Pest Megyei Hírlap, 1989. május (33. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-29 / 124. szám

Büníeíőkkcl ezúüa! «Síitől öt Rosszabb már nem jöhet Váci Izzó—Pécsi MSC 0-0 (ll-esekkcl: 5-3). Vác. 3000 néző. V.: Németh L. Váci Izzó: Géléi — Kosztolnik, Talapa, Csiba, Csi­ma — Nagy, Gyimesi, Bánföldi, Víg — Balogh Z., Zsivótzky. Pécs: Bogyay — Tomka, Czérna, Bódog, Palaczki — Megyeri, Bérczy, Túri, Vén — Márton. Lehota. Csere: Balogh Z. helyett Turtóczky, Márton helyett Czéh, Palaczki helyett Nagy T.. Zsivótzky helyett Ba­logh G. Sárga lap: Czérna a 76. percben. A váciak legnagyobb helyzetét a csapatkapitány, Gyimesi hagy­ta ki, már a kapuson is túljutott, de ordító helyzetben fölé lőtt Szerencsések a magyar lab­darúgó-szurkolók. Aiz utóbbi időben minden héten láthat­nak egy kiválló mérkőzést, igaz, a nemzetközi kupák jó­voltából. Aztán hét végén a nemzeti bajnokság első vona­lában elüldögélnek, elbeszél­getnek a lelátón. És vissza­emlékeznek azokra az időkre, amikor focit is láthattak. Ma­napság ugyanis csak vergő­dik, régi önmagát keresi, és nem találja a Váci Izzó. így történt ez szombat délután is. a PMSC elleni bajnoki mér­kőzésen. A piros-kékeik, a bara­nyaiak ellen, ha lehet, még egy lapáttal rátettek az utób­bi hetek iszonyúan gyenge teljesítményére. . Negyedóra telt ei a küzdelemből, amikor végre bekiabált az egyik né­ző: fiúk, már kezdtünk! Mint­ha meghallották volna a fi­gyelmeztetést a pécsiek, Bér­czy emelte középre Vén át­adását, s az üresen álló Túri 13 méterről alig lőtt fölé. A 19. percben a váciaknak vég­re eszükbe jutott, hogy végül is ők játszanak otthon. Víg kapott remek indítást a 16- oson belül, középre húzta a labdát, Balogh Zoltán egyet­len ütemmel késett le róla a kapu torkában. A félidő hátralévő percei­ben a szurkolók nyugodtan megbeszélhették ügyes-bajos dolgaikat, a pályán ugyanis nem sok történt. A mecsek- aljaiak a gyors Lehotát igye­keztek-állandóan játékba hoz­ni, ám ő képtelen volt Kosz­Gelei Károly mentette meg a hazaiak két pontját. Bódog ti­zenegyesét hárította kitűnő reflexszel (Vimola Károly felvételei) Kitfűnő versenyek Atlétikai diákolimpia — Az atlétika megyei ünnepe volt a diákolimpia egyé­ni, valamint öttusadöntője. Nagyszerű eredmények és jó ren­dezés jellemezte a küzdelmeket. A kiskunlacházi fiataloktól dobogós helyezéseket várunk az országos döntőn, s az egyé­niben is vannak esélyeink a Tatán, június 10—12. között sor­ra kerülő döntőn — vélekedett Németh Lajos MDST-szak- referens. ÖTTUSA Lányok.: 1. Kiskunlacháza 3029, 2. Abony, Somogyi 2810, 3. Gödöl­lő, Karikás 2473 pont. Egyéniben: I. Horák Mária (Kiskunlacháza) 667. Fiúk: 1. Dabas 2898, 2. Dunaha- raszti, 1. iskola 2788, 3. Gödöllő, Karikás 2778. Egyéniben: 1. Tóth Péter (Budakeszi) 751. EGYÉNI Fiuk 100 m: 1. Ungl Sándor (Domony) II. 5, 2. Nagy Attila (Dunaharaszti, 1-es iskola) 11.7, 3. Tóth Árpád (Tópiószecsö) 11.8. 400 m: 1. Papp Krisztián (Gödöllő, Karikás) 56 mp., 2. Kemény Péter (Dabas 2-es) 57.6, 3. Pataki Zoltán (Cegléd, Mé­száros) 60 mp. 1500 m: 1. Bodnár Károly (Abony, Gyulai) 4:32,7. 2. Hevesi Szabolcs (Vác, Gábor) 4:45.6, 3. Berta Gábor (Ecser) 4:53.4. Magas: 1 Sza'ay Attila (Érd 6-os isk.) 173, 2. Gondos Gábor (Ma)os- háza) 161, 3 Juhász András (Da­bas 2-es) 161. Távol: 1. Tóth Péter - (Budakeszi) 597, 2. Ungi Sándor (Domony) 572, 3. Szamkó Richárd (Dunakeszi 3-as). Kislabdadobás: 1. Szabó László (Dunaharaszti 1-es) 97,42. 2 Almási László (Abony, Somogyi) 85,87. 3. Halgas Ferenc (Pilis) 82,60. Súly: 1. Szalay Attila (Érd 6-os) 14,52, 2. Öcsal György (Dunaharaszti 1-es) 12,26, 3. Varga Attila (Maglód) 11,90. 4X100 m: 1. Dabas 2-es isk. 48.1, 2. Táplószecső 50.1, 3. Cegléd, Mé­száros 50.4. Lányok 100 m: 1. Petrezselyem Anita (Abony) 12.2, 2. Varga Barbara (Monor) 13 mp, 3. Szabadi Mónika (Gödöllő) 13.1. 400 m: 1. Sinka Ani­kó (Budakeszi) 61.1, 2. Bárdos Mó­nika (Gödöllő, Karikás) 64.3, 3. Tóth Katalin (Vác) 65.6. 1500 m: 1. Kalácska Angéla (Vác) 5:17.3, 2. Sári Paula (Gödöllő) 5:23.4, 3. Má- csai Erzsébet (Cegléd, Táncsics) 5:30.6. Magas: 1. Öcsai Doloresz (Ceg­léd, Földváry) 157, 2. Hatalák Eri­ka (Kiskunlacháza) 157, 3. Varga Erzsébet (Cegléd, Mészáros) 157. Távol: 1. Varga Barbara (Monor) 493, 2. Grósz Gabriella (Táborfal­va) 492, 3. Szabadi Mónika (Gödöl­lő) 488. Kislabdadobás: 1. Sipos Brigitta 68,74, 2. Antal Katalin (lac- háziak) 68,70, 3. Bánfalvi Réka (Ve­rőce) 66,04. Súly: 1. Horák Márin 11,42, 2. Csernus Erika 10,74, 3. Po- renszki Szilvia (mind kiskunlachá­zi) 10,54. 4X100 m: 1. Abony, Somogyi 52.8, 2. Kiskunlacháza 53.8, 3. Gödöllő, Karikás 53.9. tolnik szorításából szabadul­ni. A hazaiak részéről két já­tékos volt, aki focizgatott. Ta­lapa és Víg igyekezete azon­ban kevés volt az üdvösség­hez. Egyetlen vérbeli csatár volt a pályán a váci együttesben, de a szünetben Baloghot is sikerült lecserélni. A 61. perc­ben Márton ajtó-ablak hely­zetben, az elfekvő Géléi mel­lett, a bal sarok mellé lőtt. A pécsiek három pontja ezen a lehetőségen úszott el. A vá­ciaké, öt perc múlva Gyime- sién. Csima beadását Víg a büntetőterületen belül, a ná­la jobb helyzetben lévő, őri­zetlenül álló csapatkapitány elé tálalta, aki oda rúghatott volna gólt, ahová csak akart. Neki erőből, fölé sikerült. A hajrában erősített az Iz­zó, a 88. percben Csima be­adását Gyimesi nagyszerűen fejelte a jobb felső sarok irányába, ám Bogyai résen volt, kitolta a léc alá tartó labdát. Egy perc múlva Csi­ma távola bombája kerülte el centiméterekkel a bal sarkot. A szokásos váci 11-es pár­bajt ezúttal az Izzó nyerte Víg, Turtóczky, Talapa, Ba­logh Gábor és Géléi betalált, a pécsiek részéről Czéh, Vén, Tompa eredményes volt, míg Bódog nem túl jól helyezett lövését Géléi nagyszerű ér­zékkel hárította. Palicskó Tibor a találkozó után így értékelt: — A Pécs annyit engedeti játszani, ami nekik az egy ponthoz tökéletesen elég volt. Ez a körülmény megnehezí­tette játékunkat. A nagy akarás további pontatlansá­gokhoz vezetett, a játék szín­vonala és a helyzetkihaszná­lásunk elmaradt a várakozás­tól. Biztató a fiatalok nagy­szerű helytállása, és itt első­sorban Bánföldi teljesítmé­nyére gondolok. Örülök, hogy ebben az ide­ges légkörben, a büntetőknél végre megfelelően tudtunk koncentrálni. Balogh Gábor­ban a sorsdöntő 11-es előtt nagyfokú bizonytalanság volt, a nézők bekiabálásai miatt. Nem csodálkoztam volna, ha Dzurjákhoz hasonlóan, akit á Fradi-közönség kezdett ki legutóbb, ő is visszaült volna a többiek közé. A látottak alapján talán bízhatunk abban, hogy ennél rosszabb már nem jöhet. Az akarással most sem volt baj, de a mérkőzések Vácott ma­napság nemcsak a pályán dőlnek el. A bentmaradást ta­lán túlságosan hamar bizto­sította a csapat, így maradt idő_ és lehetőség mással is törődni. Ami már nem vált a játék hasznára. Széles Tamás További eredmények: Fe­rencváros—ZTE 5-0, Vasas— Videoton 3-2, Haladás—Bp. Honvéd 1-3, Ű. Dózsa—MTK- VM 1-2, Siófok—Rába ETO 0-2, Veszprém—Tatabánya 2-1, Dunaújváros—Békéscsaba 0-0, (11-esekkel 2-4). Az NB I állása: 1. Bp. Honvéd 14 6 1 7 38-26 55 2. MTK-VM 12 8 3 5 39-32 55 3. Ferencváros 14 4 3 7 43-29 53 4. Videoton 16 — 4 8 55-31 52 5. Rába ETO 14 3 2 9 41-30 50 6. Békéscsaba 12 4 2 10 39-32 46 7. Váci Izzó 10 5 5 8 31-29 45 8. Tatabánya 10 3 6 9 35-34 42 9. Veszprém 9 6 2 11 23-32 41 10. Pécsi MSC 8 3 7 10 32-34 37 11. Siófok 8 4 5 11 33-39 37 12. Ü. Dózsa 9 2 4 13 33-33 35 13. Zalaegerszeg 7 4 5 12 35-38 34 14. Haladás 6 5 4 13 29-42 32 15. Vasas 7 2 7 12 33-54 32 16. Dunaújváros 3 6 5 14 26-50 26 A góllövőlista élcsoportja: 18 gólos: Petres (Videoton); 15 gólos: Szabadi (Vasas); 13 gólos: Fischer (Ferencváros), Ká mán (ZTE): 10 gólos: Kiprich (Tatabánya), Mörtel (Rába ETO), Jován (Vi­deoton) ; 9 gólos: Csucsánszky (Videoton), Fodor (Bp. Honvéd), Handel (Rába ETO): 8 gólos: Balogh G. (Vác), Polos- kei (MTK-VM). Élénk vita után Megújult a MOB Élénk vitát, az újjászer­veződést is megkérdőjelező szócsatát, mintegy ötórás munkálkodást követően szombaton újjáalakult a Magyar Olimpiai Bizottság. A MOB várhatóan 137 tagú lesz, s mandátumát 1992 decemberéig éívezi. Pontos létszámról, s ennek megfe­lelően teljes névsorról azért nem lehet a szombat dél­előtt, a Testnevelési Főis­kola új aulájában megren­dezett olimpiai sportfórum után beszélni, mert a MOB újjászervezését elvégző nlé- num résztvevői — szava­zásban elfogadott — javas­latokkal éltek, ezeket azon­ban ott a helyszínen mara­déktalanul nem lehetett megvalósítani. Csak ennyit ér a címeres mez? Sérülésre hivatkoznak Vasárnap délelőtt 11 órára 22 labdarúgó kapott meghí­vást a Hotel Stadionba, hogy együtt készüljenek a jövő va­sárnapi, Írország elleni világ- bajnoki selejtezőre. Bicskei Bertalan szövetségi kapitány és segítői már jóval korábban a szállóban várták az érkező­ket, a névsorolvasásnál azon­ban kiderült, nem mindenki jött meg. — Es kik azok, akik igazo­latlanul hiányoznak? — Petres Tamás, a Video­ton gólerős csatára, akit nem­csak én, hanem a közvélemény is szeretne a válogatottban látni, negyedszer mondta le a meghívást. Sérülésre hivatko­zott. Láttam a szombati mér­kőzésüket, nem tapasztaltam, hogy baj történt volna vele. De ettől függetlenül, ha sérült is, el kell jönnie, és a válo­gatott orvosa veti vizsgálat alá. Nagy meglepetés szá­momra, hogy Róth Antal, a Feyenoord játékosa, aki itthon van, Pécsett tartózkodik, és a napokban úgy nyilatkozott, örömmel tér vissza a váloga­tottba, nem jött el, állítólag sérült. Farkas Tibor, az MTK-VM játékosa vidékről hívott fel, a térdét fájlalja, ezért nem vállalja a kerettag­ságot. Farkas, egyébként ezt már Mezey György kollégám­nál is többször megtette. Gulyás István, a békéscsa­baiak kapusa se nem jött, se nem értesített. Izgalomban bővelkedő találkozók Gödöllőn tartott pontok Az NB III Duna csoportjá­ban a GSC és a Dunakeszi is minimális különbséggel, remek mérkőzéseken tartotta otthon mindhárom pontot. GSC—Érd 3-2 (1-1). Gödöllő, 900 néző. V.: Ba- gyula. GSC: Emmer — Lebek, Krőzsel, Szabó Z., Szabadi (Takács), Sztrisko, Varga, Kutasi, Tömböly, Baranyi, Szabó Sz. (Barkóczi). Érd: Simanok — Török, Pánczél, Nahoczki, Csillag, Ha­bos, Tóth J. (Rácz), Tompos, Kapa, Gombás, Mészáros. Az erősen felázott, tócsák­kal tarkított talajú pályán a két megyei csapat óriási küz­delmet vívott. A kulturáltab­ban játszó hazaiak, helyzetei­ket jobban kihasználva, meg­érdemelten tartották otthon mindhárom pontot. Gól: Varga, Kutasi (11-es­ből), Szabó Sz., ill. Kapa, Gombás. Jó: Lebek, Krőzsel, Baranyi, ill. Kapa, Pánczél, Gombás. Kiállítva: Tomoos (Érd), a játékvezető megsérté­séért. (Ifi: 3-0. Tud.: Könczöl László.) Dunakeszi VSE—Várpalotai Bányász 3-2 (1-1). Dunakeszi, 500 néző. V.: Lettrich. Dunakeszi: Lestyánszki — Kiss Z., Bátyi, Harmincz, Hor­váth (Fekete), Gyöngyösi, So­mogyi, Mudri, Törteli, Steidl, Szabó. Huszonnyolc percig nagy taktikai csata volt a pályán, majd nagyszerű helyzetfelis­meréssel vezetést szerzett a Dunakeszi. Tíz perc alatt el­dőlhetett volna a mérkőzés, de a Vasutas kétszer is a kapu­fát találta el. Az 53. percben egyenlített a Bányász, de gyor­san válaszolt a Dunakeszi. Is­mét kapufa, majd a 82. peré­ben 3-1. A 82. percben sza­badrúgásból szépített a Vár­palota. Nagyon jó iramú, iz­galmas mérkőzésen tartotta otthon a 3 pontot a Pest me­gyei csapat. Gól: Somogyi, Szabó (2). Jó: Kiss, Bátyi. Gyöngyösi, Szabó. Kiállítva: Rejhard a 44. perc­ben, Bognár a 85. percben (mindkettő Várpalota). Ifi: 7-1.) Buchard Tibor D. Kőolaj—BKV Előre 2-0 (0-0). Százhalombatta, 200 néző. V.: Kincses. Végig zuhogó esőben, a vi­har miatt félbeszakadt mérkő­zésen a hazai csapat megér­demelt győzelmet aratott. Gól: Palásti, Patai. Jó: Szi­geti, Fülöp, Palásti. (Tud.: Szvoboda Miklós.) második félidőben utánruga sért. Megérdemelt hazai győ­zelem született. Gól: Mózes, Papp, ill. Pfef­fer. Jó: Fodor, Trapp, Papp Sándor a mezőny legjobbja, és Szobor, Mózes, ill. Kovács, Murányi, Pfeffer. (Ifi: 4-1. Tud..: Richter János.) VERESEGYHÁZ—BUGYI 1-1 (1-0) Veresegyház, 80 néző. V.: Lovász. A második félidőben vitat­ható 11-esből egyenlítettek a vendégek, ideges hangulatban véget ért mérkőzés, amely után három vendégjátékost a játék­vezető kiállított. Közülük Sző- di szándékosan a labdával megrúgta a játékvezetőt. Gól: Ella, ill. Hámori (11-es- böi). Jó: Katona, Rahovin, Vankó, Ella, ill. Császár, Há­mori, Kocsis. (Ifi: 0-4. Tud.: Bódis L.) Kiállítva: Proksa, Pölcz, Sződi. TAPIÖSZENTMARTON— SZENTENDRE 1-0 (0-0) T.-márton, 400 néző. V.: Nagy István. A végig esőben lejátszott, jó iramú mérkőzésen a hazai csa­pat rengeteg helyzetet hagyott ki. Az eredmény a vendég- csapatra nézve hízelgő. A já­tékvezető kitűnően látta el fel­adatát. Gól: Mózes. Jó: Aszódi. Mó­zes. Mester, Schmikl ill. Kor- csog, Virág. (Tud.: Tóth An­tal. Ifi: 3-0). GEAC—NAGYKÖRÖS 1-0 (1-0) Gödöllő, 100 néző. Rendkívül alacsony színvo­nalú mérkőzésen győzött a gö­döllői csapat. A második fél­időben a nagykőrösi Seres Zoltánt durva szabálytalansá­gért kiállította a bíró. Gól: Kraszovszki. (Tud.: Vil­lányi László) PILIS—DABAS 0-0 Pilis, 1000 néző. V.: Tóth K. Nagyon színvonalas mérkő­zés volt, igazságos döntetlen született. Jó: Nyúl (a mezőny legjobb­ja), Királymezei, Földváczki ill. Vitko. Dabasi K., Dabasi S. (Ifi: 0-0. Tud.: Gyöngyösi Károly.) DANY—DUNAVARSÄNY 1-1 (1-1) ' TDány,' 200 néző. Gól: Kovács B., ill. Sólyom. Jó: Kovács B., Pecsenyiczki ill. Kovács, Keller, Sólyom. A fölényben játszó hazaiak nem tudták kihasználni hely­zeteiket. (Ifi: 3-1. Tud.: Gádor Lajos.) A 21. hét Totóeredmények 1. Blau-Weiss 90—Meppen 2. Schalke 04—Freiburg 3. Aachen—Wattenscheid 4. Darmstadt—Fortuna Köln 5. Ascoli—Atalanta 6. Cesena—Verona 7. Como—Milan 8. lnternazionale—Napoli 9. Pisa—Torino 10. Roma—Lazio 11. Empoli—Genoa 12. Monza—Udinese 13. Sambenedettese—Taranto Pótmérkőzések: 14. Messina—Reggina 15. Licata—Ancona 1€. Catanzaro—Avellmo 1 1 2 1 1 X X 1 1 X X Boris a világ ellen öt hónappal a decemberi Davis Kupa-győzelem után az NSZK vasárnap megnyerte a teniszvilág másik leg­becsesebb csapattrófeáját, a Világkupát. Nem túlzás azt mondám, hogy Boris Becker, a 21 éves kétszeres wimbledoni bajnok tulajdonképpen egymaga segítette a kupagyőzelemhez csapatát. Hiszen mind a négy mérkőzésen — Spanyolország, Svájc, az Egyesült Államok és most Argentína ellen — 2:l-re győzött az NSZK úgy, hogy Becker valamennyi, továbbá azt a há­rom párost is megnyerte, amelyikben szerepelt. Carl- Uwe Steeb ugyanakkor négy egyese közül hármat elve­szített ... Így a 320 000 dolláros első díjból Beckernek 128 000 dollár jutott, a többieknek pedig fejenként 64 000. Itthon maradt a Hungaropan Kupa Gyulay a kajakkirály Nem sikerült feltenni a pontot az i-re. a szurkolók ugyanis abban reménykedtek, hogy a szegedi 7. Hungaro­pan Kupa nemzetközi kajak­kenu regatta döntőinek soro­zata nemcsak kezdődik, ha­nem végződik is magyar győ­zelemmel a Matyi-éri gróf Széchenyi István nevét viselő evezőspályán. A legtöbben Csípés Ferenc K—1 10 000- res győzelmét várták a záró számban, de csak hetedikként érkezett célba. Persze a szom­bati nyolc győzelem után s?m maradt első helyezés nélkül a magyar válogatott: Kőbán Rita, a csepeliek új lapáttal evező kiválósága a hosszú tá­von, az 5000-en is a leggyor­sabbnak bizonyult, így két arany- és két ezüstérmet ve­hetett át a szombati és va­sárnapi eredményhirdetés 4 < során. — Az olimpiai számok kö­zül hétben tartottuk itthon az első helyezést — értékelt Va:- da Vilmos szövetségi kapi­tány. — Különösen biztató­nak tartom a kenusok három győzelmét. Ügy tűnik, feljö­vőben a szakág képviselői Ami az egyéni teljesítménye­ket illeti: Gyulay Zsolt ismét bizonyította kivételes klassz'- sát. Kőbán Rita pedig iga­zolta, hogy felkészülése reme­kül sikerült. A csapat többi tagja is dicséretet érdemel, mindenki megtette a magáét, így biztosan végeztünk az élen a nemzetek közötti pont­versenyben. Az Orosházi Üveggyár kü- löndí jáért, a Hungaropan Ku­páért kiírt csapatverseny vég­eredménye: 1. Magyarország 188 pont, 2. NDK 135, 3. Csehszlovákia 86, 4. Szovjet­unió 83. A viadal végén különdíja- kat is átadtak, a legeredmé­nyesebb férfiversenyző, Gyu­lay Zsolt 50 000 forintos jutal­mat kapott a Helvéciái Álla­mi Gazdaságtól, a legeredmé­nyesebb magyar női kajakos. Kőbán Rita 15 000 forintot vehetett át a Mobil-Copi K'^- szövetkezettől. a legeredmé­nyesebb magyar junior ver­senyző. Zala György pedig 20 000 forintot érdemelt a Ba latonboglári Üvegház Diszkó tói. Keseregtek a vemlégrk Kiállítások fordulója A megyei bajnokság hét végi fordulójában szoros eredmé­nyek születtek. Legnagyobb izgalmak a Veresegyház—Bugyi összecsapást kísérték, ahol a játékvezető három játékost is kiállított. SZIGETŰJFALU—CEGLÉD 2-0 (0-0) Szigetújfalu, 300 néző. A 30. percben a mérkőzés megszakadt a vihar miatt. Tíz perc után folytatódott a mér­kőzés. Gól: Weimper, Pribeli (11- esből). Jó: Kamrás, Károlyi, Pribeli, Harasztia, ill. Horváth (a mezőny legjobbja, kapus), Adami. (Ifi: 0-3. Tud.: Horváth István.) FÓT—GÖD 2-1 (1-0) Fót, 250 néző. V.: Sebők. Végig izgalmas mérkőzésen tartotta otthon a két pontot a hazai csapat, a helyenként dur­ván és idegesen játszó gödiek­kel szemben. Kiállítva Tóth. a