Somogyi Néplap, 1973. március (29. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-20 / 66. szám

PiB I Az élen változatlan a helyzet Szombaton Pécsen biztosan J győzött az Újpesti Dózsa, va- í sámap — a vártnál nehezet»- j ben — nyert az örök rang­adón a Ferencváros, és két ponttal gyarapodott a Vasas is. Ezzel az NB I bajnokság három éllovasa megerősítette jelenlegihelyzetét annál in­kább, mert a negyedik helyen álló Bp. Honvéd csak döntet­lent ért el á Szeged ellené­ben. így a kispestiek 3 pont­tal leszakadtak a 3. helyezett Vasas mögött. Az élen sem változott' » kép. A'. Ü. Dó’sa 1 ‘ 3 ponttal vezet a 2. helyezett I ^agy. Diósgyőr~Csepel 1:0 (1:0) Vasas—Komló 2:1 (0:1) Fáy utca, 4000 néző. V.: Szilvást G.: Tóth B., Váradi. ill. Juhász. ZTE—VM Egyetértés 1:0 (1:0) Soroksár. 2500 néző. V.: Marton. G.: Szimacsek. Salgótarján—Tatabánya 2:1 (2:1) Salgótarján, 6000 néző. V.: Birc=ák. G.: Horváth. Kmetty NB II Nyugati csoport Döntetlennel kezdtek a kaposvári csapatok Kikapott az éllovas Győri Dózsa FTC-vel szemben. A 18. forduló jól jött a za­laegerszegieknek, akik ez al­kalommal idegenben is ki tud­ták harcolni a győzelmet. So­roksáron szerzett két pontot a ZTE, amely újra «-őszi formá­ban-! játszott. 'Salgótarjánban a hazaiak két vállra fektették a Tatabányai Bányászt, Diós­győrben ugyancsak hazai győ­zelem született. A DVTK az újabb két pont birtokában ta­lán még reménykedhet. A Rá­ba ETO—Videoton mérkőzé­sen a vártnál könyebben győ­zött a győri csapat. Ferencváros—MTK 1:0 (1:0) Hungária kőrút, 25 000 néző. V.: Múncz. G.: Juhász (11-es- ből). Ez történt az Mi k B-ben Diósgyőr, 5000 néző. V.: Pet­ri. G.: Kiss. Elkezdték az NB II-esak is. A két kaposvári együttes ere­jéből egy-egy döntetlenre1 fu­totta. A Táncsicsnak hazai pá­lyán kellett beérnie egy pont- V tál. A K. Rákóczi kemény mér­kőzésen, nyert állásból enged­te ki kezéből a második pon­tú. A Nyugati csoport éllovasa, a Győri Dózsa vereséget szen­vedett Székesfehérváron' így a vesztett pontokat tekintve a |. megúszta _egy döntet’énnél. A I Szolnok, a Kecskemét és a | MÁV DAC azonban vereséget V.: Nagy j szenvedett. így három pontra V. G.: Róczik, Glázer R. | nőtt a szombathelyiek előnyé. Oroszlány—Pénzügyőr 3:1, Rába ETO—Vieoton 2:0 (0:0) Győr, 7000 néző. A vezető csapatok közül senki sem tudott nyerni. A ! Nagykanizsai Olajbányász is- Haladás szombaton még csak mét jobbam áll. A Táncsics 6., a K. Rákóczi 8. a bajnoki táb­A labdarugó NB I állása: 1. Ü. Dózsa 18 14 1 3 50:li 29 2. FTC 18 11 4 3 37:19 26 3. Vasas 18 11 3 4 33 :19 25 4. Bp. Honvéd 18 8 6 4 36:19 22 5. Rába ETO 18 10 1 7 31:22 21 H. Csepel 18 5 9 4 25:18 19 7. Videoton 18 8 3 7 25:23 19 8. Tatabánya 18 6 5 7 17:20 17 9. SZEOL 18 5 7 6 20:28 17 10. ZTE 18 6 4 8 21:25 16 11. MTK 18 4 8 6 18:23 16 12. Salgótarján 18 5 4 9 22:30 14 13. Egyetértés 18 4 6 8 14:30 14 14. Komló 18 2 8 8 12:31 12 15. Pécs 18 2 7 9 12:29 11 16. Diósgyőr 18 2 6 10 11:37 10 BKV Előre—Volán 3:2. Eger— Kecskemét 2:1. Debrecen— Miskolc 0:0, Dorog—Bp. Spar­tacus 2:1, Várpalota—MÁV DAC 1:0. Szekszárd—Szolnok 1:0, Békéscsaba—Dunaújvá­ros 1 :0. Az NB I B élén a követke­ző a sorrend: 1. Haladás 27 pont, 2. Szol­nok 24, 3. Kecskemét 24, 4. MÁV DAC 24, 5. Dorog 23 pont. !ázaton. Táncsics SE— Pápai Textiles 1:1 (1:0) Kaposvár, 1000 néző. Vehet­te: Sabácz. Táncsics: Gilián — Zsemle, Ga­ramvölgyi, Cs. Horváth, Lukácsi, Boromissza, Hangai, Papp, Angyal, Mezei, Kelemen. Edző* Jutási Ró­bert. Pápa: Szalai — Horváth Z., Áldozó, Molnár, Horváth B., Var­Kelemen (csíkos mezben) a Táncsics vezető gólját ISvt dűltek jobbam bele. vénytelein gólt lőttek, Eev ér- 1 z- Dózsa: Málics — Hordós, Schü- fér, Németh II., Erős, Sipos azután I Sipos N. (Németh I.), Pető, K*j- ga, Pólusa (Benkő), Krasnyánszki, [SzŰCS szabadrúgása ZÚgOtlt el a tár. Major, Szakonyi (Minárcsik), Horváth P., Keresztes, Szűcs. Ed- j ^ föiöfet Válaszként Hangai i Eaz6= Gáspár László, zo: Szabó Sándor. | .. , ,, . próbálkozott — eredmény - Mar az első percben veae- telenül. A Táncsics újjászer- , test szerezhetett volna a Z. Dózsa. Pető lefutotta a Rá­kóczi hátvédeit, Hegedűs azon­ban remék vetődéssel tissrtá­A K. Vasutas salakos edző­pályáján került sor «tavaszi ; 'csapata nemigen tudott évad első kaposvári NB Il-es kibonitajko<Bnii; szinte állandóan tv. A rrov.rion'ZkL*' 1 /IP — mérkőzésére. A vendégek len­ASZTAL1TENISZ NB 1 a K. Vasas férlicsapata Cegléden A nők kettős veresége a fővárosban X *,* ♦ . . * Győzött 111... NB III... DÉLNYUGATI CSOPORT: Nagyatád Mohács 2:1 (2:1) Pécsi BTC—Lábod 5:0 (1:0) Király. Nagyatád: Márkus (Gócza) — Gelencsér, Bicsáki, Nagy, Kömpf, Fehér, Roznik, Deák L., Torma, Lehár, zákányi. Edző: Selmeczí István. Mohács; Perjés! — Elen- ger. Oláh, Keipl, Schweier, Budo- I vánszki, peterka, Balogh, Schwarz­kopf, Pártényi, Bura. Edző: Gyé- vai István. ó 5. perc: Korszerű hazai tá­madás végén Zákányi két vé­dőt kicselezve megszerezte a vezető gólt. 1:0. 8. perc: Megzavarodott a mohácsi védelem, s Deák L. 14 méterről óriási góllal növel­te a hazaiak előnyét. 2:0. 30. perc: Szögletet ívelték be a vendégek, az őrizetlenül ha­gyott Fetertka hálóba fejelt, 2:1. Érdekes, változatos mérkő­zést vívott a két csapat, a nagyatádiak gyors két gólja megnyugtatta a .játékosokat, akik a továbbiak során akár növelhették volna előnyüket. Péter Aladár, a K. Vasas asztaliteniszezője i Szünet után hatalmas erő den. Ez a ta- őt győzelmet aratott Cegléden, lálkozó is a Férfiak Teljes for­dulót bonyo­lítottak le szom­baton. és va­sárnap az asz­talitenisz NB I-es bajnok­ságban. A K. Vasas nói együttese szombaton és vasárnap is asztalhoz állt Budapesten. A Statisztika és a BSE ellenében nem volt esé­lye a csapat­nak. A mérkő­zés eredménye igazolta a pa­pírformát. A K. Vasas férfigárdája az újonc Cegléd ellen állt asz­talhoz Ceglé­Az L. MEDOSZ csak har­minc pedig tudta feltartóztat- Naigyatád, 700 néző. Vezette: | ni a hazai rohamokat. Szünet után a bőirgyári csapat szinte végig egyfeapura játszott, s várakozásnak megfelelően alakult, a Vasas lelépte az NB I újoncát. Péter Aladár különösen elemében volt, va­lamennyi mérkőzését meg­nyerte. Nők Statisztika—K. Vasas 23:2 Gy.: Magos, Papp, Benke, Kuczkó 5—5, Bogyó 3, ill. Harkányi dr. és Boldizsár. BSE—K. Vasas 22:3 Gy.: Ivasko, Ruzsinszki, Gyenes 5—5, Merényi 4, Menyhárt 3, ill. Boldizsár, Dobos, Váradi. K. Vasas—Ceglédi VSE 19:6 Gy.: Péter 5, Balázs, Séra 4—4, Ivusza, Szálinger 3—3, ill. dr. Réti, Bodrogi 3—3. bedobással játszott mindkét csapat, a végén az N. Kinizsi már csak az eredmény tartá­sára törekedett, s így szerzett nagyon értékes két pontot. Jók: Zákányi, a mezőny leg­jobbja, Nagy, Kömpf, illetve Oláh, Schweier. a kaposváriak térfelén folyt a játék. A 15. percben mégis a \ A 3. percben ismétlődött Táncsics szerezte meg a veze- az esemény, most Szakonyi lá­tó gólt. Kelemen lefutotta Ál- j bárói szedte le a labdát. A K. dozót, s a kimozduló kapus j Rákóczi taktikai szabály tál an~ mellett a hálóba lőtt. 1:0. Egy Ságokkal igyekezett megtörni Hangai-szóló következett, az- ! a hazaiák lendületét. Ennek tán majdnem gólt kapott a ka- »eredményeként* a 12. perc- posvari csapat. Garamvölgyi j ben Nagy Lajos sárga lapos Gilián kezéből fejelte ki a lab- j figyelmeztetést kapott. A 15. dát. Azután Krasnyánszki fe- j percbén Pető előtt nyílt gól­jelt veszélyesen kapura. A 40. ! szerzési alkalom, az ötösről percben Keresztes nagy erejű azonban mellé lőtt. Egy perc­lövését mentette bravúrosan cél később Pintér hagyott ki szögletre Gilián. A másik ol- 1 óriási helyzetet, nem eléggé dalon Szalai ejtett ki egy lab- J erős labdáját Málics lábbal há- dát,, de nem volt a köziéiben I rította. Több szöglet jelezte a Táncsics-csatár. __ Z. Dózsa fölényét. A 27. perc­További eredmények az NB Szünet után az első időszak- ben egy gyors kaposvári tárná­in Délnyugati csoportjában■ ' ban változott a kép. Most már dás végén a Rákóczi szerzett valamivel folyamatosabb lett | vezetést, Duschák egyedül tört Steinmetz SE—Mezőfalva a Táncsics játéka, s inkább a . kapura, és lőtt a háló középár altár nagyobb arányban .győzhetett volna. Horváth M. a megyei sahkbajnok A 11. fordulóval befejező­dött a megyei sakkbajnokság küzdelemsorozata. A svájci rendszerű verseny hat héten keresztül mozgósította az 1973. évi bajnokság részvevőit. Az elsőség kérdése tulajdonikép­pen már korábban eldőlt. A 11. játékhét csak arra adott feleletet, hogy új bajnokunk, , Horváth Miklós veretlenül \ totó 13 plusz 1 találatos szel­...ve: 2121111111123 nyeri-e a bajnokságot? Nos, ami tíz versenynapon kérész­plusz X. A 13 találatos szelvények száma 32. egyenkénti nyere­ményük 10 664 forint. Ebből a 13 piusz 1-esek száma kettő, értékük egyenként 212 380 fo­rint A 12-esekre 771 forintot fizetnek, míg a 11-esekért 76 forintot, a tízesekért pedig 20 forintot. Somogyi Néplap tül sikerült a nagyatádi sport­embernek (bár Horváth Mik­lós a K. Spartacus igazolt versenyzője), az az utolsó for­dulóban nem ment. Talán ép­pen a nagy akarás következ­ménye volt, hogy a bajnok el­vesztette veretlenségét. Ez azonban már nem veszélyez­tette elsőségét. Nagy küzdelem folyt a má­sodik helyért. Itt ugyanis volt a tét, hogy a bajnok mel­lett ki szerez még jogot az országos bajnokságon való indulásra? A Bucholz-rend- szer szerint megállapított sor­rend alapján (dr. Máthé és dr. Túri ugyanis azonos pont­számmal végzett) Máthé dok­toré lett a 2. hely, így ő lesz az OB második somogyi rész­vevője. A 11. forduló eredményei: Horváth—Keller 0:1, dr. Máthé—Schmideg 1:0, Erdős— dr. Túri 0:1, Vajthó—Hőgye 1:0, Szűcs—Bálint 0:1, Var­ga—Erdélyi 1:0. Vámosi— Gruller 0:1, Bállá—Fekete döntetlen, Mateeviczi—Par- ragi 0:1, Heinrich—Lovász 1:0, Beney—Kiss 1 0 , Berkes —Vass 0:1, Imre—Háhn 0:1. Kollár, Darvas, Rózsa és Dávid az utolsó forduló ver­tem jeleni 0:0, PEAC—Volán 12. SG 1:0, Nagymányok—Szekszárdi Va­sas 1:0, Paksi Kinizsi—Máza- Szászvár 2:0. A listavezető Máza-Szászvár veresége ellenére is három pont előnnyel vezet a táblá­zaton. A K. Vasas 10., a Nagyatád 14., a Lábod 16. a rangsorban. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT: Siófoki Bányász - Budai NASE 2:0 (1:0) Siófok, 400 néző. Vezette: Rácz. Siófok: Iszak — Szilágyi, Bődéi, Babán, Meggyes, Vass I., Bujtor, Katai. Dróth, Scliádl, Takács B., (Takács I.). Edző: Papp Gyula. Budai NASE: Staller — Czompó, Baranyi, Kalmár, Szabó I.. Tóth (Szabó TI.), Hirn, Szalai. Kovács, Riezmajer, Zelenák. Edző: Nagy István. 15. perc: Bujtor ívelt a kapu elé, labdáját Dróth elvétette, de jó ütemben érkezett Tóth B. s nem hibázott. 1:0. 60. perc: Szilágyi jó negy­ven méterről rúgott szabadot, a remeikül eltalált labda a meglepődött Staller kapus fö­lött vágódott a léc alá. 2:0. Jó iramú, de helyenként túl kemény mérkőzés volt. A já­tékvezető nem egy ízben volt kénytelen sárga lappal figyel­meztetni a keménykedő játé­kosokat. A hazaiak gyors gólja után több gólszerzési alkalma kínálkozott az S. Bányásznak. A fővárosi együttest azonban jó párszor a szerencse, egy íz­ben pedig a kapufa is segítet­te. A látottak alapján a Bá­nyász győzelme teljesen meg­érdemelt. Jók: Szilágyi, Ba­bán, Meggyes, Kátai, illetve Staller, Compó, Tóth, Hirn. További eredmények az Északnyugati csoportban: S. Textiles—MOFÉM 1:0, Bábolna—Fertőd 2:2, Petóháza —Rákóczi SE Id, Vértes SC— Sárisáp 0:2, MOTIM TE—To­kod 4:0, SVSE—Almásfüzitő feá, Komárom—K.ÜFEM Qc2. pápai kapu előtt pattogott a be. 1:0. A 30. percben Sipos labda. Kelemen előtt kínálko- ! kapott sárga lapot, zott gólszerzési aUcalom, de a j szünet után még keményeb- csatár kivárt ka is sodródott, bé váu a játák Az 5 percben és odalett a helyzet. A másik ,• cgryenlitetiek a hazaiak. Sza- oldalon. a szemfüles Keresztes konyi ívelt középre. Hegedűs fejese jelentett golveszelyt. . elmélázott, s mellettük Negyedóra múltán ismét a i Major kiegyenlített. 1:1. Kaj- vendégek lőttek fel. Ki:as- sarga ]aoj.a bizonyította, nyánsbki majd Keresztes adott hí>ev nötn S7Űnt meig a >>szik. gondot Gihannaik. A 28. perc­ben a Táncsics bebiztosíthatta volna győzelmét. Boromissza húzódott előre, és a job bősszé - kötő helyéről már lövésre len­dítette, a lábát, amikor a 16- oson belül elkaszálták. Vitat­hatatlan 11-es, a büntetőrúgást Angyal végezte el. gyengén he­lyezett, jobb sarokba tartó labdáját Szalai kapus védte. A kihagyott 11-es .szárnyakat adott a vendégeknek, akik a 32. percben ki is egyenlítet­tek. A 11-es magasságában az oldalvonalnál Cs. Horváth sza­bálytalankodott fölöslegesen. A megítélt szabadrúgást Szűcs ívelte be, a kaposvári védők tehetetlenül nézték, hogy mi­ként kezeli le a labdát az ötö­sön Krasnyánszki, s vágja a hálóba. 1:1. Még két sikerte­len próbálkozása volt a Tán­csicsnak. azultán véget ért a találkozó. A mérkőzésre rányomta a bélyegét, hogy a Táncsics v át­szervezett együttesének játéka még nem fobiamatos. Az újonnan igazolt játékosak ügyesek, tehetségesek. Mond­hatjuk azt is, hogy nem rajtuk múlt, mert ezen a mérkőzésen éppen a régi kulcsemberek né­melyikének gyengébb teljesít­ménye játszott közre abban, hogy a Táncsicsnak nem si­került nyernie. A látottak alapján — noha a nagy lehe­tőség megvolt — a döntetlen igazságos. Jók: Zsemle, Bo­romissza, Lukácsi, Kelemen, illetve Áldozó. Keresztes, Kras­nyánszki, Szalai. K. Rákóczi —Z. Dózsa 1:1 (1:0) Zalaegerszeg, 500 nézőJ Ve­zette: Vörös. K. Rákóczi; Hegedűs — Balogh, Báli, Savanyó, Németh Gy., Bő- zsöny (Hoffmann), Duschák, Ko­vács, Nagy, Pintér, Laczkovics (Horváth), Edző; Mathcsa Imre, rázás*«. A 27. percben Nagyot durvaságért kiállították. A be­állt Hoffmann mindjárt az első akciónál sárga lapos fi- etedben résypsült. A +íz főre olvadt Rákóczival ■sremtwen tartós fplénvt harcolt ki a "Dózsa, szorongattak is a tvo-zn} t^ík, ,pr),n ;o(l£ <=»11 oiryő r <3 yj 33 rvo^Ken pintér lőhetett volna erAtt. Kemény, sőt durva mérkő­zést hozott a két csapat talál­kozója. Ebből fakad, hogy a játékvezetőnek nagyon sokat kellett sípolnia, s így már ele­ve nem lehetett folyamatos egyik csapat játéka sem. A Z. Dózsa volt a többet támadó, a végén mégis örülhetett, hogy megúszta döntetlennel. Jók: Savanyó, Kovács, Pintér, illet­ve Hordós, Sipos K., Kajtár. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Székesfehérvári MÁV Előre —Győri Dózsa 2:1, Körmend— Bakony Vegyész 3:1 (Veszp­rémben!). Győri Elektromos— KOMÉP 0:0, Sabaria Cipőgyár —Fűzfő 2:1, PVSK—Pécsi Bá­nyász 1:0. Az NB n Nyugati csoport állása: 1. Gy. Dózsa 15 9 3 3 28:13 21 2. Nagykanizsa 14 9 2 3 29:11 20 3. PVSK 15 8 4 3 22:10 20 4. Sz.-fehérvár 15 9 2 4 19:14 20 5. Fűzfő 15 8 1 6 32:25 17 6. K. Táncsics 15 7 3 5 23:17 17 7. Körmend 15 6 3 17:20 15 8. K. Rákóczi 15 5 4 6 27:25 14 9. Gy. Elektr. 15 4 6 5 17:19 14. 10. Bakony V. 15 6 2 7 18:21 14 11. P. Bányász 15 5 3 7 19:19 13 12. KOMÉP 15 6 1 8 12 :21 13 13. Sabaria 15 4 4 7 13:24 12 14. Pápa 15 2 5 8* 11:25 9 15. Z. Dózsa 15 1 3 11 ,7:30 5 Megjegyzés: A Pécsi Érc­bányász a hármas pécsi fúzió­val megszűnt. Őszi eredmé­nyeit törölték.