Somogyi Néplap, 1965. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-11 / 109. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. május 11, Nincs már veretlen csapat a labdarúgó NB I-ben sem Csak egy pont a Bp. Honvéd előnye A várakozásnak megfelelően szerepeltek asztalitenisz-csapataink Izgalmakban bővelkedő baj­noki forduló volt a labdarúgó NB I-ben. Vasárnap fejtetőre állt a papírforma. Ki hitte volna, hogy a Tatabányai Bá­nyász vereséget mér az eddig kitűnően szereplő Bp. Honvéd csapatára? Az Újpesti Dózsa pécsi veresége szintén meg­lepetésszámba megy. Az nem­különben, hogy a Csepel ott­honában ovőzte le a Szegedet, a Komló pedig az MTK-t. A sok váratlan eredmény eléggé átalakította a bajnoki táblázatot. A Honvéd ugyan továbbra is vezet, de előnye most már csak egy pont a fe­rencvárosi zöld-fehérek előtt. A Fécsi Dózsa csapata az elő­kelő 4. helyet foglalja el/ a bajnoki táblázaton. Igaz, hogy a ’--écsiek e°v meccsel többet játszottak, mint a mögöttük álló Gvőri Vasas ETO. 16 gólt rúgtak ezen a hé­ten a csonka fordulóban az NB I. csapatai. A gólszerzés­ben a ferencvárosiak különö­sen jeleskedtek, hisz öt gólt rúgtak a Salgótarjáni Bá­nyásznak. Igaz, hogy a Sál. BTC Horváth Zoltán sérülése miatt a mérkőzés nagy részé­ben tíz emberrel játszott. Ez történt az NB I-ben: Tatabánya—Bp. Honvéd 1:0 (0:0) Tatabánya, 8000 néző. V.: Aranyosi. G.: Szuromi. Komló—MTK 3:1 (1:1) Népstadion, 15 000 néző. V.: Balia Gy. G.: Rónai, Garai (2), ill. Kúti. Csepel—Szeged 3:0 (2:0) Szeged, 7000 néző. V.: Müncz. G.: Kalmár, Sebes­tyén, Németh. tofct a kaposvári csapat; ellentá­madásai során Herbei előtt nyílt alkalom a gólszerzésre, de a hely­zet kimaradt, aztán Göncz ügyet- lentkedett el egy kínálkozó alkal­mat. A második félidőben felgyorsult és élénkebbé vált a játék. Kezdet­ben mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. A 15. percben mintegy harminc méterre Kovács kapujától szabadot rúghattak a hazaiak. Mé­száros II. jól ívelte a labdát előre, ott pattogott a kapu előterében, vé­gül is Schlitt a hálóba vágta: 1:0. A 21. percben a mindjobban bele­Ferencváros—Salgótarján 5:0 (1:0) Népstadion, 25 000 néző. V.: Petri. G.: Rákosi, Karába, Novak (11-esből), Albert, Var­ga. Pécsi Dózsa—Ü. Dózsa 1:0 (0:0) Pécs, 17 000 néző. V,: Zsolt. G.: Győrfi. Ózd—Dorog 2:0 (1:0) Ózd, 8000 néző. V.: WoRa- wa. G.: Fükő, Szendrei. A labdarúgó NB I-ben most a következő a sorrend: 1. Bp. Honvéd 12 pont, 2. Ferencváros 11 p, 3. Ú. Dó­zsa, 4. Pécsi Dózsa, 5. Győr, 6. Tatabánya, 7. Csepel 10— 10 pont, 8. Vasas, 9. MTK 9—9 pont, 10. Salgótarján 8 pont, 11. Komló, 12. Ózd, 13. Szeged 6—6 pont, 14. Do- ' rog 5 pont. lendült Magyaróvár újabb gólt ért el. Salamon 12 méterről védhetei- lenül bombázott a hálóba. 2:0. A Kinizsi nem adta föl. Pék lövését csak nehezen védte Földes. A 35. percben ismét Pék tört kapura, ka­pu előtt keresztbe szálló labdájába Göncznek csak bele kellett tennie a lábát, és máris 2:l-re alakult az eredmény. A Kinizsi förgeteges hajrába kezdett, a hazaiak szívó­san védekeztek. A 40. percben Her­bei tíz méterről hatalmas gólt lőtt. Korai volt azonban a kaposváriak öröme, mert a játékvezető lest ítélt. Egy perccel később Mészá­ros I. lesgyanús helyzetről indul­va beállította a vftgeredményt. Váradi Lajos, a K. Kinizsi ed­zője a mérkőzéssel kapcsolatban a következőket mondotta: — Bár az eredmény mást mutat, mégis az a helyzet, hogy elsősorban csatárso­runk miatt vesztettünk. Ez az ötös­fogat — jóllehet Pék bemutatko­zása megfelelt a várakozásnak — kevesebbet nyújtott a vártnál. Már az első félidőben kimaradtak a helyzetek. Szünet után nemkülön­ben ügyetlenkedtek a Kinizsi-csa­tárok, különösen a balszámy. Köz­rejátszott a vereségben az is, hogy 2:l-nél a bíró nem adta meg a vé­leményem szerint teljesen szabá­lyos egyenlítő gólunkat. Viszont egy perccel később egy lesgóllal növelték előnyüket a hazaiak. A döntetlen igazságosabb lett volna. A mi csapatunkból elsősorban Ba­logh, Szigeti és Herbei játékával voltam elégedett. Mint mondot­tam, Pék bemutatkozása is sike­rült. • * * További eredmények a Nyugati csoportban: PVSK—Fővárosi Autóbusz 2:1. Várpalota—Pécsi BTC 2:0, Győri Dózsa—Pécsi Bányász 1:1, Pápa— Zalaegerszegi Dózsa 2:1, Zalaeger­szegi TE—Láng 3:1, B. Spartacus— Veszprém 2:0, Esztergom—Székes- fehérvár 0:0. A Nyugati csoport állása: 1. K. Honvéd 10 7 1 2 19:8 15 2. PVSK 10 6 2 2 16:8 14 3. S zékesfehérvá r 10 5 4 1 12:8 14 4. Várpalota 10 6 1 3 23:9 13 5. Esztergom 10 3 7 ­14:7 13 6. Autóbusz 10 5 2 3 19:15 12 7. Ikarus 10 4 4 2 15:15 12 8. B. Spartacus 10 4 3 3 13:10 11 9. Pápa 10 4 3 3 12:10 11 10. K. Kinizsi 10 5 1 4 20:18 H 11. M .-magyaró vár 10 5 1 4 16:15 11 12. Z. Dózsa 10 3 2 5 13:15 8 13. ZTE 10 2 4 4 8:13 8 14. Veszprém 10 1 4 5 10:12 6 15. P. Bányász 10 1 4 5 7:15 6 16. Láng 10 1 3 6 6:18 5 17. Győri Dózsa 10 1 3 6 6:18 5 18. Pécsi BTC 10 - 5 5 4:19 5 A totó 13+1 találatos szelvénye: 11122x22x12x1 +2. 13+1 és 13 találatos szelvény nem volt. Tizenkét találatot 7 pályázó ért el, a nyeremény összege egyen­ként 119 880 forint. Tizenegy talá­lata 82 pályázónak van, a nyere­ményösszeg egyenként 4093 forint. Tíz találatos szelvény 795 akadt, ezek nyereményösszege egyenként 633 forint. (MTI) Az asztaliteniszezők NB I osztályában szombaton és va­sárnap bajnoki mérkőzéseket játszottak a csapatok. A K. Vasas MTE női és férfi-együt­tese kettős mérkőzést vívott a fővárosban. A kaposváriak eredményei a várakozásnak megfelelően alakultak. A Va­sas női együttese megnyerte a Vasútterv elleni mérkőzését. Kis híja, hogy nem szerzett újabb pontot a Vasas a HSC ellenében. A férficsapatok ta­Ez a két eredmény is mutatja, hjgy nem akármilyen forduló volt a Dél nyugati NU Ill-b n Az éllo­vasok gyengébb szereplése még jobban í mö í ette a mezőnyt. A bajnoki táblázat élén álló Ércbá­nyász egy ponttal vezet a siófokiak előtt. A másik somogyi NB III-as együttes, a K. Vasas váratlanul pontot szerzett Nagymányokon. Sőt, a kaposváriak már 3 0 arány­ban vezettek. Ezután mégis sike­rült egyenlítenie a n- gymányoki csapatnak. K. Vasas Nagylányok 3:3 (3:0) Nagymányo-k, 500 néző. Vasas: Nadrai — Gál, Szili. Ko­vács — Pados, Szentgróti —* Csu­por, Pammer, Delineseff, Nagy, Stadler. Edző: dr. Zádori László. Nagymányok: Ban esi — Hucker, Molnár, Berta — Nagy, Dóbiás — Kuzma, Pecze. Schumcln, Farkas, Baráth. Edző: Ludas Béla. Mind­járt az első percekben kapufát rúg­tak a támadásba lendült hazaiak. Fokozatosan azonban a Vasas vette át a játék irányítását, ez gólokban is megmutatkozott. A 17. percben Stadler volt a gólszerző, a 25. és a 37. percben Delines-eff talált a hálóba, s már 3:0-ra vezetett a ka­posvári csapat. Szünet után sem változott egy ideig a játék képe. Az első tíz percben három nagy helyzetet hagytak ki a kaposvári csatárok. Sima forduló zajlott le a megyei bajnokság első osztályában. A rangadót a Taszár nyerte Barcson, s a vesztett pontokat tekintve megelőzi az élen álló Nagyatádot. A vezető csapatok közül a Nagy­atád és a Marcali csak keserve­sen nyert, a Csurgó pedig pon­tot vesztett Lengyeltótiban. Az eddigi tömör mezőny kezd meg­nyúlni, a két vezető már öt ponttal ugrott meg. Lépésről lé­pésre tör fel az újonc Kapoly, amely gólzáporos győzelmet ara­tott. Tudósítóink jelentései a vasárnapi mérkőzésekről. MARCALI VM—FELSÖBOGAT 2:1 (1:1) Felsőbogát, 250 néző. V.: Bu- zsáki. Marcali: Szántó I. — Vörös, Settler, Hosszú — Jakab, Kosi — Kisborsó, Takács, Szántó II., Né­meth, Klujber. Edző: Kisborsó Imre. Felsőbogát: Bogdán — Kiss I., Sipos II., Sipos III. — Arany, Bosnyák — Kálmán, Czimbalek, Kiss II., Sipos II., Szalai. Edző: Pintér János. A felsőbogáti csa­pat szerzett vezetést, majd egy balszerencsés öngóllal egyenlített a Marcali. A második félidőben a végig támadó hazaiak a gólhely­zetek sorát hágják ki, s a 90. percben a vendégeknek sikerült megszerezni a győzelmet. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. G: Kisborsó, Sipos III. öngól. ill. Szalai. Jók: Settler, Jakab, Ta­kács, ill. Bogdán, Kiss I., Sipos I. Tóth Ferenc NAGYATÁD—K. VASUTAS 2:1 (1:0) Kaposvár, Cseri pálya, 100 néző. V.: Boldog. Nagyatád: Horváth — Bogdán, Fritz, Nagy — Sasvári, Nezdei — Hangya, Sági, Vucskics, Márton, Posta. Edző: Dombóvári András. K. Vasutas: Illés — Orbán, Hor­váth, Harsányi — Molnár, Miseta — Simon. Nagy J., Takács, Élő, Laki. Edző: Nagy László. A 30. percben Nagy J. megsérült, s ez­után már számyszegett lett a Va­sutas csapat. így az egyébként kiegyensúlyozott mérkőzést sike­rült a nagyatádiaknak megnyerni­ük. G: Vucskics 2, ill. Élő. Végvári Dénes TASZAR—BARCS 2:1 (Irt)) Barcs, 600 néző. V: Both. Taszár: Szentes — Baranyai, Gyólai, Horváth — Bagi, Nyári — Bocz, Joó, Varga, Janás, Csontos. Edző: Jobban Ferenc. Barcs: Job­bágy — Papp, Pálmai, Krapecz, — Sinkó, Nagy — Bátorfi, Göncz, Marton, Pandurics, Horváth. Ed­ző: Túra Emil. Jó iramú, magas színvonalú mérkőzést hozott a két éllovas találkozója. A barcsi csapat, annak ellenére, hogy a vendégek szereztek vezetést, töb­bet támadott és közelebb állt a győzelemhez. A taszáriak három perccel a befejezés előtt szerez­ték meg győztes góljukat. G: Ja­nás, Varga, ill. Marton ll-esből. Jók: Szentes a mezőny legjobbja, Bocz, Csontos, ill. Pálmai, Göncz, Marton. ifj. Pandur Ferenc LENGYELTÓTI—CSURGÓ 2:2 (1:0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Dará­zsi. Lengyeltóti; lálkozóján a KÖZÉRT lelépte a K. Vasast. A Vörös Meteor mérkőzésen viszont nem sok hiányzott a meglepetésből. K. VASAS MTE-VASÜTTERV 11:9 Győzteseik: dr. Vinczéné (4), Sze- reczmé (3), Gundiné (1). a dr. Vin­czéné—Szereczné páros (2), a Bó- dizs—Gundiné páros (1), ill. Bala­ton (3), Samyai (Z), Pidlné (2), Há­moriné (1) és a Balaton—Hámori­né páros (1). HSC—K. VASAS MTE 13:7 Gy.: Székely (4), Harkányi (4), Neuhold (2), Kauczkyné (2). a Húsz perc múltán azonban a ha­zaiak jöttek fel. és előbb Kuzma, majd Darázs góljaival 3:2-re ala­kult az eredmény. Már-már úgy látszott, hogy a kaposváriak meg­nyerik a meccset, amikor a véde­lem újabb megingását kihasználva az előretörő Hucker kiegyenlített. 3:3. Még az utolsó pillanatban is nyerhetett volna a Vasas, Stadlei és Delineseff azonban kihagyta a kínálkozó helyzetet. A Vasas lényegesen jobban ját­szott jó képességű ellenfele ellen, mint a legutóbbi hazai mérkőzésén. Nem sok hiányzott, hogy az együt­tes győztesként térjen haza Nagy- mányokról. Jók: Stadler, Gál, ill. Kuzma, Farkas, Nagy. Nagykanizsai Bányász Siófok 3:2 (2:0) Nagykanizsa, 900 néző. V: Huber. Nagykanizsa: Takács I. — Czieg- ler, Dénes, Zöldvári — Takács n., Hegedűs — Kiss, Király, Major, Lu­kács, Józsi. Edző: Kiss Gábor. Sió­fok: Iszak — Vörös, Fehér, Fejes — Győrfi, Kerényi — Erdei. Papp, Tóth, Takács, Kovács. Edző: Rad- nai György. A hazaiak teljes erőbedobással, nagy lelkesedéssel támadták végig az első félidőt. Mégis az első gól­helyzet a kanizsai kapu előtt adó­dott, amikor Kerényi bombafeiesét csak szerencsével mentette Takács. Császár, Dóra — Papp, Somogyi — Miletics, Csordás, Horváth, Nyers, Kiss. Edző: Sándor István. Csurgó: Kepler — Péczeli, Szabó, Fekete — Boros, Hottó I. — Vörös# Se­bestyén, Sótonyi, Nagy, Oglizán. Edző: Bolla József. A végig nagy Iramú, sportszerű mérkőzésen a hazai csapat többet támadott, több helyzetet is dolgozott ki. Két ízben a vezetést is megszerez­te. azonban a kapusok közötti formakülönbség miatt meg kellett elégednie az egy ponttal. G: Csor­dás, Császár, ill. Sebestyén, Só­tonyi. Jók: Császár, Papp, Csor­dás, ill. Kepler, Sebestyén. Só­tonyi. Kovács Ferenc KAPOLY—GYÉKÉNYES 6:0 (3:0) Kapoly, 250 n4zö. V.: Végh. Kapoly: Ábrahám — Somogyi, Jung. Soós — Seer, Lőrincz — Herke, Krammer, Kétszeri, Loc­kenbauer, Altmann. Edző: Kál­mán Ferenc. Gyékényes: Gócza — Kocsis. Papp, Gergelics — Ivan- csics, Gelencsér, Karadé, Szie- bert, Horváth. Jelenszki, Pálin­kás. Edző: Miczók János. Kapo- lyon úgy* fest minden csapatnak nehéz kilencven percet kell át­élnie. A gyékényesieket letörte a 6., majd a 10. percben kapott két gyors gól. Azután már majdnem a teljes játékidő a gyékényesiek térfelén folyt. G: Kétszeri 4, Alt- mann, Herke. Jók: Krammer, Kétszeri, Altmann, ill. Papp. Kocsis György LÄBOD—TAB 4:0 (1:0) Lábod, 500 néző. V.: SzÖllősi. Lábod: Monostori — Tálas, Kiss, Kauczkyné—Kovács páros (l), itt. dr. Vinczéné (2), Szereczné (1); Gundiné (1), a dr. Vinczéné—Sze­reczné páros (1). a Bódizs—Gundi­né páros (2). KÖZÉRT—K. VASAS 19:1 Gy.: Beleznai (4). Lipovics (4), Sándor II. (4). Harcsár (3). a Har­csár—Sándor II. és a Beleznai—Li­povics páros (2—2), ill. Nagy. VÖRÖS METEOR—K. VASAS 12:3. Gy.: Harangi (4), Faházi (4), Ben- cze, Gárdos, a Harangi—Bencze pá­ros (2), ill. Ivusza (2), Balázs (2), Nagy (Z). a Balázs—Ivusza es a Nagy—Rák pár. Kikapott a K. Honvéd és a K. Kinizsi Nem ígért különösebb iz­galmakat a labdarúgó NB II. Nyugati csoportjának tizedik fordulója. Aztán jócskán adó­dott. Nemcsak Esztergomban, ahol amolyan rangadó jellegű találkozó volt az Esztergom— Székesfehérvár mérkőzés, ha­nem a többi meccsen is. A kaposvári NB Ú-es csa­patoknak most bizony rosszul ment. Kaposváron vereséget szenvedett a Honvéd. A K. Ikarus—Kaposvári Honvéd 2:1 (2:1) Kaposvár, Dózsa-pálya, 2000 néző. V: Biczó. Ikarus: Rozsos — Albert, Szám, Hoffmann — Wagner, Tisza — Szá­lai, Verbovszki. Bodó, Tóth, Szige­ti. Edző: Kontha Károly. K. Hon­véd: Erdősi — Szekeres, Fenyvesi, Paulicsek — Bobori, Földi — SzÖl­lősi, Kerkai, Kincsei, Daka, Tóth. Edző: Tóth József. Kezdés után fél perccel gólt ka­pott a Honvéd. Szigeti tört ki kö­zépen, a védők csak nézték, ho­gyan sétál be Erdősit is kicselez­ve a kapuba. 1:0. Ezután a Honvéd támadott, de csatárai nem jutottak a kapu közelébe. A 17. percben is­mét súlyos védelmi hibából szer­zett gólt az Ikarus. Szalai a fél pálya közelében szerezte meg a labdát, és Fenyvesi szinte tétlenül szemlélte, miként rúgja a csatár a kifutó Erdősi mellett a hálóba a labdát. 2:0. A gól után Bobori és Fenyvesi helyet cserélt. A rohamo­zó kaposváriak előtt csak a 25. percben adódott helyzet, ekkor Daka ügyesen ugrott ki, azonban hosszan szöktette magát, és Ro­zsosé lett a labda. Egy perc múl­va Szöllősi két védőtől is szoron­gatva nehéz szögből lőtt a hosszú sarokba. 2:1. A szorongatott fővá­rosi csapat hét-nyolc emberrel vé­dekezett. Ez a tömör fal elegendő volt ahhoz, hogy megállítsa a Hon­véd vérszegény támadásait. Szünet után az 5. percben Kin­csei lövése Wágner kezén csattant a 16-oson belül. A játékvezető 11-est ítélt. Hosszú huzavona után Kin­csei állt a büntetőnek, és gyenge, rosszul helyezett labdáját Rozsos kiütötte. Ettől kezdve parázs han­Mosonmagyaróvár—K. Kinizsi 3:1 (0:0) Mosonmagyar 3vár, 1000 néző. V: Beleznai. Mosonmagyaróvár: Földes — Vaskovits, Horváth IV., Ilaász — Trapli. Mészáros I. — Bratengeiner, Salamon, Schlitt, Mészáros II., Hé­rics. Edző: Kozári Imre. K. Kini­zsi: Kovács —- Balogh, Szigeti, Zag — Bíró, Csaba — Szabó, Pék, Her­bei. Göncz. Laczkovics. Edző: Vá­radi Lajos. Hazai fölény vezette be a mérkőzést. Először Mészáros H. húszméteres bombalövése adott gondot Kovácsnak, Majd pedig Sa­lamon fejese jutott majdnem a há­lóba. Húsz perc után szóhoz ju­PÁLYÁZATI HIRDETÉS AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZAKISKOLA (Szombathely) 1965 szeptemberében 2 éves általános ápolónői tanfolyamot indít. A tanfolyam díjtalan. Az iskola teljes ellátást, a tá­vol lakóknak bentlakást biztosít. A fölvételi föltétel: 17—32 életév. Érettségizettek előnyben. A fölszerelt kérvényeket augusztus 1-ig kell az iskola címére el­küldeni: Szombathely, Paragvári u. 13., MarkovicsFe- rencné igazgató. (4134) Kikapott a Siófoki Bányász, pontot vesztett a P. Ércbányász A 24. percben a hazaiak rúgtak szögleteit, s a védésben akadályo­Meglepetés nélküli forduló a megyei bajnokságban a nagyarányú felújítási munkák után MEGKEZDTE ÜZEMELÉSÉT. A fürdőnek két melegvízű kútja van, ezek egyikéből alkalikloridos, hidrogénkarboná­tos, jódos, brómos gyógyvís tör fel, míg a másik kút STRANDOLÁSRA KIVÁLÓAN ALKALMAS ÉDES VÍZZEL látja el a nagyméretű medencéket. A kellemes fürdőzés mellett jó szórako­zási és üdülési lehetőségek is vannak, mivel a fürdő festői környéke kirándu- dulásra kiválóan alkalmas. (4135) zott Iszak mellett Kiss fejesgóllal szerezte meg a vezetést: 1:0. A 44. percben Lukács szabadrúgásból lőtt a hálóba: 2:0. Szünet után a siófoki csapatban Erdei és Tóth helyet cserélt. A csere használt, mert a gyors Erdeit nem tudták tartani a kanizsai védők. A 24. percben is csak szabálytalanság árán szerelték a csatárt, a meg­ítélt büntetőt Papp értékesítette: 2:1. A 30. percben Lukács cselezge­tett a siófoki 16-oson belül, a védők nem léptek közbe, és a szélső be­adását Kiss közelről a hálóba to­vábbította: 3:1. A 39. percben Er­dei remek egyéni akció révén pom­pás gólt lőtt: 3:2. Az utolsó Deré­ben egyenlíthetett volna a Siófok, azonban Kovács abszolút gólhely­zetben késlekedett, s így Nagyka­nizsán maradt mind a két pont. A közepes színvonalú, kemény, helyenként durva mérkőzésen az első félidőkén a hazaiak, a máso­dikban a f^ióf^kiak támadtak töb­bet, Mindkét csapat számos gól­helyzetet hagyott ki, közülük a szerencsésebb győzött. Jók: Dénes, Kiss, Major, Józsi, ill. Kerényi, Er­dei. Kovács. Dr. Üj-váry István * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Lovászi—Keszthely 1:0. Szekszár­di Dózsa—Mohács 0:0, Nagykani­zsai Dózsa—Sárbogárd 3:1, Dombó­vári VSE—Dombóvári Spartacus 2:0, Pécsi EAC—Pécsi Ércbányász 0:0. Németh — Csoór, Koczka — Bor­zas, Keszi, Ilosfai, Fülöp, Takács. Edző: S-elmeczi István. Tab: Ko­vács — Kecskés, Szabó, Simon — Puha II., Fehérvári — Garabon, Rácz, Puha I., Major, Vendl. Edző: Czabula Miklós. Gyenge első fél­idő után jobb színvonalú és ira­mú második félidőt láthatott a közönség. A védekezésre beren­dezkedett tabiak sokáig tartani tudták az l:0-ás eredményt. Há­rom gólt az utolsó tizenkét perc­ben kapt.ak. <7: Borzas 2, Keszi# Ilosfai ll-esből. Jók: Kiss, Né­meth, Koczka, Borzas, Keszi, ilL Szabó, Simon, Rácz, Puha I. Bosznai Gyula K. HONVÉD n.—SOMOGYSZOB 6:0 (4:0) Kaposvár, Dózsa pálya, 800 né­ző. V.: Vajda. MARCALI HONVÉD—K. KINIZSI II. 1:1 Marcali, 250 néző. A megyei bajnokság állása: 1. Nagyatád 9 8­1 20:4 16 2. Taszár 8 7 1­23:7 15 3. Barcs 8 6­2 19:10 12 4. K. Dózsa 7 5 1 1 16:4 11 5. Lábod 7 5 1 1 17:5 11 6. Marcali VM. 9 5 1 3 20:16 n. 7. Csurgó 8 4 2 2 13:10 10 8. Kapoly 8 3 1 4 18:9 7 9. M. Honvéd 7 2 2 3 10:12 6 10. Tab 8 3­5 10:18 6 11. K. Vasutas 8 2 1 5 11:13 5 12. Babócsa 7 2­5 7:9 4 13. Gyékényes 9 1 2 6 4:22 4 14. Somogyszob 8 1 2 5 4:22 4 15. Lengyeltóti 7 1 1 5 11:16 3 16. Felsőbogát 8­1 7 6:32 1 Kinizsi Mosonmagyaróváron hagyta mind a két pontot. A K. Honvéd veresége ellenére — minthoey az ellenlábasok sem jeleskedtek — megőrizte helyét a bajnoki táblázat élén, s egy ponttal vezet a Pécsi VSK előtt. Ezek után igazi rangadó lesz a jövő vasárnap a PVSK—K. Honvéd találko­zó. A K. Kinizsi a bajnoki táblázat 10. helyére csúszott. Ez történt az NB 11-ben: gúlát kerekedett a pályán. Az Ika­rus időnként mind a tíz mezőny­játékosával a kapu előterében vé­dekezett. Egy gyors ellentámadás során a 12. percben két Honvéd-vé­dő és Erdősi is elvétett egy labdát, Szalai azonban az üres kapu fölé lőtt. A kapkodó kaposvári véde­lem mellett Tóth jutott újabb g 51- helyzetbe, lövését Erdősi csak ke­servesen tudta szögletre nyomni. Azután nyomasztó Honvéd-fölény­ben telt el a hátralevő idő. a csa­tárok azonban képtelenek’ voltak egyenlíteni. Fenyvesi lövése a fel­ső lécről csúszott ki, Szöllősi az oldalhálót találta el, majd Daka az ötös sarkáról bombázott kapu fölé. A hazai csatárok a szögletek sorozatát ívelték be eredménytele­nül. A 35. percben Rozsos vetődve fogott egy labdát, Kerkai megpró-i bálta kirúgni alóla, s ezért a já­tékvezető kiállította. Mint már annyiszor, ezúttal is csalódást keltett a Honvéd hazai játéka. A csapat teljesen szétesően, tervszerűtlenül játszott, s ehhez hozzájárult, hogy az eddigi biztos emberek — Főleg Fenyvesi és FöJ- di, de Daka és Kincsei is — csődöt mondtak. A balszélső Tóth szinte emberelőnyt jelentett a fővárosiak­nak. Az Ikarus labdarúgói nem mutattak átlagon felüli tudást, mégis egységes, jó csapatteljesít- ménvükkel ki tudták harcolni a győzelmet. Az eredmény alakulá­sára döntő kihatása volt a 11-es ki­hagyásának. Jók: Rozsos, Albert, Wágner, Szalai, Szigeti, míg a Honvéd csanatából csak Bobori, és Szöllősi nyújtott időnként elfo­gadhatót. Mayer Géza Benke Dezső,