Nagy Béla: Fradi futballkönyv (Budapest, 1985)

Az FTC kétszámjegyű győzelmei és vereségei

1941. november 2. Üllői út: Ferencváros—Szegedi VSE 10:2, bajnoki. „Sétameccs” volt — két öngóllal még az ellenfél is besegített... 1945. június 29. Üllői út: FTC—Ganz 11:0, bajnoki. A felszabadulás utáni első kétszámjegyű győzelem „gólgyárosai:” Kubala öt, Mike három találattal. 1945. július 7. Üllői út: FTC—NSC 10:0, bajnoki. A tíz gólon öten „igazságosan” osztoztak: Gyetvai, Kubala, Sípos, Mike és a támadófedezet Sárosi III egyaránt kétszer talált a kapuba. 1945. november 25. Üllői út: FTC—Dózsa MADISZ 11:0, bajnoki. Ebben az évben ez már a harmadik kétszámjegyű győzelem volt! Mike egy „hatossal” örvendeztette meg a fradistákat. 1946. november 10. Üllői út: FTC—SZAC 10-.0, bajnoki. A fradisták futószalagon rúgták a gólokat, csak az utolsó akart nehezen megszületni. Ezt végül nem is csatár hanem a balhátvéd Onódy szerezte az utolsó percekben egy 16 m-ről leadott lövésből. 1948. november 1. Üllői út: FTC—Győri ETO 13:0, bajnoki. A felszabadulás óta mindmáig a legnagyobb gólarányú Fradi-győzelem bajnoki mérkőzésen. Igaz, a győri csapat a 17. perctől tíz emberrel játszott, mert a játékvezető kiállított egy reklamáló győri játékost. Ekkor 2:0-ra vezetett a Fradi... Kocsis és Deák 5—5 gólt szereztek, ezenkívül két öngól esett, a tizenharmadik találat pedig Szabó nevéhez fűződik. 1955. február 13. Kőbányai út: Bp. Kinizsi—Vasas Turbó 11:0. Ezen az MNK-mérkőzésen különösen Orosz Pali volt elemében: rúgott, fejelt, bombázott — összesen hat gólt szerzett! 1956. február 12. Siófok: Bp. Kinizsi—Siófoki VM 11:0, MNK. A februári hózáporban gólzáport zúdítottak az ellenfélre Vilezsálék.A csatárokon kívül Dalnoki is feliratkozott a góllövők közé. 1956. július 28. Népstadion: Bp. Kinizsi—Aarhus 10:0. A Vasas—Rapid KK-döntő előmeccsén a Kinizsi különösen a II. félidő­ben tetszés szerint rúgta a gólokat a kifulladt dán bajnokcsapatnak. Még a jobbhátvéd Mátrai is két akciógólt rúgott! A Népstadionban egyébként eddig ez az egyetlen kétszámjegyű győzelmünk. 1957. július 3. Adelaide: FTC—Dél-Ausztrália 13:4. l:0-ás állásnál Virág tizenegyest hárított, majd a fiúk „ijedtükben” öt gólt rúgtak... A II. félidő végén vastapsot kapott a ferencvárosi gárda. 1957. július 27. Brisbane: FTC—Honkong 10:2. A meccs előtt a honkongiak nem egyeztek bele a játékoscserébe. Aztán 6:0 után ők kérték Csanádi Árpád edzőt, hogy küldjön be gyengébb játékosokat, mert tönkreverik a csapatukat. A „gyengébb” játékosok „csak” négy gólt rúgtak... 114