Somogyi Néplap, 1969. március (25. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-18 / 64. szám

t Biztoséin győztek a K. Dózsa ökölvívói Folytatódott a küzdelem az ökölvívó csapatbajnokság NB II. osztályában is. A IC Dó­zsa legénysége a hazai szoritó- ban javuló formában biztos győzelmet aratott a gyenge szombathelyi testvércsapat el­len. Papírsúlyban egyik csa patnak sem volt verenyzője. A K. Dózsa középsúlyban nem állított senkit a mérlegre, a légsúlyú Zsiga és a nehézsúlyú Koch ellenfél nélkül győzött, mert az előbbi küzdőtársa át­esett a súlyhatáron,' a szom­bathelyi »nehézsúlyú« pedig nem tudta hozni a nehézsúly alsó határát­K. Dózsa—Szombathelyi Dózsa 16:4 Légsúly: Zsiga ellenfél nél­kül győzött. 2:0. Harmatsúly: Márton ellen .Berberies a har­madik menetben feladta. 4:0. Pehelysúly: Szabó a harmadik menetben döntő fölénnyel nyert Kiss ellen. 6:0. Könnyű­súly: Horváth az első menet­ben kiütötte Tóthot. 8:0. Kis­váltó súly: Suta pontozással győzött Kovács ellen. 10:0. Váltósúly: Tóth pontozással győzött Nagy A. ellen. 12:0. Nagyváltósúly: Papp pontozás­sal győzött Laki ellen. 14:0. Középsúly: Derdák -(S': • hat- hely) ellenfél nélkül «yűzött 14:2., Félnehézsúly: Vágh a második menetben feladta Übelher ellen. 14:1. Nehézsúly: Koch ellenfél nélkül győzött. 16:4. az Gólszegény nyitány II Nyugati csoportjában Győzött a Táncsics, döntetlent ért el a Kinizsi, kikapott a Siófok Wgy ártatlannak látszó pillanat a szorítóban. A K. Dózsa—Szom­bathelyi Dózsa mérkőzésen a vendégek fiatal versenyzőjüktől, Tóth-, tói meglepetést vártak. Azt remélték, hogy legyőzi a kaposvári Horváthot. Nos, e remények hamarosan szertefoszlottak. így kezdődött... s a következő pillanatban egy hatalmas jobb ho­rog után Horváth (jobbról) már ment is a sarokba, Tóthot pedig kiszámolták. Kevés iü, sok meglepetés a megyei iüioiksíi ayitáayáa A nem éppen kedvező idő is szerepet játszott abban, hogy az első héten mindössze tíz­szer rezdüljenek meg a hálók a megyei bajnokságban. Igaz, a forduló csonka volt, hisz a Marcali Latinka—Kapolyi Kiss J. SE mérkőzést egy későbbi időpontban játsszák le. A kevés gól ellenére is adó­dott néhány nem várt ered­mény, ennek számít, hogy a tabiak legyőzték a K. Dózsát. Még inkább, hogy a K. V. Lo­bogó vesztesként tért haza ílo- mokszentgyörgyről. Tudósítóink az első megyei fordulóról az alábbiakban szá­moltak be: HOMOKSZENTGYÖRGY— K. V. LOBOGÓ 3:1 (2:0) Homokszentgyörgy, 300 néző. V.: Horváth J. Az elbizakodott vendégeknek hamarosan rá kellett jönniük, hogy ezen a meccsen nem nyer­hetnek. Már a 30. percben 2:0-ra vezetett a hazai csapat. Szünet után fölénybe került a K. V. Lo­bogó. de a hazai védelem rendre tisztázott. G.: Kakuszí, Batka, An­der. ill. Zimonyi (11-esből). Jók: Batka (a mezőny legjobbja), Baj­nok. Szubotics, Szabó, ill. Nagy, Borda. Kővári József LENGYELTÓTI— SOMOGYTARNÓCA 1:0 (0:0) Somogytamóca, 100 néző. V.: Szerecz. A mezőnyben a tamócai csapat játszott fölényben. Rengeteg hely­zete is volt, de Benkőnek egysze­rűen nem tudtak gólt lőni a tamócaiak. A vendégcsapatból Hosszú viszont egy ízben betalált a hálóba. Jók: Benkő (a mezőny legjobbjai. Horváth. Nyers, ill. Verkovszki, Pintér. Bácsi. Horváth József KADARKÚT—FONYÓD 1:0 (1:0) Két jó formában levő csapat harcos, de igen sportszerű össze­csapását hozta a találkozó, amely nagyon sokáig nyílt volt. A csur­góiak is határtalan lelkesedéssel küzdöttek, a bogiáriak azonban kihasználták a hazai pálya elő­nyét. G.: Zics, Fábián. Jók: Ma­gyar (a mezőny legjobbja), Kéke­si, Vass, Orbán, ill. Pókos, Hor­váth, Szabó, Kisdeák. Kollár József N. SOMOGYI B. SE— N. KONZERV 0:0 Nagyatád, 300 néző. V.: Németh. A hazai rangadó közepes szín­vonalú mérkőzést hozott, a vé­delmek nagy harca jellemezte. A 00. percben úgy tűnt, hogy a So­mogyi b; se megszerzi a két pon­tot. Egy hálóba tartó labdát Néz­őéi . ugyanis kézzel ütött ki. .A megítélt büntetőt Princesz azon­ban elhibázta. Jók: Rideg, Rudán, Katona, ill. Deák, Oláh, Nezdei. Varga Tibor A három somogyi NB Il-es csa­pat rajtjával elégedettek lehetünk. A .bajnoki év nyitánya a Kapos­vári Táncsics SE-nek sikerült a legjobban. A Táncsics jól is ját­szott, ha a vártnál nehezebben is, üe két gól különbséggel meg­nyerte a mérkőzést. Az idegen­ben kiharcolt döntetlen — úgy mondják labdarúgó-berkekben — fölér egy győzelemmel. Nos, a Kaposvári Kinizsi idegenből ho­zott haza egy pontot. Ili ehhez még hozzávesszük, hogy az élel­mezésiek csapata vezetett i űzfőn, s 1:1 után is alkalma > yílt a mérkőzés megnyerésére, akkor igazán elégedettek lehetnek a Ki­nizsi-barátok. A három somogyi csapat közül csak a Siófoki Bányász hagyta el veszteséként a játékteret. Domren nem is simítottak sikerre a sió­fokiak, sőt a szurkolók egy kis­sé aggódva is engedték útjára a siófoki csapatot, amely ! zonban azt bizonyította, hogy nincs ok az aggodalomra. Tavaly ’kilenc gólt kapott a Siófok Dorogon, az idén egyet. Nem sok hiányzott a pontszerzéshez... Tudósítóink az alábbiakban szá­molnak be az NB íl-es mérkő­zésekről. K. VASUTAS—ZAMARDI 1:0 (1:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Hor- váth L. Az újjászervezett K. Vasutas jó játékkal megérdemelten szerezte meg a két pontot, a jó benyomást keltő Zamárdival szemben. G.: Tánczos. Jók: Baksics, Tánczos (a mezőny legjobbja), Szíjártó, ill. Kovács, Orsolicsi Huszár. Pálfi József Megyei bajnokság, I. osztály Kadarkút, 300 néző. V.: Tóth Gy. A* mérkőzésen végig támadott a# hazai együttes, a győztes gól mégis elég nehezen született meg, mert a kadarkúti csatárok nagyon sok helyzetet kihagytak. G.: Te­remi. Németh Lajos TAB—K. DÓZSA 1:0 (1:0) Tab, 150 néző. V.: Pesti. A felázott tabi pályán végig sár- dagasztás folyt. A hazai csapat jobban bírta a nehéz talajt. A lá­tottak alapján nagyobb arányú is lehetett volna a tabiaJr győzelme. G.: Puha n. Jók: Szabó, Fias, Ko­vács II., . Johann, ill. Fábián, Fo­dor, ülés. Dietzel Ede BALATONBOGLÁR- CSURGÓ 2:0 (1:0) Balatonboglár, 200 néző. V.: Ba­konyi. 1. Balatonboglár 1 1­­2:0 2 2. K. Vasútas 1 1­­1:0 2 Tab 1 1­­1:0 2 kadarkút 1 1­1:0 2 Lengyeltóti 1 1­­1:0 2 6. H.-szentgyörgy 1 1 3:1 2 7. N. Somogyi B. SE 1­1­0:0 1 N. Konzerv 1­1­0:0 1 D. Kapoly “­­Marcali Latinka­11. K. V. Lobogó 1­­1 1:3­12. Zamárdi 1­1 0:1­K. Dózsa 1­1 0:1­Fonyód 1­1 0:1­Somogytamóca 1 “ “ 1 0:2 TOTÓ A totó 13-fl ta Iá ltatos szelvé­nye: 221112xx21xxx +x. A heti totófordulóban hárman értek el 13 találatot 186 461 forintos nyereménnyel. Közülük az egy 13 plusz 1 találatos szelvény gazdája 393 640 forintos össznyereményben részesült. A 12 találatosok 5252, a 11 találatosok 395, a 10 találatosok 30 forintot nyertek. K. Táncsics Veszprém 2:6 (0:0) Kaposvár, 1400 néző. V.: Nagy E. Kaposvár: Dohány — Káh- lesz, Holczhauser, Verovszki, Schádl, Farkas, Jankó, Selen- ka, Ivanics, Letenyei, Kovács. Edző: Váradi Lajos. Veszprém: Hadrik — Szalai, Bohus, Hlavai, Németh, Egy­házi, Mészöly, Csukás, Gazsó, Kovács, Fájd. Edző: Győri Pál. Kaposvári támadásokkal in­dult a játék, s aztán kitűnt, hogy a veszprémiek nagyon megerősítették védelmüket. Csak Gazsó és Kovács próbál­kozott olykor támadást vezet­ni. A Táncsics fölismerte a helyzetet, s a kar áriak igyekeztek átlőni a tömör veszprémi védelmi falat. Sehádlnak volt is néhány biz­tató kísérlete. A 32. percben csak a kapufa mentette Schádi bombalövését. A másik oldalon Kovács bombája zúgott el a kapu fölött. A 40. percben Iva- r.ics szalasztott el egy kitűnő gólszerzési lehetőséget. Szünet után sem változott a játék képe. Támadott a Tán-- csics. Előbb Kovács fejelt gyengén kapura, aztán egy Ivanics-fejest hárított köny- nyűszerel Hadrik. Műr-már idegessé tette a kaposvári já­tékosokat; hogy óriási fölé­nyük ellenére csak nem sike­rült a góllövés. Végre a 32. perc változást hozott. Schádl most is mintegy 25 méterről célozta meg a kaput. A labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba, s kiszakítva a hálót elhagyta a játékteret. A játékvezető szerencsére a kö­zelben volt, s habozás nélkül gólt ítélt. 1:0. Megza.varodott a veszprémi védelem, s egy perc múlva, amikor Bohus könyökével próbálta a sorfal­ból eltávolítani az egyik ka­posvári támadót, a játékvezető 11-es ítélt. Farkas állt a bün­tetőnek, jobb sarokba tarló labdáját Hadrik kiütötte, de másodszorra Farkas a hálóba fejelt. 2:0. Közben a ’átékve- zető Bohust leküldte a pályá- róli A tíz főre olvadt Veszp­rém megpróbálkozott szépíte­ni, de most már a Táncsics az eredmény tartására törekedett. Jó mérkőzés volt. A K. Tán­csics ötletdús játéka időnként tűzbe hozta a nézőket. Néma szerencsével akár nagyobb arányban is nyerhetett volna a csapat. A Veszprém igen jó együttes benyomását keltette, elsősorban a védekezésben je­leskedett. Jók: Holczhauser, Schádl, Farkas, Ivanics, ill. Hadrik, Hlavai, Egyházi, Ko­vács. K. Kinizsi—Fűzfői AK 1:1 (1:0) Fűzfő, 1000 néző. V.: Klemm. Kaposvár: Kovács — Ba­logh, Báli, Németh, Papp, Segesdi, Savanya, Farkas, Szöl- lösi, Göncz, Laczkovics. Edző: Zag József. Fűzfő: Marcsik — Kiss, László 1., Balatoni, Bajor, Őri, Csontos (Tóth P.), Saller, Za­harovich, Megyeri, László II. Edző: Boros József. , Ezen a találkozón a Kini­zsi megerősítette védelmét, s már a kezdésnél úgy állt fel a csapat, hogy a 7-es számot viselő Savanyó is .a védelem­ben foglalt helyet. Közben ar­ra is jutotta a kaposváriak erejéből, hogy egy-egy táma­dást vezessenek. A 20. perc­ben is a Kinizsi indított. Szöl- lősi mintegy harmincöt méter­ről megcélozta a kaput, a nagy erejű bomba meglepte a hazai kapuvédőt, aki későn vetődött, és a labda a hálóban kötött ,kí. 1:0. A gól után is a Kinizsi játszott fölényben, s Farkas­nak nyílt volna alkalma nö­velni a gólok számát. A 44. percben, szöglet után, Szöllősi újabb kapáslövése egy védőn akadt el. Szünet után a hazaiak vezet­ték az első támadást, amely rögtön gólt is hozott. A labdát a lesgyapús helyzetben levő László II. kapta, aki közelről a kapuba fejelt, 1:1. Még egy ideig támadott a Fűzfő, aztán ismét a Kinizsi vette át az irányítást, s a 23. ' percben Göncz megszerezhette volna a győzelmet jelentő gólt is, a kaposvári csatár azonban há­rom lépésről a kapu fölé fe­jelt Az idénykezdet ellenére is jó iramú, izgalmas mérkőzés­re került sor Fűzfőn. A K. Ki­nizsi együttese jó játékával meglepte a hazaiakat. A ve­zető gól nyugodtabbá tette a Kinizsi csapatát, amely szinte végig irányította a játékot. A látottak alapján a kaposvá­riak akár meg is nyerhették volna a meccset. Jók: Báli, Savanyó, Szöllősi, Farkas, ill. Balatoni, Dóri, László I. és László II. Dorog Siófok 1:0 (1:0) Dorog, 1500 néző. V.: Soós G. Dorog: Szabó — Berecz, Tóth, Duralla, Takács, Csőri, Csermák, Virágh, Muha, Hor­váth, Bartalos. Edző: Varga János. Siófok: Iszak . — Szilágyi (Kerényi), Fehér, Szép, Farkas, Győrfi, Csupor, Meggyes, Er­dei, Kenéz, Takács. Edző; Gá­bor Sándor. Az 5., 7., majd a 10. perc­ben a dorogi Takács lövései jelentették az eseményt. A 15. percben Horváth már csak Iszakkal állt szemben, a sió­foki kapus azonban mentett. Aztán az ifjúsági válogatott Muha veszélyeztette a siófoki kaput. Az S. Bányász kibírta a félórás dorogi nyomást, sőt ezután egy-egy támadást is ve­zetett. A 35. percben Szép húszméteres szabadrúgása Csóriban akadt el. Aztán is­mét Iszak következett. A 45. percben azonban a kitűnő for­mában levő kapus is tehetet­lennek bizonyult. A 16-osnál pattogott a labda, Virágh Horváth elé játszott, aki kö­zelről védhetetlenül lőtt a há­lóba. 1:0. Szünet után Gábor edző át­rendezte a siófoki sorokat. Szilágyit -Kerényi váltotta fel. Most már jobban ment a so­mogyi csapatnak a játék. Egy­re több támadást vezetett az S Bányász, Takácsnak két íz­ben is alkalma nyílt az egyen­lítésre, a fiatal csatár azonban elkapkodta a helyzeteket. Az utolsó tíz percben újabb do­rogi rohamok következtek, az eredmény azonban nem válto­zott. lyegét a találkozóra, hogy a Siófok »gólt nem kapni« jel­szóval lépett pályára. A szer­vezett védelem, Iszakkal az élen, kitünően állta a hazai rohamokat. Szünet után még annak a reménye is megcsil­lant, hogy a Siófoki Bányász esetleg pontot rabol Dorogon. A látottak alapján azonban a dorogiak győzelme feltétle­nül megérdemelt. Jók: Tóth, Csőri, Virágh, Muha, Barta­los, ill. Iszak (a mezőny leg­jobbja), Fehér, Farkas, Csu­por, Meggyes. Németh György BAJNOKI TÁBLÁZATON NB n Nyugati csoport 1. Nagykanizsa 1 1­­2:0 9 Táncsics SE 1 1­­2:0 2 PVSK 1 1­­2:0 2 4. Dorog 1 1­­1:0 2 Savaria 1 1­­1:0 2 6. Fűzfő 1­1­i:l 1 K. Kinizsi 1­1­1:1 1 Szekszárd 1­1­1:1 1 MÁV DAC 1­1­1:1 1 Pápa 1­1­0:0 1 P. Ércbányász 1­1­0:0 1 12. Bauxitbányász 1­­1 0:1 ­Siófok 1­­1 0:1 ­14. Almásfüzitő 1­­1 0:2 ­Veszprém 1­­1 0:2 ­Szászvár NB III Délnyugati 1 - - csoport 1 0:2 ­1. Nagymányok 1 1­­3:0 2 2. Dunaújváros 1 1­­2:0 2 Pécsi BTC 1 1­­2:0 2 4. P. Volán 1 1­­1:0 2 5. D. Szövetkezet 1­1­0:0 1 Bonyhád 1­1­0:0 1 Barcs 1­1­0:0 1 Mohács 1­1­0:0 1 Sárbogárd 1­l­1:1 1 Baja 1­1­1:1 1 Porcelán 1­1­1:1 1 P. Steinmetz 1­1­1:1 1 13. Lábod 1­­1 on ­14. PEAC 1­­1 0:2 ­K. Vasas 1­­1 02 ­16. DVSE 1­­1 0:3 ­NB III Nyugati csoport További eredmények: Nagy- kanizsai Olajbányász—Almás­füzitő 2:0, Szekszárdi Dózsa— Győri MÁV DAC 1:1, Pápa— Pécsi . Ércbányász 0:0, Savaria Cipőgyár—Bauxitbányász 1:0. 1. Kőszeg 1 1­­1:0 2 2. Körmend 1 1­­4:1 2 3. Mereszjev 1 1­­4:2 2 4. Sz. Dózsa 1­1­1:1 1 N. Dózsa 1­1­1:1 1 Sárvár 1­1­ld 1 Z. Dózsa 1­1­1:1 1 Katona SE 1­1­1:1 1 Sz. Vasas * 1­1­1:1 1 SZSE 1­1­2:2 1 Tapolca 1­1­2:2 1 Zalaszentgrót 1­1­0:0 1 Keszthely 1­1­0:0 1 14. Celldömölk 1­­1 2:4­15. Marcali 1­­1 1:4­16. NVTE 1­­1 0:1­NB III... NB III... Csak a Barcs szerzett pontot a nyitányon Aggódásunk az NB III bajnok­sággal kapcsolatban nem volt alaptalan. A somogyi NB III-asok az első akadályt bizony nem jól vették. Három mérkőzés hazai pá­lyán került sorra, csak a Marcali VM szerepelt idegenben. Nos, a hazai pálya előnye nem bizonyult elegendőnek. Otthonában szenve­dett vereséget a Lábod, kikapott Kaposváron a K. Vasas, egyedül a Barcsi SC erejéből futotta pont­szerzésre. A barcsiak döntetlent értek el a Mohács ellenében, bár a somogyi csapat közelebb állt a győzelemhez. A Marcali VM a várakozásnak megfelelően vesztes­ként tért haza Körmendről. Mond­hatnánk, a csapat játékában az 1:4 ellenére is volt valami biz­tató. Mintha lassan rendeződnének mégiscsak marcali sorok. ÄW ( Csalódás a Vasas-pályán. Bizony a szurkolók nem ezt várták hazai idénynyitótól. A mezőnyben a Vasas még csak ura volt a Is dának. A kapu előtt azonban a vendégek voltak a határozott: bak, s ez döntött. Délnyugati csoport Barcsi SC Mohács 0:0 Barcs, 700 néző. V.: Gabi. Barcs: András — Mohácsi, Szokol, Bér da, Bátor fi, Nagy, Lang (Pálmai), Marton, Kucz- kó, Horváth. Kertész (Palo­tai). Edző: Máyer György. Mohács: Perjést — Kárász, Molnár, Bánfai, Gyávái, Au­láért, Völgyesi, Párkányi, Auth, Gombár (Bazsó), Oláh 1. (Patócs). Edző: Pigviczky Gyula. Dunaújváros—K. Vasa 2:0 (0:0) B Kétségkívül rányomta bé­Szép számú közönség buz­dította a pályára lépő barcsi csapatot, amely rögtön táma­dásba is lendült. A vendégek beszorultak. A 20. percben Marton labdája túljutott a gólvonalon, a játékvezető azonban nem így látta. Szü­net után is általában a Barcs támadott. A 70. perében Kuczkó három méterről ide­gességében az üres kapu fölé lőtt, ezzel oda is lett annak a lehetősége, hogy a Barcs győztesként vonuljon le első NB III-as mérkőzéséről. Az újonc somogyi NB III-as így is jó benyomást keltett. Játéka biztató. Jók: Mohácsi, Szokol, Bátorfi, Kertész, ill. Perjési, Molnár, Auth. Kaposvár, 200 néző. V Vecsera. Dunaújvárosi Papír: Sá, — Bíró, Oláh, Németh, Ha pakker, Szálkái, Marton, D, nes (Fehér), Orbán, Kaub Mudra. Edző: Zugéber Jánc K. Vasas: Dezső — Ittvá Tanics, Bagi (Biró), Székác Barta, Fülöp, Horváth I Szentgróti, Herbei, Balog Edző: Tóth II. József. 68. perc: Mudra két cs után Dezső kapujába vágta labdát, 1:0. 76. perc: Barta röviden sz; badított fel, a labda Mudi elé került, aki most sem h bázott, 2:0. Az eredmény csak anna meglepetés, aki nem látta mérkőzést. A találkozó ugyanis a vendégek ötleti játékkal fölényt harcoltak J a színtelenül és szétesően já szó Vasassal szemben. Az döntő volt, hogy a vendége kihasználták gólhelyzeteiké a Vasas pedig nem. Jók: B ró, Marton, Mudra, ill. Hói váth II. * * * További eredmények a Dé\ nyugati csoportban: Dombóvári Szövetkezeti SÍ —Bonyhád 0:0, Sárbogárd- Baja 1:1, Pécsi Porcelán—I Steinmetz 1:1, PEAC—Péci BTC 0:2. (Folytatás az 5. oldalon) SOMOGYI NEPLA1 Kedd, 1969. március 18.