Somogyi Néplap, 1973. szeptember (29. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-04 / 206. szám

V }fár csak a Honvéd és az L. Dózsa nem veszteit pontot (1 1-esből). Dorog—VM Eyyetér les 1:1 A labdarúgó NB I. vasárna- j Müncz. G.: Tóth A. (2. mind- pi fordulójában a legnagyobb | kettőt 11-esból), ill.' Szurgent meglepetést a székesfehérvári 1 eredmény jelentette. A SZEÖL váratlanul legyőzte a Vidoton csapatát. Majdnem meglepe- ] (1:0) tes született Csepelen is, ahol a három gól egyaránt lí-esek- ből esett. Először a Csepel ve­zetett, s már-már úgy tűnt. | SZEOL—Videoton 3:1 (1:1) Dorog, 12 000 néző. V.: Há­mori. G.: Peszeki, ill. Túrái. Fölényesen győzött a Rákóczi I eszpréniben döntetlent ért el a Táncsics hogy győz. amik&r a hajrában az újpestiek egyenlítettek, majd újabb 11-esből a győz­tes gólt is berúgták. Nem esett gól a Hungária kőrúton, ahol az MTK elle­neben a ÉTÉ harcolt ki dön­tetlent. Az MTK-nak ez tolt az idei első pontvesztése. A ZTE — úgy fest. — ismét ki­heverte a Bp. Honvéd elleni kudarcot. Dorogon megkezdődött az 1:1-es döntetlenek sorozata. A hazaiak és az. Egyetértés osztozkodtak a pontokon. Ta- ] tabányan a bányásznapon a ; haza: együttes egy másik bá- nvészcsapattal. Salgótarján- - nal mérkőzött. s ugyancsak l:l-re végzett. 1:1 arányú dön- ! tétlennel ért véget Szombathe- I Íven a Rába ETO—Haladás találkozó is. Az NB 1-ben már csak a Bp Honvéd es az Üjpesti Dó­zsa százszázalékos, a Honvéd , gólaránya, a 11:1 igen figye­lemre méltó. Ü. Dózsa—Csepel 2:1 (0:1) Csepel. 15000 néző. V : i Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Tapolczai. G.: Antal (2). Szeghalmi, ill. Voliek. Rab a ETO—Haladas 1:1 (1:1) Szombathely, 15 000 néző. V.: Vízhányó. U.: Horváth L., UI. Bíró. Salgótarján—Tatabánya 1:1 (1:1) Tatabánya. 10 000 néző. V.: j Nagy B. G.: Kajdi, ül. Vargt ' (öngól) MTK—Zalaegerszeg 0:0 Hungária körút, 8000 r V.: Bíróczki. A volt NB l-essk az NB I B élén Egyetlen százszázalékos csapul __________ _ v an az NB I B-ben. a Diósgyőr. ., Lnből Ö vezet: a sort. A második he.yen 1 ' a tavaly még szintén NB l-es Komlói Bányász áll, harmadik az újonc Nagykanizsai olajb: nyúsz. A Dunaújváros es az Eger foglal­ja el az utolsó két helyet, Szolnok 11AV DAC 2:2, Olajbá­nyász—B 1 Csaba 4:1. Debrecen— Dunaújváros i:l, Diósgyőr—Eger 2 :oT Gan--MAVAG - Bp. Spartacus 1:1. Szeltszárd-Oroszlány 1:0. Komló--Kossuth KESE 5:0. Buda­fok—Pénzügyőr 3P. Várpalota— Kecskemét 1:1. Az NB 1 B állása: Az NB 1 állása: 1. Diósgyőr 4 4 — 11: 3 8 » 2. Komló 4 3 — 1 11: 5 6 1. Honvéd 3 3 — — 11:1 6 3. Olajbi-nyász 4 3 — 1 10: 6 6 2. Ü. Dózsa 3 3 — — 10:6 6 4. Budaiok 4 2 2 7: 4 6 3. MTK 3 2 1 •— 5:1 5 5. Várpalota 4 1 3 — 6: 5 5 4. FTC 3 2 — 1 6:3 4 H. Debrecen 4 1 3 — 2: 1 5 5. Salgóta rjón 3 1 2 — 4:2 4 7. Kecskeme*­4 1 2 1 4: 3 4 b. Tatabánya 3 1 1 1 4:4 3 8. G.-RUVAG 4 1 2 1 4: 4 4 7. Dorog 3 1 1 X 5:6 3 9. Szekszárd 4 1 2 1 2: 2 4 8. Rába ETO 3 1 1 1 4 :5 • 3 10. Bé i: ícsaba 4 2 _ 2 6: 7 4 9. Pécs 3 1 1 1 3:5 3 11. MÁV DAC 4 1 1 3: 4 4 i 10. Haladás 3 — 2 1 3 :4 2 12. Bp. Spartacus 4 3 1 3: 4 3 1 11. Egyetértés 3 — 2 1 2:3 2 13. Oroszír ny 4 1 1: 2 3 12. Vasas 3 — 2 1 2:3 •> V 14. Srolnok 4­3 1 fí: 7 3 13. Szeged 3 1 —. 2 5:7 2 15. Pénzügyőr 4 1 1 2 3: 9 3 j 14. ZTE 3 — 2 1 1:5 2 16. Ivei-. iU h KI SE 4 1 — 3 5:10 2 ! 15. Videoton 3 — 1 2 1:6 1 17. Dunaújváros 4 1 3 6:10 1 16. Csepel 3 — — 3 4:9 — 13. Eger 4 1 3 2: 7 1 A harmadik forduló után meg ki .cin,,: veretlen, csapat van az NB II Nyugati csoport.iá­ban . összehasonlítősképpen hadd mondjuk el, hogy a Ke- . leti csoportban csak három, az Északiban pedig már csak két együttes veretlen. A két kaposvári együttes jól vette az e heti akadályt. A • Rákóczi szemre is tetszetős ja­nikkal. remek \ győzelemmel ett pontot a vasárnapi jubi- I leumi ünnepségek végére. Kel- I iames meg-epetáise. szolgált híveinek a K. Táncsics, amely tért haza egy por. tál. Sorrer 'yen ez voflit a ■Vnriies haiur.ad.'k döntetlen­je. A bajnoki táblázaton a Fű Xő vll az si ó hely en, jobb - ". ’ beégével előzi meg "a K. TI óczit. a Táncd's 9. M: e'íöás. hogy a Győr: Elei l'mos míg nem szerzett pontot. K. Rákóczi - Máza-Szászvár 4:0 (2:0) Kaposvár, '4000 néző. Vezet- ?: Bauer. Rákóczi: Hegedűs -t Németh, Báli, Ágfalvi, Lalogh. Köves, Nagy L. , Márton, Burcsa (Kiss), Kovács, Duschák. Edző: Mathesz Imre. — Máza-Szászvár: Bessenyei — Kő­vári, Széles, Bocz, Molnár (Kó- 13 a), Pataki, Horony, Kocsis, Biiús (Roih), Nagy, Csordás. Edző: StepáJi Tibor. Köves—Burcsa támadás ve- 1 Báli Attila kezében a Nyári Totó Kupa. melyet a vasárna­pi mérkőzés előtt ünnepélyesen adlak át a győztes K Rá­kóczi csapatának. A játékosok érmet kaptak. zette be a mérkőzést, Burcsa j lövése fölé szállt. A 6. perc­ben Horony labdáját védte j Hegedős. A 14. per ebén Köves szabadrúgása es a szászvár: kapus szép védése kapta az első tapsot. Fölényt harcolt ki a Rákóczi, a befejezés azon­ban csak nem akart sikerülni, sőt a 25. percben Buus labdaja j meg’ Boiomis a ív megsérült, adott gondot Hegedűsnek. A 1 A 38. percben sorozatos tárna­azonban az eléje futó kapusba rúgta a labdát,, A hazaiak nem találták a Táncsics játékának ellenszerét), szinte egy kapura folyt a játéik. A 25. percben két védő kaszálta el a 16-csőn be­lül a kiugró Borom ászá t, a bíró sípja néma maradt. Köz­ben a Barcs legyőzte a Psksi Kinizsit A PßTC és a Siófok az NS III Délnyugati csoportjának élén-u- . - • r--:-" ....• ­S ikeres fordulón jutottak túl , Fercs (Keresztes), a somogyi NB Ill-as csapal^ok lt'gi •,0^!,e,- Szombatom a Siófok győzött, még kellemesebb meg-epetés. jelentett a Barcsi SC győzelme Pálos ellenében. A 'K. Vasas hazai pályán, a Nagyatád Pé­csen végzett dön tétlenül. A bajnoki táiblázat élén két száz­százalékos csapatat talál unit: a Pécsi BTC 10 gólt rúgott, s még egyet sem kapott. Nem vesztett ponitot a Siófoki Bá- [ 2;0 nyász sem, amely rosszabb gólsküíönrbságével szorul a ve­zető PBTC mögé a bajnoki lis­táin. 1 perc: A barcsi támadást a j lö-osnál csak szabálytalanság j árán tudták akasztani, Otar-1 tics bombalövése a bal felső ! -arokba kötött ki. 1:0. - 16. perc: Paulovícs ívelt kö­zépre, Benesik jól érkezett, és j védhetetlenül lőtt a PEAC—Nagyatád 2:2 (l:t) Bécsújhely, 100 néző. Vezet te: SzLager. PEAC: Kovács I. — Kovács n., Kosa, Tamás, Zsolt, Kovács III., Jankó, Szigetvári, Kovács IV-, Farkas, Haraszíia. Edző: Kertész Tibor. Nagyatád: Palaitó — Gelen­csér (Hozni,:), Torma. Deák, Kompi, varga, illcs. Oláh, Segcs- di, Balogh, Brczovszkt. Edző: Sel- meczl István. 9. perc: Farkas szabadrúgá­sa a soiáalban álló OLáiht érint­ve került az atádi hálóba. 1:0. 19. perc: Brezovszki indítot- a Iiicsat, aikd nem hibázott. :1. 68. perc: Breaovsaki átadá . jt Oic.n továbbította a ltáló óa. 2:1 a Nagyatád javára. 89. perc: Kapu előtti kavaró dás végén Szigetvári kiegyenlí­tett. 2:2. A p." jóról levonuló raagy­: i. r értette a já v ve jutói, a. mér i az kiállító.'. Érdekes, izgalmas mérkő­zést hozott a pécsi találkozó, melyen a végén csak nagy sze­rencsével tudta megszerezni az egyik pontot az otthon játszó PEAC. A látottak alapján az N. Kinizsi rá is szolgált volna a győzelemre. Jók: Kovács I, Kosa, 1 arizas, illetve Deák, Illcs, Segesdt, Oláh. Barcsi SC—Paks 42 (2:2) Edző: peresz- j most is bünte­tőrúgást, ren­delt el, Bíró másodszorra sem hibázott. 2:2. 78. perc: Makiári fakép­nél hagyta a V asas-védő­hálóba. { két, becselezte magát a 16- oson , beiül- | re, és a hálóba j lőtt. 2:3. i 81. perc: Bal oldalon gör- Vasas i támadása, 15. perc: Bagó találta meg a rést a barcsi védők között, é szépített. 2:1, 32. perc: Ismét, hibázott a barcsi védelem, s a vendégek Kródi névén egyenlítettek. 2:2 I dűlt a r'56. perc: Paksi Paulovicshoz j játszott, aki a kapu,-ak háttá' j állva, ollózva látványos gólt i lőtt. 3:2. 81. perc: Tóth kicselezte a paksi védőiket, a jó ütemben érkező Farkashoz gurított, aki beállította a végeredményt. 4:2. két veszprémi játékos ' fio n soroz 32. percben góllá érett a *ha- j dások végén goit ért el a Tan- zai fölény. 25 méterről rúgott \ csics. Mezei—Szabó L. volt a szabadot Nagy L., lágyan át- i labda (ttja. ez utóbbi Borom- pörgette a labdát a sorfal fö- ! isszához pergetett, aki a kapu lőtt, s a jó ütemben érkező I elé lőtte a labdát, es Postás 8 Duschák 10 méterről golt lőtt. j méterről nem hibázott. 1:0. 1:0. Megzavarodott a vendégek | A gólt követben vezette az el- védelme, s ezt a 37. percben a j sö támadását a Bakony Ve- Rá.kóczi-csatáick ismét kihasz- | gyász, Ladányi azonban köny­Lackovics az 5-ösre ívelt, és Vágvölgyi fe­jesgóllal beál­lította a vég­eredményt. 3:3. Két jó formában levő csa- ! szép küzdelmét í Az NB ,n Delnyu**0 cs°P°n állása: RenctkívOl látványos mérkőzést hozott az NB III. i -.i.aj'íi csoport egyik rangadója. Herbei bomba.óvásét hárítja a szigetvári ka­pus, Kollár. Nagy iramú, izgalmakban és helyzetekben bővelkedő mér­kőzést hozott a találkozó. Szü­net után szilárdabbá vált a barcsi védelem, a csatárok pe dig jól használták lei helyzetei két. Jók: Bencsík, Paülovics, Tóth, Karsai, Kiss, illetve Vá­ri, Fercs, Kródi. ! pat élvezetes, 1 hozta a találkozó. Egyik-másik ! 11-es vitatható volt ugyan, de az eredmény a látottak alapján igazságos. Jók: Túli. Bíró. Her­bei. illetve Tóth. Péhl, Juhász. \ További eredmények az NB III. Délnyugati csoportjában: Nagymányak—Mezőfalva 1:1 j (0:0), PBTC—Steinmetz SE1 2:0 (1:0), Szekszáírd—Bátas^ék 2:0 (1:0), Véménd—Mohács 3:1 (2:1). 1. PBTC 3 3 — — 10:0 6 2. Siófok 3 3 — — 7.4 6 3. Véménd 3 2 1 — 10:3 3 4. K. Vasas 3 1 2 — 6 :5 4 5. Volán 12. SC 3 1 1 1 8:5 3 6. Barcs 3 1 1 1 7:7 3 7. Porcelán 3 1 1 1 4 :4 3 Nagymányok 3 — 3 — 4 :4 3 9. Mezőfalva 3 1 1 1 4:7 3 10. Nagyatád 3 — 2 1 4 :5 2 11. Mohács 3 — 2 1 5:7 '2 12. Bálaszék 3 — 2 1 1 :3 2 13. Szekszárd 3 1 — 2 4:8 2 14. PEAC 2 — 1 1 2:6 1 15. Paks 3 — 1 2 4:9 1 16. Steinmetz 2 — — 2 0:3 — K. Vasas — Vo'án 12. SC (Szigetvár) 3:3 (2:2) y Barcs. 600 néző. Vezette: S’lobocla. BSC: Bódis (Piros) — Börcsök, Kiss, Winkler. Karsai, Kuczkó, Hotter, Otartics, Bencslk, Tóth, Paulovícs (Farkas). Edző: Maycr György. Paks: Puchli — Kiss, Tíl- mánvl. K. vári, Horváth, Vári, So- modi, Kajár, Bagó (Koltal), Kródi, Kaposvár, 500 néző. Vezette V áradt. Vasas: itácz — Matán, Pataki, Túli, Németh, Poór, Ernyes, Bíró, FUlöp (Vágvölgyi), Herbei Lacz- kovics. Edző: Csanda István. Vo­lán; Kollár — Béni, Tóth (Czren- kovics), Haris, Seres, Péhl, Bagó, Mikolics, Pichler, Juhász, Makiári. Edző: Sándor Lajos. 7. perc: Bagó ugrott ki az el- mélázo Vasas-védők mellett, t.~ a hálóba lőtt. 0:1. 34. perc: A kitörő Emyest a 16-oson belül felvágtak. 11-es. ezt Bíró émbákiesítette. 1:1. 35. perc: Túli—Bagó párharc folyt a 16-osojU belül, a sziget­vári játékos a földre esett, a bíró most*» 11-est látott. Ezt Bagó értókiasítiette. 1:2. .44. perc: Fülöp bukott el a 16-oson beliül, a játékvezető Nyitány az asztalitenisz csapatbajnokságban Ifl K. Vasas női csapata győzőit Budapesten A férfi együttes itthon vereséget szenvedett Szombaton és vasárnap Matild egyet. Harkányi dr. és megkezdődtek az asztalitenisz csapatbajnokság őszi forduló­jának mérkőzései. Szombaton lapzárta után ért véget Ka­posváron a Cegléd^—K. Vasas férfimérkőzés. Mint arról már beszámoltunk. kezdetben a Vasas 9:5-re elhúzott, de 10:9- ) Bíró (3). Hudelich (.)). i Váradi játszmaveszteség nél­kül nyert öt meccset. Boldi­zsár is ötpontds. CEGLÉD—K. VASAS 13:12 Kaposvár: Gy.: dr. Réthy re már a vendégek vezettek, végül is a legkisebb különb­séggel a ceglédi csapat nyert. A Vasasból Csak Péter és Szá- linger játszott elfogadhatóan. Kellemes meglepetéssel szolgáltak viszont a Vasas női asztaliteniszezői, akik Buda­pesten lelépték a Hídépítők csapatát. Az újonc l.estak vesz­tett két mérkőzést. Dobos Bodrogi (2). Lukács, ill. Peter (4), Száünger (3), Ivusza (2), Séra (2), Balázs. K. VASAS—HÍDÉPÍTŐK 22:3 Női mérkőzés Budapesten. Gy.: Váradi (5), dr. Harká­nyi (5), .Boldizsár (5), Dobos (4), Lestak (3), ill. Vrasanszki (É), Pénzesne. náltáik. Duschák húzott el, Ko­vácshoz továbbított, aki húsz méterről óriási gólt lőtt a bal also sarokba. 2:0. Kapkodott a Bá'nyáiz védelme, de ebben az időszakban újabb gól mai- n,em esett. Szünet utam az első táma- déist Horony révén a szászvári csapat vezette, de azután a Rákóczi következett. Az 57. I percben Kovács—Nagy—Ko­; vács összjáték után az utóbbi ; 14 méterről laposan bombázott I a hálóba. 3:0. Teljesen egyolda­lúvá vált a játék, s a 73. perc­ben újabb gólnaik tapsolhattak a kaposvári nézők. Nagy L. mintegy 30 méterre a szászvá­ri kaputól kapta a labdát. A védők leadásra számítottak. Nagy ehelyett szép cselekkel tisztára játszotta magát, és tíz méterről laposan lőtt a háló­ba. 4:0. öt perccel később Nagy Lajos csaknem megismételte a. jeleneteit. Négy emberen vitte át a labdát, s amikor rr.ár csak a kapussal voM szemben, me­gint megcélozta a sarkot, de ■aeesemyei most hárítani tudott így is jogos volt a taps a k;- tűnő teljesítményért. Az utol­só percekben is a Rákóczi tá­madott. még a csereiát:fitosnak beállt Kiss L.-m-ek volt egv biz­tató megmozdulásai de az eredmény már nem változott. Idei nézőcsúcs született szeptember első vasárnapján a Rákóczi sporttelepén. A dél­előtti sikeres jubileumi köz­gyűlés után lelkes hangulat­ban vonultak a szurkolók a pá­lyára. A csapat meghálálta a közönség ragaszkodását. Ahogy att korábban Mathesz Imre ed­ző mondta, nemcsak tetszető­sen, hanem eredményesen is tud futballozni a'K. Rákóczi. Ezt igazolta ez a mérkőzési melyen az eredmeny alakulása egy pillanatig nem volt vitás. A Rákóczi ilyen arányú győ. zelme is teliesen megérde­melt. Jók: Köves. Nagy L.. Burcsa. Kovács, illetve Besse­nyei, Szeles. Táncsics SE— Bakony Vegyész 1:1 (l.O) Veszprém, 1000 néző. Vezet­te: Schmidt. Táncsics; Ludányi (Gilián) — Garamvölgyi, Szöllősi. Cs. Hor­váth. Horváth, Hangaí, Panp (Tá­ltól. Mezei, Boromissza, Szabó I... Postás. Edzó: Jutási Robert. — R. vegyész: Mtkolasck — Puskás, Kiss, Novak. Balogh, Mészrtly, Csi- kesz, S/okolai. Kalász (Kecske- mólt). Bu/a. lszak. Edző: Bartalfi Karoly. A Táncsics vezette a veszp­rémi találkozón az első táma­dást. Mezei—Boromissza— Papp ossz játék után ez utóbb- lövése elkerülte a kaput. A 10 percben már vezethetett volna a kaposvári együttes, Papp Mezeit ugratta ki, a csaitar nyen fölszedte a labdát. Szünet után rohamra indul­tak a veszprémiek. A két. il­letve három csatárral játszó’ hazaiak azonban csak távoli lövésekkel kísérleteztek, ezek nem jelentettek gondot Ludá- nyinak, aki biztosan hárította Balogh és Mészöly labdáit. A 65. percben ismét Borom is .a került jó helyzetbe, lövése túl- szálit a kapuson, de a kapufa mentett. A másik oldalon Szo- kolai hibázott hat méterről. A 73. perc meghozta a hazaíaic egyenlítő gólját. Puskás vagy harminc méteren át senkitől sem zavarva vezette föl a lab­dát. aztán megtalálta az üresen álló Szokolait. aki a kifutó ka­pus mellett lőtt a hálóba. 1:1. Most a Táncsics-védelem jött zavarba, s két perc múlva Bú­za elöl Ludányi az utolsó pil­lanatban^ kaparintotta meg a labdát. Három perccel a be­fejezés előtit egy kapu előtti kavarodásnál. Ludányit a lab­dával fejbe rúgták, összeesett. | Gilián á.llt a helyére. A hátra­levő két percben azonban nem akadt dolga. A Táncsics SE bátor kezdése meglepte a veszprémi csapa­tot. amely egy félidőn át kép­telen volt feltartóztatni a ka­posvári rohamokat. Szünet után Bartalfi edző átrendezte i hazai sorokat, ekkor már más­ként alakult a küzdelem. A Táncsics meg is elégelte a ve­zetést. s amikor aztán egy pil­lanatnyi rés támadt a kapos­vári védelemben, megszületett az egyenlítő gól. A Táncsics könnyen nyerhetett volna, vi­szont 1:1 után a hazaiak is el­szalasztottak a lehetőséget, ezért igazságos a döntetlen. A kaposvári csapatnak nem volt gyenge pontja, Horváth. Ga- ramvölgyi, Mezei, Szöllősi. va­lamint a középpályás szerep­kört betöltő és a kapura is j igen veszélyes Boromissza já­tékát lehet kiemelni. Ez utób­bi a mezőny legjobbjának bi­zonyult. A hazaiaknál Puskás és Szokolai jeleskedett. További eredmények az NB II. Nyugati csoportjában: PVSK—Gy. Elektromos 3:0, Sopron—BKV Előre 0:0, Fűzfő —Székesfehérvári MÁV Élőire 5:0, ^Körmend—KOMÉP 0:0, Dunaújvárosi Építők—Szom­bathelyi SZSE Dózsa 0:0. A bajnoki táblázat állása: 1. Fűzfő 3 2 1 — 13: 5 5 2. K. Rákóczi 3 2 1 — 9: 3 5 3. Bakony V. 3 1 2 — 8: 2 4 4. KOMÉP 3 1 2 — »5: 2 4 PVSK 3 1 2 — 5: 2 4 6. Sabana 3 1 2 — 5: 3 4 7. Sopron 3 1 2 — 3: 1 4 8. Előre 3 1 2 — 5: 4 ♦ 9. K. Táncsics 3 — 3 — 3: 3 3 10. Gy. Dózsa 3 1 1 1 4: 5 3 11. Dunaújváros 3 — 2 1 2: 4 2 12. Móza-Szászv. 3 — 2 1 2: 6 2 13. Szív. MÁV 3 1 — 2 3: 8 2 14. Körmend 3 — 1 2 2: 5 1 15. SZSE Dózsa 3 — 1 2 1: 9 1 16. Gy. Elektr. 3 — 3 2:10--