Somogyi Néplap, 1965. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-02 / 258. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. november 2. Csökkent a K. Honvéd előnye Á K. Kinizsi már nem eshet ki jmmsmmmmm A Vasas már bajnoknak tekinthető A labdarúgó NB I utolsó előtti fordulója nem kisebb kérdésekre adott feleletet, mint hogy melyik csapat nyeri az idei bajnokságot, továbbá, hogy a Szeged mellett ki lesz a második kieső. A bajnoki cím sorsát eldöntő Vasas—Ferenc­város mérkőzésen a Népstadion­ban csaknem telt ház volt. Mint az ilyen nagy tétért menő mérkő­zéseken hagyomány, az a csapat nyert, amelyik jobban bírta ide­gekkel. Nos, higgadtabbnak, nyu. godtabbnak a Vasas bizonyult. Egy hét alatt nagyot javult a piros-kék garda, a Ferencváros viszont nem tudja kiheverni az edzőváltozással kapcsolatos hercehurcát. Jórészt ez utóbbi következménye, hogy a zöld-fehérek alulmaradtak a rang­adón, amely most sem hozott ki­emelkedő játékot. A Vasasnak az első félidő utolsó másodperceiben lőtt gólja után a ferencvárosi ide­gek még jobban felmondták a szolgálatot. Ennek következménye lett, hogy Albertot a játékvezető kiállította. A tíz főre olvadt Fe­rencvárosnak már semmi reménye sem volt arra, hogy a szervezet­ten védekező Vasas győzelmét megakadályozza. Ezzel valójában el is dőlt az 1965. évi magyar bajnokság. A Vasasnak nagyon nagy arányú ve­reséget kellene szenvednie az utol­só fordulóban a Fáy utcában a salgótarjániak ellenében, a ferenc­városiaknak viszont tekintélyes arányú győzelmet kéne aratni ah­hoz, hogy változzék a jelenlegi sor. rend. Egyik sem valószínű, még akkor sem, ha a bajnoki hajrában úgy fejtetőre áll a papírforma, mint most vasárnap. Az MTK ugyanis a múlt heti katasztrofális veresége után csaknem legyőzte az Üjpe&ti Dózsát, amely ll-eeből egyenlített. Szinte érthetetlen a kék-fehér csapat formájának nagy­mérvű ingadozása. Még váratla­nabb eredmény született Ózdon, ahol szertefoszlottak a Budapesti Honvédnak a harmadik hellyel kapcsolatos reményed. A lelkesen és jól játszó Özd legyőzte a Hon­védőt. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy az Ózdi Kohász megmene­kült. Körülbelül a megmenekülést jelentette a Dorogi Bányász szá­mára, a csapat szegedi győzel­me. Ez a találkozó egyébként az­zal a különlegességgel került be a labdarúgó NB I krónikájába, hogy negatív értelemben nézőcsúcs szü­letett. Szegeden mindössze négy­száz szurkoló volt kíváncsi a Ti­sza-parti csapat és a Dorog ősz- szecsapására. Hja, a Szeged már korábban kiesett. Váratlan ered­mény született Csepelen is, ahol a Salgótarján két pontot szerzett. A bajnoki idénv végére nagyon feljavult a tarjáni együttes. Bizo­nyos fokig meglepetésnek számít a Győri Vasas ETO pécsi győzel­me. Egy hete a győriek bizony na­gyon gyengén játszottak Komlón. Most lényegesen feljavult az ETO játéka, s két ponttal tért haza a Mecsek aljáról. Igaz, hogy ebben ludas a pécsi védelem is, amely Csupák és Rapp jóvoltából össze­hozta a győzelmet jelentő győri gólt. Nem született viszont megle­petés Tatabányán, ahol a Tatabá­nya—Komló rangadón a komlói csapat alulmaradt, s ezzel — szin­te biztosra vehető — ki is esett az NB I-ből. Igaz, hátravan még egy forduló, a 25. játékhét azonban nagyjából mégiscsak tisztázta a legvitatottabb kérdéseket. A Vasas bajnoknak tekinthető, a Komlói Bányász és á Szegedi EAC pedig ebben az év­ben elégtelenre vizsgázva kiesik az NB I-bőL Vasas—Ferencváros 1:0 (1:0). Népstadion, 55 000 néző. V: Vras- dinacz. G: Farkas. Ózd—Bp. Honvéd 1:0 (0:0) özd, 6000 néző. V: Kaposi. G: Zalai. Győr—Pécs 2:1 (1:1) Pécs. 3500 néző. V: Szegedi B. G: Korsós, Csupák (öngól), ill. Török. Tatabánya—Komló 2:0 (0:0) Tatabánya, 4000 néző. V: Birócz- ki. G: Nagy, Horváth. MTK—Üjpesti Dózsa 1:1 (OK)) Népstadion. 40 000 néző. V: Gere. G: Kársai, ill. Solymoi (11-esbŐl). Salgótarján—Csepel 1:0 (0:0) Csepel, 3000 néző. V: Schopp. G: Szalai. Dorog—Szeged 1:0 (1:0) Szeged, 400 néző. V: Zsolt. G: Reményik dr. (öngól). A labdarúgó NB I állása az utol­só bajnoki forduló előtt: 1. Vasas 25 16 5 4 44:18 37 2. Ferencváros 25 14 7 4 65:30 35 3. Ü. Dózsa 25 14 4 7 50:28 32 4. Bp. Honvéd 25 11 7 7 44:28 29 5. Győr 25 11 6 8 39:30 28 6. Tatabánya 25 9 8 8 29:31 26 7. Pécsi Dózsa 25 9 6 10 27:30 24 8. Salgótarján 25 5 13 7 24:33 23 9. MTK 25 7 9 9 29:41 23 10. Csepel 25 9 4 12 33:35 22 11. ózd 25 9 3 13 28:56 21 12. Dorog 25 6 8 11 24:38 20 13. Komló 25 6 6 13 27:44 18 14. Szeged 25 2 8 15 18:39 12 Ismét vereséget szenvedett a Tnszúr A megyei labdarúgó-bajnokság e heti fordulójában újabb vere­séget szenvedett a sokáig bajnok­esélyes Taszár, ezzel a vesztett pontokat tekintve tovább nőtt a lábodlak előnye. A Lápodnak már mindössze két pontra van szük­sége ahhoz, hogy övé legyen a bajnokság. MARCALI VM—CSURGÓ 5:4 (2:2) Csrgó, 250 néző. V: Prefek. Marcali: Szántó — Kosi, Settler, Takács II. — Pimpauer, Jakab — Bene, Takács I., Szántó II., Kisborsó, Hosszú. Edző: Abonyi Károly. Csurgó: Kepler — Fekete, Hottó, Szabó — Vörös, Rostás — Németh, Oglizán II., Sótonyi, Lu- czek, Oglizán L Edző: Bolla Jó­zsef. A vendégek támadósora jobbnak bizonyult a közepes szín­vonalú mérkőzésen, ahol többször is a hazai csapat vezetett. G: Be­ne, Takács I., Kisborsó, Hosszú, Jakab, ill. Sótonyi (3, egyet 11- esből), Vörös. Jók: Jakab, Bene, Kisborsó, ill. Hottó, Sótonyi. Halmai Emil LENGYELTÓTI—K. VASUTAS 2:0 (2:0) Lengyeltóti, 300 néz«. V: Hor­váth II. L. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Horváth, Dóra — Dömyei, Papp — Klauser, Tölli, Császár, Püspök, Miletics. Edző: Parrag János. K. Vasutas: Törzsök — Wéber, Horváth, Mi seta — Molnár, Simon — Orbán, Takács, Harsány!, Hosz- szú, Tallián. Edző: Albrecht Jó­zsef. A jól kombináló hazaiak már az első félidőben egy kapu­ra játszva bebiztosították a győ­zelmet. Szünet után több szép vasutas támadás gördült a pá­lyán, de a hazai védelem Benkő- vel az élen rendre hárítani tu­dott. G: Császár, Miletics. Jók: Benkő, Horváth, Papp, Császár, ill. Molnár, Orbán, Tallián. Kovács Ferenc TAB—NAGYATÁD 3:2 (1:1) Tab, 200 néző. V: Fenyvesi. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Garabon — Németh, CzabuLa — Székely, Puha I., Puha II., Si­mon, Wendl. Edző: Czabula Mik­lós. Nagyatád: Horváth — Né­meth, Bogdán, Nagy — Fritz, Tó- bel _ Tanics, Bazsó, Torma, Sas­vári, Fehér. Edző: Dombóvári András. A vendégek jól alkal­mazták a lestaktikát, amely ellen alig talált ellenszert a hazai csa­pat az eléggé alacsony színvonalú 4 Dunaújváros már bajnok Az utolsó forduló dönt a második feljutó sorsáról A Labdarúgó NB I B-ben is az utol­só előtti forduló mérkőzéseit játsz2i- ták a csapatok. Az elsőség kéme­se már korábban eldőlt. A Duna­újvárosi Kohász már hetekkel ez­előtt biztosította magának a he­lyet a labdarúgó NB I-ben. Annál ádázabb harc dúl a második felju­tóhelyért. Egy héttel a befejezés előtt gólarány dönti el a sorren­det a Diósgyőri VTK, a Szombat- helyi Haladás és az Egyetértés kö_ zött. Az utolsó játékhéten e há­rom csapat egyaránt otthon ját­szik. A Diósgyőr a Debrecent, a Szombathely a Nyíregyházát, az Egyetértés pedig a Dunaújváros csapatát fogadja. A diósgyőriek helyzete látszik a legjobbnak, bár elképzelhető, hogy a szombathe­lyiek jelentősen megjavítják gól­arányukat a Nyíregyháza ellen. Az utolsó előtti bajnoki fordulóban egyébként egy mérkőzés félbesza­kadt. Éppen a nyíregyháziaké, ahol a mór kiesett Jászberény négy perccel a befejezés előtt le­vonult. Eredmények BVSC—Budafok 0:9, Egyetértés- Mis kolc 3:2, Diósgyőr—in. kér. TTVE 3:0, Székesfehérvár—Ganz- MAVAG 1:0, Dunaújváros—Győri MÁV DAC 3:1, Szombathely—Deb­recen 4:1, Oroszlány—Szállítók 1:1, Nyíregyháza—Jászberény 1:0 (fél­beszakadt). A labdarúgó NB I B állása: 1. Dunaújváros 29 17 8 4 42:21 42 2 Diósgyőr 29 14 8 7 36:19 36 3. Szombathely 29 16 4 9 53:30 36 4. Egyetértés 29 13 10 6 36:32 36 5. Miskolc 29 12 9 8 36:28 33 6. Szállítók 29 10 11 8 42:33 31 7. Ganz-MÁVAG 29 12 6 11 32:33 30 8. Győr 29 10 8 11 40:45 28 9. Sz.-fehérvár 29 9 9 11 38:32 27 10. Budafok 29 9 9 11 26:23 27 11. BVSC 29 9 9 11 36:33 27 12. Oroszlány 29 10 7 12 36:34 27 13. Debrecen 29 10 7 12 35:34 27 14. Nyíregyháza 28 11 4 13 27:45 26 15. Jászberény 28 6 4 18 26:62 16 16. ül. k. TTVE 29 3 7 19 30:67 13 mérkőzésen. G: Puha n. (2), Si­mon, ill. Garabon (öngól), Hor­váth (ll-esből). Jók: Szabó, Né­meth, Puha n., ill. Eogdán, Tó- bel. Dietzel Ede BARCS—BABÓCSA 3:1 (1:1) Barcs, 300 néző. V: Szöllősi. Barcs: András — Papp. Pálmai, Horváth L — Sinkó, Nagy — Láng, Pandurics, Bátorfi, Marton, Horváth II. Edző: Kimpf Antal. Babócsa: Varga — Radics, Ried- ler, Káplár — Embersics, Luczek — Vukmann, Paksicza, Bicsár, Horváth, Bukovics. Edző: Vezér Dezső. A helyzeteit jobban ki­használó hazaiak megérdemelten nyertek, bár elég sok hibával játszott a csapat. G: Bátorfi, Láng, Pálmai, ill. Bicsár. Jók: András, Láng, Bátorfi, ill. Ried- ler, Bicsár. Ifj. Pandur Ferenc KAPOLY—T ASZAR 1:0 (1:0) Taszár, 23 néző (!). V: Völgyesi. Kapoly: Abrahám — Somogyi, Jung, Sós — Huszár, Lörincz — Herke, Krammer, Kétszeri, Lo­ckenbauer, Huszanágics. Edző: Kálmán Ferenc. Taszár: Baki — Baranyai, Horváth, Mihály — Ho- rák, Szalai — Józsa, Varga, Kó­nya, Bocz, Poór. Sorrendben im­már negyedik mérkőzésén nem tud gólt rúgni az átszervezett ta- szári csatársor. A lelkesebb ven- dégek Kétszeri góljával megér­demelten győztek. Jók: Somogyi. Sós, Krammer, ill. Baki, Horváth. Vadas Tibor A megyei bajnokság állása: A 31. bajnoki forduló mérkőzé­seit játszották a labdarúgó NB II csapatai. A hajrázó kaposvári egyesületektől négy pontot remélt a somogyi szurkolótábor. Ez je. lentette volna azt, hogy a K. Hon­véd továbbra is szilárdan őrzi el­ső helyét, a K. Kinizsi pedig meg­szabadul a kiesési gondoktól. No®, a várt négy pont helyett csupán három jutott a somogyi csapatok­nak. A K. Honvéd Pécsen elkönv- nyelmüsködte mérkőzését. Ezért kellett egy igen gyenge Bőrgyár­ral szemben megelégednie a dön­tetlennel, sőt a végén a honvédek még az egy pontnak is örülhettek. Ezzel egy pont Lemorzsolódott a Honvéd előnyéből, mert az ellen­lábas Várpalota biztosan vette a Pécsi VSK elleni akadályt. Bizony a vasárnapinál sokkal jobban kell küzdenie a Honvédnak ahhoz, ha azt akarja, hogy a hátralevő há­rom fordulóban el ne herdálja ed­dig megszerzett előnyét. Minthogy a Budai Spartacus újabb veresé­get szenvedett, így az elsőség szempontjából már csak a K. Hon­véd és a Várpalota mérkőzéseinek van jelentősége. A kiesés terén sokkal bonyolul­tabb a helyzet. Még az utolsó he­lyen tanyázó Bőrgyár is megme­nekülhet. A K. Kinizsi harminc pontjával és aktív gólarányával nem eshet ki, mert a három 24 pontos csapatnak legjobb esetben harminc pontja Lehet, aztán mind­egyikük gólaránya passzív. Sokáig váratott magára ez a gól, s csak a befejezés előtt kilenc perccel született meg a K. Kinizsi—Ikarus találkozón. A labdát nem látni, mert az a háló jobb sarkában van. Ne­héz volt megtalálni a rést a tömörülő védők gyűrűjében. K. Honvéd—Pécsi BTC 1:1 (1:0) Pécs, 300 néző. V: Vadas Gy. K. Honvéd: Erdősi — Tajti, Fenyvesi, Paulicsek — Bobori, Ba­lázs — Opova, Daka, Kerkai, Dau- da, Földi. Edző: Tóth József. PBTC: Seres — Keidl, Bárácz, To­rok — Leibham, Horváth K. — Harsány i, Fekecs, Horváth L., Hauschl, Oskó. Edző: Dara János. A gyér érdeklődéstől kísért ta­lálkozón az első támadást a ha­zaiak vezették, aztán az 5. perc­ben már a kaposváriaknak volt gólszerzési Lehetőségük. Földi ügyesen át is ívelt a kifutott ka­pus feje fölött, labdája azonban a kapufáról visszavágódott a me­zőnybe, itt a lesen tartózkodó Opova igyekezett fejjel a hálóba juttatni azt, de közben felvágták. A szélső megsérült, és percekre el. hagyta a játékteret. A 12. percben visszatért, s egy perc múlva mind­járt góllal mutatkozott be a pécsi fiú a hazai közönségnek. Jobb ol­dalon futott a Honvéd támadása, melynek végén a jobbösszekötő helyéről Opova hatalmas gólt lőtt az ellenkező sarokba. 1:0. A játék teljesen egyoldalúvá vált. A Hon­véd szebbnél szebb támadásokat vezetett, befejező csatár azonban nem akadt, de még helyzet sem. A másik oldalon viszont Hauschl meg Oskó jutott lövő helyzetbe, igaz, hogy egyikük sem találta el a kaput. A második félidőben sem válto­zott a kép. A Honvéd a mezőny­ben nagyon tetszetősen játszott. A befejezés azonban most sem si­került. mert a pécsi védők olykor kíméletlenül is, de megakadályoz­ták a kaposvári csatárokat a gól­szerzésben. Különösen Dakát faul­tolták sokszor a bőrgyári hátvé­dek. A 27. percben a könnyel- műsködő kaposvári védelem már verve volt, s bizony Erdősinek minden tudására szükség volt ar_ ra, hogy Fekecs bombalövését há­rítsa. Egy perc múlva Hauschl bombáját kellett védenie a kapos­vári kapusnak. A Honvéd védelme megingott, hibát hibára halmoztak a játékosok, és ennek következ­ménye lett a 40. percben az egyenlítő gól. Erdősi könnyű lab­dát szedett föl, aztán kigurította azt a teljesen tisztán álló Pauli- csekhez. A hátvéd elindult, de kés­lekedett a továbbítással, s amikor megzavarták* kéis égbe es és ében vaktában elrúgta a labdát. Balsze­rencséjére a leperdült lövés éppen Fekecs elé jutott, aki a tisztán álló Horváth L.-hez továbbított, s a kö­zépcsatár közelről védhetetlenül lőtt a hálóba. A gól után nagyon föllelkesült a hazai csapat, s me­leg percek adódtak a Honvéd-kapu előterében, de az eredmény már nem változott. Néhányan kíváncsiságból átjöt­tek a szomszédos PVSK-pályáról, hogy megnézzék, mit nyom a lat­ban az NB II Nyugati csoportjá­nak első számú bajnokesélyese. Nos, a mérkőzés első szakaszában a Honvéd megmutatta, hogy tud futballozni. Az első harminc perc­ben pontos adogatásokkal közelítet­ték meg a pécsi kaput, s bár a lövésekkel adósak maradtak Da- káék, látszott az erőkülönbség az első és az utolsó csapat között. A Honvéd azonban elkövette azt a hibát, hogy az 1:0-ás vezetéssel megelégedett, és biztonsági játé­kot folytatott a további támadások helyett. Ez, mint oly sokszor a múltban, most is megbosszúlta magát. A védelem könnyelmüskö- dése és pillanatnyi megingása ele­gendő volt ahhoz, hogy a kapos­vári csapat egy vereséggel felérő döntetlennel térjen haza a bőrgyi- ri pályáról. A Honvéd csapatából Tajti, Fenyvesi, Balázs és Földi já. téka dicsérhető. A végén Erdősi- nek is volt néhány szép védése. A bőrgyári csapatból Torok, Horváth K., Hauschl és Oskó jeleskedett. K. Kinizsi—Ikarus 2:0 (0:0) Gyenge a magyar asztalitenisz sport Befejeződött a három na­pon át tartó V. Magyar Nem­zetközi Asztalitenisz-bajnok­ság. Méghozzá olyan ered- ménn > el, amire még a leg­pesszimistább magyar sport­barátok sem gondoltak. Egyet­len számban sem született magyar győzelem. Tehát még a hazai pálya előnyével sem tudnak a mieink a legjobb európaiak ellen sikerrel har­colni. Vasárnap eléggé gyér ház ellőtt bonyolították le a döntőket. Hja, a szombati verseny után már látni le­hetett, hogy itt nem sok ba­bér terem a mieink számára. Végül a női egyest a szov­jet Grinberg, a férfi egyest a román Giurgiuca, a férfi pá­rost a csehszlovák Stepanek, Kudmac, a vegyes párost az angol Barnes, Shannon nyer­te. 1. Lábod 26 22 1 3 77:21 45 2. Taszár 28 19 4 5 50:22 42 3. K. Dózsa 27 17 4 6 74:26 38 4. Kapoly 28 16 4 8 53:26 36 5. Csurgó 27 16 4 7 57:31 36 6. Nagyatád 27 15 4 8 55:41 34 7. Barcs 28 14 2 12 53:45 30 8. Tab 26 12 4 10 40:39 28 9. M. Honvéd 27 10 6 11 45:46 26 10. Lengyeltóti 27 10 6 11 42:49 26 11. Marcali VM 27 12 2 13 46:70 26 12. Babócsa 27 10 4 12 42:57 24 13. K. Vasutas 27 7 5 15 27:48 19 14. Gyékényes 26 5 6 15 24:61 16 15. Somogyszob* 30 2 3 25 6:47 7 16. Felsőbogát* 30 1 1 28 14:76 3 * Visszalépett. Kaposvár, 2500 néző. V: Both. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Filiszár, Zag — Szabó I., Bíró _ Jutási, Szabó II., Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Várad! Lajos. Ikarus: Wolf — Száll, Raucsik, Szász — Tisza, Laukó — Molnár, Verbovszky, Bodó, Tóth, Szigeti. Edző: Kontha Károly. Rögtön a Kinizsi lendült táma­dásba, és percek alatt három helyzet is kimaradt. A 9. percben viszont Szigeti teremtett meleg helyzetet Kovács kapuja előtt, amikor a baloldali védelmet ki­cselezve az ötösre tálalt, de nem kísérte fővárosi csatár. A 12. percben Göncz hátrahúzott lab­dája a kapufán csattant, majd a hosszabb ideig tartó tűzijáték be­fejezéseként Szabó I. labdája esett a felső lécre. Az egyébként 6 emberrel védekező Ikarusnak kilenc mezőnyjátékosa tartózko­dott időnként a 16-os előterében, csupán Szigeti maradt elöl. Gyak­ran csattant taps a Kinizsi táma­dásai nyomán, de eredmény nem született. A 36. percben Laczko- kics kapáslövése süvített el a ka­pu mellett, majd Herbei emelt át Wolf on — kapu fölé; Bíró sza­badrúgása hajszállal a felső sa­rok fölött csúszott ki. Az utolsó percben Verbovszky beletalpalt Baloghba, a hátvédet levitték a pályáról. A második félidőben Szabó I. lett a jobbhátvéd, Balogh a fe­dezet. A 3. percben a lesen álló Tóth lepődött meg, hogy nem sí­polt a bíró és hagyott ki gólhely­zetet. Ezután egy negyedórára el­laposodott a játék. Továbbra is az Ikarus térfelén folyt a játék, de sok hibával. A 20. percben Füiszár bomba szabadrúgása a felső lécről vágódott le, a nagy tömörülésben azonban a csatárok nem tudták bekotorni a labdát. Közben Balogh sérülése úgy-ahogy helyre jött, s elfoglalta eredeti helyét, Szabó I. a csatársorba ment, Herbei húzódott hátra. Ami­kor a 32. percben Göncz végre egy egészséges lövést küldött a bal sarokra, s azt Volf kinyomta, úgy látszott, hogy a nagy hazai nyomás ellenére is döntetlen lesz a meccs. A 36. percben végre megtört a jég. Egy kapu előtti kavarodás nyomán Szabó I. lö­vése a védőkről Göncz elé pat­tant, s ő közelről a hálóba lőtt, 1:0. A gól után az Ikarus kitá­madott, fellazult a védelme. Laczkovics jól használta ki az alkalmat, elfutott, hatalmas lövé­sét Wolf szögletre ütötte. Nem sokkal később Göncz 3 méterről pofozta kapura a Labdát, ezt is szögletre mentette a kapus. A 43. percben Zag indította Laczkovi- csot, a beívelt labda átszállt a vé­dők fölött, és a befutó Jutási belsővel okosan a hálóba helyezte a labdát, 2:0. Az eleve védekezésre berendez­kedett fővárosi csapat tömör vé­dőfalával szemben sokáig tehetet­len volt a Kinizsi csatársora. Az ötösfogat játékából ezúttal hiány­zott az átütőerő és az ötletes el­gondolás, pedig Jutási — különö­sen az első félidőben — a hasz­nálható labdák sorát tálalta a kapu elé. Igaz, hogy ebben az időszakban a szerencse is segítet­te a vendégeket. A Kinizsi nem adta fel a győzelem reményét, és a hajrában sikerült kicsikarnia a döntést. A látottak alapján a két­gólos győzelem feltétlenül meg­érdemelt. Jók: Balogh, Filiszár, Szabó I., Jutási, ill. Száll, Rau­csik, Molnár, Verbovszky. Mayer Géza * * * További eredmények a Nyugati csoportban Láng—Zalaegerszegi Dózsa 2jl, Székesfehérvári MÁV—Győri Dó­zsa 3:0, Várpalota—Pécsi VSK 2:0, Zalaegerszegi TE—Mosonmagyaró­vár 2:2, P. Bányász—Budai Spar­tacus 2:1, Esztergomi Vasas—Pápai Textiles 4:2. A bajnoki táblázat állása: 1. K. Honvéd 31 18 7 6 48:22 43 2. Várpalota 31 17 7 7 63:32 41 3. B. Spartacus 31 14 9 8 39:23 37 4. ZTE 31 13 8 10 47:42 34 5. Sz.-fehérvár 31 11 11 35:43 33 6. PVSK 31 12 8 11 38:41 32 7. P. Bányász 31 12 8 11 44:49 32 8. Autóbusz 31 12 7 12 48:49 31 9. Esztergom 31 9 13 9 36:37 31 Z. Dózsa 31 12 7 12 36:37 31 11. Veszprém 31 11 8 12 44:37 30 12. K. Kinizsi 31 12 6 13 46:40 30 13. Pápa 31 10 8 13 40:45 28 14. Ikarus 31 10 8 13 45:51 23 15. Láng 31 7 11 13 33:47 25 16. Gy. Dózsa 31 7 10 14 35:47 24 17. M.-óvár 31 10 4 17 41:59 24 18. Pécsi BTC 31 7 10 14 35:52 24 Továbbra is a DVSE vezet a délnyugati NB tll-ban Most már csak külső szemlélői a somogyi labdarúgóbarátok a délnyugati NB Ill-ban folyó baj­noki harcnak. A K. Vasas már kiesett. A Siófoki Bányász Las­sacskán már csak azért küzd, hogy a közép csoport valamelyik jobb helyén kapaszkodjon meg. A bajnokság végére eléggé szét­esett csapat most Lovásziban szenvedett vereséget, s három héttel a befejezés előtt a bajnoki táblázat 6. helyén áll. Az elsőségért folyó harcban a Dombóvári VSE és a Nagykani­zsai VTE verseng a feljutást je­lentő helyért. A dombóváriak va­sárnap Pécsen nyertek az egye­temisták ellen, s úgy fest, hogy bennük kell keresni a Délnyu­gati csoport bajnokát. Lovászi—Siófok 4:1 (2:1) — a totó 13+1 találatos szelvé­nye: 2x1 212 2X2 2x22 + 1. A sok váratlan eredmény e héten is megtréíálta a totózókat, úgy hogy sem 13+1-es, sem 13 talála­tos szelvény nem akadt. Még 12 találatos is csak mindössze 7 van. Ezek nyereménye szelvényenként 114 010 forint. A 11 találatos szel­vényekre egyenként 3470, a 10 ta- lálatosakra 814 forintot fizetnek. Lovászi, 300 néző. V: Szabó. Lovászi: Nagy in. — Szent- györgyvölgyi, Nagy II.. Iványi — Molnár, Völgyi — Tóth, Kozma I. , Molnár II., Kozma II., Zagy­va. Siófok: Jónás — Farkas, Fe­hér, Szilágyi — Szabó, Kerényi — Pelyva, Sier, Tóth, Csáti, Kovács. Edző: Radnai György. Változó játék után a 10. perc­ben kellemetlen sérülés zavarta meg a siófoki sorokat. Fehér vált harcképtelenné, bár rövid idő múlva visszatért a pályára, de ettől kezdve a bal szélen statisz­tált. (Szünet után már ki sem jött.) A hazaiak a 22. percben érték el első góljukat. Ekkor Kozma II. bombázott a hálóba. 1:0. Nyolc perccel később Molnár II. ugyancsak bombagólt lőtt, 2;0. A siófokiak nem adták föl, és a 40. percben Sier lőtt nagy gólt, 2:1. Szünet után a tíz főre olvadt siófoki csapat mindinkább be­szorult. Már az első percekben Kozma II. növelte a hazaiak elő­nyét, 3:1. Aztán a 10. percben Molnár II. újabb gólja nyomán rezdült meg a siófoki háló, 4:1. Ezután a lovászi csapat valamit engedett az iramból, feljött a Siófoki Bányász, de az eredmény már nem változott. A mérkőzés valójában akkor eldőlt, amikor a siófokiak egyik kulcsembere, Fehér megsérült. Az átrendezett siófoki sorok már nem működhettek olyan jól, mint a mérkőzés kezdetén. Aztán az is érződött, hogy a két pontra in­kább a lovászi csapatnak van szüksége, bár most már a lová­sziakat sem fenyegeti a kiesés réme. A látottak alapján a ha­zaiak győzelme megérdemelt, bár a gólarány túlzott. Jók: Szent- györgyvölgyi, Molnár I., Molnár II., Kozma II., ill. Szabó, Keré­nyi, Sier. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Nagykanizsai Dózsa—Mohácsi TE 5:1, Dombóvári Spartacus— Keszthelyi Haladás 1:1, Pécsi Ércbányász—Sárbogárd 8:1, Dom­bóvári VSE—Pécsi EAC 3:1, Nagy- kanizsai VTE—Nagymányok 3:0. A i délnyugati NB ra állása: 1. DVSE 27 17 3 7 59:33 37 2. NVTE 27 15 6 6 48:30 36 3. N. Dózsa 27 14 5 8 48:28 33 4. Baja 27 14 4 9 44:33 32 5. P. Ércbányász 27 15 1 11 50:30 31 6. Siófok 27 13 5 9 40:33 31 7. N. Bányász 27 12 7 8 57:45 31 8. Mohács 27 12 4 11 31:35 28 9. Pécsi EAC 27 9 8 10 43:36 26 10. Keszthely 27 11 3 13 43:57 25 11. Lovászi 27 11 3 13 38:51 25 12. Szekszárd 27 10 3 14 36:44 23 13. D. SpartacUsS 27 6 8 13 26:37 20 14. Nagymányok 27 7 5 15 31:50 19 15. Sárbogárd 27 8 3 16 36:71 19 16. K. Vasas 27 6 4 17 30:47 16