Nagy Béla: Fradi volt, Fradi lesz, míg a földön ember lesz! (Budapest, 1989)

FRADI LESZ. .. 37 játszott, csak az eredmény tartására törekedett. Nagy szívvel lejátszva ez sike­rült is, a győzelemre rászolgáló zöld-fehér tizenegynek. DECEMBER + Soroksáron: Ferencváros—Er.So. MADISZ 3—0. Mike két góljával már 2-0 volt az eredmény, amikor Henni 11-est védett! A harmadik gólt Szabó szerezte. Szabó régen látott nagy bombagólt lőtt. Jó húsz méterre a kaputól ballal talál­ta el a labdát és bődületes nagy lövése villámként vágódott a léc alá. + A József körút egyik kivilágított vendéglője nagyon hangos vasárnap este. Új helyiség. A bejárat felett a „GÓL VENDÉGLŐ olvasható. Tulajdo­nos: Polgár Gyula. Polgár Drumi helyiséget avatott vasárnap este és ennek az ünnepségnek „tör­ténelmi jelentősége van. A győzelem után az MTK teljes vezérkara és játéko­sai itt találkoztak. A szomszéd kávéházban pedig a Fradi ülte a győzelmi tort. A kék-fehérek átüzentek: — Szívesen látjuk a Fradit... És nemsokára egy helyiségben ült két egyesület vezetősége és játékosgárdája a családtagokkal! Nagy „kukoricázás folyt órákhosszat. Hol a Fradival, hol az MTK-val nem le­hetett többé kukoricázni — ahogy a nóta szólt. Az előrelátó Polgár Drumi kétféle színű térítőt rendelt a vendéglő részére. Kék-fehér és zöld-fehér szí­nűt. Vasárnap este az MTK csapatának kívánságára a Fradi iránti tiszteletből zöld-fehér abroszokkal terített a tulaj! Hát ilyen is volt... Egyébként Toldi Géza sem adta alább, ő is hamarosan terített a József ná­dor téri vendéglőjében. Toldi: — Egy jó barátommal megegyeztem, hogy betársulok a vendéglőjé­be. Mindenki ismeri a régi híres Erdélyi éttermet, a József nádor tér l.szám alatt. Itt lettem üzletvezető. Azt szeretném, ha a sportemberek itt fogyaszta­nák el az ebédjüket és vacsorájukat. Érintkezésbe lépek majd a vidéki egyesü­letekkel, hogy amikor Budapesten játszanak, nálam étkezzenek. Tudom, hogy mi kell a futballistáknak és ígérem előre is, hogy mindennel elégedettek lesznek. Mind az adagokkal, mind az árakkal. Elárulom még azt is, hogy fele­ségem, Perényi Lili esténként az étteremben énekel majd. Szeretném, ha bará­taimat minél nagyobb számban üdvözölhetném új helyemen. + Nemcsak az „öregek , az ifjak között is volt vendéglős: Rudas Feri a Fradi-pályán lévő vendéglőt kapta, athelységet rendbehozatta és bizonya kö­vetkező években sok-sok „90 percet töltöttek itt játékosok, szutkolók nagy- nagy barátságban, poharazgatás közepette. + Ferencváros—Vasas 2—2. A Ferencváros négy csatáros taktikával lepte meg ellenfelét, ugyanis Sáro- si dr. a mérkőzés folyamán hátravontan, fedezetet játszott. Onódy már a 13. percben megsérült, de hősiesen végigstatisztálta a mérkőzést. + A Ferencváros az őszi idényt az Újpest’ mögött a 2. helyen zárta. Molnár Béla, a Ferencváros szövetségi képviselője, intézője így értékelte a teljesít­ményt.