dr. Tóth Sándor (szerk.): A Bakony természettudományi kutatásának eredményei 16. - A zirci arborétum élővilága I. (Zirc, 1985)
G. FONYÓDY KATALIN – DR. GALAMBOS ISTVÁN: A zirci arborétum vadon élő lágyszárú flórája és termőhely jelző szerepe – Die wildwachsende Kralitartige Flora des Arboretums von Zirc und deren standortcharakterisierende Rolle
11. ábra: Az arborétum vázlatos térképe (Bankovics A.— Papp J. nyomán, 1975) Abb. il: Die Skizzenkarte des Arboretums (nach A. Bankovics—J. Papp, 1975) kitérjedésűek a gyertyános-kocsánytalan tölgyesek is. A bőséges csapadék ugyanakkor mezofil rétek kialakulását is lehetővé teszi. Kultúrhatásokat tükröz a társulásközömbös, valamint a Chenopodio-Scleranthea fajok mintegy 36%-os gyakorisága. Az arborétum és földrajzi környéke növényzetének összehasonlításához jó alapot nyújt RÉDL (1942) flóraműve. A parkban előforduló 162 faj 50%-a Bakonyban általánosan elterjedt, ezért Rédl flóramüvében csak „gyakori" megjegyzéssel közölt faj. A növények további 40%-a a Cuha-völgyből ismert. A maradék 10% az arborétum környékén nem fordul elő. E fajok egy része montán jellegű, más része pedig a Keleti-Bakony növényzetével mutat kapcsolatot.