Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

BEK 1955-1989

A Vasas első BEK gólját Bundzsák szerezte, a szófiai Levszki stadionban. Az 55. percben Szilágyi fejesét a kapus kiütötte, Csordás rálőtte — kapufa! A jókor érkező Bundzsák öt méterről a hálóba lőtte a kapufáról kipattanó lab­dát. Bundzsák akár egyenlíthetett volna: óriási bombáját a gólvonalról fejelte ki az egyik bolgár játékos — aki a fejest követően elájult... 1957. október 3. Népstadion, 30 000 nézó'. V.: Grill (osztrák). VASAS-CDNA 6-1 (2-1) G.: Pamjotov, Csordás, Csordás, Berendi, Csordás, Bundzsák, Szilágyi I. Vasas: Kovalik — Sárosi, Kontha, Teleki - Szilágyi II., Berendi — Raduly, Csordás, Szilágyi I., Bundzsák, Lenkei. Edző: Baróti L. CDNA: Najdenov — Rakarov, Manolov, Eniseinov — Bozskov, Sztojanov — Milanov, Dimitrov, Panajotov, Kolev, Janev. Meglepetésre a CDNA szerezte meg a vezetést, de azután a Vasas három perc alatt nemcsak kiegyenlített, hanem a vezetést is megszerezte. A Vasas el­ső budapesti BEK-gólját Csordás kapáslövésből érte el. A hét válogatottat felvonultató CDNA szépen játszott, de a Vasas csatárso­ra ezúttal remekelt. Így a Vasas BEK rajtja - még ekkor is bajnokcsapatok Európa Kupájának hívták — nagyszerűen sikerült. II. FORDULÓ 1957. november 20. Genf, 25 000 néző. V.: Campanati (olasz). YOUNG BOYS - VASAS 1-1 (1-0). G.: Wechselberger, Csordás. Young Boys: Eich — Zahnd, Steffen, Bigler — Hauptli, Schneiter - Wechselberger, Meier, Allemann, Rey, Günther. Vasas: Kovalik — Kárpáti, Kontha, Sárosi - Bundzsák, Berendi — Raduly, Csordás, Szilágyi, Bárfi, Lenkei. Edző: Baróti Lajos. Albert Sing a Young Boys edzője: — A Vasas kitűnő együttes. Az ered­mény azonban szerintem nem igazságos. Kapott gólunk balszerencsés körül­mények között született meg. Igaz ami igaz, az utolsó percben gólt kapni nem kellemes érzés — a Vasas ugyanis a 90. percben egyenlített. A kitörő Csordást a svájci kapus lerántotta a földre, a játékvezető azonban előnyszabályt adott és a labda így a hálóba „csurgott”... A befutó hátvéd már csak a gólvonalon túlról érte el, de lövését követően a kapufáról ismét a ka­puba pattant a labda. 1957. november 30. Népstadion, 20 000 néző. V.: Liverani (olasz) VASAS - YOUNG BOYS 2-1 (2-0). 11