik for­dulója. A zárónapon a dön­tő versenyek lebonyolítására került sor. Jól szerepeltek a bólyi és a pécsii lovasok, de a kaposvári versenyzőik is jó versenyzéssel öregbítették klubjuk hírnevét. A Kapos­vári Mezőgazdasági Főisko­la versenypályája ismét be­bizonyította magas szintű versenyek lebonyolításira való alkalmasságát. A döntőik eredményei: Könnyű „B” kategória: 1. Erdélyi Tamás (Boly) Üstö­kös, 2. Sáringer Ferenc (Mernye) Ünnepelt, 3. Her- caog Emil (K. Gazdász) Hip­pi. Ifjúsági kategória: 1. Hsr- ezog Zsolt (K. Gazdász) Cu­dar. Könnyű „A” kategória: 1. Erdélyi István (Boly) Hajrá, 2. Saller Gábor (Kaposvári Lótenyésztő Egyesület) Nó­ra, 3. Sáringer Ferenc (Mer­nye) Ballada. Középkategória: 1. Pátkai János (Boly) Nápoly, 2. Haál Gábor (K. Gazdász) Ipoly, 3. Major István (Pé­csi ÁG) Boston. A három nap versenyei­nek összesítésével alakult ki a bajnokság végső sorrend­je. BEFEJEZŐDÖTT A TERÜLETI LOVASBAJNOKSÁG LABDARUGÓ NB F Értékes pontot szerzett a Bányász Siófoki Bányász—Tatabánya 2-2 (1-1) Tataibánya, 5000 néző. V.: Hartman (Mackó, Plasek). Siófok: Horváth Gy. — Brettner, Pardavi, Balázs, Kolovics — Horváth 1., Olajos, Zsadányi Lakatos — Árky, Adi. Edző; Kaszás Gábor. Tatabánya: Dombai — P. Nagy, Lakatos, Udvardi, Szalma — Moldván, Csapó, Emmer — Kiprich, Kiss M., Vincze. Edző: Temesvári Miklós. Csere: Szalma helyett Tepszics 30., Kiss M. helyett Schmidt 65., Zsadányi he­lyett Csalos 87. perc. Sárga lap: Emmel 61., Ba­lázs 71., Kolovics 90. perc. Szögletarány: 8-2 (4-0) a Tatabánya javára. Hatalmas erővel kezdte a mérkőzést a Tatabánya, az 5. pereiben Kipricth, a 7. percben Kiss M. lövését védte bravúrosan Horváth Gy. A 16. percben megsze­rezte a vezetést a Tatabá­nya: 25 méteres szabadrú­gásnál KiLprich legurította a labdát Csapónak, aki elcsa­varta azt a sorfal mellett, és a baloldali kapufáról a há­lóba perdült. 0-1. A 23. percben a siófoki kapus is­mét nagy bravúrral védett. A 27. percben Pardavi indí­tásával Árky iramodott meg, lefutotta a tatabányai ba1!- hátvédei-, aki a 16-oson be­lül mór csak buktatni tud­ta. 11-es. A büntetőt Parda­vi biztosan értékesítette. 1-1. Szünet után a 49. percben vezetésit szereztek a siófo­kiak. Adi cselezgetett a tata­bányai 16-osion belül, majd mintegy 8 méterről okosan, a tatabányai kapus Dómba; és a jobboldali kapufa kö­zött a hálóba vágta a labdát, 2-1. A 68. percben egyenlí­tették a hazaiák. A remskü'. védő siófoki kapus kiütötte a labdát a fejelni készülő Schmidt fejéről, az a kapu­tól mintegy 30 méterre álló Moldvónhoz került, aki ka­pásiből a felállni készülő kapus fölött nagy erővel a léc alá bombázott. 2-2. A gól utón a játéknak tulaj­képpen már csak a küzdő jellege bontakozott ki. A siófoki csapat meglehe­tősen tartalékos összeállítás­ban lépett pályára. Kaszás Gábor edző ennek ellenére támadásvezetésekre biztatta játékosait. Mint az az ered­ményiből is kitűnik, ők ezt megfogadták és egy rendkí­vül küzdelmes, magas szín­vonalú, jó mérkőzésen érté­kes pontot szereztek a Tata­bánya otthonában. Jók: Hor­váth Gy. (a mezőny legjobb­ja), Pardavi, Kolovics, Ola­jos. Lakatos, illetve B. Nagy, Moldván, Csapó, Vincze. Juhász Gyula NB I tartalékbajnokság Tatabánya—Siófok 1-0 (0-0) Tatabánya, 500 néző. V.: Nagy II. J. Siótfck: Gál — Vörös, Sas­hegyi, Kiss I. Nagy M. — Tóth P., Csák. Tóth A. — Kiss L. (Tarsoly), Takács Zs., Csuti (Viszti). Edző: Pusztai László. GöUöivő: Sashegyi (öngól). Jók: Sashegyi, Vörös. Az NB I-es eredmények: Ü. Dózsa—Eger (1-1) (1-0) Eger, 8000 néző. V.: Hu­ták. Az újonc bemutatkozása jól sikerült, rászolgált a döntetlenre. Góllövők: Ros­tás ll-esből, illetve Varga ll-esből. Dunaújváros—Videoton 2-0 (0-0) Dunaújváros, 7000 néző. V.: Nagy B. A hajrában két gyors gól­lal nyert megyei rangadón a másik újonc. Góllövők: Gróf, Csorba. Rába ETO—Vasas 1-0 (1-0) Fáy utca, 5000 néző. V.: Molnár L. A Rába csak arra töreke­dett, hogy megőrizze első félideji előnyét az erőtlenül játszó Vasassal szemben. GóMövő: Szentes. Békéscsaba—MTK-VM 2-0 (0-0) Békéscsaba, 11 000 néző. V.: Makó. A csabaiak mindkét gól­jukat pontrúgásból érték el. Góllövők: Vigh, Adorján. PMSC—Debrecen 1-0 (0-0) Pécs, 6000 néző. V.: Né­meth L. A pécsiek a győzelemre lelkesedésükkel szolgáltak rá a szívósan védekező deb­receniek ellen. Góllövő: Tú­ri. Haladás VSE—Bp. Honvéd 3-3 (2-1) Szombathely, 15 000 néző. V.: Szabó B. A Haladás már 3-1-re ve­zetett, de a bajnokcsapat nem adta fel a küzdelmet és nagy párharcban egyen­lített. Góllövők: Papp, Hor­váth, Topor ll-esből, illetve Détári 3, (2-t ll-esből). FTC—ZTE 3-0 (1-0) üllői út, 20 000 néző. V.: Kőrös. Kölcsönösen tartottak egy­mástól a csapatok, végül is az FTC gyoirs támadói jól éltek a kínálkozó lehetősé­gekkel. Góllövők: Dzur ják 2, Sirausz. Az NB d állása: 1. FTC 1 1--------3-0 2 2. Dunaújváros I 1--------2-0 2 B ékéscsaba 1 1 ------2-0 2 4 . PMSC 1 1---------1-0 2 K ába ETO 1 1---------1-0 2 6. Haladás 1 — 1-3-3 1 Bp. Honvéd 1 — 1-3-3 1 8. Tatabánya 1 — 1 — 2-2 1 Siófok 1 — 1-2-2 1 10. Eger 1 — 1 — 1-1 1 Üj Dózsa 1 — 1-1-11 12. Debrecen 1-----------10-10 V asas 1-----------10-11 14. Videoton 1--------1 0-2 0 M TK VM 1--------10-2 0 16. ZTE 1--------10-3 0 L ABDARÚGÓ NB II