Mentényi Klára szerk.: Műemlékvédelmi Szemle 2002/1. szám Az Országos Műemléki Felügyelőség tájékoztatója (Budapest, 2002)

HÍREK - Előadások - Műemléki Világnap, Kecskemét - A Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Bizottságának „Opus Mirabile”-díja (2001)

ELŐADÁSOK Sonkoly Károly (KÖH) „Ami a 'Madas'-ból kimaradt: két klasszicista nyaraló a Me­csek-oldalban" címmel tartott előadást a Baranya Megyei Levéltár, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Pécs Története Alapítvány által 2002. április 16-17-én ren­dezett, Madas József (1905-1988) emlékkonferencián, a Városháza dísztermében. Váczi Piroska (KÖH), mint a Zádor Anna-díj 2001. évi egyik kitüntetettje, 2002. de­cember 11-én „19. századi historizáló paloták" című előadással szerepelt a 2002. évi díj átadási ünnepségén, a Szépművészeti Múzeum Könyvtárában. * MŰEMLÉKI VILÁGNAP, KECSKEMÉT A 2002. évi műemléki világnapon (április 18.) Kecskeméten „Hogyan lesz egy talen­tumból kettő? Megőrzés és fejlesztés, érték és funkció viszonya az értékvédelemben" című tudományos ülésen, amelyen Winkler Gábor elnökölt, az alábbi előadások hang­zottak el: Cselovszki Zoltán, a KÖH elnöke: Az integrált értékvédelem alapelvei Szécsi Zsolt, az ÁMRK igazgatója: Érték és funkció Habony Árpád (KÖH): Új kastély hasznosítási modell Piros László: A hőgyészi kastély helyreállítása és hasznosítása Alan Byrne: Örökségközpontú fejlesztés Angliában * A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰVÉSZETTÖRTÉNE­TI BIZOTTSÁGÁNAK „OPUS MIRABILE"-DÍJA (2001) A Művészettörténeti Bizottság „Opus mirabile"-díját 2002. április 26-án adták át az Akadémiai Képtárban a 2001. év legkiválóbbnak ítélt művészettörténeti munkáiért. Ez­úttal már nyolcadik alkalommal értékelte a Bizottság - tagjainak titkos szavazatai alap­ján - a team-munkák (kiállítások és/vagy katalógusaik), illetve a tanulmányok kategó­riájában az előző év „termését". A kiállítások közül az alábbiak kapták a legtöbb szavazatot - ezeknek a méltatásá­ra került sor a díjátadáson: - „Árkádia tájain. Szőnyi István és köre 1918-1928" kiállítás és katalógusa, Magyar Nemzeti Galéria, Zwickl András, valamint Zsákovics Ferenc és Szűcs György közös munkája;

Next

/
Thumbnails
Contents