Pest Megyei Hírlap, 1987. szeptember (31. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-28 / 228. szám

Többgólos Izzó-győzelem helyeit Ezúttal is döntetlen , Vác—Békéscsaba 1-1 1-0) Vác, 5001) néző. V,: Fekete M. Gólszerző: Hermann (26. p.), illetve Kanál (73. p.). Sárga lap: Csató (4. p.), Krasnyánszky (20.p.). Váci Izzó: Brockhauser — Nagy T.. Talapa. Kosa. Csima — Horváth., Gyimesi, Hermann — Balogh, Várady (Víg 71. p.), Durucskó (Cseri 79. p.). Békéscsabai Előre Spartacus: Gulyás — Szenti, Ottlakán, Krasnyanszky (Kanál 69. p.), Fábulya — Szarvas (Kuruez a szünetben), Csató, Gruburovics, Csanalosi — Tamás, Szeke­res. Az 5000 néző végre váci győ­zelmet szeretett volna látni, ennek megfelelően a kék-piros együttes viharos támadásokkal kezdett. A békéscsabai védők Baloghot az első félidő elején háromszor szabálytalanul sze­relték, ezért Fekete játékve­zető Csatának és Krasnyánsz- kynak sárga lapot adott. Vá­rady belőtt szabadrúgásai azonban most nem okoztak nehézségeket Gulyás kapus­nak, mert az Izzó támadói le­maradtak a labdáról. Az első negyedóra után két dolog lett világos. Az egyik az, hogy Talapa szigorúan őr­zi Szekerest, a viharsarkiak válogatott csatárát, aki több­ször kapkodta a lábát a ke- j mény váci hátvéd tüskéi elől. A második dolog az volt, hogy •ezen a napon a váci csapat két emberből állt: Baloghból es Nagyból, akik többször megkeverték a Spartacus-vé- delem bal oldalát. A váci támadások a 27. percben gólt eredményeztek, Csima a jobb oldalon elfutott, beadását Várady visszaguri- totta Hermann elé, aki egyből lőtt, s a labda a bal kapufa belső oldaláról a jobb alsó sa­rokba vágódott. A találat után rövid időre jeladta a védekezést a Spar­tacus. Csaknem negyed órán át a két 16-os között zajlott a csata. A 36. percben Várady átadását Horváth tisztán ve­hette át, de 20 méteres lapos lövését Gulyás hárította. A második félidőben a vi­harossá erősödő szél a Békés­csabát, a közönség az Í2zót se­gítette. A hazaiak érezték, hogy kevés az egy gól, s min­den erővel rohamoztak. A 47. és 53. percben Gulyás bravúr­ral mentett Hermann, illetve Balogh elől. A 65. percben el­dőlhetett volna a két pont sor­sa: Balogh az ötös sarkáig ju­tott, Gulyás kilépett eléje, a szélső nem lőtt. hanem be­adott és a vendég védők men­tettek. Mindenki várta az újabb pi­ros-kék találatot. ehelyett azonban a 66. percben az Izzó hálójába került a labda. Egy indításra két váci védő és a csereként beállt Kanál rajtolt. Brockhauser fölöslegesen kifutott és a szorongatott hely­zetben levő békéscsabai játé­A békéscsabai próbálkozásnak Durucskó próbálja útját állni (Erdősi Ágnes felvételei) kos jó húsz méterről a kapu­ba emelt. Nagy hiba volt. A befejezés előtt negyed­órával Horváth beadását Cse­ri senkitől sem zavartatva. bárhová rúghatta volna, ö azonban engedte, hogy a lab­da végigpattogjon a békéscsa­bai kapu ötösvonalán. A Vác ezután hiába erőlködött, nem tudta megszerezni az áhított győzelmet. A Békéscsaba úgy vitte el az egyik pontot, hogy játékosai összesen háromszor lőttek kapura. A hazaiak tá­madásaiban nem volt átütőerő, a kidolgozott helyzeteket a csatárok képtelenek voltak lö­véssel befejezni. A lelkesedés pedig az NB I-ben kevés a győzelemhez. Az NB I további eredmé­nyei: MTKrVM—Bp. Honvéd 4-3 (1-1), Tatabánya—Vasas 0-0, 0. Dózsa—Rába ETO 3-1 (2-1), Videoton—Haladás 2-4 (2-2), Siófok—Pécs 1-1 (1-0), FTC—Kaposvár 3-0 (2-0), ZTE—Debrecen 2-2 (0-0). Vicsotka Mihály Balogh — aki végig a váciak egyik legjobbja volt — támadásban Solymáron egy másodpere döntött Jól fújtak a bírók Ahogy halad előre a férfi kézilabda NB I sűrített prog­ramja, úgy válik mind izgal­masabbá a pontvadászat. Ez a vasárnap megint nem jól sikerült a Pemü SE-nek. Ami a legsajnálatosabb az egész­ben: elkerülhető góllal, az utolsó másodpercben vesztet­ték el azt a meccset, amelyen karnyújtásnyira voltak a győ­zelemtől. Pemü SE—Bp. Honvéd 18-19 (11-11) Solymár, 1000 néző. V.: Sol­tész, Soós. Pemü SE: Kárpáti — So­mogyi 2, Szőke 2, Tóth 2, Krasznai 4, Gach, Kovács 2. Cs.: Král 5, Mátyás, Szaba­díts 1, Debreceni. Egyik csapat sem tudott je­lentős előnyre szert tenni, jobbára egymás hibáiból él­tek a játékosok. Szünet után előbb a vendégek vezettek, de 17-17-nél sikerült az egyenlí­tés a sérülten játszó Szaba­díts ejtésével. Ezután „állt” a meccs a solymáriaknak, de két büntető is kimaradt. Végül emberhátrányban Kárpáti véd­te Vida hetesét, amikor 1 má­sodperccel a vége előtt sza­baddobáshoz jutott a Honvéd. Az öt. pályán volt Pemü-me- zőnyjátékos közül csak három ájlt sorfalat, akik mellett Hor­váth a hálóba lőtt. iVaranrsIc helyett pezsgőt kínáltak . Két Portisch-pont A sakkozók pontos embe­rek, általában betartják, amit ígérnek. Így volt ez szomba­ton, a Hilton Szálló Mátyás­termében is, ahol pontban jél háromkor vette kezdetét a rendkívül rövidre szabott megnyitó ünnepség, amely bevezette a Portisch Lajos— John Nunn (angol) páros mérkőzést. A tét a világ baj­nok-jelöltség, a győztes ja­nuárban a kanadai St. John­ban folytathatja. Portisch egyedül, Nunn sze- kundánsával, Chandlerrel ér­kezett. A köszöntőket köve­tően a jelenlévők hangos ne­vetése kísérte a felszolgáló produkcióját, aki Nunn-nak is pezsgőt kínált, miután a na- rancsdzsúsz szinte varázsütés­re elfogyott. Persze a rendkí­vül szimpatikus angol nagy­mester ezt elhárította, miután neki is került egypohárnyi a vitamindús üdítőből. Dr. Némedi György, a ven­déglátó Hilton Szálló vezér- igazgatója és Szerényi Sándor, a Magyar Sakkszövetség el­nöke köszöntötte a megjelen­teket. akik néhány perccel később — immár a verseny­pódiumon — még egyszer át­estek az ünnepélyes aktuson. A fotósok perceken keresztül össztűz alatt tartották a do­bogóra lépőket, akiket Tibor Tamás, az AlSH elnökhelyet­tese üdvözölt. Flórián Tibor, a verseny főbírája 15 órakor indította el a fehér bábukat vezető Portisch Lajos óráját. Hamar kiderült, hogy Nunn az általa választott Grünfeld- védelemmel óriási meglepetést okozott, Portischt azonban nem sikerült megzavarnia. A parti a magyar nagymester­ben bízókat igazolta, aki a 28. lépésben feladásra kényszerí­tette ellenfelét. Ezzel 1-0 arányban vezetett. A vasárnapi 2. fordulóban Nunn vezette a világos bá­bukat. Portisch átvette a kez­deményezést és győzelemig fo­kozta előnyét. Ezzel 2-0-ra ve­zet a hétfői 3. játéknap előtt. 39. hét Totóeredmények 1. MTK-VM—Bp. Honvéd 2. Váci Izzó—Békéscsaba 3. Siófok—Pécsi MSC 4. Schalke 04—Bayern München 5. Frankfurt—Nürnberg C. Mönehengladbach—Hamburg 7. Bayreuth—Aachen 8. Ulm—Düsseldorf 9. Ascoli—Torino 10. AveUino—Roma 11. Pisa—Napoli 12. Arezzo—Triestina 13. Parma—Genoa Pótmérközések; 14. Cesena—Milan 15. Fiorentina—Como 16. Videoton—Haladás Fegyveres versengés Végeredmény A fegyveres erők napja és a nagy októberi szocialista for­radalom 70. évfordulója tiszte­letére — mißt arról hírt ad­tunk —, az aszódi lőtéren ren­dezték meg a Pest megyei fegyveres testületek lövész­versenyét. A viadalt végül a Pest megyei polgárivédelmi pa­rancsnokság nyerte meg. má­sodik lett a megyei rendőr- íőkapitányság, míg harmadik a megyei mumkásőrparaincsnok- ság csapata. Forma—I Mansell sikere A brit Nigel Mansell, a Williams Honda versenyzője nyerte vasár­nap Jerezben a Spanyol Na??ydí­jat, ez volt idei ötödik győzelme a Forma—l-es autós világbajnok­ságon. Mansell kis híján rajt-cél győzelmet aratott. A pole-nosi- tionból, azaz első rajthelyről ugyan Piquet indult, de Mansell már az első kör végén behozta és megelőzte. Ettől kezdve 72 kö­rön keresztül senki sem tudta be­fogni a brit autóversenyzőt. A Spanyol Nagy díj végeredmé­nye: 1. Nigel Mansell (brit, Wil­liams Honda). 2. Alain Prost (francia, Marlboro—McLaren— TAG), 3. Stefan Johansson (svéd, Marlboro—McLaren—TAG), 2. Pi­quet (brazil, Williams Honda), 5. Senna (brazil, Lotus Honda). 6. Alliot (francia, Larousse Cahnels). A vb összetett állása: J Ne1 son Piquet 70 pont, 2. Mause!! 52, 3. Senna 51, 4. Prost 4«, 5. Johansson 26. 6. Berger (osztrák, Ferrari) 18. Staféta az évfordnlő alkalmából Az eső nem akadály A* időjárás nem kedvezett, ám a versenyzőket mécsem lehetett eltántorítani a startvonaltól, illetve a Kiállásoktól. Ez lebétne a rö­vid summázata annak a szombaton megtartott tömegsportrenacz- vénynek, amelyet Nagykőrösön rendezett a helyi MHSZ. Az utolsó simítások a legfontosabbak. Itt ugyanis egy-két kö­rön múlik a győzelem. (Vimola Károly felvétele) A vendégek közt helyet fog­laló Szőke András ezredes, a megyei hadkiegészítő parancs­noka ; Tóth Miklós, a Pest me­gyei pártbizottság osztályve­zető-helyettese; Gótzián Lász­ióné dr.. a városi pártbizott­ság 'titkára; valamint Simándi Irén, a megyei úttörőszövet­ség munkatársa igazán szín­vonalas vetélkedésben gyö­nyörködhetett, hiszen ezen a napon rendeztek a legfiata­labbak számára egy MHSZ- emlékfutást. valamint a Hon­védelmi Lövészkupa megyei döntőjére is sor került. A mintegy 120 lég- és kis- puskás lövőt szerencsére nem zavarta a meg-megújuló őszi zápor, hiszen ők a városi hon­védelmi szövetség jól felsze­relt lőterén szaggatták a lő- lapokat. Az egyes sportágak végered­ménye; A kispuskás nők kö­zül Mátyás Julianna Cegléd­ről, a férfiaknál Szabó Tibor Vácról bizonyult a legered­ményesebbnek. A légpuska­kategória: az úttörő leányok között Burányi Sarolta Ceg­lédről, a nőknél Gáhy Ildikó Dunakesziről lett az első. Út­törő fiúknál Fodor Ferenc nagykőrösi, ifjúságiaknál La- dóczi János váci, férfiaknál Kovács Tibor, Cegléd végzett az élen. A csapatversenyben Cegléd, Nagykőrös, Dunakeszi sorrend alakult ki. Meglepetések, nz I. osztályban Fájó VOSE-vereség XV. Ciprus Hallj«* Ferjánczék feladták Ferjáncz Attila is dr. Tandari János nélkül folytatódott. Illetve ért vécét a XV. Ciprus Rallye, a kétszeres EB-bronzérmes magyar páros ugyanis feladásra kényszerült. A roppant nehéz négyes szorzójú Európa-bajnoki fu­tamon a legjobbnak kijáró egyes startszámot kapta a ma­gyar versenyzőpáros, kettessel a brit Llevellin—Short duó rajtolhatott, majd a népes ha­zai mezőny következett. Az indulók között voltak Ferján­czék bulgáriai márkatársai, a szintén Camel—Audi Coupe Quattróval versenyző Kolev és új navigátora, Veszelinov. Számukra meglehetősen sze­rencsétlenül alakult a ver­seny. az első gyorsasági ne­gyedik kilométerénél egy éles kőre ugrattak kocsijukkal, ami kiszúrta a kartervédőt, és a kartert is, elfolyt az olajuk és nem tudták folytatni a ver­senyt. Ferjánczék sem voltak sok­kal szerencsésebbek. Llevelli- nékkel vezették a mezőnyt, amikor a harmadik gyorsasá­gin gumidefektet kaptak és visszaestek a nyolcadik hely­re. Később feljöttek a hato­dik, majd a negyedik helyre. Ám egy felpattanó kő beke­rült az ékszíj alá, elszakította azt, megrongálta az ékszíjtár­csát és meghiúsította, hogy még előrébb rukkoljanak a magyarok. Sőt. fel kellett ad­niuk a versenyt. Ferjáncz Attila és dr. Tan­dari János kiállásával meg­oldódtak Llevellinék gondjai is, kényelmes autózással tar­tották vezető helyüket, mögöt tűk nagy volt a tolongás, a helyiek között, akik remek autókkal és nagyszerű hely­ismerettel eleve esélytelenné tették a tdbbi külföldi számá­ra akár csak a dobogóra kerü­lést is. Ferjáncz Attila véleménye a versenyről; — Kiválóan szer­vezett és rendezett EB-futam a Ciprus Rallye, roppant ne­héz terepeken zajlik, az utak porosak és kövesek, nagyon rossz minőségűek, helyenként veszélyesek. Millió kanyar van, szinte nincs egyenes. Nem­csak a gyorsasági szakaszok, ilyenek az etapok is. s a szer­vizcsapatoknak időnként ne­hezebb volt a dolguk, mint a mezőnynek. Jó lett volna eredményesen szerepelni, saj­nos nem sikerült, így négy­négyre állunk a saját ma­gunkkal vívott küzdelemben, ennyiszer győztünk idén és ennyiszer álltunk ki. Sajnos az utóbbiak a legfontosabb versenyeken történtek. Válto­zatlanul az a tervünk, hogy az első öt között legyünk az Európa-bajnokságon. hogy jö­vőre is „a prioritásiak” lehes­sünk. Dr. Tandari János: — Az egyetlen jó a rossz szériákban, hogy egyszer véget érnek. Bí­zom a jobb folytatásban, hogy ez hol és mikor lesz, még nem tudom, a Camel a közel­jövőben dönt sorsunkról. Roóz Péter DA.NY—DABAS 2-2 (0-2) Dány; 400 néző, V.: Sebők. Az első félidőben a Dabas játszott jobban, végül azonban igazságos döntetlen született. Gól; Pénzes, Kovács, ill. Da- nyis, Fekete. Jó: Horváth, Pénzes, ill. Fekete. GSC—VOSE 5-1 (2-1) Gödöllő, 300 néző. V.; Hűvé. Kitűnő játékvezetés mellett, magas színvonalú mérkőzésen ilyen nagy gólkülönbséggel győzött a Gödöllő. Az első fél­időben Markóczi és Szabadi góljára még válaszolt a ven­dégcsapat. Gól; Markóczi (2), Szabadi (2), Ivanovics. ill. Sass. Jó: az egész gödöllői csa­pat, a VOSE-bői viszont sen­kit sem lehet kiemelni. (Ifi: 4-0. Tud.: Som József.) BUGYI—FÓT 2-2 (2-0) Bugyi, 250 néző. V.: Varga 2-0-ás hazai vezetés után, a második játékrészben öt perc alatt egyenlített a Főt. Gól: Piroska, Szödi, ill. Papp (2). Jó: Piroska. Beke, a Főiből senki sem dicsérhető. (Ifi: 7-2. Tud.: Drim Mihály.) BAG—GEAC 1-3 (1-1) Bag, 400 néző. V.: Horváth. A hazaiak a 20. percben megszerezték a vezetést, majd a 49. percben egyenlítettek a vendégek. A második félidő­ben tovább növelte előnyét a GEAC. Gól: őszi, Krapkócz- ki (3), Jó: a Bagból senki sem emelhető ki. ill. Krap- kóczki mesterhármassal (Tud.: Nagy Károly.) CVSE—DÖMSÖD 2-0 (0-0) Cegléd, 200 néző. V.: Márk. Petró két fejesgóljával má­sodik félidei teljesítménye alapján meglepő, de megérde­melt győzelmet aratott az ed­dig még nyeretlen CVSE. Gól: Petró (2). Jó: Ecser, Darázs Z., Klein, Büttös, Bak- ter, Petró, a Dömsödből sen­ki sem dicsérhető. (Ifi: 11-0. Tud.: Ungureán László.) PILIS—BEM SE 2-1 (0-0) Pilis. 200 néző. V.: Mócsai. A második félidő elején cse­reként beálló Gajdos két fejes­góljával döntötte el a vég­eredményt. Gól: Gajdos (2), ill, Batta- Jó: Királymezei, Kocsis, Monori, Miklósdí, ill. Keresztúri, Tóth J., Tóth A,, Molnár. (Tud.: Borgulya Ká­roly.) PILISVÖRÖSVÄR—GÖD 0-0 SZENTENDRE— TÁPIÓSZENTMÁRTON 1-0 (1-0) .Megyei 1, x, '1 Egy kettes X. Vác—Békéscsaba 2. Dunakeszi—Osztapenko 3. Érd—Iíartal 4. Ráckeve—Oroszlány 5. Cegléd—Dörnsöd 6. Gödöllő—VOSE 7. Tessedik SE—Főt 8. Pilisvörösvár—Göd x 1 X 2 1 1 X X Gól: Gerendái, ill. Papp, Kiszi. Jó: Weimper, Gergényi, ill. Ambrus, Kiszi, Simon. Rékasi József Dunakeszi—Osztapenko SE 1-0 (0-0) Dunakeszi, 500 néző. V.: Nagy F. Dunakeszi VSE: Herezeg — Török, Kolarov, Kiss J., Só­lyom. Horváth, Kriska, Mud- ri. Kovács (Fekete), Herr (Tör­tein, Harmincz. Edző: Megye­ri Győző. Nagy küzdelem és nem szép játék volt a jellemző a mérkőzésre. Mindkét csapat nagy akarással küzdött a győ­zelemért. A kapuk előtt mind a két oldalon több gólhelyzet is kialakult, de a győztes — egyetlen találat — csak a 89. percben esett. Törteit remekül húzott el a bal szélen, ezt jó beadás követte, majd Fekete nem hibázott. A Pest megyei csapat végül is nagyon meg­izzadt, de megérdemelt győ­zelmet aratott. A honvédcsa­patból , Kőszegit és Somogyit, míg a Dunakesziből Sólyom Gyulát a játékvezető kiállítot­ta. Gól: Fekete. Jó: Herczeg, Kiss J. Buchard Tibor További eredmény: Építők —Dunai Kőolaj 1-0 (1-0). Az NB III Duna-csoportjá- ban e hét végén megyei rang­adóra került sor. Érdre utaz­tak a kartaliak, ahol megle­petésre a vendégeknek ment jobban a játék, de hadilábon álltak a szerencsével, és így végül pontosztozkodással ért véget a találkozó. Érd—Kartal 1-1 (1-1) Érd, 300 néző. V.: Győr. Érd: Végh — Toka (Kiss), Gábor, Németh, Gálvölgyi, Se­bestyén, Weidl (Halász), Gom­bás. Haraszti, Kapa, Juhász. Kartal: Pásztor — Takács, Bóna, Nagy, Magony, Szabó, Tóth, Varga, Gyöngyösi, Hi­deg, Nagy. Hazai próbálkozások után a 13. percben egy szélen induló vendégtámadás és Szabó rit­kán látható szép kapáslövésé­vel vezetéshez jutott a Kar­tal. Nem sokat váratott ma­gára a válasz sem, a soroza­tos érdi támadások nyomán egy fejesbe az egyik piros-fe­hér védő beleütött, és bünte­tőből Kapa egyenlített. A for­dulás után a játékvezető per­cei következtek: Kapát és a vendég Vargát kiállította, így az egyszemélyes hazai csatár­sort is zuhanyozni küldte az öntudatos bíró. összességében a megyei rangadón három ka­pufát is lőtt a rámenősen ját­szó Kartal, közelebb állt a találkozó megnyeréséhez. Gól: Szabó, ill. Kapa (11-esből). Jó: Pásztor, Szabó, Tóth, ill. Gom­bás. Gálvölgyi. Ilancsovszki János Ráckeve—Oroszlány 1-3 (1-1) Ráckeve, 300 néző. V.: Bik- szádi. Ráckeve: Kovács — Juhász, Oláh, Gergényi, Vigh, Cséve, Gerendái, Vizi, Weimper, Czi- kora, Pribeli (Szanyi). Az orkánszerű szélben az első 20 percben a széllel hát­tal játszó Ráckeve szerzett ve­zetést, de a jó erőben lévő vendégcsapat még a félidő előtt kiegyenlített. A második félidőben a Ráckeve vissza­esett, és az iramot fokozó ven­dégcsapat megérdemelt győ­zelmet aratott. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a ráckevei csapatnál to­vább tart a hullámvölgy. Rangadó a Dana-csoportban Nem megy a Ráckevének