Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

ferencvárosiak határozottan jobbak, a védelem mindkét csa­patnál gyengékkel bír, a kapu védők eléggé jók.” Manglitz a 9. percben öngólt rúgott, és hibája megzavarta az egész csapa­tot, aminek eredménye a második kapott gól is. A második félidőt végigtámadta az FTC. Két tizenegyest is vétett a telje­sen beszoruló BTC. Az egyiket kihagyta az FTC, majd egy les­gólt érvénytelenített a bíró. Május 3. Bécs Wiener AC —FTC 5 : 0 Challenge Cup, N/10. Május 17. Millenáris FTC, MFC vegyes — Wiener FC 5 : 0 N/ll. G: Kovács 2, Pokorny 2, Weisz. Az FTC-ből játszott: Manglitz, Kovács, Pokorny, Weisz, Gorszky. Május 24. Soroksári út FTC-Törekvés 8:1 B/22. G: Pákay 3, Braun 3, Berán, Kovács. Oláh — Berán, Manglitz — Gorszky, Bródy, Koltai — Braun, Novotny, Pokorny, Kovács, Pákay. A tartalékos FTC biztosan győzött. Ezzel az FTC egy pont­tal megelőzte a BTC-t és tavaszi első lett. Szeptember 27. Millenáris FTC-Cricketer 2:1 N/12. G: Weisz, Gorszky. Oláh — Berán, Manglitz — Deutsch, Bródy, Gorszky — Novotny, Braun, Pokorny, Kovács, Borbás. Október 4. Millenáris BTC —FTC 2: 1 B/23. G: Pokorny. Fritz — Berán, Manglitz — Deutsch, Gorszky, Lissauer — Braun, Novotny, Pokorny, Kovács, Weisz. A furcsa bírói ítéletek mérkőzése. Egy alkalommal Pokorny kitör, a kapus elhibázza a labdát, majd hirtelen elkapja Pokorny lábát. Ő azonban kiszabadul a fogásból és a labdát a kapuba lövi. Steiner bíró gól helyett tizenegyest ítél, amelyet a kapus hárít. A közönség nagy tüntetésbe kezd, a játék eldur­vul. Újvári nyakon ragadja Lissauert, mire utóbbi pofon vágja. A bíró mindkettőt kiállítja — 5 percre! 22