Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Szinte nagyválogatott erősségű csapatunk nem tudott megbirkózni a ne­héz feladattal. Csordás egyéni játékkal már az 5. percben megszerezte a ve­zetést, de idegenben ez kevésnek bizonyult. Az olaszok előbb egy jogtalanul megítélt tizenegyesből kiegyenlítettek, majd 8 perccel a befejezés előtt egy nyilvánvaló lesselyzetből, a győztes gólt is megszerezték. A partjelző is bein­tette a lesállást... 1956. február 8., Izmir BUDAPEST-IZMIR 8:1 Góllövők: Puskás 2, Machos 2, Tichy 2, Czibor, Sedat (öngól). Faragó (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Mátrai (Kinizsi), Lantos (Bp. V. L.) — Bozsik (Honvéd). Szojka (Salgótarján) — Tóth II. (Csepel), Machos (Honvéd), Tichy (Honvéd), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). 1956. február 10., Izmir BUDAPEST-IZMIR 11:0 Góllövők: Csordás 3, Czibor 3, Hidegkúti 2, Machos, Tichy, Puskás. Ilku (Dorog) — Sárosi (Vasas), Szojka (Salgótarján). Lantos (Bp. V. L.) — Szabó (Kinizsi), Kotász (Honvéd) — Tóth II. (Csepel), Hidegkúti (Bp. V. L), Csordás (Vasas), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Mátrai (Kinizsi), Bozsik (Honvéd), Tichy (Honvéd), Machos (Hon­véd). 1956. február 12., Ankara BUDAPEST-ANKARA 4:2 Góllövők: Machos. Puskás, Csordás, Bozsik. Faragó (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Szojka (Salgótarján) Lantos (Bp. V. L.) — Bozsik (Honvéd), Kotász (Honvéd) — Csordás (Vasas), Machos (Honvéd), Tichy (Honvéd), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Tóth II. (Csepel), Hidegkúti (Bp. V. L.). 1956. február 15., Isztambul BUDAPEST-ISZTAMBUL 3:1 Góllövő: Machos 3. Ilku (Dorog) — Buzánszky (Dorog), Mátrai (Kinizsi), Lantos (Bp. V. L.) - Bozsik (Honvéd), Kotász (Honvéd) — Tóth II. (Csepel), Machos (Honvéd), Hidegkúti (Bp. V. L.), Puskás (Honvéd), Sárosi (Vasas). Csere: Szabó (Kinizsi), Szojka (Salgótarján). Csordás (Vasas), Tichy (Honvéd). „A török pályákat alaposan próbára teszi a mi vendégszereplésünk. Re­pedésig telnek meg a pályák, még a környező fákon is ülnek és állnak a né­228