F. Mentényi Klára szerk.: Műemlékvédelmi Szemle 1998/1. szám Az Országos Műemléki Felügyelőség tájékoztatója (Budapest, 1998)
MŰHELY - Somorjay Sélysette: 18. századi városi lakóépületek belső kialakítása. Funkció és dekoráció kapcsolata a lakóhelyiségekben
12. Sopron, Fő tér 6. Az egyik oldalsó helyiség virágfüzéres festése. OMvH Fotótár, ltsz. 106415. neg. például egy ládában őrzött ezüst tárgyait - is említik. Ez afféle háló-dolgozószoba lehetett, s a másik szobában is megtalálható a szőnyeggel letakart asztal és több szék, tehát ez is alkalmas volt a nappali tartózkodásra is. A 17. századi formájában használt nagy utcai szobában, amit a leltár ebédlőként említ ugyanakkor két ágyról is hallunk, habár ennek a helyiségnek valószínűleg elsősorban közösségi funkciója volt. Mindenesetre ez volt a reprezentatív szoba, gyűjteményszámba menő asztal különlegességekkel, értékes órákkal, számos festménnyel és kegy szoborral. Funkcionális szempontból érdekes, hogy megjelenik a könyvtár, mint önálló helyiség, jóllehet nem nevezik nevén. A sarokszobában azonban, amelyet maga a leltár is így említ, számos könyvet vesznek lajstromba, bútort azonban nem, a könyveken kívül mindössze nyolc zöld függönyt. A mintegy harminc, tartalma szerint megnevezett mű jórészt lelki irodalom, de van közte több térkép és útikönyv, ami nagy valószínűséggel Frank kereskedő mivoltával magyarázható. Feltételezésünk szerint a kereskedés, a beszállítók fogadása és elszállásolása indokolja a földszinten a konyhát és az ivószobát, valamint az igen egyszerűen berendezett hálókamrát.