Pest Megyei Hírlap, 1994. március (38. évfolyam, 50-75. szám)

1994-03-21 / 66. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ 15 Csődöt mondtak a váci kulcsjátékosok Rangadóhoz méltatlan előadás VÁC FC-SAMSUNG—BÉKÉSCSABA 1-2 (0-0) Vác, 3000 néző. V.: Molnár Vác FC-Samsung: Koszta — Nagy — Sallai (Simon 46. p.), Puglits, Kasza — Miovecz, Hahn, Kriska (Szedlacsek 71. p.), Romanek — Dzurják, Füle. Békéscsaba: Baji — Szenti, Usmajev, Mracskó — Fodor, Csató, Vancea, Zahorán — Váczi, Kulcsár Sándor (Fabulya 82. p.), Szarvas (Kulcsár Szilárd 89. p.). Gól: Miovecz (92. p.), ill. Vancea (58. p.), Fodor (75. p.). Sárga lap: Szarvas (51. p.). Torinóból Budapestre Magyar és olasz katonafutók merész tervet valósítottak meg az elmúlt napokban: Torinóból Budapestre futottak ugyanazon az útvonalon, amelyen annak idején az emigrá­cióba kényszerült, majd 1894-ben, Torinóban meghalt Kossuth Lajos hamvait hazaszállították. Képünkön az Érd­re érkezés pillanatait mutatja Kraszovszkij tizenegyest hibázott Egy pont a Battának Gyengécskén sikerült Pest megye két NB Il-es labdarúgó- csapatának a hét végi forduló: a Százhalombatta egy pont­ja idegenből fél siker, a Gödöllő hazai veresége viszont ko­moly nehézségeket okozhat majd a végelszámolásnál. Totóeredmények 1. Parmalat—Haladás 1-1 x 2. ETO FC—Kispest 5-1 1 3. Újpesti TE—MTK 2-11 4. Dresden—Frankfurt 0-4 2 5. Leverkusen—Kaisers. 3-2 1 6. Wattens.—Bremen törölve a megállapított tipp: x 7. Foggia—Roma 1-1 x 8. Cagliari—Sampdoria 0-0 x 9. Genoa—Udinese 3-0 1 10. Lazio—Napoli 3-0 1 11. Lecce—Cremonese 2-4 2 12. Piacenza—Atálanta 4-0 1 13. Reggiana—Torino 1-0 1 14. Juventus—Parma 4-0 1 Innen-onnan □ A Vasas-Dreher.női kézilab­da csapata BEK-elődöntő mér­kőzésen Bécsben 20-16 (8-7) arányban legyőzte a WAT Fünf- haus gárdáját. □ Húszezer szurkoló előtt Sza­rajevó labdarúgó válogatottja 4-0-ra verte a békefenntartók le­génységét. □ Bánfi János és Pisont István sérülés miatt lemondta a keret­tagságot, így helyükre Verebes József labdarúgó szövetségi ka­pitány Ivanics Lászlót (ETO) és Jagodics Zoltánt (Haladás) hív­ta be á szerdai, az osztrákok elle­ni Linzben sorra kerülő újabb válogatott találkozó jelöltjei kö­zé. □ A harmadik helyen végzett Palermóban a BVSC-Steffl női vízilabda csapata a BEK hatos döntőjében, az olasz Orizonte és a holland Nerius mögött. O Szalay Gyöngyi 2. lett Tau- berbischpfsheimben, a párbajtőr VK-n, 210 induló között. O Ezúttal is dicséretesen küz­dött a solymári PEMÜ férfi kézi­labda csapata, de Komlón 19-17 (10-6) arányban alulmaradt. NB III, Duna-csoport Bakonycsemve—Érd 0-2 (0-1) Bakonycsemye, 800 néző. V.: Murcsik Érd: Szimandl — Mészáros, Pánczél (Versits), Szabó, Kovács (Fazekas) — Vanczó, Horváth S., Csizmadia, Habos G. (Ágoston), Varga, Ungi. Már az első percben vezetést szereztek a vendég érdiek. Ezt kö­vetően az érdiek biztonságos véde­kezésből indított kontrákkal veszé­lyeztették az ellenfél kapuját. A sokat szabálytalankodó és a máso­dik félidőre tíz főre olvadt hazai csapat sorsát az utolsó percekben Ágoston okos átemelése pecsétel­te meg. Gól: Varga, Ágoston. Jó: Szi­mandl, Pánczél, Habos G., Varga. (Ifi: 3-1, tud.: Harmat Jenő) Dömsöd—Tatabánya 2-2 (1-0) Dömsöd, 200 néző. V.: Fánczi Dömsöd: Lázás — Herbály, Balázs, Novakov, Nagy, Vígh. Kovács, Bozai, Árki, Pandúr (Cza- liga), Budai (Lacza). Nagyon jó meccsen tíz emberrel egyenlített a Tatabánya, bár végig a Dömsöd irányított. Gól: Kovács, Vígh (11-esből), ill. Kákóczi, Letenyei. Jó: az egész dömsödi csapat. (Tud.: Frank József) D. Synergi—Ercsi 3-0 (1-0) Dunavarsány, 300 néző. V.: Berki D. Synergi: Székely (Molnár) — Krizsik L., Gergényi, Nagy, Kriszt, Kocsis, Kovács, Török, Ju­hász, Pásztor, Krizsik G. Bár csak a mérkőzés elején és végén játszottak jól a.hazaiak, így is biztos győzelmet arattak a mér­sékelt teljesítményt nyújtó vendé­Tulajdonképpen* már senkit sem lepett meg, hogy a lista­vezető és a második helyezett együttes rangadóját foghíjas lelátók előtt, finoman fogal­mazva is mérsékelt érdeklő­dés mellett játszották a csapa­tok. Úgy látszik, Vácott eh­hez kénytelen-kelletlen hoz­zá kell szokni. Talán magu­kat a fiúkat is letörte ez a tény, mert a produkált kilenc­ven perc minőségén egyálta­lán nem látszott a fent emlí­tett, több mint előkelő helye­zés, s a .jegyzett” futballis­táktól joggal várható nívós előadás helyett valami szür­ke, jellegtelen, kilátástalan „micsodával” múlatták az időt. A hatodik percben Dzur­ják lőtt a bal felső sarok mel­lé, a 17. percben Vancea ka­páslövését ütötte a jobb alsó sarok elől szögletre Koszta, majd a 23. percben Romanek szögletét követően Hahn fe­jelt középre, de Füle fejese elsuhant a jobb kapufa mel­lett. Ez minden, ami az első játékrészben történt. Volt még rengeteg pontatlan át­adás, hibás labdakezelés, apró szabálytalanság. Ami nem volt: lendület, ter'vszerű­gek ellen. Gól: Pásztor, Krizsik G. és Gergényi. (Ifi: 1-2, tud.: Papp Tibor) Szigetszentmiklós—RTK 2-2 (0-1) Szigetszentmiklós, 400 néző. V.: Szűcs Csaba Szigetszentmiklós: Vámos — Székely, Babinszky, Jezsek, Sza­bó (Halász), Kincses, Herbály, Ba­jor (Galambos), Kiss Cs., Holik, Végh. RTK: Rózner — Lanczkor. Bar- tosik, Simon, Kovács, Szoboszlai, Erdős, Veres, Gubek, Nyári, Zsu­pán. Kis szerencsével nyerhetett vol­na a Szigetszentmiklós. Gól: Ho­lik, Galambos, ill. Szoboszlai, Gu­bek és Nyári. Jók: Herbály, Szé­kely, Galambos, ill. Szoboszlai, Nyári, Simon. (Ifi: 1-3, tud.: Vág- ner György) NB III, Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Monor 0-0 Dunakeszi, 400 néző. V.: Inges Dunakeszi: Telek — Feltenre- ich, Kecskés, Kiss Zoltán, Ke- kecs, Csapó (Márta), Törteli, Pánczél, Szűcs, Steidl A„ Adi. Monor: Palkovics — Hrudka, Gosztonyi, Bokros, Simon, Ben- kő, Hallgas (Berente), Kerestesz- ki (Pásztor), Varró, Koltai, Hafner. Két erősen megfiatalított csa­pat lépett pályára. A közepes ira­mú játék inkább a középpályán zajlott, de a hazai csapat valami­vel többet veszélyeztetett. Igazsá­gos. eredmény született. Jók: Kiss Zoltán, Kekecs, Törteli, Steidl Ákos: ill. Palkovics, Bokros, Ben- kő. (Ifi: 2-0, tud.: Buchard Tibor) További eredmények: Kalo­csa—Cegléd 2-2, Balassagyar­mat—Kartal 1-2, Jászberény— Bag 2-0. ség, ötlet, átgondolt straté­gia. Úgy tűnt, taktika címén egyetlen dologra törekedtek a csapatok: a „csak gólt ne kapjunk” jelszó hangoztatásá­val beérték a másik akciói­nak puszta rombolásával. A váciaknál Simon és Víg hiá­nyában nem volt, aki ötletet, némi színt vigyen a játékba, a Békéscsaba pedig, ki tudja miért, látszólag megelége­dett a gól nélküli döntetlen „hozadékával”, az egy pont­tal. Csank is, Pásztor is meg­elégelhette a dolgot. Előbbi pályára küldte Simont, aki­nek vezérletével lényegesen átgondoltabban támadott a Vác. A csabaiak szakvezető­jének buzdítására bátrabban kezdett kontrázni a vendég­csapat. Az 58. percben meg­szerzett csabai vezetéshez mégis jó adag szerencse szükségeltetett: Fodor vitte le az alapvonalig a labdát, ügyes visszagurítását Kul­csár átlépte, Vancea tíz mé­terről leadott lövése pedig Koszta kesztyűi között ván- szorgott a bal alsó sarokba (0-1). A vendéggól alapvetően megváltoztatta a helyzetet: a Nagykőrösi Kinizsi—Nagy- káta 2-1 (2-0) Nagykőrös, 300 néző. V.: Szabari Miklós A nagy akarással küzdő hazaiak végig izgalmas, küz­delmes mérkőzésen értékes győzelmet arattak az esélye­sebb Nagykáta ellen. Góllö­vő: Szabó S., Soós, ill. Kiss A. Jók: Popa, Nagy L., Sza­bó S., Soós és Császár. (Ifi: 3-1. tud.: Máthé József) Pilis—Ráckeve 1-1 (1-0) Pilis, 300 néző. V.: Horin- ka A hazaiak vezető gólját a vendégek kiegyenlítették, az utolsó tizenöt percben az újabb pilisi helyzetekből már nem sikerült a góllövés. Gól: Nagy, ill. Búzás. Jó: a góllö­vők és a hazai védelem. (Ifi: 1-2, tud.: Borgulya Károly) Maglód—Örkény 1-4 (0-2) Maglód, 300 néző., V.: Horváth J. Kiváló játékvezetés mel­lett a vendégek egyértelmű sikert arattak. Gól: Papp, ill. Florin, Katona, Mogyorósi (2). Kiállítva: Papp, ill. Sin­Vácnak mindenképpen tá­madnia kellett az egyenlítés­hez, de az így kinyíló véde­lem mellett kedvére kontráz­hatott a Békéscsaba. Előbb Szarvas, majd Vancea bizto­sította nagylelkűségéről a vá­ciakat, a 75. percben Fodor azonban már nem kegyelme­zett: Mracskó kapukirúgása. után elaludt a teljes hazai vé­delem, a labda a kiugró Fo­dor előtt termett, aki Nagy Ti­bortól és Kaszától üldözve, elegánsan ívelt a kiinduló Koszta fölött a hálóba (0-2). A „vannak napok, amikor semmi sem sikerül” jelleggel játszó Vác azért a hosszabbí­tás perceiben, ritkán látható góllal szépített, Simon cselez­getett visszafelé, a legurított labdát pedig Miovecz nemes egyszerűséggel, húsz méter­ről a bal felső sarokba bom­bázta (1-2). Az elmúlt években meg­szokott, megszeretett stílusá­hoz képest, mint egy gyenge burleszkfilm, olyan volt a Vác, a Békéscsaba pedig any- nyival jobb, hogy akad­tak kulcsjátékosai (Fodor, Szatyas, Vancea), akik képe­sek égy-két villanással mécs­eseket dűlőre vinni. További eredmények: Fe­rencváros—Sopron 1-0, ETO FC Győr—Kispest­Honvéd 5-1, Újpest—MTK 2-1, Pécs—Siófok 1-0, Deb­recen—BVSC 1-1, Parmalat FC—Haladás 1-1. A Cse­pel—Vasas mérkőzést hét­főn, 19 órakor játsszák. kó. Jó: Maglódból senki, ill. Katona, Mogyorósi, Juhász, Baumann. (Ifi: 4-0, tud.: Fe­jes László) PSC Pilisvörösvár—GE- AC 2-0 (1-0) Pilisvörösvár, 600 néző. V.: Varga A végig nagyiramú, élve­zetes összecsapást megérde­melten nyerte a házigazda. Gól: Lukács, Szöllősi. Jó: Széplaki (a mezőny legjobb­ja), Wohl, Lukács, ill. Izracs- ka, Seregi. (Ifi: PSC—Nagy­kőrösi Toldi 1-2, tud.: Steckl János) Piliscsaba—Taksony 2-1 (2-0) Piliscsaba, 250 néző. V.: Geyer Miután a hazaiak biztosan tartották otthon a bajnoki pontokat, így a Taksony a két pilisi szomszédvár jóvol­tából jócskán megtorpant. Gól: Bauer (öngól), Brandhu- ber, ill. Horváth (öngól). Jó: Duró, Mezei, Gubán, Fábi­án, Brandhuber, Zsitvai, ill. Gál, Reznek, Ferancz, Komo- ri. (Ifi: 0-1, tud.: Dóba Ist­ván) Paks—Százhalombattai FC 1-1 (1-1) .Paks, 500 néző. V.: Tóth Paks: Zele — Nagy Z. (Ká- konyi 63. p.), Zare, Gracza, Neudl —- Orosz, Magyar, Bo- zsér, Farsang — Farkas és Vayer. SZFC: Lipták — Sí­pos, Kövesi, Horváth 1., Né­meth — Héring, Dobesch, Schróth, Károlyi R. — Csor­ba (Horváth II. 71 p. helyett Beringer 80. p.), Károlyi G. Gól: Károlyi G. 25. p., Ma­gyar 32. p. Sárga lap: Neudl 15. p., Né­meth G. 16. p. Létfontosságú mérkőzésre készültek az utolsó helyezett paksiak, mivel egy újabb ve­reség már az NB Ill-al „rio­gathatta” volna őket. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy erre az egy találkozóra leigazolták Zárét, s tőle, vala­mint a volt I. osztályú, szom­bathelyi Farkas Simontól vár­ták a megváltást. Az első fél­időben mindkét csapat a biz­tonságra törekedett, amit a battaiak Károlyi Gábor nagy­szerű fejesgólja után még job­ban előtérbe helyeztek. Ám nem sokáig késett a paksiak válasza sem: Magyar a téblá- boló megyei védők mellett gurította az egyenlítő találatot. A második játékrészben a rossz időjárástól (zuhogó eső) időnként csak a játék volt rosz- szabb. A lefújás előtt Németh dönthette volna el a két pont sorsát, de fejese a felső lécen csattant. Ezzel a döntetlennel a battaiak teljesítették a mini­mális elvárást. Mihalecz István: Az első félidőben mi játszottunk job­ban, a döntetlen igazságos. Hegedűs Béla: A játékunk újra gyenge volt, csak az egy pontnak tudok örülni. (Tud.: Oláh György) Gödöllői LC—Tiszavasvári 1-3 (1-2) Gödöllő, 1000 néző. V.: Tompos Gödöllő: Elbert — Balogh — Kroner, Ivanovics, Hutter (Török) — Simon, Dvorszki, Szász, Szamosi — Grezsák, Kraszovszkij. Tiszavasvári: Varga — Széki — Sinka (Ba­lázsi), Rása, Hegedűs — Ko- rincov, Fecsku, Zubanics, Bo- hács (Szarka) — Pitács, Szur­kos. Gól: Kraszovszkij a 18. p„ Pitács 37. p„ a 39. p. és 71. percben. Sárga lap: Szamosi 4L p., Korincsov a 69. p. Tapogatózó játékkal indult a találkozó, majd ezt követő­en a hazaiak vették át a játék irányítását; Kraszovszkij gól­jával a vezetést is megszerez­ték. Továbbra is a Gödöllő maradt támadásban, három nagy gólszerzési lehetősége is volt, de ezt elpuskázta. Ele­mi hibákat követően a vendé­gek két perc alatt két gólt is lőttek. A félidő utolsó percé­ben Kraszovszkij büntetőt hi­bázott, amely nagymértékben kihatott a csapat további játé­kára. A fordulás után a vendé­gek kontratámadásai sokkal veszélyesebbek voltak, mint a hazaiak támadásai, így meg­érdemelten növelték előnyü­ket. A második félidő alapján a Tiszavasvári győzelme egyértelmű. Jók: Balogh, Grezsák, Sza­mosi, ill. Varga, Korincov, Pi­tács. Ambrózi István: Az első 20 percben a kihagyott hely­zetek után elemi hibákat köve­tően kaptunk két gólt. A bün­tető kihagyása döntőnek bizo­nyult. Sajnos a fordulás után a támadásaink meddőek vol­tak, míg a Tiszavasvári kont­rái nagyon veszélyesek. Kiss Miklós: Az elején na­gyon nehéz perceink voltak, míg a végén felszabadultan játszottunk. A kezdeti kapko­dó játékunk miatt megérde­melten vezetett a Gödöllő. Az egyenlítésünk után már a kontráink jól sikerültek és így reálisan nyertünk. (Tud.: Könczöl Gábor) Németh Andrea s Idegenben nyert az Érd Két öngól Pilis csabán Totógyilkos Nagykőrös A forduló legnagyobb bravúrja a sereghajtó Nagykó'rös nevéhez fűzó'dik a 2. helyen álló Nagykáta legyőzése ré­vén. Keményen menetel a bajnoki cím felé a Pilisvörös­vár, amelynek besegített a Piliscsaba a Taksony feletti si­kerével. Ez utóbbi meccsen egyébként két öngól is szüle­tett. Nem kis meglepetés az Örkény idegenbeli gólzáporos teljesítménye.