Dr. Szabó Lajos: Volt egyszer egy Aranycsapat... (A Sportmúzeum Kincsei 4. Budapest, 2004)

1956. SZEPTEMBER 16., BELGRÁD, HADSEREG STADION, 65000 NÉZŐ MAGI ARORSZÁG-IUGOSZLÁV1A 3:1 (2:1) JÁTÉKVEZETŐ: Sápéit, /tarrá GÓLLÖVŐK Czibor, Betakovics, Kocsis, hiskás MAGYARORSZÁG: Grosics, Buzánszky, törzsei, Kotász, bozsik, Berendi, Sándor, Kocsis (67. perctől Machos), Hidegkúti, hiskás, Czibor JUGOSZLÁVIA: Beára (16. perctől Knvokucsa), Belin, Horvát, Cmkovics, Boskov, Krsztics II, Petakovics, Mdjutinovics, Zebec, Vcszelinovics (46. perctőlMupcs, 13. perctől Bobek), Vukas Az eredményhirdető tábla a mérkőzés végén: Magyarország-Jugoszlávia 3:1 . A jugoszláv szurkolók csendben állnak, kissé rosszkedvűen. Hiába, győzelemre számítottak.