Pest Megyei Hírlap, 1987. október (31. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-19 / 246. szám

Váci Izzó—Videoton 0-1 (0-0) Vác. 10 000 néző. V.: Roxin. Gólszerző: Novath (39. p.) Sárga lap: Kanyok (11. p.)* illet­ve Kósa (89. p.). Váci izzó: Brockhauser — Nagy, Kosa, Talapa — Hermann, Hor­váth Cs.„ Gyimesi, Várady (Cse­ri 75. p.). Vig — Mózner (Durucs- kó 61. p.), Balog. Videoton: Petry — Végh, László. Horváth G. — Faddi, Sal-lói, Csu- csánszky (Kovács F. 46. p.), No­vath, Molnár — Máj er. Kanyok (Máriássi 82. p.). Vácott a 10 ezer néző elke­seredetten ment haza a mér­kőzés után, mert csapata bár a 90 percből 80-at végigtá­madott, vereséggel hagyta el a pályát. Pedig minden szépen kezdődött, mert Hermann Sán­dort a 200., Csima Györgyöt az 50. első osztályú mérkőzé­se alkalmából köszöntötték a vezetők és a nézők. A Duna-parti gárda tudatá­ban volt annak, hogy győze­lem esetén a tabella 8. helyére rukkolhat elő. Ez valószínűnek látszott, ismerve a Videoton idei teljesítményét. A piros­kékek ennek megfelelően he­ves támadásokkal kezdtek. Egymás után érték el a szög­leteket, sőt a 11. percben Ka­nyok Várady felvágásáért, már sárga lapot is kapott. A 16. percben Gyimesi fejesét védte Petri, majd Horváth Csaba lőtt mellé kecsegtető helyzet­ben. A közönségnek megjött a hangja, ez szárnyakat adott a hazaiaknak, s a 20—23. perc­ben előbb Nagy előretöréséből, majd egy 23 méteres szabad­rúgásból is vezetést szerezhet­tek volna. A hazai fölényre jellemző, hogy a vendégek csak szabálytalanságok árán tudták megakadályozni a vá­ci rohamokat. A 25. percben először Vígét Faddi. majd Móznert Horváth Gábor vágta fel. A 27. percben Várady szögletét Petri nagy bravúrral ütötte ki. A félidő hátralevő részében egymás után dolgoztatták az izzósok Petri kapust. C azonban előbb Horváth lövését, később Gyi­mesi bal oldali beadását, majd Várady szögletét hárította. Ba­logot. a hazaiak legveszélye­sebb csatárát Végh követte ár­nyékként. s meglepetést kel­tett. hogy Hermann jobboldali középpályást játszott. A szé­Mérközésről mérkőzésre jobban játszik a fiatal, rendkívül tehetséges Balog Attila. (Hancsovszki János felvétele) kesíehérváriak csak a 34. perc­ben veszélyeztettek, amikor Kanyok elől Brockhausernek kifutva kellett menteni. A második félidőben, ha le­het, még tovább fokozta a? iramot a Duna-parti együttes. Az 50. percben Gyimesi erőtel­jes lapos lövése csak alig ment mellé. A 65. percben Kosa 30 méterről váratlanul tüzelt, d-s* ez is elsuhant a bal kapufa mellett. Válaszul a 67. percben a csereként beállt Kovács mu­tatta meg gyorsaságát Lefu­totta a Vác jobb oldali védel­mét, de lapos lövését Brock­hauser megkaparintotta. Ez­után a küzdelem legizgalma­sabb percei következtek: a 68 és 69. percben valóságos tűzi­játék alakult ki Petri kapuja előtt. Röviddel ezután Várady rúghatott szabadrúgást 17 mé­terről, s a ravaszul csavart labda a felső lécről pattant ki Kása azonban ott termett, de az utolsó pillanatban kipöckö' - ték,, e,löle a játéksait,.. Négv perccel később Balognak si­került leráznia Véghet. maid még további két fehérvári vé­Sok volt a döntetlen Fordítottak az érdiek A labdarúgó NB 111 Duna csoportjában csak az Érdnek kikerült mind a két pontot megszereznie. A többi mér­kőzésen döntetlen született. Érd—Dunakeszi 4-1 (1-1) Érd, 200 néző. V.: Pillér. Érd: Vigh — Sebestyén. Gábor. Várnai, Kiss, Szalay (Halász), Gombás, Haraszti, Bajor, Kapa, Juhász. Dunakeszi: Herczeg — Tö­rök, Kolarov, Horváth, Kiss — Bagyinszki (Törteli), Mudri, Kriska, Kovács — Takács (Fekete), Harmincz. Félórányi játék után az el- alvó hazai védelem asszisztá- lása mellett Kovács szerzett vezetést a vendégeknek a megyei rangadón. Alig telt el öt perc, és mintha lemásol­ták volna a szituációt a Vas­utas kapuja előtt: Szalay egyenlített. Fordulás után to­vábbra is rengeteg átadási és labdakezelési hiba követke­zett, majd egy védelmi hiba után a gólvonal előtt végig- csorgó labdát Bajor juttatta a dunakesziek kapujába. Most már nyugodtan szőtte táma­dásait az Érd, és egy formás akció után Juhász háromra szaporította az érdi gólok számát. Hajrára is maradt még erő a hazaiakban: Kapa megszerzett egy labdát, lefu­totta védőjét, és a kétségbe­esett Herczeg mellett újabb gólt szerzett, fgy a több tá­madást vezető és helyzeteit kihasználó Érd megérdemelt győzelmet aratott az NB III- as újonc ellen. Gól: Szalay. Bajor, Juhász, Kapa. illetve Kovács. Jók: Se­bestyén, Gábor, Bajor és Ka­pa. A vendégek közül senki sem játszott az átlagosnál jobban. II. J. Ráckeve—Építők 2-2 (0-1) Ráckeve, 600 néző. V.: Kauf­mann. Ráckeve: Kovács — Marosi, Weimper, Gergényi, Cséve, Vigh, Gerendái, Juhász, Oláh (Ács), Czikora, Szanyi (Pribe- li). A vendégcsapat már az első percektől kezdve csak a vé­dekezésre összpontosított, de ellentámadásai mindig gólve- széiyesek voltak. Egy ilyen támadásnál a huszadik perc­ben vezetést szereztek, ame­lyet aztán 70 percen át sike­rült is megőrizniük. A Rác­keve a 80. és 87. percben lőtt góllal a maga javára fordí­totta a találkozót, de egy vé­delmi megingást kihasználva az Építők egyenlített. Gól: Weimper, Pribeli, il­letve Krausz, Gregor B. Jók: Marosi, Gergényi, Czikora, illetve Krausz, Czanka, Gre­gor B. Rékasi József Kartal—Budafok 1-1 (1-0) Kartal, 500 néző. V.: Ra­dies. Kartal: Radics — Takács, Bóna, Varga. Magony, Szabó, dr. Tóth (Milkovics), Gyöngyö­si, Hideg, Száraz, Nagy. Kitűnő mérkőzésen igazsá­gos eredmény született á ke­ményen védekező Budafokkal szemben. Gól: Takács, ill. Ferienger. Jó: Radics, a me­zőny legjobbja és Magony. Tóth Rudolf További eredmény: Székes­fehérvári MÁV Előre—Dunai Kőolaj 0-0. Gyeplabda >» Értékes pontok NB I. Az A csoportba jutásért. Budai Pedagógus—Gödöllői SC 0-1 (0-0). Rimaszombati út. V.: Pol- czer, Zsákay. Mindkét csapat nagy igyekezettel játszott. A gödöllőiek több veszélyes támadást vezettek. Ha nehezen is, de hazavitték a két értékes pontot. G.: Prutek Já­nos. Jó: Prutek I., Prutek J., Bankó I. Sándor. Ez a helyzet az utolsó forduló előtt: 1. Tabán SC I. 5 3 117-37 2. Budai Ped. 5 3 — 2 10- 7 6 3. Gödöllői SC 5 2 2 1 1- 3 6 4. Auras SE 5—14 7-15 1 Az utolsó forduló párosítása: Gödöllői SC—Auras SE, Budai Pe­dagógus—Tabán SC L dőt kicselezett, s 8 méterről laposan lőtt. Petri hihetetlen reflexszel védett. Néhány má­sodperc múlva egy szögied után Gyimesi fejelését tolta fölé a jó napot kifogó fehér­vári portás. A 89. percben Kó­sa felvágta Kovácsot, ezért sárga lapot kapott. A szabad­rúgást hátragurították a fel­futó Novathnak, aki 30 méter­ről váratlanul hatalmas lövést; eresztett meg a megdermedt Brockhauser kapujának ba? felső sarkába. A középkezdés­re már alig volt idő. A mérkőzés összképére jel­lemző, hogy a 89. percben esett gól, a székesfehérváriak má­sodik kapura lövése volt. De nagy tanulsága a labdarúgás­nak, hogy nem elég támadni a gólhelyzeteket be is kell rúgni. Ezen a vasárnapon hiába küz­dött a Duna-parti gárda teljes erőbedobással, úgyszólván csa­tárok nélkül futballozott. S az az egyetlen — már-már me­netrendszerű védelmi hiba (Novath szabadon futhatott fel és lőhetett, Brockhauser meg­dermedt) bekövetkezett, s eu a váciaknak két pontjukba került. S a következő hetek igen nehéznek ígérkeznek, mert a Duna-partiak a következő fordulót Tatabányán játsszák, majd az Ü. Dózsát látják ven­dégül. Vicsotka Mihály Az NB I. további eredmé­nyei: Békéscsaba—Tatabánya 0-5 (0-2), Kaposvár—Ű. Dózsa 0-0, Haladás VSE—Siófok 1-1 (0-0), Vasas—MTK-VM 1-0 (1-0), Rába ETO—Debrecen 2-1 (2-0), Pécsi MSC—Bp. Hon­véd 3-0 (2-0), Ferencváros— ZTE 1-3 (0-1). 1987. OKTOBER 19. Öffnsa EB Jól futottak Vasárnap Nyugat-Berlinben befejeződött az első öttusa Európa-bajnokság. A három­napos váltóverseny fináléja a futás volt, amelyet a Deme­ter. Martinék, Balaska ösz- szetételű magyar trió nagysze­rű teljesítménnyel megnyert. Ez a szakaszgyőzelem azon­ban csak ahhoz volt elegendő, hogy a 9-röl a 6. helyre lép­jen elő a magyar váltó, ösz- szetettben nem fenyegette ve­szély a. szovjet sikert, 130 pontot vertek a második he­lyezett Lengyelországra. 42. hét Totóeredmények 1. Vasas—MTK-VM 2. Pécsi MSC—Bp. Honvéd 3. Békéscsaba—Tatabánya 4. E. Frankfurt—1. FC Köln 5. Mönchengladbach—Bremen 6. Hamburger SV—VfB Stuttgart 7. Stuttgarter K.—St. Pauli 8. Darmstadl—Blau-Weiss 90 9. Wattenscheid—Oberhausen 10. Remscheid—Osnabrück 11. Parma—Messina 12. Lecce—Atalanta 13. Genoa—Bologna Póímérkőzések: 14. Kaposvár—Ü. Dózsa 15. Váci Izzó—Videoton 16. Haladás VSE—Siófok Virtuóz előadás után Dajka László dicsérete Dajka László nagyszerű ké­pességeit, odaadó játékát di­cséri a spanyol sajtó. A Bp. Honvédtói az 1. ligás Las Palmashoz szerződött csatár szombaton mutatkozott be új csapatában. Tizenkétezer né­ző előtt a Las Palmas 2-1- re verte a Zaragozát. A vendégek szereztek vezetést, innen fordított a Las Palmas, és még 11-est is hibázott. A madridi AS című sport­láp tudósítása címében ki­emelte: „A magyar Dajka meggyőzően debütált". Egye­bek között azt is leírta az Védekezik a Váci Forte, támadnak a Csepel autósok. (Vimola Károly felvételei) volt a tét, ha az NB II-ben szereplő női csapat ez alka­lommal vereséget szenved, úgy osztályozót kell játszania a bent maradásért. A vendég váciak már bronzérmesként érkeztek és ehhez méltóan is játszottak. Rendkívül szoros és izgalmas mérkőzésen minimá­lis, egygólos hazai győzelem született: Csepel Autó—Váci Forte 19-18 (9-7) Csepel Autó: Kövér — Sal- lainé (2), Krekács (1), Burg- hardtné (4), Gazdagné (8), Farkasné, Csomós. Csere: Ba­kó, Witzing, Demjanics, Zsi- zsikné (2), Koromné Tóth Harsányi Borbála (2). Váci Forte: Békési — Jaku- jákné (4), Neufeld (1), Herédi- né (4), Tóth, Lázár (5), Dó- nuszné (1). Csere: Svéda, Var- gáné. Szántai, Horváth (2), ^ Spargl (1). Az első félidőben a hazaiak játszottak jobban, szünet után azonban rákapcsoltak a ven­dégek. A győzelem megszer­zése érdekében a második fél­időben pályára lépett az autó­gyáriak edzője is, a sokszoros válogatott, Koromné Tóth Harsányi Borbála. Végül is rendkívüli izgalmak közepet­te sikerült otthon tartani a két pontot, így a szebb na­pokat is megélt Csepel Autó­gyár nem kényszerül osztá­lyozót játszani a második vo­nalban maradásért. A hazaiak közül különösen Gazdagné remekelt, míg a vendégeknél Lázár és Jaku- jákné emelkedett ki ezen a találkozón. Bódi István A Csepel Autó legjobbja ez­úttal is Gazdagné volt. Sorsdöntő kézilabda-mérkő zésre került sor e hét végén a szigetszentmiklósi sportcsar nokban. A házigazda Csepel Autógyár szempontjából az AS, hogy az este során a leg­szebb mozzanat a 38. perchez és Dajka nevéhez fűződik. A magyar csatár két zaragozai védőt cselezett át, ragyogó be adása után Andresnek csak „bólintani” kellett és így sze­rezhetett könnyű gólt. A másik madridi sportnapi­lap, a Marca azt hangsúlyoz­ta, hogy Dajka briliáns módon tette le névjegyét. A jelzők halmozásában még tovább is megy a Marca: csodálatos és virtuóz előadást említ. Kihagyott (lányi lehetőüég Helycsere a táblázat élén Győzelmével a VOSE át­vette a vezetést a megyei el­ső osztályban, mivel hazai pályán négy gólt lőtt a pilis- vörösváriak ellen. VOSE— PILISVÖRÖSVAR 4-0 (2-0) Soroksár, 200 néző. V.: Her­mann. Az első félidőben két szép akciógóllal vezetést szerzett a hazai csapat. Ezután a sok gólhelyzetet kihagyó VOSE nagyobb arányban is nyerhe­tett volna a teljesen elfáradt vendégek ellen. Gól: Jago- dics, Varga, Vám, Sas. Jó: Jagodics, Vám, Sas, illetve Szolcsányi, Bánki. (Ifi: 8-4. Tud.: Ambrózi István.) BEM SE—BAG 0-1 (0-0) Cegléd, 100 néző. V.: Bekk. A különben jól védő Csákéi hibájából a többet támadó Bag a 67. percben Kamuti ré­vén — aki 3 méterről fejelt a hálóba — vezetést szerzett. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen — bár a végered­ményt nem befolyásolta — a játékvezető is gyengén bírás­kodott. Gól: Kamuti. Jó: Tóth A., Földi, Övári, ill. Sápi, Ba- zsik. (Tud.: JJngureán László.) BUGYI SE—SZENTENDRE 0-5 (0-2) Bugyi, 300 néző. V.: Hor­váth. A példás játékvezetés mel­lett kezdés után már az el­ső percben óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak. To­vábbra is kiegyenlített volt a játék, helyzetek adódtak mindkét kapu előtt, és ezt a vendégek ki is használták. A második félidőre már a ven­dégek vezettek, jobb játékkal tovább növelték kétgólos elő­nyüket, és erre a hazaiak nem tudtak válaszolni. Gól: Aszalay, Miskolczi, Gál, Vaizer, Orgován. Jók: Szögyi P., illetve Miskolczi, Gál, Csonka, Aszalay. (Ifi: 2-2. Tud.: Pál Ferenc.) DÄNY—GÖDÖLLŐ 2-2 (2-2) Dány, 500 néző. V.: Kovács L. A hazai csapat már 2-0-ra vezetett, de végül is igazsá­gos döntetlen született. Jó: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, a gödöllőiek- től Triska, Nagy és Markó- czi. Gól: Kovács, Kákái, ill. Bertó és Triska. (Ifi: 1-4. Tud.: Gódor Lajos.) FÓT—CEGLÉDI VSE 2-1 (2-0) Fót, 200 néző. V.: Hűvé. Az első félidőben a hazai csapat két szép akcióból szer­zett vezetést, a második fél­időben aztán a Cegléd többet kezdeményezett és szépíteni tudott. Sajnos, a Fót a 2-0 birtokában könnyelműen vet­te az ellenfelét, a helyzetek sokaságát hagytál? ki, és ez majdnem megbosszulta ma­gát. Gól: Varga, Papp, illetve Szabó Gy. Jó: Buzási, Mózes, Roller. Varga, illetve Szanyi, Kiss T., Szakter. (Ifi: 0-10. Tud.: Richter János.) DÖMSÖD—TÄPlOSZENT- MARTON 3-1 (3-0) Dömsöd, 200 néző. V.: Sző- di. A káprázatos első félidőt produkáló hazai csapat Dia­mant szellemes megoldásaival akár féltucat góllal is terhel­hette volna a vendégek háló­ját. A második félidőben a dömsödi együttes visszafogott tempóban is gólhelyzetek egész sorát dolgozta ki, ame­lyeket a kapufa, valamint Aszódi kapus tett ártalmatlan­ná. Kimondottan sportszerű mérkőzésen megérdemelt ha­zai siker született. Gól: Diamant (2), Rottenbil­ler, illetve Czakó. Jók: Dia­mant, Rottenbiller, Feszt, Tóth, illetve Aszódi, Bezzeg. (Ifi: 0-4. Tud.: Takács Zoltán.) DABASI FEHÉRAKAC SE— PILIS 2-0 (1-0) Dabas, 400 néző. V.: Hor­váth M. Kitűnő játékvezetés mellett nagy iramú mérkőzésen a ru­tinosabb Dabas magabiztos győzelmet aratott. A vendég­csapat igen kemény védeke­zéssel sem tudta megakadá­lyozni a Fehérakác SE meg­érdemelt győzelmét. Gól: Dabasi K., Kőhalmi. Jó: Dómján, Dabasi K., Kris­ka, ill. Monori, Tóth, Szűcs. (Ifi: 3-1. Tud.: Kaltenecker Mátyás.) Megyei 1, X, 2 Három kettes 1. Váci Izzó—Videoton 2. Érd—Dunakeszi 3. Kartal—Budafok 4. Ráckeve—Építők 5. Bugyi Tsz SK—Szentendre 2 6. Dány—Gödöllői SC x 7. Bem SE—Bag 2 8. Dömsöd—T.-szentmárton 1 Röplabda Hét végi rajt Elkezdődött a pontvadászat a röplabdázóknál is. Pest me­gyét a női első vonalban a Dunavarsáiiyi Tsz SK képvi­seli. Felvételünk a Vasas elle­ni találkozójukon készül*, ame­lyen vereséget szenvedtek 3-1 arányban. Az eredmény: Du- navarsányi Tsz SK—Vasas 1-3 (9, —7, —1, —10). Felvételün­kön a Vasas-sánc hárít egy varsányi elütést. (Vimola Ká­roly felvétele) Egr porcon múlott az egy pont Kikapott a bronzérmes Csepel Autó: bravó! , Váci fölény - és vereség