Pest Megyei Hírlap, 1991. április (35. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

#w ifIvfftrö' Hírlap SPORT Orr gf lúk Mai műsor A Pest megyei öregfiúk lab­darúgó-bajnokság április 23-i mérkőzései. A találkozók 17.30- fcor kezdődnek. I. osztály: Duna! Kőolaj— Üllő, Nagykáta—Pomáz, Vác— Gödöllő, Göd—Tápiószecső, Dunakeszi Vasutas—Érdi DTC, Dunakeszi Konzerv—Bag. H. osztály. Északi csoport: Verőce—Kartal, Erdőkertes—Pi­lisszántó, Szentendrei Petőfi— Veresegyház, Piliscsaba—Mo­gyoród, Szentendrei Papír- szigetmonostor. Déli csoport: Pécel—Dunaharaszti, Tápió- bicske—Farmos, Örkény— Vácszentlászló, Kerepestarcsa •-Monor, Vecsés—Űri. A Videoton mentette a helyzetet Daráltak rend váci izzó—Békéscsaba o-o Vác, 3000 néző. V.: Márton. Váci Izzó: Koszta — Zirko, Talapa, Csima (Szalai 38. p.) — Zombori, Nagy T., Gyimesi, Vig (Kerekes 74. p.)f Romanek — Füle, Képásí. Békéscsaba: Gulyás — Mracskó, Ottlakán, Zahorán — dr. Kovács, Csató, Szenti, Csanálosi, Horváth — Nagy L (Major L.. 89. p.). Miklya (Kurucz 65. p.). Sárga lap: Zahorán, Nagy L A foci bűvöletében élőknek nem jelent újdonságot: van­nak kimondottan „meccsre ter­mett” szombatok. Amikor ra­gyogóan süt a nap, friss zöld a fű, döngicsélnek a méhecs­kék, ropogós a szotyl, dugig a lelátó, és persze remek a já­ték. Nos, a tegnapelőtt! nem volt ilyen. Kegyetlenül fújt a szél, vigasztalanul szemerkélt az eső, így minden tiszteletem azoké, akik a délutáni szuni'ó- kálás idején inkább a stadion­ban ücsörögtek. Odaadásuknak ezúttal elmaradt a jutalma . .. Pedig huszárosán kezdett a Vác, s ahogy dobogóra tö­rő csapathoz illik, azonnal kapuja előterébe préselte a Bronzérmes női csapat Birkózók a dobogón Chibában vasárnap folytatód­tak a küzdelmek a 41. asztali­tenisz-világbajnokságon. A ma­gyar női csapat a románok le­győzése után az elődöntőben óriási csatára késztette Korea válogatottját, de végül is 3-1 arányú vereséget szenvedett. A szabályok értelmében mind a két elődöntőbeli vesztes bronz­érmet kap, de ettől függetlenül a 3. helyért is játszanak, hétfőn Franciaország lesz az ellenfél. A férfiak a 17—24. helvért elő­ször Finnországot győzték le, ezzel előbbre léptek, és hétfőn Tajvan ellen mérkőznek. Ha akkor is nyernek, akkor az utolsó találkozójukat már a E7. helyért vívhatják. ★ A kötöttfogású birkózó Euró- pa-bajnokságon a 4« kg-os Fa­ragó József aranyérmes lett, miután a döntőben 1-0 arányú pontozással győzött a szovjet Szergej Szuvorov ellen. A 82 kg-os Farkas Péter is Európa-bajnok lett, a döntő­ben 5:2 arányú pontozással győzött a csehszlovák Pavel Frinta ellen. Óvadékért szabadlábon Kábítószeres sztár Vasárnap Buenos Airesben szabadlábra helyezték Diego Ma­radónál. miután a játékos elismerte az ellene felhozott vád — kábítószerrel való visszaélés — jogosságát, s letétbe helyezett 20 ezer dollárnyi óvadékot. Maradona a bíróságon elmondta: több alkalommal Is élt kábítószerekkel a múltban. A futballsztárt pénteken este tartóztatták le, és Ideiglenes szabadlábra helyezése után is folytatódik ellene az eljárás: egy hónaptól hat hónapig terjedő böntünbütatetésre ítélhetik. Illetve az Is elképzelhető, hogy szabadon engedik azzal a feltétellel, hogy egy kábítószerbetegek beilleszkedését elősegítő központ­ban kell dolgoznia meghatározott ideig. A vizsgálat befejeződé­séig Maradona nem hagyhatja el Argentínát. Az argentin belügyminiszter szombaton a helyi rádiónak nyi­latkozva kijelentette: Maradona letartóztatása pillanatában Is kábítószer hatása alatt állt. Carlos Menem arraentan elnök, aki korábban sportügyi tanácsadójává nevezte ki Maradonát, szin­tén megszólalt az ügyben: kijelentette, hogy a futballista beteg ember, akit segíteni kell abban, hogy megszabaduljon bűneitől. Békéscsabát. De a vendé­gek is pont erre számítottak, s ennek megfelelően sak­kozták ki taktikájukat. Ma­gyarán: védekeztek és kont­ráztak. Méghozzá kitűnően. Ennek eredményeképp a 9. percben Nagy István lövése nyomán kényszerült Koszta kapus villámgyors beavat­kozásra. Továbbra is erőltette a tá­madást az Izzó, a 22. perc­ben kis híján siker koro­názta ebbéli próbálkozásai­kat. Zirko—Víg—Zombori lábán haladt a labda, utób­bi estében még beadott, az ötösön érkező Füle a felső lécre fejelt, a visszapattanó labdát Csató kivágta. A szögletet Víg végezte el, de a korrigálás! lehetőséghez jutó Füle ezúttal is elvé­tette az irányzékot, föléíe- jelt A 36. percben megfagyott a vér az amúgy is didergő váci szurkolók ereiben, Nagy István lódult meg Koszta kapuja felé, Csimd- val futott versenyt, s már Csima látszott befutónak, amikor elcsúszott és rövid­re sikerült hazaadására Nagy lecsapott. Lapos lövé­sét azonban, a jó ütemben kimozduló Koszta magabiz­tosan fogta. Csima bicegve hagyta el a játékteret, mi­vel húzódása súlyosnak bi­zonyult, hejyére Szalai állt be. A félidő utolsó percei­ben a vendégek voltak ve­szélyesebbek, már csak azért is, mert az akciókat segítő, előrehúzódó váci védelem egyetlen megingása is ele­gendő volt egy-egy gyors kontraindításhoz. A második félidőben is szorongattak Csank János tanítványai, rendületlenül daráltak, de valahogy nem érződött rajtuk az ősz fo­lyamán megszokott maga- biztosság, határozottság. Egymás után ívelgették a Gödöllői kardvívó gála Ismétlő lila-fehérek Idén másodszor rendezték meg a Benkő Tibor kardví- vó emlékversenyt Gödöllőn, az Agrártudományi Egye­tem tornacsarnokában. A magyar élgárda tagjai mel­lett külföldiek is pástra lép­tek: a Costa Rica-i Esteban Cordobez Mullins, valamint az amerikai Tony Touto. Utóbbi hazánkban tanulja a vívást. Indult több román Válogatott is. Természetesen nem hiá­nyoztak a mezőnyből a há­zigazda GEAC képviselői sem: Takácsy László, Szo- bonya Zoltán, Csorna Ro­land és Pocza Attila. Egyébként a tavalyinál né­pesebb mezőny vetélkedett, hetvenen voltak, az érdek­lődők létszáma viszont ki­sebb volt az elmúlt évinél. Most is megtartották a gödöllői vívóutánpótlás ré­szére az úgynevezett flfus- kétás-versenyt. A győztes egy kardot, valamint egy muskétásmellényt kapott jutalmul. Ezt a tavalyi má­sodik helyezett 14 éves Bo­kor András nyerte, Katona Adriánt megelőzve. Tavaly az első négy he­lyet az újpestiek' foglalták el, ezúttal is UTE házidöntő volt, Szabó Bence hódította el az elsőséget. Köves László pedig az elmúlt esz­tendőhöz hasonlóan most Is ezüstérmes lett. A díjkiosz­tó előtt dr. Gémesi György, a város polgármestere kö­szöntötte a legjobbakat, majd dr. Tóth Árpád, a GEAC szakosztályának el­nöke adta át a jutalmakat. Most pénzdíjat kaptak a legjobbak, 15, 10 és 5 ezer forintot — a helyezésnek megfelelően. Ezt az összeget a Benkő Tibor-alapítvány­ból fedezték. Benkő Tibor fia, Benkő Ákos is ajándék­kal kedveskedett. A Bcmkő Tibor-emlékver­me ily végeredménye: 1. Szabó Bence (UTE), 2. Köves László (UTE), J. Bujdosó György (Va­sas), 4. Jakab Péter (Vasas), *. dr. Abay Péter (UTE), 6. Varga József (Bp. Honvéd), 7. Csécs László (UTE), 8. Fehér Gábor (BVSC). Kép és szöveg Reitter László szögleteket, Rép&si lőtt for­dulásból, de Gulyás védte, majd Víg keveredett ígére­tes helyzetbe a tizenhatoson belül, de szögletre szerel­ték. Az 59. percben Nagy Tibor varázsolta Talapa fe­jére a labdát, de az előre­lopakodó hátvéd ajtó-ablak helyzetben föléfejelt. S bár az utolsó pillanatig „ruk­koltak" Gyimesiék, a cse­rékkel, szabálytalanságok­kal operáló békéscsabaiak már kihúzták kapott gól nélkül a hátralevő perce­ket Vígh Tibor: A Vác végigtá­madta a mérkőzést, védekezés­re kényszerítőit minket, ennek ellenére volt lehetőségünk a gólszerzésre. Csank János: A szervezetten, tudatosan Játszó, jól felkészí­tett Békéscsaba megoldhatat­lan feladat elé állította táma­dóinkat. Kevés lehetőségünk volt, és a bátran kontrázó ven­dégek bizonytalanságban tar­tották a védőinket is. Azok a szurkolók, akik a fut­ball kulisszatitkairól még be­hatóbb információkat szeretné­nek szerezni, hétfőn Iá órai kezdettel, m váci művelődési házban, a helyi városi teje ví­zin szervezésében, kérdéseket tehetnek fel erre vonatkozóan Csank Jánosnak, az Izzó mes­terének. További eredmények: MTK-VM—Ferencváros 1-0, Bp. Honvéd—UTE 1-0, Vi­deoton-Waltham—Veszp­rém 1-0, Rába ETO—Volán 1-1, Siófok—Debrecen 2-1, Vasas—Szeged 1-1, Pécs— Tatabánya 1-0. Németh Andrea Az NB I állása L Bp. Honvéd 1« 5 2 42-14 37 2. FTC 14 5 4 40-15 53 a^vác 13 5 5 33-33 31 4. Veszprém 10 9 4 24-15 29 5. PMSC 12 4 7 267*16 28 f. Tatabánya 9 7 7 26-25 25 7. Videoton 8 7 8 28-29 28 8. Siófok 7 9 7 20-21 23 9. MTK-VM • 5 10 25-30 21 10. Rába ETO • 8 9 30-30 20 11. Békéscsaba 7 5 11 21-28 Ifi 12. Szeged 6 « 11 18-29 18 13. UTE 7 2 13 22-34 17 M. DVSC 5 fi 12 10-29 10 16. Vasas i 5 13 24-39 15 1«. Volán FC S 3 IS 31-43 13 Megtorpant a Dány Remeklő Bag9 Dabas Labdarúgó NB III. DUNA CSOPORT DIADÉM DVSE—* VÁRPALOTA 0-0 Dunakeszi, 300 néző. V.: Kiss. Diadém Dunakeszi VSE: Schiller — Vanda (Balogh), Krözsél, Burai, Kriska, Kiss J., Törteit, Palkovics, Győri (Tóth), Steidl, Boda. A hazai csapat támadott többet, szünet után szinte teljesen beszorította ellen­felét, de kihagyta helyze­teit. A döntetlen a Várpa­lota számára hízelgő. Jó: Kiss J., Palkovics. Buchard Tibor Dabas, 1700 néző. V.: Zsí­ros. D. Fehér Akác: Halász — Erős, Podoba, Krász, Oláh, Tóth, Bécs, Pintér (Pacsir­ta), Csányi, Balatoni, Ba­umgartner. A hazai csapat a 21. percben jutott előnyhöz a nagy akarással küzdő ven­dégek ellen. Szünet után még jobban rákapcsolt a Fehér Akác, s fokozatosan felőrölte a bajnokjelölt vé­delmét. Nagyobb vereségü­ket Szentesi kitűnő védé­seivel akadályozta meg. Gól: Bécs, Csányi, Baum­gartner. Jó: az egész hazai csapat Ifi: 8-0. GyónfalvI László ALFÖLDI CSOPORT MÁTRA CSOPORT CEGLÉD—OROSHÁZA 1-1 (0-0) Cegléd, 300 néző. V.: Ber­ger. C. Kossuth Honvéd: Csor­dás — Vágó, Koznovszki, Ványi, Palla, Hodosi, Ojci­la, Ferenczi (Horváth), Nagy N., Kecsmarik, Vári. (Nagy I.). A csúszós talajon a vé­gig többet támadó Kos­suth Honvéd nem találta meg ellenszerét, a csaknem teljes csapattal védekező és kontratámadásokkal operá­ló Orosháza játékmodorá­nak. A vezetést a vendégek szerezték meg a 61. perc­ben, mire öt perccel később válaszoltak a hazaiak. A Pest megyeiek előtt a haj­rában is adódtak gólszer­zési lehetőségek, de azok kimaradtak. Szándékos, durva belemenésért az 55. percben az orosházi Tóthot kiállították. Gól: Kecsmarik. Jó: Ofel- la, Kecsmarik. Ungurcán László FEHÉR AKÁC SE— KISKÖRÖS 8-0 (1-0) ip. ,u,ni|nii|n i-|i| ■ Vívók a páston, s az első három — Szabó, Köves, Bujdosó — a díjkiosztón. Dr. Tóth Árpád, a GEACi fiz^t^zlájs^lpöjiy adja át a jutalmakat Látványos varsányi akciók Góleső és döntetlenek A megyei labdarúgó-baj­nokság tavaszi 7. fordulóját két nagyarányú győzelem és három döntetlen tarkí­totta. D.-varsány—Főt 3-1 (1-0) Dunavarsány, 500 néző. V.: Holló. Az I. félidőben egyenlő erők küzdelme folyt a rangadón. Szünet után a szebbnél szebb ak­ciókat vezető Varsány 6 zicceréből kettőt értékesí­tett. Gól: Kovács, Nagy, Szá- ger, ill. Cseri. Jó: a hazai csapat, ill. Víg, Cseri. (Ifi: 1-4. Tud.: Papp Tibor.) Pilis—Nagykőrös 1-0 (1-0) Pilis, 400 néző. V.: Kó- czián. A védekezésre be­rendezkedett vendégcsapat kontraakciói nem voltak eredményesek. A durván játszó körösiek közül az 55. percben Rácz Tibort kiállí­tották. A Pilis első tavaszi hazai győzelmét szerezte. Gól: Földvárszki. Jó: Ki­rálymezei, Kocsis, Csetne- ki, ill. Farkas, Csikós, Ven- kó. (Ifi: 5-0. Tud.: Borgu­lya Károly.) SZTK—Hernád 5-3 (2-1) Szigetszentmiklós, 350 né­ző. V.: Zsiák. Szünet után kidomborodott az SZTK jobb erőnléte. Hazai gólszerzők: Szintai (2), Gégény (2). Kamrás Jó: Mérei, Gégény (a me­zőny legjobbja), Sós, Szin­tai, ill. Kollár. (Ifi: 5-1 Tud.: Gere Sándor.) Bugyi—Szentendre 5-0 (2-0) Bugyi, 500 néző. V.: Tóth Károly. A hazai csapat irá­nyította a játékot, és bizto­san győzött. Gól: Farkas (2), Tatár (2), Hámori. Jók: az egész csapat, ill. Vuzer. (Ifi: 1-2.) Iklad—PSC 2-2 (1-2) Iklad, 300 néző. V. Oláh. Az ellentámadásokkal ve­szélyeztető Pilisvörösvár már 2-0-ra vezetett. Bár nagy fölényben volt az Ik­lad, csak egy pontot tudott otthon tartani Gól: Gál, Csernetics, ill. Lukács (2). Jó. Gál, Varga, ill. Lukács, Bélik, Ács, Gábor. (Ifi: 2-2. Tud.: Go- hér Mihály.) Kartal—Szigetújfalu 1-1 (1-1) Kartal, 400 néző. V.: Bo­ros Károly. Sportszerű mérkőzésen a vendégek — kontraakciókkal — megér­demelten vittek el egy pontot, mert a hazaiak a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták. Gól: Katalin, ill. Kállai. Jó: Varga, Nagy, Berták, Hl. Vidinszki, Elekes, Ju­hász, Fehér. (Ifi: 4-1. Tud.: Jelencsik István.) T.-márton—Üllő 0-0 Tápiószentmárton, 200 néző. V.: Bakos. Az ala­csony színvonalú mérkőzé­sen a hazai csapat köze­lebb állt a győzelemhez a hajrára 10 főre fogyatko­zott vendégek ellen. Jó: Dudok, Szellik, Bata, ill. a vendégkapus. (Ifi: 1-0. Tud.: Tóth Antal.) A 17. hét Totó forduló 1. Bp. Honvéd—UTE 1 2. Pécsi MSC—Tatabánya 1 3. Rába ETO—Volán FC X 4. Videoton—Veszprém FC 1 5. Ancona—Pescara 1 6. Ascoli—Verona X 7. Barletta—Cremonese 2 8. Brescia—Modena X 9. Lucchese—Foggia 1 10. Padova—Messina 1 11. Reggiana—Avellino X 12. Salernitana—Taranto X 13. Triestina—Cosenza X 14. Reggina—Udlnese 1 DÁNY—GYÖNGYÖS 0-1 (0-1) Dány, 300 néző. V.: Ma- kovényi. Dány: Vincze — Kiss, Kovács, 111, Somogyi, Tóth, Horváth, XJnyi, Kókai, Mol­nár (Végh), Széchenyi. Megérdemelten nyert a Gyöngyös az enerváltan játszó, meddő mezőny fö­lényben levő Dány ellen. A 44. percben fejelt gól dön­tötte el a mérkőzést. (Ifi: 1-2). BAG—VOLÁN RÁKÓCZI 4-1 (2-0) Bag, 800 néző. V.: Mészá­ros. BSE: Rozner — Mészá­ros, Ecker, Rózsavölgyi, Mayer, Krizsán, Gerendái, Sima, Szanyi (Lipcsei), Ko­vács, Tamás. A jól játszó hazaiak a 12. percben megszerezték a vezetést, s ezután is ők irá­nyították a mérkőzést. A 35. 49., és 53. percben növelték az előnyt. A hátralevő idő­ben több helyzetet kihagy­tak a bagiak. A 90. percben szépítettek a vendégek. Gól: Gerendái, Kovács (2), Rózsavölgyi. Jó: Az egész hazai csapat. y7vV£W>VV.l\d # Négy és fél órát utazott a magyar labdarúgó-válogatott „budapesti különítménye”, amíg repülővel és autóbusszal megérkezett San Marco dl Castellabatébe, ott pedig aa Ötcsillagos, tehát igen előkelő Hotel Castel Sandrába, a szer­da esti sal or női EB-seléjtező magyar főhadiszállására. 0 A Forma—1-es autós vi­lágbajnokság San Marino Nagydíját a brazil Ayrton Senna nyerte márkatársa, • szintén mclarenes osztrák Gerhard Berger előtt. Harma­dikként a Dallarával autózó finn jyrky Jarvi Lehto ért célba. Szárazon — vízen Eredmények KAJAK-KENU. Dunavarsány­ból rajtoltak, a csepeli célig haladtak a maratoni verseny szereplői. A 12 kilométeres tá­von kenu egyesben a váci Ja- kus második lett. GYEPLABDA. NB I. B cso­port. Zuglói HC—Gödöllői SC 0-1 (0-0). Népliget. V.: Losonczl I. Imre, Puskás. Egyenlő erők küzdelméből a kapu előtt ha­tározottabb vendégek kerültek ki győztesként. Gól: Szauter. Jó: Benkő I. S„ Heim, Nagy F. MOTÖKROSSZ. Kamrás Ká­roly hazai pályán szenvedett vereséget az első osztályú mo- tokrosszbajnokság 125 kem-es géposztály második forduló) á- nak első futamában. A lacházt versenyző ugyan jól kapta el a rajt pillanatát, ámde a táv félénél közelebbi Ismeretséget kötött a kiskunlacházi pályá­val, Így vezető helyről feladta a további küzdelmet. Ifi. Hor­váth Pál végzett az első he­lyen. A második futamban Kam­rás már Jobban összpontosí­tott. nem is esett el, de mind­össze kétszer vezetett Horváth Pál előtt. Egyszer a táv felé­nél, egyszer pedig az utolsó körben, amikor leintették a futamot. A bajnokságban négy futam után ifj. Horváth Pál (Surján SE) vezet. r*rÁfiricm11