Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 3. Az ezüstlabdától az MNK-ig (Budapest, 1981)

san kiugrott, senki sem érte utói, a kapus is kifutott és a középcsatár a kapus mellett a balsarokba helyezett — 2:1. A 66. percben Csáki távoli lapos lövését Horváth vetődve tolta ki. A 10 em­berrel játszó Ferencváros egyenrangú ellenfele volt az SBTC-nek, bár a vidé­kiek ebben a játékrészben többet támadtak, de jobbára teljesen veszélytelenül. Rákosi pompás szereléseit többször is megtapsolta a közönség. Az utolsó ne­gyedórában fokozódott a küzdelem, de az eredmény már nem változott. A mérkőzés végét jelző sípszó után a két csapat tagjai felsorakoztak a játé- koskijárónál elhelyezett asztal körül, és a közönség lelkes ünneplése közben Sasvári István, az MLSZ nevében átadta a Ferencvárosnak a Magyar Népköz- társasági Kupát.” Ez már ismét a régi kupa volt... MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1955-1956. Negyeddöntő: FTC-HALADÁS 3:0 SZEAC-PÉCS 4:0 SBTC-VASAS 3:0 BP. DÓZSA-MTK 1:1 (A Dózsa mint vendég jutott tovább.) Elődöntő: FTC—SZEAC SBTC-Ú. DÓZSA Döntő: 1958. augusztus 20. Népstadion: FTC-SBTC 2:1. 10 000 néző, vezette: Virág Ferenc. Góllövők: Friedmanszky 2 ill. Csáki. A kupagyőztes csapat: Horváth — Thomann, Mátrai, Berta - Vilezsál, Gerendás — Kertész, Orosz, Fried­manszky, Rákosi, Fenyvesi. A kupát átvette: Mátrai Sándor. 5:0 2:1 72