Nagy Béla: Fradival a Föld körül. Az FTC labdarúgói a világ 265 városában (Budapest, 1986)

Az FTC mérkőzése Le Havreban: 1935. január 5. Ferencváros—AC Havre 7—1 LENS (Franciaország) Az FTC mérkőzése Lensben: 1958. május 7. RC Lens—FTC 6-0 A Ferencváros csapata egy kedd esti villanyfényes találkozón szenvedte el ezt a nagy vereséget. A mieink a vonat késése miatt csak az utolsó percekben érkeztek meg a mérkőzés színhelyére, s így a játékosok fáradtan léptek pályá­ra. Az egyébként is tartalékos ferencvárosiak nem tudtak ellenállni a négy vá­logatottal megerősített helybeliek rohamainak. Ezt a csapatot a fradisták két évvel korábban a Népstadionban 7—1-re legyőzték ... LÉVA (Csehszlovákia) Az FTC mérkőzései Léván: 1956. augusztus 5. Bp. Kinizsi-Tátrán Levice 13-0 1971. június 29. FTC—Slovan Levice 6—1 1973. július 31. FTC—Slovan Levice 2—1 1980. február 23. FTC-Agro Levice 0-0 Az 1971-es mérkőzésre ünnepi esemény miatt hívták meg a Ferencvárost. A Szlovák KP megalakulásának 50. évfordulója alkalmából ünnepi rendez­vények voltak, és a Fradi vendégjátékát is ezzel kapcsolták össze. Léván mint­egy 7 ezer néző tekintette meg a ferencvárosiak hatgólos meccsét. ☆ 1973-ban az afrikai portyára készülő ferencvárosi csapat egyetlen felkészü­lési mérkőzése volt ez a találkozó. A későbbi válogatott Magyar István itt ját­szott először a Ferencváros csapatában. LIÉGE (Belgium) Az FTC mérkőzése Liége-ben: 1958. május 15. Standard Liége-FTC 2—2 Nagy érdeklődés kísérte a Ferencváros vendégjátékát. Már az első perctől kezdve óriási küzdelem alakult ki. 69