Somogyi Néplap, 1970. augusztus (26. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-25 / 198. szám

Rét ponttal vezet az Újpesti Dózsa Kikapott a Vasas és a Ferencváros NB III... NB III... Döntetlenül végződött a somogyi rangadó NB II Nyugati csoport A Táncsics után a K. Rákóczi is nyert a második lordulólian Mé" csak a második fordu­lón Jutottak túl a labdarúgó NB II cs-ujatai, s máris sok minden történt ebben a baj­nokságban. A legutóbbi játék- héjén például vereséget szen­vedett a tavaszi bajnok, a Pé­csi Ércbányász. A korábban gyengélkedő Győri Dózsa az első két fordulóban két baj­nokesélyes csapatot győzött le. A múlt héten a Szekszérdot, most pedig a Pécsi Ércbá­nyászt. Remekül veszi az aka­dályt a Zalaegerszegi Dózsa meg a Bakony Vegyész, s a mieink közül a Táncsics SE, K. Rákóczi—Dorog 2:1 (1:1) Kaposvár, 2000 néző. Vezet­te : Maczkó. K. Rákóczi: Siklósi - Balogh (Németh T.), Horváth I., Nádas­át, Savanyó, Márton, Szabó, Tég­lás, Szöllösi II., Pálmai, Laczko- vics, (Horváth II.). Edző: Zag Jó­zsef. Dorog: Horváth J. — Aspi- rány, Tóth, Berecz, Horváth P., Kiss, Rátvat, Peszekl, Virágh amely szombaton idegenben is két pontot szerzett. A Táncsics sikere talán még Inkább felvillanyozta a K. Rá­kóczi csapatát, amely ez al- kalommiil egy újjászer vezeti Dorogi Bányásszal került szembe Kaposváron. A doro­giak kitűnően rajtoltak, most azonban egy nagyszerű mér­kőzésen meg kellett hajolniuk a Rákóczi jobb Játéka előtt. Három csapat még nem szer­zett pontot, a Fűzfő, a Bauxit- híinyáiz és n tayas’it idény után továbbra Is gyengélkedő Savaria Cipőgyár. (Halmágyl), Bartalos, Soós (Csó­rt). Edzó: Hári László. A vendégek támadásai ve­zették be a mérkőzést. A 10. percben viszont a kaposváriak rohamoztak sikerrel és értek el látványos, szép gólt. Téglás indította a bal oldalon elfutó Pálmait, aki visszajátszott kö­A labdarúgó NB I-es bajnok­ság harmadik fordulójában, az MTK tragikus hétközi edzése után — melynek során Szucsá- nyi András, a kék-fehérek lab­darúgója a villámcsapás áldo­zata lett — csak hét mérkő­zésire került sor. Ebből kettőt szombaton lejátszottak, öt pe­dig vasárnap vidéken került sorra. A szombati találkozón a Bp. Honvéd elég nehezen nyert a Videoton ellenében. Nem így az Újpesti Dózsa, amely ma vitán felül a legjobb, a leg­egységesebb magyar csapat. Az úioestiek ez alkalommal a Diósgyőr csaoatát győzték le. Ekkor Benéék még nem tud­ták, hogy az 5:1-as győzelem nemcsak a gólarányt javítja, hanem oontelőnyt is jelent majd a Ferencvárossal szem­ben. Vasárnap ugyanis Szom­bathelyen simán kikapott a Ferencváros. Ismét bebizonyo­sodott, hogy a jelenlegi FTC csak árnyéka a régi zöld-fehér bajnokcsapatnak. Ezek utón nem valami nagy optimizmus­sal tekinthetünk a Fradi nem­zetközi szereplése elé sem. Igaz viszont, hogy a Vasas nemzetközi mérkőzéseken de­rekasan helytállt az utóbbi időben. A Pécsi Dózsa labda­rúgói azonban nem tisztelték ezt. A Pécs könnyedén győzte le az egykori magyar bajnok- csapatot. Szegeden a harmadik neki­rugaszkodás sem sikerült. A SZEOL kikapott a Csepeltől. Dunaújvárosban sokáig dön­tetlent ígért a találkozó, végül is azonban az otthon játszó Kohász nyerni tudott a Komlói A BVSC—Pécsi Bányász mérkőzésen . ugyan hatszor megrezdült a háló (a budapes­ti vasutasok győztek 4:2-re), vasárnap azonban Igen gólsze­gény volt a forduló. Négy mér­kőzésen egyáltalán nem esett gól. Az élen továbbra is nagy a tömörülés. Jelen pillanatban a Kecskeméti Dózsa vezet. BVSC—Pécsi Bányász 4:2, Egyetértés—Debrecen 0:0, Óz­di Kohász—BKV Előre 1:0, Győri MÁV DAC—Bp. Sparta­cus Ofi, Garua-MÁVAG—-Za­laegerszegi TE 2:0, Székesfe­hérvári MÁV Előre—Orosz­lány 2:1, Szolnok—FÖSPED Bányász ellen. Megszerezte el­ső győzelmét a Tatabányai Bá­nyász is a Rába ETO ellené­ben. Ü. Dózsa—Diósgyőr 5:1 (4:0) Megyeri út, 8000 néző. V.: Schopp. G.: Bene, Dunai II., Göröcs. Solymosi (11-esből), Hajas (Kaigól), ill. Horváth. Tatabánva—Rába ETO 2:0 (0:0) Tatabánya. 8000 néző. Vezet­te: Borzásl. G.: Tóth (2). Szombathely—Ferencváros 1:0 (0:0) Szombathely. 12 000 néző. V.: Kamarás dr. G.: Iszak I. Csepel—Szeged 1:0 (0:0) Szeged. 5000 néző. V.: Blr- csák. G.: Kalmár. Pécsi Dózsa—Vasas 3:1 (1:0) Pécs. 12 000 néző. V.: Zsolt. G.: Rónai, Máté (2), 111. VI- dáts. Dunaújváros—Komló 2:1 (1:1) Dunaújváros, 4500 néző. V.: Hegyes. G.: Bartók, Csörgő, ill. Juhász. A labdarúgó NB i állása a Hah madik forduló után 1. U. Dózsa (8) 3 3 M. 1»!T 14 2. FTC (8) 3 2 — 1 s:3 12 3. Bp. Honv. (7) 3 2 — 1 7:3 11 4. Csépel (8) 3 2 1 — 4:3 11 5. Vfwaa (6) 3 2 — 1 5:3 10 6. Pécs (5) 3 2 — 1 8:5 9 7. MTK (7) 2 — 2 — 2:2 9 8. Dunaújv. (4) 3 2 — 1 4:4 fi 9. Haladás (3) 3 2 — 1 5:ß 7 10. Tatab. (4) 3 1 — 2 3:4 8 11. Diósgyőr (5) 3 — 1 2 4:9 8 12. Videoton (3) 3 ■— 1 2 2:4 4 13. Sálgót. (2) 2 1 — 1 3:6 4 14. ETO (1) 3 1 — 2 2:6 3 15. Komló (2) 3 — 2 3:6 3 16. Szeged (1) 3 — 3 0:5 3 (Zárójelben az 1070 tavaszán meg­szerzett juUlompontok tüntettük fel.) számát Szállítók 0:0, Várpalota—Egri Dózsa 0:0. A labdarúgó NB 1 B állása: 1. Kecskemét (7) 3 2 1 6:2 12 2. Egyetértés (8) 3 1 2 2:i 12 3. FOSPED («) 3 1 1 1 3:4 12 4. MÁV DAC (6) 3 2 1 4 :l 11 5. Bp. Spar. (0) 3 — 3 4:4 11 6. P. Bányász (9) 3 — 1 2 4:3 10 7. Eger (5) 3 X 2 _ 3:0 9 ZTE (5) 3 2 1 7:4 9 9. Ganz-M. (4) 3 1 2 — 5:3 8 10. Ózd (3) 3 2 — 1 4:2 7 11. Oroszlány (7) 3 — 3 2:6 7 12. Várpalota (i) 3 2 1 6:i 6 13. BVSC (1) 3 2 1 — 9:6 6 14. sz.-fehérv. (2) 3 2 1 4:5 6 15. Békéacs. (6) 3 — ___ 3 3 :7 0 10. Szó’nőit (4) 3i — 1 2 1:6 5 17. BKV Klóré (3) 3 — 1 2 0:5 4 18. Debrecen (2) 3 — 1 2 3:5 3 PAJTÁS KUPA A VI. Pajtás Kupa döntőt augusztus 27—30. között a margitszigeti Úttörő-stadion­ban rendezik meg. Az első helyezettek ju­tottak az országos döntőbe, -hivatalból« a döntő részve­vője a Barcsi Olimpia csapata, az 1068—69-es Pajtás Kupa védője. Az Úttörő-stadionban a dön­tőket két négyes csoportban rendezik meg, a -beosztásra« csütörtökön kerül sor. A rész­vevők: Barcsi Olimpia, Győri Engels, Csurgói Napsugár, Du­naújvárosi Olimpia, Kúnhe- gyesl Dózsa, Szegedi United DÉLNYUGATI CSOPORT A második játékhétre is ju­tott egy somogyi rangadó a Délnyugati NB Ill-ban. A Ka­posvári Vasas ez alkalommal Lábodon szerepelt. Az esélye­sebbnek tartott kaposvári együttes a végén némi szeren­csével egy pontot szerzett az L. MEDOSZ ellenében. Jól sze­repleltek a héten a marcali csa­patok. Az M. Latinka hazai pályán szerezte meg első győ­zelmét. Még nagyobb sikernek számit a Meteor két pontja Pé­csen a Volán ellenében. Egye­dül a Barcsi SC nem szerzett pontot a mieink közül. A második forduló után a Bonyhádi Vasas vezet a bajno­ki táblázaton. Lábod—K. Vasas 1:1 (0:0) Lábod, 400 néző. Lábod: Mohácsi — Németh, Fl- liszár, Wirt!:, Novák, Dávid, Csa­lódj (Vass), Gál. Hadi. Takács, Fü- löp. Edzó: Ilosfal I.ászló. Kapos­vár: Bogdán — Báli, Matán, Ma­rosi, Csaba, And-ejka, Molnár, Herbei, Fábián, Bánk (Tanlcs), Fiilüp. Edző: Szili Ferenc, 75. perc: Herbei 17 méteres szabadrúgása utat talált a bal felső sarokba. 0:1. 80. perc: Az előrehúzódó Fi- liszár 22 méterről hatalmas lö­véssel kiegyenlített. 1:1. Végig élénk iramú, jó mér­kőzést hozott a somogyi rang­adó. A játékot a hazai csapat irányította és helyzetei is in­kább a Lábodnalc volt. A ven­dégek elég szerencsés góllal szereztek vezetést, a hazaiak­nak azonban Volt erejük az egyenlítésre. A döntetlen a Va­sasra nézve hízelgő. Az L. ME­DOSZ győzelmet érdemelt vol­na. Jók: Németh, Dávid, Fülöp, ill. Bogdán, Ball, Herbei. Bonyhád - Barcsi SC " 3:1 (2:0) Bonvhád, 200 néző. Vezette: Sümegi. Bonyhád: Mucska — Váncia, Pé­ter, Szabó, Fazekas, Fládlng, Sze­gedi, szász, Vajda (Vörös), varga Wagner. Edző: Losonrz.i István. Barcs: Tóth I. — Obiián, Szokol, Kiss, Pálmai, Tóth II., Gulyás, Klmpf, Kuczkó (Pintér). Petrlcs (Otartics), Kertész. Edzó: Maycr Qyörgy. 28. perc: Fláding 18 méter­ről ívelt kapura, s a labda Kiss válláról az alapvonalon túlra került. A partjelző szög­letet mutatott, a bíró azonban tl-est ítélt. A barcsiak rekla­máltak. végül is a bíró hajt­hatatlan maradt, s Fláding be- rörta a 11-est. 1:0. 40. vére: Szász 14 méterről ívelt kapva, s a labda a ki­mozduló Tóth fölött a há’óba került. 2:0. 65. perc: Ismét Szász volt a eólszerző. 3:0. 75. perc: A kitörő Kertészt a 16-oson belül felvágták, a büntetőrúgást Tóth II. értéke­sítette. 3:1. Két egyenlő játékerejűcsapat küzdött. Sorsdöntő volt Kucz­kó vállsérülése, majd az a bi­zonyos 11-es. Jók: Mucska. Váncsa, Szegedi, Péter, ill. Szo­kol, Kiss, Gulyás. Latinka SE—Mohács 2:1 (1:0) Marcali, 300 néző. V.: Gabi. Latlnka: NebehaJ — Febér, Kómpf, Mészáros, Babán, Bau­mann, Hauser, Biró, Morva), Szűcs (Papp), Nyitral. Edző: Klsborsó Imre. Mohács: Varga (Péteri —• Schweler, Grűnfeld, Bárácz, Au- bert, Oláh, Fenyvesi, Pörzsólt, Pártényl, Gombai, Búza. Edzó: Qyetval István. Végig a marcali csapat irá­nyította a játékot, s ha nehe­zen is, de megérdemelten győ­zött. Vargát a játékvezető a 75. percben kiállította, G.: Nyitrai, Bíró, ül. Oláh. Jók: Babán, Morvái, Szűcs, ül. Au- bert, Oláh. Marcali VM— Pécsi Volán 3:1 (0:1) Pécs, 130 néző. V.; Rózsa. Marcali: Bácsi — Dunkler, Hosz- szú, Rigó* Szita, Kosi, Simon, Pro- szenyák, Szántó, Molnár, Sándor. Edző: Abonyi Károly. Pécs: Markó — Seres. Sólymos, Tóth I., Balázs, Auih. Belegi, Telek, Bodoki, Tóth II., Turner. Edző: Herbszt János. 30. perc: Tóth II. lerázta a marcali védőket, és vezetést szerzett a hazaiaknak. 1:0. 50. perc: összjáték után Pro- szenyák kiegyenlített. 1:1. 55. perc: A fölénybe került marcali csatárok rohamoztak, s a végén Szántó a hálóba ta­lált. 2:1. 75. perc: Molnár állította be a végeredményt. 3:1. Változatos^ helyenként jó iramú mérkőzés volt. A mar­cali VM ez alkalommal nem­csak a védekezésre fektetett súlyt, hanem bátran támadott is. ennek eredménye a nem várt győzelem. Jók: Bácsi, Hosszú, Szántó, ill. Solyrnos, Belegi, Turner. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Szekszárd—Nagymányok 4:0. PVSK—PEAC 2:1, Pécsi Steinmetz—P. Helyiipar 0:2, Dombóvár—Baja 2:0. A délnyugati NB III állésá: 1. Bonyhád 2 2 — — 4:i 4 2. PVSK 2 2 — — 4:2 4 3. K. Vasas 2 1 1 — 4:1 3 4. Dombóvár 2 1 1 — 2:0 3 P. Helylipar 2 1 1 — 2:0 3 6. Szekszárd 2 1 — 1 4:1 2 7. Baja 2 1 — 1 4:2 2 8. Marcali 2 1 — 1 4:3 2 9. Mohács 2 1 — 1 2:2 2 10. Láttak» SE 2 1 — 1 2:4 2 11. Barcs 2 — 1 1 1:3 1 P. Volán 2 — 1 1 1:3 1 13. Lábod 2 — 1 1 1:5 1 14. PEAC 1 — •— 1 0:2 — 15. Steinmetz 1 — — 1 0:2 — 16. Nagymányok 2 — — 2 0:5 — ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Kikapott a szétesően játszó Siófok Az NB III Északpyugati cso­portjában szereplő Siófoki Bá­nyász labdarúgó-csapata a má­sodik fordulóban hideg zu­hannyal szolgált híveinek. Mó­ron szétesően játszott a siófo­ki együttes, éa vereséget szen­vedett. i Mór-Puszíavámi Bányász - Siófok 1:0 (0:0) Mór, 1000 néző. V.: Vass. Mór: Görgényj — Bakonyi, Ká­das, Daraboa, Monoatori, Hcvcr- llng, Szóke, Kotz, Huzalt, (Kenye­re»), Prigor. Drobnyl. Edző: Sza­bó János. Siófok: Nádas! — Szilá­gyi, Szép. Püspöki, Pintér (Ke­resztes), Győr/1, Erdei, Dróth, Meggyes!, Vass. Pusztai (Kovács). Edző: Molnár Péter. 65. perc: A lest reklamáló védők mellett Drobnyl futott el, beadását Nádasdi kiütötte, a befutó Szőke azonban a föl­dön fekvő kapus fölött a há­lóba fejelte a labdát. 1:0. 86. perc: Práger és Vass összeakaszkodott, a játékveze­tő mindkettőjüket kiállította. Gyenge iramú, alacsony színvonalú mérkőzés volt. A hazai csapat végig nagy becs­vággyal küzdött, a Siófoki Bá­nyász viszont érthetetlenül szétesően és lélek nélkül fut­ballozott. Jók: Görgényi, Ká­das, Monostori, Szőke, ül. Ná­dasdi, Szép, Erdet, Meggyest További eredmények az Északnyugati csoportban: MOTIM TE—Pápa 2:0. Rá­kóczi SE—Gy. Elektromos 1:2, Ikarus AR—Győrszentiván 1:3. Fertőd—Fertőszentmlklós 1:0. Soproni VSE—Komáromi Ép, 2:0, Komárom—M. Hubertus 2:1, Viscosa—Bábolna 1:3. Az északnyugati NB 111 ál­lása a második forduló után: 1. Győrszónt. 2 2 — — 5:1 4 2. Gy. Élektr. 2 2 — — 6:3 4 Bábolna 2 2 — — 4:1 4 4. M. Hubertus 2 L — 1 7:5 2 6. Siófok 2 1 — 1 2:1 2 SVSE 2 1 — 1 3:2 2 MOTIM TE 2 1 — 1 2:1 2 8. Puszta vám 2 1 — 1 2:2 2 Fertő-szent. 2 1 —• 1 2:2 2 KOMEP 2 1 — 1 2:2 2 11. Pápa 2 1 — 1 1:2 ? Komárom 2 1 — 1 2:3 2. Fertőd • 2 1 — 1 1:2 2 14. Rákóczi SE 2 — — 2 1:3 — 15. Nyergosújf. 2 — — 2 4:8 — Ikarus AR 2 — — 2 3:7 — zepre, Tégláshoz. A középpá­lyás a fiú[jUyií-ct/v hutíUt íitlva, hanyatt esve küldte a labdát a meglepett Horváth J. mellett a bal felső sarokba. 1:0. A gól után meg élénkebb lett a já­ték. A dorogi kapu előtt is­mét Pálmai jelen lett veszélyt. A másik oldalon viszont Pe- szeki harcolt ki szögletet, s utána fejjel alig küldte fölé a labdát. Aztán Rátvai lövését védte Siklósi. Változott a kép, támadott a Rákóczi, s Berecz kétségbeesésében csaknrm ön­gólt v.étett. A 34. percben még­is a dorogiak egyenlítettek. Ártatlan szabadrúgásból in­dult a vendégek támadása, melynek végén az előrehúzódó Kiss mintegy 22 méterről ka­csázó lövést küldött Siklósi kamtjára. Siklósi kiüthette vol­na a labdát, de védeni akarta, s az a hálóba perdült. 1:1. A gól után kapkodott, a Rákóczi védelem. Siklósi azonban most két ízben is a helyén volt. A 44. percben Pálmai lőtt elha­markodottan. Szünet után a sérült Balogh már nem tért vissza. Kezdet­ben a vendégek irányították a játékot. Peszekl előtt gólszer­zés! alkalom Is nyílt, végül azonban felszabadult a Rákó­czi kapuja. A 13. percben Szöl- lősi hibázott ahsfcplút gólhely­zetben. A fiatal csatár az üres kapu fölé küldte a labdát. A következő percben viszont Pe­szekl bombája nyomán hűlt meg a vér a kaposvári szurko­lókban, a labda ugyanis a ka­pufán csattant. Igen változa­tos és élénk lett a Játék, előbb még a kaposvári kapu forgott veszélyben, hogy aztán a 18. percben Pálmai előtt nyíljék gólszerzés! alkalom. Az örök­mozgó csatárnak azonban a befejezés nem sikerült. Ismét változott a kép, újból a kapu­fa mentette meg Siklóst kapu­ját a góltól. Aztán egy siker­telen Pálmai-kitörést jutalma­zott tapssal a nézőtér. A 31. Percben eldőlt a mérkőzés. Most Téglás—Horváth 11. ak­ció gördült a pályán. A hacz- kovics helyére beállt fiatal csa­tár szintén a kapunak háttal állva, ollózva emelte a hálóba a labdát, megszerezve újra a vezetést csanatának. 2:1. Zú­gott a nézőtér, a pályán to­vább vlharrott a látók, a dóm­nak kétségbeesetten küldöt­tek az egyenlítésért, n Rákóczi azonban nemcsak védekezett, hanem az utolsó pillanatig tá- mszi-rtt Is. Ritkán látott, élvezetes, szép mérkőzést hozott a K. Rákó­czi első hazai csatája. Két jó formában levő csapat küzdött kezdettől fogva nagy becs­vággyal a győzelemért. A ven­dégek jó kezdése után felülke­rekedett a Rákóczi, melyet nem tört le a bekapott potya­gól sem. Szünet után, ha le­het, még fokozta az iramot mindkét csapat. A kaposvá­riak két látványos gólja bizo­nyára sokáig emlékezetes ma­rad a szurkolók számára. Egyébként a Rákóczi volt a többet támadó, s a csapat ka­pu előtti határozottsága ered­ményezte a megérdemelt győ­zelmet. Jók: Horváth. Téglás, Pálmai, a mezőny legjobbja, ill. Horváth T., Rátvai, Pesze- ki. További eredmények az NB 11 Nyugati csoportjában: Győri Dózsa—Pécsi Ércbá­nyász 2:1, Máza-Szászvár—Aj­kai Bányász 1:0. Zalaegerszeg Dózsa—Almásfüzitő 3:0. Pápa: Textiles—Savaria Clnőavár 2:1. Bakony Vegyész—Fűzfő 1:0. Szekszárdi Dózsa—Bauxit­bányász 1:0. Az NB n Nyugati csoport ál­lása: 1. 7. Dózsa 2 2 6:1 4 2. K. Táncsics 2 2 —, 4:0 4 Bakony-V. 2 o — — 4:0 4 4. Győri D. 2 2 — — 3:1 4 5. Alka 2 1 — 1 4:2 2 Dorog 2 1 — 1 4:2 2 7. P. Ércb. 2 1 — 1 3:2 2 8. 2 1 —r 1 1 :t 2 9. K. Rákóczi 2 1 1 2:3 2 10. 2 1-r 1 1:3 2 Pábp. 2 1 — 1 2:4 2 12. PBTC 2 — 1 1 1:2 1 13. Almásfüzitő 2 — 1 1 1:4 1 14. Savaria 2 •— 2 2:5 — 15. Bauxitb. 2 •— — 2 115 — Fűzfő 2 '— — 2 0:4 — Bajnoki menetrend A labdarúgó bajnokságban 10 nap alatt Igen zsúfolt lesz a műsor. Hétfőn egyeztették a soron következő események programját, amely már szer­dán megkezdődik a Bp. Hon­véd—'Komló találkozóval. Ezt szeptember 2-ről hozzák előre. A következő 10 nap labdasúgó műsora: Augusztus 26., szerda Bp. Honvéd—Komló, Kis­pest, 16.30 ó. Augusztus 29., szombat Csepel—Tatabánya, Csepel, 16.30 ó. Vasas—Ferencváros, Népstadion, 19 ó. Augusztus 30., vasárnap Ü. Dózsa—Szombathely, Új­pest, 18 ó.; Diósgyőr—Dunaúj­város, Diósgyőr, 16 ó. Komló —MTK, Komló, 16.30 ó. Salgó­tarján—Bp. Honvéd, Salgótar­— A totó 13 plusz 1 találatos szelvénye: 1121xxlxll2 2 1 plusz 1. 13 plusz 1 talála­tos szelvény nem volt. A 13 találatos szelvények 142 938, B 12 találatotok 9858, a 11 talá- iatosok 743, a 10 találatosok 119 forintot fizetnek. ján, 16.30 ó, Videoton—Szeged, Székesfehérvár, 16.30 ó. Rába ETO—Pécs, Győr, 16.30 ó. Szeptember 2., szerda Ferencváros—Rába ETO, Népstadion, 16 ó. MTK—Diós­győr, Hungária út. 18 6. Szom­bathely-Vasas, Szombathely, 16 ó. Dunaújváros—Ü. Dózsa, Dunaújváros, 16 ó. Szeged— Salgótarján, Szeged, 16 ó. Ta­tabánya—Videoton, Tatabánya, 16 ó. Pécs—Csepel. Pécs, 16 ó. Sporthírek A belga Redlng az ólomsú- lyú lökésben 226,5 kilogram­mal új világrekordot állított fel. A régi világcsúcsot a szovjet Alekszejev tartotta 225,5 kg-val. Az AFP jelentése szerint az 1973. évi Universiade megren­dezését Franciaország, a Szov­jetunió és Kanada kéri. A nyugatnémet 110 m-es gátfutóbajnok, Nickel vasár­nap a bonni Nordpark Stadi­onban 13,5 mp-es kitűnő ered­ménnyel győzött. Q SOMOGYI NÉPLAP Kedd. 1970. augusztus 25. EZ TÖRTÉNT AZ NB I ,B-BEN Nem megy a góllövés a második vonalbeli csapatoknak