Mentényi Klára szerk.: Műemlékvédelmi Szemle 2002/1. szám Az Országos Műemléki Felügyelőség tájékoztatója (Budapest, 2002)
HÍREK - Előadások - Műemléki Világnap, Kecskemét - A Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Bizottságának „Opus Mirabile”-díja (2001)
ELŐADÁSOK Sonkoly Károly (KÖH) „Ami a 'Madas'-ból kimaradt: két klasszicista nyaraló a Mecsek-oldalban" címmel tartott előadást a Baranya Megyei Levéltár, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Pécs Története Alapítvány által 2002. április 16-17-én rendezett, Madas József (1905-1988) emlékkonferencián, a Városháza dísztermében. Váczi Piroska (KÖH), mint a Zádor Anna-díj 2001. évi egyik kitüntetettje, 2002. december 11-én „19. századi historizáló paloták" című előadással szerepelt a 2002. évi díj átadási ünnepségén, a Szépművészeti Múzeum Könyvtárában. * MŰEMLÉKI VILÁGNAP, KECSKEMÉT A 2002. évi műemléki világnapon (április 18.) Kecskeméten „Hogyan lesz egy talentumból kettő? Megőrzés és fejlesztés, érték és funkció viszonya az értékvédelemben" című tudományos ülésen, amelyen Winkler Gábor elnökölt, az alábbi előadások hangzottak el: Cselovszki Zoltán, a KÖH elnöke: Az integrált értékvédelem alapelvei Szécsi Zsolt, az ÁMRK igazgatója: Érték és funkció Habony Árpád (KÖH): Új kastély hasznosítási modell Piros László: A hőgyészi kastély helyreállítása és hasznosítása Alan Byrne: Örökségközpontú fejlesztés Angliában * A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰVÉSZETTÖRTÉNETI BIZOTTSÁGÁNAK „OPUS MIRABILE"-DÍJA (2001) A Művészettörténeti Bizottság „Opus mirabile"-díját 2002. április 26-án adták át az Akadémiai Képtárban a 2001. év legkiválóbbnak ítélt művészettörténeti munkáiért. Ezúttal már nyolcadik alkalommal értékelte a Bizottság - tagjainak titkos szavazatai alapján - a team-munkák (kiállítások és/vagy katalógusaik), illetve a tanulmányok kategóriájában az előző év „termését". A kiállítások közül az alábbiak kapták a legtöbb szavazatot - ezeknek a méltatására került sor a díjátadáson: - „Árkádia tájain. Szőnyi István és köre 1918-1928" kiállítás és katalógusa, Magyar Nemzeti Galéria, Zwickl András, valamint Zsákovics Ferenc és Szűcs György közös munkája;