Nagy Béla: A Ferencvárosi Torna Club évkönyve 1986 (Budapest, 1987)

A Varga Sándor emlékversenyen a nőknél a ferencvárosi Dragoner és Stejer holtversenyes győzelmével (lóugrás) kezdődött a nemzetközi torna esemény. Talajon Kiss parádés Cukahara-ugrásával nemcsak a számot nyerte meg, hanem 9,80-as pontszámával a legmagasabbra értékelt gyakorlatért járó külön- díjat is. Az itt második helyen végzett Dragoner sem maradt azonban váza nél­kül. ő ugyanis a legeredményesebb ferencvárosi versenyzőnek járó különdíjat vehette át. szeptember 23. Nyugat-Berlinben a maratoni Világ Kupán 14 ország kajak kenu versenyzői álltak rajthoz. A nőknél a 42 125 m-es távot két ferencvárosi versenyző tette meg elsőnek: 1. Polgár Anna, 2. Gyulay Katalin. szeptember 24. A Tipográfia pályaversenyének keretében rendezték meg a kétüléses gépek or­szágos bajnokságát. Magyarországon kevesen foglalkoznak a tandem számmal, ezért is volt értékes a Pais Péter, Pintér Béla magyar páros világbajnoki negye­dik helye. Az OB-n a sikercsapatból csak Pintér Béla állt rajthoz, a szintén fe­rencvárosi Lipták Zoltánnal. A második futamban a Pintér, Lipták — Söre, Soós párharcból az előbbiek kerültek ki győztesen, szoros versenyben. szeptember 27. Fradi futás a Népligetben! Az immár hagyományos Fradi futás elnevezésű tömegsport akciónkon idén is közel kétezren vettek részt. Az 1500-tól 8000 m-ig rendezett versenyeken díszes emléklapot, és ajándékokat kaptak a győz­tesek, helyezettek. Zenés műsor, tombola zárta a népligeti délelőttöt. A birkózók kötöttfogású Budapest bajnokságán három súlycsoportban vég­zett az élen ferencvárosi versenyző: Bense (52 kg) Nádasi (90 kg), Fodor (130 kg). EGER-FTC1-1 A gólok az utolsó hét percben estek: előbb az egriek találtak Zsiborás kapujá­ba, majd a 87. percben Dukon közelről egyenlített. A sírból hoztuk vissza az egyik pontot, holott jobb helyzetkihasználással mindkettő elérhető lehetett volna Bravúros vízilabda győzelem Szolnokon: FTC-Szolnoki Vízügy 10-9. Az utolsó hét perc elején a Szolnok már 9—6-ra vezetett, de ekkor megtorpant, holtbiztos helyzetekben hibáztak és az oroszlánként küzdő fradisták parázs hangulatú mérkőzésen saját javukra fordították a találkozót. október 4. FTC—DUNAÚJVÁROS 2-1 Zsiborás 200. bajnoki mérkőzését győztes csapatban „ünnepelhette.” Dzur- ják góljain kívül 2—3 kihagyott helyzet, kapufán csattanó labda bizonyította óriási fölényben játszott a Fradi. A juniorok mérkőzésén 8—0-ás eredmény született! 1980 nyarán még az első csapatok találkozója zárult ilyen ered­ménnyel .. . október 8. FTC—DOROG 2—1 MNK Az első félidő fordulópontja: Dukont a 16-oson belül felvágták — de Körös 23