Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

„Némi aggodalommal néztünk a mérkőzés elé. Hiába, Európa egyik leg­jobbja a jugoszláv válogatott és a mérkőzés Belgrádban került sorra. Némi idegeskedéssel kezdett a csapatunk is. Az idegesség elmúlt az első gól után, de az egyenlítéskor megint szemmelláthatólag visszatért- 2:1 után azonban kezdett megjönni játékosaink önbizalma és ettől kezdve időnként igen szépen játszottak legjobbjaink, küönösen a II. félidőben.” A harmadik gól egy cseles szabadrúgás után így született meg: ,.A 66. percben a kitörő Sándort Mujics a jugoszláv kaputól mintegy 35 méterre buk­tatta. A szabadrúgást Bozsik a jugoszláv sorfal mellé helyezkedő Puskás elé csúsztatta, a balösszekötő beugorva 8 méterről ballal nyesett labdát küldött félmagasan a kapu baloldalába. Beara meg sem mozdult a váratlan lövésre. 3:1!” 1956. szeptember 16., Budapest, Népstadion JUGOSZLÁVIA B-MAGYARORSZÁG B 2:1 Góllövő: Fenyvesi. Ilku (Dorog) — Buzánszky (Dorog), Várhidi (Dózsa), Dalnoki (Kinizsi) — Szojka (Salgótarján), Dékány (Kinizsi) — Budai (Honvéd), Palotás (Bp- V. L.), Orosz (Kinizsi), Vilezsál (Kinizsi), Fenyvesi (Kinizsi). Csere: Szusza (Dózsa), Molnár (Bp. V. L.). 1956. szeptember 16., Belgrad JUGOSZLÁVIA IFJ.-MAGYARORSZAG IFJ. 1:1 Góllövő: Mathesz­Gelei (Bp. V. L.) — Kovács (Dózsa), Nemes (Kinizsi), Pázmándy (Vasas) — Kaszás (Vasas), Hanek (Spartacus) — Németh (Győr). Szalai (Bp. V. L.), Sztáni (Ózd), Mathesz (Vasas), Deli (Tatabánya). Csere: Keresztes (V. Izzó). 1956. szeptember 23., Moszkva MAGYARORSZÁG-SZOVJETUNIÓ 1:0 Góllövő: Czibor­Grosics (Tatabánya) — Kárpáti (Vasas), Börzsei (B. V. L), Kotász (Hon­véd) — Bozsik (Honvéd), Berendi (Vasas) — Sándor (Bp. V. L.), Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (Bp. V. L.), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Bundzsák (Vasas). Szövetségi kapitány: Bukovi Márton­Hatalmas küzdelemben harcolta ki a győzelmet a magyar válogatott. A mérkőzés egyetlen gólja a 16. percben született: „Hidegkúti a jobb oldalról kapja a labdát, átverekszi magát a védőkön és mielőtt Basaskin megtámadná, a 16-os vonal közepén átíveli a labdát a 236