Katona András: Tüntetések könyve. Negyedszázad 56 tüntetése Magyarországon (1988-2013) - RETÖRKI könyvek 3. (Lakitelek, 2014)
Tüntetésről tüntetésre: az események és hátterük - I. Diktatúrából demokrácia: a rendszerváltoztatás évei (1988-1994) (S. K.)
I. Diktatúrából demokrácia: a rendszerváltoztatás évei (1988-1994) A küldöttség tagjai tárgyaltak az Elnöki Tanács elnökével, aki megígérte, hogy továbbítja a többi címzettnek, Grósz Károly pártfőtitkárnak és Pozs- gay Imre államminisztemek. Ezalatt a téren sorra szólaltak fel az osztrák Zöldek, a Néppárt, az Ökológiai Intézet képviselői. A fegyelmezett tüntetés a Himnusz eléneklésével ért véget. 4. adatlap: 1988. szeptember 12. Cím, .jelmondat: „Dunaszaurusz” Alcím, minősítés: Tüntetés a Bős-Nagymarosi Vízlépcsőrendszer építése ellen. Szervezők: civil szervezetek, a demokratikus ellenzék és a Magyar Demokrata Fórum. Jelszavak: „Nagymaros” , „Grószmaros” , „Grószmars” , „Követeljük a nagymarosi építkezés azonnali leállítását!” „írjanak ki népszavazást!” „Bős-Nagymaros panamacsatorna!” Fő követelések: a vízlépcső építésének leállítása, vagy népszavazás kiírása az ügyben. Résztvevők száma: 10 000 - 30 000 fő. Letartóztatottak száma: A tüntetés helve: Vörösmarty tér - József Attila utca - Baj- csy-Zsilinszky út - Alkotmány utca - Hősök tere - Kossuth tér. Időjárás, egyéb fontos körülmények: a rendőrség nem avatkozik közbe. Visszhang a médiában: bőséges tudósítás a Magyar Nemzetben, ismertetve a Csengey-beszédet és az átnyújtott petíciót is; rövidebb ismertetés a Népszabadságban, kiegészítve a nagymarosiak ellentiltakozásával, hangsúlyozva, hogy a vízlépcsőellenes Nagymaros Bizottság nem őket képviseli. Tüntetés a vízlépcső ellen; Tüntetés Budapesten; A nagymarosiak tiltakozása; Az osztrák sajtó a dunai vízlépcsőrendszerről; Bős - Nagymaros - csehszlovák ellenvélemény (MTI) 69