Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

jobb oldalon előretörő Czibornak. Czibor a 16-os bal oldalától mintegy két mé­terrel beljebb jobb külsővel nagy erővel lő kapura, a labda a felső lécről vá­gódik egy méterrel a vonal mögé. Jasin a kezét sem tudja mozdítani rá." Ezen a nagyfontosságú mérkőzésen a magyar csapat felülmúlta ellenfelét és rászolgált az egygólos győzelemre. Ezzel a szovjet válogatott 4 éves veret­lenségét veszítette el I 1956. szeptember 23., Budapest, Népstadion MAGYARORSZÁG B-SZOVJETUNIÓ B 2:0 Góllövők: Buzánszky, Vilezsál. Danka (Pécs) — Buzánszky (Dorog), Várhidi (Dózsa), Sárosi (Vasas) — Szojka (Salgótarján), Dékány (Kinizsi) — Budai (Honvéd), Szusza (Dózsa), Palotás (Bp. V. L), Vilezsál (Kinizsi), Fenyvesi (Kinizsi)­„A 70. percben Dankától indult el a második gólunk előtti akció: kapu­sunk kirúgását a fél pályától tíz méterre Vilezsál levette, kapura húzott, a vé­dők nem tudták feltartani, s a balösszekötő nehéz szögből, 18 méterről, fut­tából, félmagasan a kapu jobbfelébe lőtte a labdát, 2:0! Az utolsó percekben is a magyar csapat támadott többet. A mérkőzés befejezése előtt a közönség vastapssal jutalmazta a B-válogatottat.” 1956. október 7., Párizs MAGYARORSZAG-FRANCIAORSZAG 2:1 Góllövők: Machos, Kocsis. Grosics (Tatabánya) — Kárpáti (Vasas), Börzsei (Bp. V. L), Kotász (Hon­véd) — Bozsik (Honvéd), Berendi (Vasas) - Sándor (Bp. V. L). Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (Bp. V. L), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Machos (Honvéd). Szövetségi kapitány: Bukovi Márton. ,,A 87- percben Bozsik labdájával Sándor feltartóztathatatlanul az alap­vonalig fut, onnan szépen ível be, Kocsis valósággal kiemelkedik a védők kö­züli és fejéről mintegy hat méterről a bal felső sarokba vágódik a labda, 2:1!" 1956. október 10., Bern BUDAPEST-YOUNG BOYS 6:2 Góllövők: Kocsis 2, Czibor, Sándor, Csordás, Machos. Komáromi (Dózsa) — Kárpáti (Vasas), Hegyi (Pécs), Kotász (Honvéd) — Bozsik (Honvéd), Bundzsák (Vasas) — Sándor (Bp. V. L), Csordás (Va­sas), Machos (Honvéd), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (Bp. V. L), Berendi (Vasas). 237