A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. kötet - A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék: A Balatonmellék palaeontológiája 2. kötet (Kiadja a Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága. Budapest, 1912)
Frech Frigyes: A werfeni rétegek vezérkövületei és pótlékok a cassiani és raibli rétegek kagylósmeszének, valamint a rhaetiai dachsteini mész és dachsteini (fő-)dolomit faunájához
EREDMÉNYEK. 1. A cassiáni és raibli rétegek tiszta meszes fáczieszének csekélyebb elterjedését az arcestoid-ammoneák ritkasága bizonyítja ; a Soly melletti Fenyveserdő faunulája Lobites cf. ellipticus, Arcestes cf. auscanus és Joannites cf. cymbiformis fajokkal a Lobites ellipticus nívójának egész Görögországig elterjedt vezérkövületeit tartalmazza. 2. A Bakony középső triász horizontjában az agyagos fácziesznek elterjedése az Anoplophora iszaplakó nemnek gyakoriságában és elterjedésében jut kifejezésre. 3. A Siremtes subbetulinus és karniai rokonai a cassiáni Trachyceras Mandellohi fajtól származnak le. 4. A cassiáni és raibli szintnek rétegsorozata Balatonfüred, Arács és Sándorhegy között különösen az estheriák és a Waldheimia carinthiaca föllépésében nagy hasonlatosságot mutat a Raibli-rés híres szelvényével.