Pest Megyei Hírlap, 1993. május (37. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-03 / 101. szám

1 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1993. MÁJUS 3., HÉTFŐ ] L5 A Ferencváros diósgyőri négyese Répási válaszolt Takácsnak VÁC FC-SAMSUNG—VIDEOTON-WALTHAM FC 2-2 (0-1) Vác, 300 néző. V.: Molnár László Vác FC-Samsung: Koszta-Nagy T.-Bánfi, Szalai-Puglits (Nyi­las 73. p.), Hahn, Simon. Horváth L. (Romanek 46. p.), Aranyos Répási, Szedlacsek. Videoton-Waltham FC: Mitring-Varga-Kuttor, Vadász-Du- becz (Pálfi 79. p.), Muzsnay, Lőrincz, Czéh, Bekő-Takács, Hor­váth F. (Földes 62. p.). Gól: Répási (2 a 80. percben, és I l-esből a 88. percben), illetve Takács (2, a 37. és a 72. percben). Sárga lap: Szalai (38. p.), Szedlacsek (43. p.), illetve Varga (27. p.), Bekcí (70. p.), Lőrincz (89. p.). A nők is az NB I-ben Körösi kosarasbravúr — Te jó ég, micsoda balsze­rencse! Mekkora pech! — so­pánkodtak egyre csak a váci ér­zületű nézőik az első negyedóra elteltével. Hon’áth László hatal­mas lövése a felső lécről vágó­dott vissza, Hahn szabadrúgá­sát pedig cirkuszi akrobatákat megszégyenítő flick-flackkal te- nyerelte ki a bal alsó sarok elől Mitring. Úgyhogy a helyi ked­vencek látványos, lendületes kezdése meglévén, már csak egy gólocska hiányzott a lelátó boldogságához, a televízió köz­vetítésének köszönhetően egyébként is, a szokásosnál na­gyobb csinnadrattával — szak- névsoros pompomgirl-ök, tűzol­tózenekar, pénzesővel kecsegte­tő célzóverseny, stb. — körített matinén. Nem is kellett sokáig ácsin­gózniuk, mert bő félóra lepör- gésével jött is a gól. Csak nem éppen abba a kapuba, ahová azt a helyi szurkolók kívánták. Bekő óriásinak ugyan nem mondható, de mégis méretes bedobását „ette meg” a váci vé­delem, az apró Takács pedig ad­dig forgolódott az elmélázó hát­védek között, míg Koszta mel­lett laposan a hálóba nem gurí­tott (0-1). A találat fölött érzett helyi bánat azonmód vad dühhé vál­tozott, mert a középkezdésből induló váci támadásnál Bánfit vágták föl a 16-oson belül, s a lelátó torkának átka, a bűntető helyett lazán továbbot intő Mol­nár bíróra zúdult. Még maguk a váci játékosok is a reklamá­lással foglalatoskodtak, amikor a kiugró fürge Takácsot Szalai „földbegyúrta”, s mivel utolsó védőként tette ezt, bizony piros lapot érdemelt volna. Molnár azonban, kiengesztelendő a ha­ragos publikumot, csak sárgát adott. A második félidő is váci ne­gyedórával kezdődött, a Svédor­szág elleni barátságos meccsen jobb vállát a válogatottért áldo­zó, s csak most felépült Répási azonban egymás után puskázta el a helyzeteket. Vele vette fel a versenyt Szedlacsek, aki Hahn hajszálpontos előre ívelé­sét fejelte vetődve a jobb kapu­fa mellé. A másik oldalon Muzsnay sé­rülése okozott riadalmat, felre­pedt szemöldökkel ment le, s a pályaszéli ápolás után szorító­kötéssel a fején tért vissza a fe­hérváriak játékmestere. Köz­ben a vendégek legveszélye­sebbje, Takács hagyott ki hatal­mas ziccert, szinte a jobb kapu­fa tövétől gurított keresztbe Koszta kapuja előtt. Nem enge­dett meg magának hasonló lu­xust a 72. percben, amikor mélynövésű létére, Bekő szög­letét úgy fejelte kapura, hogy azt Koszta csak a gólvonal mögé huppanva tudta fogni (0-2). Takács duplázását Répási is megirigyelte, s a 80. percben egy olyan góllal feledtette eddi­gi „bűneit”, hogy azt még talán a nagy Marco van Basten is megirigyelte volna. A honi gól­királyjelölt három védőt is „tönkre cselezve" lőtt brilliáns gólt Mitring hálójába (1-2), s két perc múlva akár egyenlíthe­tett volna, de Nyilas remek lab­dáját fölé lőtte. Aztán Simon jobb kapufa mellett elcsavaro­dó lövése jelezte, hogy a váci­ak még egyáltalán nem tettek le az egyenlítésről, de az üdvö­zítő találatot csak a sokat sza- pult Molnár játékvezető jóindu­latának köszönhetően sikerült megszerezniük. A 88. percben Aranyost taszította arrébb a 16-oson belül Lőrincz, s az igencsak vitatható jogosságú 11 -est Répási gurította a jobb alsó sarokba (2-2).- Akárhogy is, döntetlenre mentette a Vác a meccset, amely simának indult, s magá­nak tette nehézzé a Kispest ve­reségével ritka lehetőséghez jutó hazai csapat, melynek szur­kolói hazafelé nem győzték re- begni: — Te jó ég, micsoda sze­rencse! Mekkora mázli! — németh — A forduló további eredmé­nyei: Siófok—Kispest 2-1, Veszprém—Újpest 0-1, Rába ETO—Pécs 3-1, Vasas—Nyí­regyháza 0-0, MTK—Csepel 4-0, BVSC—Békéscsaba 1-3, Diósgyőr—Ferencváros 0—4. A labdarúgó NB I. állása 1. Vác FC 15 5 4 40-21 35 2. Ferencv. 16 2 5 37-17 34 3. Kispest 14 5 5 37-23 33 4. Videoton 13 4 7 37-27 30 5. MTK 10 7 7 40-27 27 6. Békéscsaba' 9 9 5 33-25 27 7. Csepel 9 5 10 23-28 23 8. Rába ETO 7 8 9 28-31 22 9. Vasas 6 9 9 24-27 21 10. Siófok 8 5 11 26-32 21 11. PMSC 8 4 12 28-32 20 12. Diósgyőr 7 6 11 21-34 20 13. UTE 4 10 10 22-31 18 14. BVSC 6 6 12 19-29 18 15. Nyíregyháza 3 11 10 14-27 17 16. Veszprém 5 6 13 21-39 16 Totószelvény 1. Veszprém—Újpest 0-12 2. Vác FC—Videoton 2-2 x 3. Diósgyőr—Ferencváros 0-4 2 4. 1. FC Köln—Nürnberg 2-0 1 5. Dresden—Leverkusen 2-0 1 6. Hamburg—Mönchengl. 0-2 2 7. Kaiserslautern—Bochum 3-1 1 8. Uerdingen—Schalke 04 4-2 1 9. Wattenscheid—Bemen 2-2 x 10. Hannover—Rostock 1-1 x 11. Düsseid.—Unterh. 2-0 1 12. Mainz—Duisburg 1-1 x 13. Monza—Lecce 1-1 x 14. Pisa—Cosenza 0-12 Kupaműsor A labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezőjében szer­dán a harmadik fordulót vívják, a mérkőzések 17 óra­kor kezdődnek. A párosítás: Szokolya—Nagymaros, Tö­köl—Örkény, Dunaharasz- ti—Gyömrő, Dabas SE—Uj- hartyán, Farmos—Tápió­szentmárton, Sülysáp—Gö- döllői LC, Péteri-Sziget- szentmiklósi TK, Isaszeg— Szentendre, Túra—Kartal, Budaörs—Érd. A továbbjutó 10 együttes már az országos mezőnybe lép előre. Rögbisiker A Bp. Spartacus Kőér utcai pályáján játszotta második Európa-bajnoki selejtező mérkőzését a magyar rögbi­válogatott (az első találko­zón 5:3-ra nyert a csapat Ausztria ellen). Az újabb erőpróba is jól sikerült, nagyarányú 36-6-os győzel­met aratott az együttes Szlo­vénia ellen. 1993. május elseje sporttörté­neti jelentőségű Nagykőrös életében. Az NB Il-es női ko­sárlabda csapat utolsó mérkő­zését is megnyerte, s a Keleti csoport bajnokaként bejutott az NB I-be! Nagykőrösi KK I.—Mező- csáti DSE 124-32 (62-14). Az összeállítás: Mészáros (10), Glaser (12), jasiunskiené (35), Orbán (16), Zsuzsandor (19). Csere: Kosa (10), Weichelt (8), Nagy (8), Zatykó, Krimin (6). Edző: Tánczos-Szabó László. A nagy játékkedvvel és len­dülettel kezdő helyiek három perc elteltével már 17-3-ra ve­zettek. Technikailag képzetteb­ben és nagyobb Tutijukkal fo­kozatosan növelték előnyüket. A fiatalabb ellenfél nagyon lel­kes volt, de a körösiek jó játé­ka ellen ritkán talált ellen­szert. A körösiek a Keleti cso­portban 28 mérkőzésükből 24 győzelemmel bajnokok lettek A férfi kézilabda KEK elő­döntőjének visszavágóján, Es- senben: TuSEM Essen (né­met)—Fotex VSE 22-23 (10-10). A veszprémiek kettős győ­zelemmel, 52-40-es összesí­téssel jutottak a fináléba. * Oroszország nyerte München­ben az A-csoportos jégko­rong-világbajnokságot, mi­után a döntőben 3:1 arányban legyőzte Svédországot. az NB II-ben és így a verseny- kiírás értelmében bejutottak az NB I-be! Nagykőrösi KK II. Gimná- zim—Mezőcsáti DSE 74-32 (36-15). Az első nyolc percre mindkét oldalon a szoros véde­kezés és eredményállás volt a jellemző. Ezután a kadett korú helyiek határozott támadások­kal tetemes előnyt szereztek, és jól játszva alaposan vissza­vágtak őszi vereségükért. Leg­jobb dokbók: Horváth (26), Dér (13) és Újhelyi (8). Kosárlabda férfi NB I. Hódmezővásárhelyi KK— Nagykőrösi KK 101-92 (41-45). Hódmezővásárhely, 600 né­ző. V: Bacsfay, Vasvári. NKK: Módra (15), Jasiunskas (16), Pásztor (4), Csorvási (8). Lakosa (csere): Bede (9), Szép (2), Maleras (14), Király (12), Cseh (12). Edző: Újhelyi Gábor, Horváth Zoltán. A 3. helyért: Csehszlová­kia—Kanada 5-1. * A margitszigeti háromnapos Magyarország—Nagybritan- nia tenisz Davis-kupa mérkő­zést a magyarok 3-2-re nyer­ték, s ezzel továbbjutottak. Az „i” betűre a pontot Na­szály Sándor tette fel Chris Wilkinson legyőzésével. A vasárnapi első mérkőzésen Krocskó alulmaradt Jeremy Bates ellenében. Eredménycsokor Döntőben a Fotex Kiesési rangadó Bagón Megyei meglepetések Battai öngólparádé Labdarúgó NB II. Keleti cso­port. Bagi FC—Salgglas 1-0 (1-0) Bag, 800 néző, V: Horváth. Gól: Sándor (öngól a 30. percben). A kieséstől számyaszegett csapatok végig igen nagy ira­mú mérkőzést játszottak. A bagi csaapat a szokásos erőtel­jes rohamokkal kezdett. Némi­leg szerencsés öngóllal szerzett vezetését végig jól őrizte az erőteljesen rohamozó tabániak­kal szemben. A 2. félidőben a tíz főre olvadt vendégcsapat jobb teljesítményt nyújtva sem tudta megszerezni az egyenlítő gólt. Erőfeszítéseiket nem kísér­te szerencse. A bagi csapat vár­va várt győzelme ismét a Salgó­tarján ellen született meg. Hatvan—Gödöllő 1-0 (0-0) A labdarúgó NB III. 23. fordu­lójának eredményei Mátra csoport Dunakeszi VSE—Gyön­gyös 1-1 (0-1) Dunakeszi 800 néző, V: Sob- lóner. DVSE: Telek — Laczi- na, Kiss József, Ambrus, Lu- zsák, Darnyi, t Törteti, Mázló, Szűcs, Steidl Ákos, Steidl Sán­dor. Mintha átok ülne a hazai csa­tárokon, a legnagyobb helyze­tekből sem tudtak a hálóba ta­lálni, pedig szinte megint végig­támadták a mérkőzést. A 34. percben a Gyöngyös szerzett vezetést, és azt az állandóan ro­hamozó Vasutas a 69. percben tudta csak kiegyenlíteni. Gól: Luzsák, illetve Gömöri. Jó: Laczina, Luzsák, Mázló. Ki­állítva: Ambrus, illetve Borsá- nyi. (Ifi 0-0) Buchard Tibor Duna csoport Rádiótaxi—SZTK 0-1 (0-1) Pirosrózsa utca, 300 néző. V: Fánci. Szigetszentmiklósi TK: Vámos — Károly, De­utsch, Jezsek, Szabó, Horváth, Babinszky, Novakov, Kiss, Hol- lik (Gerendái), Ágoston (Ga­lambos). A Pest megyei csapat irányí­tott, de mezőnyfölénye csak a befejezés előtti percekben érett góllá. Gól: Deutsch. Jó: Ká­roly, Deutsch, Horváth, Kiss, Novakov. — Reitter — Szondi Velence—Érd 1-1 (1-0) Velence, 500 néző. V: Pé­ter. Érd: Szimandl — Habos T., Pánczél, Füzér (Fazekas), Mészáros, Csizmadia, Ungi, Halász (Bajor), Versits, Hor­váth S., Végh. Nagy lendülettel kezdtek az érdiek, s a hazaiakat csak a szerencse mentette meg a góltól. S ahogy az ilyenkor szokásos, a félidő lefújása előtt egy ellentámadásból a Szondi SE jutott előnyhöz. Szünet után a kapufát találták el a kiállítás miatt megfogyat­kozott helyiek. Az Érd csak a 85. percben tudott egyenlíte­ni, a kapus büntetőjéből. A mérkőzés után — ítéleteit vi­tatva — inzultálták a levonu­ló bíró és a partjelzőt a helyi szurkolók. Gól: Szimandl (Il-esből). Jó: Szimandl, Pánczél, Mészá­ros, Versits. (Harmat) Solymár—Ercsi 1-0 (1-0) Solymár, 500 néző. V: Tur­csik. Solymár: Forgács — Pi­ri, Farkas, Szabó, Barta (Ma­rosi), Horváth, Fried, Engel­hardt, Antal (Brandhuber), Vida, Zsupán. Küzdelmes, jó mérkőzésen lelkes játékkal, szép fejesgól­lal nyert a Solymár. %Gól: Vida. Jó: Farkas, Sza­bó, Fried, Vida. Kapitány György SZFC—Lajoskomárom 5-0 (3-0) Százhalombatta 500 néző. V: Radvánszky. SZFC: Hol­ló—Fekete, Kövesi, Dobesch (Nagy István), Serfőző, Tóth R. (Horváth T.), Károlyi Ró­bert (Henrik), Schróth, Csor­ba, Németh G., Károlyi Gá­bor. Jól kezdődött a mérkőzés a battaiaknak. Az első negyed végén ugyanis már a 2. lajos- komáromi gólnak „örülhet­tek”. A 2. félidőben már csak egy öngólra futotta a lajosko- máromiak „erejéből”, így a Százhalombattai FC kényel­mesen nyerte a mérkőzést. Gól: Dörögi (öngól). Hegyi (öngól), Károlyi Gábor, Né­meth Gábor, Fekete (öngól). Oláh György Dömsöd—Dréher Sörgyár 0-3 (0-0) Dömsöd, 350 néző. V: Pfef­fer. Dömsöd: Buzási—Ju­hász, Mester, Brassó, Nagy, Vigh, Bozai, Szanyi (Sipos), Pandur (ispán), Balázs. Á lélektelenül játszó hazai­aktól megérdemelten vitte el a két pontot a sörgyár együtte­se. Jó: Nagy, Vigh (Tud.: Ma­darász Andrásáé.) Ez történt a labdarúgó-baj­nokságban. GEAC—Pilis 2-2 (1-1) Gödöllő, 100 néző. V: Csa­pó. A lelkes vendégek megér­demelten vitték el az egyik pontot. A GEAC 0-1 után 2-1-re fordított, majd egyenlí­tett a Pilis. Gól: Gsernetics, Tóth J., ill. Kocsis, Urban- csok. A helyieknél nem volt átlagon felüli teljesítmény, a vendégeknél Patakfalvi és Ha- luszka tűnt ki. (Tud.: Bankó János.) Örkény—Bugyi 0-2 (0-1) Örkény, 350 nénző. V: Maii­na. Küzdelmes sportszerű mér­kőzésen megérdemelt vendég­siker született. Gól: Proka, Drahos. Jó: Sinkó, ill. Cser- nus, Proksa, Pavelcsák, Dra­hos. (Ifi: 0-1. Tud.: Jóri Jó­zsef.) Maglód—Ráckeve 3-0 (2-0) Maglód, 200 néző. V: Sza­bad 1. A lelkesen és jól játszó Maglód megérdemelten győz­te le a tehetséges fiatalokból álló ellenfelét. Gól: Gyémesi (2), Bíró. Jó: Bíró, Gyémesi, Tóth Tvertoda, ill. Kécza, Sza- nyó T., Szanyó J. (Ifi: 2-0. Tud.: csákó Dezső.) Tápiószentmárton—Nagy­kőrös 2-0 (2-0) Tápiószentmárton 400 né­ző, V: Geyer. A hazai csapat veszélyes kontratámadásai révén akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Gól: Bori (2). Jók: Bo­ri, Kézér, Nagy, illetve Rácz, Petiik a mezőny legjobbja. (Ifi: 0-2) Tud.: Tóth Anna.) További eredmények: Fót—Iklad 1-1 (0-1) PSC—Nagykáta 1-1 (1-0). Kartal—Üllő 1-1 (0-0) Pomáz—Hévízgyörk 1-0 (0-0) Gál István Halálos baleset a ralin Beszüntették a versenyt Súlyos, halálos kimenetelű baleset történt szombaton a Rena­ult Magyarország Rallye autós versenyen. A kétnapos viada­lon Pécs közelében az 51-es rajtszámú kocsi, amelyen televízió­sok ültek, az egyik kanyarban kisodródott, a vezető Berkes Sándor mellett helyet foglaló Fogarasi Tamás 42 éves opera­tőr kizuhant a kocsiból, súlyosan megsérült, s kórházba szállí­tás közben meghalt. A szervezőbizottság és a versenybíróság úgy döntött, hogy befejezi a viadalt. * * * A rali szervezőbizottsága és versenybírósága közleményében megállapította, a „csillagtúra” első napi eredményei azt támasztot­ták alá, hogy az indulók a KRESZ előírásait megsértve esztelen száguldozásba kezdtek Magyarország közútjain. Ennek következ­tében néhány baleset is történt, amelyek közül egy tragikus kime­netelű volt.