Pest Megyei Hírlap, 1994. május (38. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-16 / 113. szám

PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. MÁJUS 16., HÉTFŐ 15 Messzebb került a Vác FC-Samsung a céljától? Füle kihagyta a büntetőt BVSC-Dreher: Disztl — Dzsinovics — Bondarenko, B. Sza­bó — Nagy P„ Bognár Gy. (Mundi 91. p.), Urbányi, Farkas, Cseh — Tóth Gy., Negrau (Bükszegi a szünetben) Vác FC-Samsung: Koszta — Nagy T. — Hahn, Kazsa — Puglits (Miovecz 74. p.), Aranyosy Nyilas, Víg — Szedla­­csek, Füle, Romanek (Burzi 81. p.) Sárga lap: Bondarenko (17. p.), Cseh (35. p.), Tóth Gy. (57. Totóeredmények 1. Debrecen—Pécs 1-1 x 2. Sopron—Kispest 0-3 2 3. Vasas—MTK 2-1 1 4. Mainz—Hamburg 1-1 x 5. Hannover—W.burg 2-0 1 6. S.brücken—M.heim 1-1 x 7. S. Kickers—Meppen 1-0 1 8. Bari—Cosenza 0-0 x 9. Cesena—Pisa 1-0 1 10. Lucchese—Palermo 0-0 x 11. Monza—Ravenna 4-0 1 12. Verona—Fiorentina 0-0 x 13. Pescara—Modena 4-2 1 14. BVSC—Vác 0-0 x A női tornász EB-n Krausz: ezüst A szerenkénti döntőkkel ért véget vasárnap Stockholm­ban a felnőtt és junior női tornász Európa-bajnokság, amely szép magyar sikert ho­zott. A juniorok között in­dult Krausz Nikolett ugyanis ugrásgyakorlatával ezüstér­met szerzett, talajon pedig az 5. helyezett Bakos Viktó­ria mögött a 7. helyen vég­zett. A felnőtteknél román, uk­rán és orosz győzelem szüle­tett, míg a junioroknál egy szer kivételével valamennyi aranyérem a románok kezé­be került. Korláton a francia Severino bizonyult a legjobb­nak. p.). Jók: Urbányi, illetve Hahn Tét itt, tét ott, ráadásul a ko­rán jött májusi kánikula... A veszélyes zónából menekülő BVSC, illetve a bajnoki cí­mért versenyt futó Vác formá­jára ezen a meleg délutánon mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy jó. Az em­lített tét miatt görcsösség volt érezhető mindkét oldalon. Az ilyesmiből pedig ritkán fakad szórakoztató futball. A máso­dik helyen álló vendégek úgy-ahogy erőltették a táma­dást, volt is az elején egy-két beívelés, majd azt követően veszélyesnek cseppet sem mondható fejelési kísérlet, de a foggal-körömmel védekező vasutasgárda jobbára ügye­sen „sáncolt”. A mezőnyjá­tékban — merthogy főként ezzel teltek a percek — né­hány alattomos „tüskét” is el­helyeztek a küzdő felek, de Bede játékvezető jól ellen­őrizte a futballisták idegeit. Az, hogy a közepest sem érte el a színvonal, s rengeteg technikai fogyatékosság jelle­mezte a játékot, főként a váci­akra nézve erőteljes és lesúj­tó kritika. A gól nélküli első 45 percnek persze volt ked­vezményezettje, a veszélyes zónából menekülő vasutasok elégedetten vonultak pihenni. Azt követően, a 46. perc­ben végre volt izgulnivaló is. Farkas indította Tóth Gy.-t, aki lerázta magáról védőjét, de idegességében 17 m-ről, tökéletesen tiszta helyzetből a kapu fölé emelt. Négy perc múlva a Vác is előállt egy gólhelyzettel. Füle átemelt Disztl felett, de a gólvonalon helyezkedő B. Szabó a felső kapufa alsó lapjára „stuk­kóit”, majd a mezőnybe pöc­cintette vissza a labdát. Való­di robotolás folyt mindkét ol­dalon, kevés látványosság­gal. A 69. percben egy szög­let után Hahn fejelte az ötös­re a labdát, Kasza továbbtette ugyancsak fejjel, de balsze­rencséjére a felső kapufát ta­lálta el. Az innen induló ellen­akcióból Bognár Gy. került remek helyzetbe, ügyesen ki­csalogatta a kapujából Kosz­tét, de jobbról, kisodródott helyzetből leadott ívelési kí­sérlete nem hozott ered­ményt. A 73. percben Füle a 16-os vonalával párhuzamo­san, már a büntetőterületen belül cselezgetett, amikor el­gáncsolták. A 11-est Füle a bal kapufa külső oldalához irányította... A hajrában a Vác görcsösen erőlködött, de semmi nem sikerült Csank Já­nos vezető edző legénységé­nek. Lehetséges, hogy ez az ér­telmetlenül eltékozolt 90 perc, benn a kihagyott Füle­­büntető a váciak bajnoki cí­mébe kerül! A labdarúgó NB I további eredményei: Ferencváros— UTE 0-1, Soproni LC—Kis­pest HFC 0-3, Vasas-Ilzer— MTK 2-1, Parmalat FC— ETO FC Győr 1-1, Hala­dás—Siófok 0-1, Debreceni VSC—PMSC-Fordan 1-1. Hétfőn este 19-kor:' Csepel- Kordax—Békéscsaba. Nagykőrösi Kinizsi— Gyömrő 2-1 (1-1). Nagykőrös, 500 néző. V.: Tóth. A magas színvonalú, vé­gig izgalmas mérkőzésen kö­zönségcsalogató játékot nyúj­tott a két kitűnően felkészí­tett csapat. A Kinizsi egy Szabóval volt jobb. A játék­vezetői hármas kiválóan lát­ta el a feladatát. Gól: Szabó (2), ill. Csirkó. Jók: az‘egész körösi csapat, ill. Rácz, Ara­nyi és Nosztrai. (Ifi: 5-0, tud.: Máté József.) Pomáz—Bugyi 4-1 (1-0). Pomáz, 350 néző. V.: Czel. A hajrára nagyon feljavult Pomáz megérdemelten tartot­ta otthon a 2 pontot. Gól: Oláh (3), Borbély, il. Prok­­sza. Jók: Oláh, Laszlovszky, Antal, Borbély, ill. a bugyi csapatból senki. (Ifi: 0-3, tud.: Borbély László.) Nagykáta—GEAC 3-1 (1-1). Nagykáta, 400 néző. V.: Kolláth. Színvonalas, jó iramú meccsen Burai mesterhárma­sára és Havasi kapus bravúr­jaira is szükség volt a győze­lemhez. Gól: Burai (3), ill. Seregi. Jók: Havasi, Győré, Burai, ill. Kristyán, Kelen­­völgyi. (Ifi: Nagykáta—N. Toldi 1-4, tud.: Kocsis Jó­zsef.) Maglód—Ráckeve 0-0. Maglód, 400 néző. V.: Székely. A vendégek közelebb áll­tak a győzelemhez. Jó: Bíró, ill. Kécza, Túri. (Ifi: 1-1, tud.: Fejes László.) Pilis—Örkény 4-1 (2-0). Pilis, 500 néző, V.: Kóro­­di (Heves m.). A lelkesen játszó hazaiak sok helyzetükből a 2. félidő közepére már 4-0-ra vezet­tek. A kötözködő vendégek­től Batta (85. p.) kiállítva. Gól: Kocsi (2). Hubai, Ka­marás, ill. Florin. Jó: a hazai védelem, ill. Florin. (Ifi: 2-1, tud.: Borgulya Károly.) PSC—Iklad 6-0 (4-0). Pilisvörösvár,/ 700 néző. V.: Kiss. A gólokban gazdag mécs­esén ilyen arányban is meg­érdemelten nyert a PSC, amely a Gyömrő veresége ré­vén már most bajnoknak te­kinthető. A sportszerű ikladi­­ak is gratuláltak a lefújás után, majd a helyiek tisztelet­kört futottak lelkes közönsé­gük előtt. Gól: Lukács (2), Kovács, Szőllősi, Tóth L., Horváth. Jó: Lukács, Tóth L., Horváth, Preiffer, Gré­­ger, ill. Ragodics. (Ifi: 4-1, tud.: Steckl János.) Piliscsaba—T ápiószent­­márton 1-0 (1-0). Piliscsaba, 300 néző. V.: Vickó. Egy bal oldali akció ered­ményezte a győztes gólt, a 10. percben, így a bentmara­­dás reménye tovább él. Gól: Horváth. Jók: Gáspár a me­zőny legjobbja, Horváth, ill. Aszódi. (Ifi: 5-1, tud.: Dóba István.) Dabas-Sári SC—Tak­sony 0-2 (0-0). Dabas-Sári, 500 néző. V.: Széki. Az egységesebb csapat II. félidei játéka alapján megér­demelten nyert. Gól: Kam­rás, Feransz. Jó: a hazai csa­patból senki, Taksonyból az egész csapat. (Ifi: 1-3, tud.: Mezei Miklós.) Pepsi maraton váltó Első ízben írta ki a Budapest Sportiroda a „Pepsi maraton váltó” elnevezésű tömegfutóversenyt, amelynek lényege: a 42 195 méteres maratoni távot csapatonként 6-6 futó telje­síti. Az egyenként 7032 méteres távot a Kossuth tér—Hé­­lia szálló—Pesti alsó rakpart—Akadémia—Kossuth tér út­vonalon tette meg valamennyi váltótag, ám előbb a többezer vidéki általános iskolás — közöttük ötszáz Pest megyei — az öt kilométeres minimaratoni távot teljesítet­te. A győztesek Lee Cooper-bónusztól kezdve egy sereg ajándékban részesültek, de ami a legfontosabb: valameny­­nyi célba érkező megkapta a maga Pepsijét és Sport szele­tét Vimola Károly felvétele VEKO-KÁBEL BT Budapest, Polgár u. 3. II. 11.1033 Telefon/fax: 188-2898 - Erős- és gyengeáramú kábelek- híradástechnikai vezetékek- kompuíerkábelek- jelző- és földkábelek- sínek- csatlakozók importja, kis- és nagykereskedelme. MCur MBCu, MT, MKH, LiYYr RG, LiYCY, GT, Tivinax, Silicon Szállítás: raktárról, illetve egy héten belül. Budapesten ingyenes íiáznoz szállítás. Amit máshol nem talál, keresse nálunk! Gödöllő', Százhalombatta Két meccs — négy pont Idegenben nyerni — legalább kétszer olyan nehéz, mint ha­zai pályán. Éppen ezért különösen érdekes a két, a labda­rúgó NB U-ben szereplő Pest megyei együttes, a Gödöllő és a Százhalombatta megtáltosodása, idegenben elért nagy gólkülönbségű győzelme. A százhalombattaiak Szekszárd­­ra látogattak, s ott 5-1 (3-0) arányban kiütötték a vendéglá­tókat. A GSC sem sokkal maradt el a battaiaktól, ők ugyanis Kábán nyertek 4-1 (3-0)-ra. Keddi számunkban bővebben is olvashatnak majd e két bravúros teljesítmény­ről. Brazília, Japan es Imola „be­vétele” után az idei negyedik Forma—1-es nagydíj is Mi­chael Schumacher zsákmánya lett. A kitűnő német pilóta a gyorsasági autós világbajnok­ság újabb állomásán, amely­nek tétje a monacói Grand Prix megnyerése volt, rajt-cél győzelmet aratott Benetton- Fordjával. A monte-carlói via­dal végre mentes volt a tragi­kus eseményektől, amelyek az utóbbi időben beárnyékolták az F—1-es versenyeket, oly­kor meg is kérdőjelezve a „száguldó cirkusz” értelmét... A Monacói Nagydíj vég­eredménye: 2. Michael Schu­macher (német, Benetton- Ford) 1:49:55,372 ó; 1. Mar­tin Brundle (brit, McLaren- Peugeot) 00:37,278 mp hát­rány; 3. Gerhard Berger (oszt­rák, Ferrari) 01:16,824 p h.; 4. Andrea De Cesaris (olasz, Jor­­dan-Hart) 1 kör h.; 4. Jean Ale­si (francia, Ferrari) 1 kör h.; 6. Michele Alboreto (olasz, Minardi-Ford) 1 kör h. A Forma—1-es világbajno­ki idény ötödik versenyét má­jus 29-én Barcelonában rende­zik. Nem várt bagi bravúr A beérkezett eredmények szép Pest megyei sikerekről szá­molnak be. Közülük is kiemelkedik a Bag sikere a jóval esélyesebbnek tartott Pásztó ellenében. NB III. Mátra-csoport Bag—Pásztó 1-0 (0-0). Bag, 400 néző. V.: Bartos. Bag: Szén — Bazsik, Cse­­ke, Zsigmond, Gubik (Ko­vács K.), Aszódi (Kovács A.), Markóczi, Gál, Tribol, Medgyesi, Takács. Az 5. percben visszarántá­­sért Gál sárga lapot kapott. Egyébként tapogatózó játék folyt a pályán, nem látszott a két csapat közötti helyezésbe­li különbség. Eseménytelen első félidő után a II. félidő 2. percében jobb oldali beadás után Takács szép gólt rúgott kapásból (1-0). A 7. percben ismét gólhelyzetbe került a bagi Markóczi, de a kapus há­rított. A 19. percben Aszódi sárgalapos figyelmeztetést ka­pott. A 26. percben egy ártat­lan összeütközés után a pász­tói Mohácsit hordágyon kel­lett levinni a pályáról, bokafi­cama vagy bokatörése van. Ezután eldurvult a meccse. Egy teljesen szabályos gólt nem adott meg a játékvezető a bagi csapat hátrányára. Vál­tozatos, jó mérkőzésen a Bag teljesen megérdemelten győ­zött, a nálánál lényegesen esé­lyesebb Pásztóval szemben. Az utóbbi idők egyik legjobb játékát nyújtotta a bagi csapat. Gól: Takács. Jók: az egész bagi csapat dicséretet érde­mel. Szászi József NB III. Duna-csoport Dömsöd—Lajoskomá­­rom 3-2 (2-0). Dömsöd, 300 néző. V.: Koch. Dömsöd: Lázár — Her­­bály, Balázs, Elekes, Vigh (Ispán), Gégény, Szarvas, Czipper, Ark, Pandur (Bo­­zai), Budai (Novakov). Izgalmas mérkőzésen a Dömsöd játékosai önmaguk­nak tették nehézzé a mérkő­zést. Gól: Szarvas (2), Pan­dur, ill. Bencze, Fekete. Jó: lázár, Balázs. (Ifi: 11-0.) Frank József RTK—Érd 0-2 (0-1) Rákospalota, 1000 néző. V.: Kajári. Érd: Szimandl — Mészá­ros, Pánczél, Horváth Zs„ Szabó, Fazekas (Keresztesi), Vanczó (Horváth L.), Csiz­madia, Ungi, Habos G. (Ágoston), Varga. Jól kezdett az érdi csapat, a vendéglátóknak rá kellett döbbenniük, hogy az Érd nem csupán egy pontért érke­zett. A vezető gólt követően továbbra is az Érd irányított, s a 85. percben bebiztosította a végső sikert. Ezzel az Érd helyet cseerélt a tabellán ven­déglátójával! Gól: Habos G„ Varga. Jó: az egész érdi csapat. Harmat Jenő Szigetszentmiklós—Du­na varsány 2-1 (0-1) Szigetszentmiklós, 600 né­ző, V: Tamási. Szigetszentmiklós: Vámos, Károly, Babinszki, Jezsek, Knolmár, Kincses, Halász (Bajor), Végh (Galambos), Kis, Holik Herbály, Bálint, edző: Sinkovics Ferenc. Dunavarsány: Székely, Ri­­zsik, Gerényi, Kriszt, Ko­vács, Nagy É., (Kruzsik), Tö­rök, Kovács, Juhász (Mol­nár), Pásztor, Nagylaki. A két szomszédvár ranga­dóján a jobban játszó Sziget­szentmiklós nagyobbgólarány­­nyal is nyerhetett volna. Igaz­ságos eredmény született. A 88. percben a dunavarsányi Székelyt — a játékvezető megsértése miatt — kiállítot­ták. Gól: Kiss Cs„ Végh, ill. Pásztor, jók: Vámos a me­zőny legjobb embere, Ba­binszki, Jezsek, Kincses, ill. Pásztor és Kovács. (Ifi: 9-0.) Vágner György Már célba ért a PSC Schumacher: négyből négy