Pest Megyei Hírlap, 1985. október (29. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-21 / 247. szám

1. Eger 13 8 4 1 28-10 20 2. SZEOL 13 8 2 3 25-11 18 3. DVTK 13 6 5 2 2G-17 17 4. Duna újváros 13 6 4» 3 20-13 1,6 5. Keszthely 13 G 4 3 16-14 1« 6. Ganz-M. 13 6 3 4 26-17 15 7. Szolnok 13 7 1 5 23-18 15 8. Salgótarján 13 6 3 4 13-11 15 9. Komló 13 6 2 5 24-20 14 10. H. Szabó SE 13 5 3 5 17-16 13 ll. Sopron 13 4 5 4 16-15 13 12. Nyíregyháza 13 3 2 6 16-16 12 13. SzekszárcJ 13 4 4 5 12-21 12 14. Vác 13 4 3 6 9-15 11 15. D. Kinizsi 13 3 4 6 14-18 10 16. Nagykanizsa 13 3 4 6 13-21 10 17. Metripond 13 4 2 7 17-24 10 18. Veszprém 13 3 3 7 13-21 9 19. Baja 13 3 2 8 16-34 8 20. Kazán cbare. 13 1 4 8 11-24 6 ★ nr\A csoport Ráckeve—Dorog 0-0 Ráckeve, 800 néző. V.: To­pánka. Xem született döntetlen Tartja helyét a Dány A megyei bajnokság vasár­napi mérkőzései közül első­sorban a Dány—Bog-rangadót kísérte fokozott figyelem. A listavezető Dány magabiztos győzelmével megebßsitgtte po-> zíciójáit. A többi találkozón hazai sikerek születtek, a döntetlen hiánycikk volt. Ide­genben mindössze a Kartal tudott diadalmaskodni. HONVÉD BEM SE—GEAC 1-0 (1-0) Cegléd, 200 néző. V: Sebők. A végig többet támadó ceg­lédiek a 28. percben szerez­ték győztes góljukat. A ha­zaiak megérdemelten nyerték, a helyzeték alapján a különb­ség még nagyobb is lehetett volna. G: Spiró. Jó: Molnár, Fá­bián, Spiró, ill. Jeszenovics, Kelemen. TAPIÓSZENTMARTON— SZTK 1-0 (0-0) Tápiószentmárton. 500 né­ző. V: Sőmen. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen, kifogástalan játékve­zetés mellett a többet támadó hazai gárda megérdemelten nyert. Gól: Czakó. Jó; Mester (a mezőny legjobbja). Ili, Czakó. ill. Kovács. (Ifi: SZTK—T.-tr)árton 2-0. Tud.: Brinza István.) DÁNT—BAG 3-0 (2-0) Dány, 1000 néző, V: Bokor. A megyei rangadó már a huszadik percben eldőlt, mi­alatt Sinkó kétszer is betalált a vendégek hálójába. A szép számú közönség jó iramú, küzdelmes találkozót láthatott. Gól: Sinkó (2). Jó; Péter (a mezőny legjobbja), Sinkó, Ilosvai, Grámán, HL Tójh, Bo- da, Ecker. (Ifi: Bag—Dánv 3-2. Tud.: dr. Kovács László.) SZIGETUJFALU—BUDAÖRS 2-1 (1-0) Szigetújfalu. 400 néző. V: Márk. Nagy hazai nyomás nehe­zedett a vendégek kapujára, de a vezetést csak a 32. perc­ben szerezte meg az Újfalu. A gól után eldurvult a talál­kozó. és a játékvezető egy ha­zai és egy vendégjátékost ki­állított. Szünet után kiegyenlített a Eudaörs, s a két pont sorsa csak a hajrában dőlt el. Gól: Lemer (2). ill. Kár­mán. Jó: Lerner, Aszók, Ötre, Hl. Búzás, Kármán. í. Dány 9 7 2 17­2 16 2. Dabas 10 5 4 1 22­10 14 3. Dunakeszi 10 7 1 9 17­10 14 4. Bag 10 6 1 3 17­13 13 5. T.-márton 10 '5 9 3 29­15 12 0. Főt 10 4 3 3 16­15 11 7. Bem SE 10 4 3 3 12­12 11 8. Kartal 10 3 4 3 13­12 10 9. SzigctújfaUt 10 3 4 3 20­21 10 10. SZTK 10 3 3 4 19­16 9 ll. Pilisvörösvár 10 9 5 3 12­•14 9 12, Szentendre 10 3 2 5 13­14 8 13. GEAC 9 l 4 4 13­16 6 Í4. Cégléd 1Ó 1 S 6 14­20 3 15. Budaörs 10 1 3 6 13­28 5 16. VOSE 10 9 — 8 10­■30 4 Aranykalász: Fekete — Schneider, Oláh, Dani, Var­ga, Csöve, Gerendái. Molnár (Voltig), Vajda, Czikora, Bö- röczki. • A kilencven perc nagy ré­szét végigtámadta az Arany­kalász,. de a helyzetek sorát puskázta el. Vajda, Gerendái járt elöl a ziccerek kihagyá­sában. A Dorog nem igazolta elő­kelő helyét a táblázaton, a Keve közelebb állt a győze­lemhez. Jó: Oláh, Varga, Czikora. Rékasi József D. Kőolaj—Pénzügyőr 1-0 (0-0) Százhalombatta, 200 néző. V.: Kara. Kőolaj: Menyhárt — Len­gyel, Kövesi, Fülöp, Oláh, Ne­mes, Fodor, Rása, László (Pá­kái), Ferenczi, Nagy (Tér­jék). Közepes iramú mérkőzésen, már az első félidőben fölény­ben játszott a Kőolaj, de a helyzetek ekkor még kima­radtak. A második félidő ele­jén Pákái remekül érkezett; egy beadásra, és megszerezte a győzelmet találatával. Gól: Pákái. Jó: Lengyel, Kövesi, Oláh.- r p Szvoboda Miklós DiiifisHrl—H. Toldi SE 3-1 (2-1) F.rcsi. 500 néző. V.: Szűcs. Dömsöd: Lázár — Kiss, Fe­kete, Elekes (Imre), Bilek, Berta, Szabó, Havasi, Árki, Tóth K., Feszt. ­A végig fölényben játszó Dömsöd biztosan győzött. Kiss, a vendégek jobbhátvédje lőt­te mind a három dömsödi gólt, igaz, kétszer büntetőből volt eredményes. Gól: Kiss (3. kettőt 11-es- böl). Jó: Lázár, Kiss (a me­zőny legjobbja). Havasi. Feszt. Érd—BKV Előre 2-1 (0-1) Érd, 800 néző. A győztes gól a 93. percben esett. MÁTRA CSOPORT Borsodi Bányász—Göd 2-1 (2-0) A hazaiak már az első fél­időben eldöntötték a két pont sorsát. Szünet utánVandának sikerült szépíteni az eredmé­nyen. Sajdszent.péteren 600 néző volt kíváncsi a találko­zóra. Budaörsi cselgáncs Ezüst és bronz Szombaton Miskolcon ren­dezték a cselgáncs magyar bajnokság serdülő korcsoportú küzdelmeit. Megyénket Buda­örs képviselte. Több mint kétszázan ver­sengtek a tatamin a különbö­ző súlycsoportokban. Gründet Zoltán (44 kg) az 5., Petrik István (80 kg) szintén az 5. helyet szerezte meg. A +68 kg-bafi 30 versenyző indult. Fiedrich Gábor bronzérmes lett. A döntőbe bekerült Faze­kas Csaba, és vitatható dön­téssel, bírói tétovázás titán ezüstérmet akasztottak a nya­kába. Á jól szereplő Pest me­gyeieket Csorba Miklós véze- tő edző készítette fel. F. B. A 42. het Totóeredmények 1. Como-e-Udinese 2. Juventus—Bari 3. Léccé—Internazionale 4. Milan—Torino 5. Napoli—»Verona 6. Pisa—Avellino 7. Róma—Fiorentina ^ 8. Sampdoria---Atalanta 9. Arezzo-r-Monza 10. Campobasso—Catania 11. Catanzaro—Bologna 52. Cesena—Cagliari 13. Palermo—Ascoli Pótmérkőzések; 14. Lanerossi—Lazio 75. Pescara—Empoli 16. Sambenedettese—Perugia Becsben Első helyen Magyarország férfi kézilab­da-válogatottja pontveszteség nélkül nyerte Béésben a ju­bileumi tornát. A magyarok vasárnap k. o.-győzelmet arat­tak a hazaiak ellen: Magyar- ország—Ausztria 24-15 (17-9). A magyar góldobók: Maro­si (9), Debre (5), Kontra (4), Tóth, Kovács, Bordás (2—2). Á másik összecsapáson: NDK —Luxemburg 36-10 (18-6). A végeredmény: 1. Magyar- ország 6 pont, 2. NDK 4, 3. Ausztria 2, 4. Luxemburg 0 pont. Belgrádi próbán Újra Volentér Jugoszlávia felszabadulásá­nak 41. évfordulója alkalmá­ból hat nemzet részvételével nemzetközi motorcsónakver» senyt rendeztek Beigrádban. A magyar válogatott ezzel a versennyel zárta az évet. s szép sikereket értek el. A 350 kem-es sikló géposz­tályban Volentér László első, Kormos György második és Sarkadi Sándor harmadik he­lyezést . szerzett. Az 500 kem-es OB sikló géposztály­ban Volentér duplázott. Ugyancsak az élen. végzett az SD sporf 700-as kategóriában Siklósi. János és az .OD ver­senyhajó kategóriában Bod- rogvölgyi Lajos. A magyar válogatott ezzel fölényesen nyerte a csapat- -veosenyt Csehszlovákia és az NDK előtt.---------------------­Ju hos Józscf-emlékversenycn * • -rr •’ • Elen a ceglédi Cegléden a városi torna- csarnokban rendezték meg az immár hagyományos férfi I. osztályú’ranglista Juhos József asztalitenisz-emlékversenyt. A párosoknál az elődöntőben Klampárék váratlan vereséget szenvedtek, bár azt nem sza­bad figyelmen kívül hagyni, hogy legyőzőjük (Molnár— Káposztás) nyerte az ez évi magyar bajnokságot. Ezt követően az egyéni ver­senyszám futószalagon szállí­totta a meglepetéseket, hiszen idejekorán kiestek a legelőke­lőbb helyen kiemeltek: Klam- pár (Longelois) Kristontól (Budapesti Spartacus), Takács (BVSC) pedig Szosznyáktól (SZEOL-DÉLÉP) kapott ki. A ceglédi felnőttek közül a vá­logatott Harczi Zsolt kitűnően szerepelt. A főtáblán az első három mérkőzését egyaránt 3-0-ra nyerte. Ezt követően pedig az elődöntőben Szosz- nyákot (SZEOL-DÉLÉP), a döntőben a spartacusos Mol­nárt verte ötjátszmás remek mérkőzésen. Harczi így vala­mennyi ellenfelét megelőzve, az első helyen végzett, rang­listaversenyen most sikerült először ez a bravúr. A versenyen jelenlevő Ju­hos József, az országos szövet­ség szakfelügyelője — a via­dal névadójának, a sportág megteremtőjének fia — felső­fokon dicsérte a helyi szerve­zőket, megköszönte, hogy a rendezők édesapja emlékére méltó versenyt rendeztek, majd a következőket mon­dotta: — A viadalon több megle­petés született, ami elsősor­ban a játékosok fáradtságá­nak tulajdonítható. A közel­múltban Szuper Liga- és klubszintű kupamérkőzéseken vettek részt a legjobbak, így a regenerálódásra csak kevés idejük maradt. A férfi párosban a CVSE sportolói közül ■ kársai—-Pé­ter duó jutott a legtovább, hiszen csak az elődöntőben szenvedtek vereséget esélye­sebb ellenfelüktől, a Nozicska —Frank (BVSC) kettőstől. A Juhos József-emlékverseny pénzdíjas volt: a férfi egyes legjobbjainak a Juhos csa­lád által felajánlott összege­ket adta át a família jelenle­vő képviselője. A helyezettek ezen túl értékes tiszteletdíja­zásban is részesültek. Nem esett szó még az ifjú­ságiakról, pedig a ceglédiek ott sem maradtak érem nél­kül. A jó napot kifogó Orosz az elődöntőig verekedte ma­gát, így végül bronzérmes lett. Eredmények: felnőtt férfi páros (41 induló) 1. Frank— Nozicska (BVSC), második Molnár—Káposztás (Bp. Spar­tacus). A döntő eredménye •2-1. 3. Karsai—Péter (CVSE) és Klampár—Kriston (Lon­gelois Bp. Spartacus). Férfi egyes (83): 1. Harczi CVSE, 2. Molnár (Bp. Spar­tacus), a döntőben 3-2. 3. Szosznyák (SZEOL-DÉLÉP) és Nozicska (BVSC). Ungureán László Megyei I, x, 2 Sok egyes 1. Váci Izzó—Metripond * 2. Ráckeve—Dorog 3. D. Kőolaj—Pénzügyőr 4. Érd—BKV Előre 5. Dány—Bag 6. T.-márton—SZTK 7. P.-vörösvár—Kartal 8. Dabas—VOSE Vérbeli helyosztót vívtak A D. Kőolaj a második 'TOSsT '^iW-1 A megyei NB Il-es férfi kézilabda-rangadón a bevetődé Boda (D. Kőolaj) őt góljával nagyban hozzájárult a Csömör elleni sikerhez HancsoVszki János felvétele Vérbeli rangadóhangulat uralkodott a pályán és a né­zőtéren egyaránt Százhalom­battán, ahol a férfi kézilabda NB II. Közép-csoportjának 2. illetve 3. helye volt a tét For­dulatos 60 perc eredménye­ként a D. Kőolaj nyert, s ez­zel övék az ezüstérem. D. Kőolaj—Szilasmenti Tsz SK 29-27 (13-14) D. Kőolaj: Tamási — Na- rancsik, Szabó J. 9. Gólya 5, Buda 5, Koller 4, Bánrévi 1. .Livii] a Videoton A bajnok pontvesztése A labdarúgó NB I 14. fer- du’ójánák legnagyobb érdek­lődéssel várt találkozóján a bajnok Bp. Hón véd, a Fáy. ut­cában nem bírt a '2. .helyén álló Pégsi MSC gárdájával. Meglepetésnek számít, hogy a Rába ETO otthonában sem bírt az Újpesti Dózsával, pe- jdlfr a Illa-fehérek a 40. perc­től 10 emberrel játszottak. Az ősszel gyengélkedő Videoton az eddig várakozáson felül jól szerepelt MTK-VM ellen vil­lantotta fel valós képességeit. Eredmények: Bp. Honvéd—Pccsi MSC 0-0. Fáy utca. 12 ezer néző. V.: Nagy B. Bár a t,r,!4ikozón nem született gól, a szurkolók ezúttal'mégis jöl szórakoztak. Ez elsősorban a vendég pé­csiek érdeme, akik idegenben sem ijedtek meg a bajnoktól. Videoton—MTK-VM 2-0 (0-0). Székesfehérvár. 4 ezer néző. V.: Szilágyi S. Gól: Sza­bó. Májer. Csak az első fél órában volt egyenlő ellenfél a fővárosi csapat, ezt köve­tően a kupamérkőzés előtt ál­ló Videoton egyre jobban rá­kapcsolt és, .rászolgált a két bajnoki pontra. Debrecen—Ferencváros 0-0. Debrecen, 8 ezer néző. V.: Puhl. A szép számú nézősereg csalódottan hagyta el a pá­lyát, Különösen az bosszan­tót ta a nézőket, hogy a . hazai kedvencek n 90 perc alatt egy­szer spm, lőttek kapura. Kába ÉTO—Ü. Dózsa 2-2 (1-0). Győr, 12 ezer néző, V.; Bfr.igáú. Gpl': Harinich 2 (egyet 11-ésből). 111. Steidl. Herédi (ll-esbői) A Rába ETO ele­ve esélyesebbnek tűnt, mint a tavaszi hagyományokat foly­tató újpestiek Ráadásul Sza­bó kiállítása miatt a 40. perc­től emberhátrányban < kellett játszaniuk a lila-fehéreknek. 2-0-áS: vezetés sem volt elég a- könnyelműsködő győrieknek a már biztosra vett győzel­mük véglegesítéséhez. Békéscsaba—Siófok 2-1 (0-1). Siófok, 3 ezer néző. V.: Ha­mar. Gól: Kányán, Csanálosi, ill.' Boda. Mindkét tizenegy a két pont reményében vette fel a harcot, s ebben a küz­delemben ellentétes félidőket követően alakult ki a vég­eredmény. V^sas—Haladás 0-0. Fáyut- pa, 7 ezer néző, V.: Roxin. Bár a yégdéslátó angyalföl­diek kokkal' többet kezdemé­nyeztek, a Haladás fegyelme­zetten játszó labdarúgói en­nek ellenére rászolgáltak 'a számukra igen értékes dön­tetlenre. Tatabánya—Bp. Volán 2-0 (0-0). Tatabánya. 3 ezer néző. V.: Kőrös. Gól: Plotár, Simon. Az eszményi labdarúgó-időben lezajlott összecsapáson a mind­két oldalon sokat hibázó csa­tárok közül a második játék­részben a helyiek voltak a ve­szélyesebbek. Csepel—ZTE 0-0. Csepel, 2 ézef néző. V.: Divinyi. A rend­kívül alacsony színvonalú 90 perc során megszületett pont­osztozkodás elsősorban az utol­só helven álló csenelieknek kedvezőtlen, bár a 7.TE is ki­hagyta a nagy lehetőséget, hi­szen győzelmével akár a 4. helyre is előreléphetett volna. Cs.: Németh 4, Komor I, Sza­bó II., Éisrich. Csömör: Űri — Paksi 2, Fá­bián P. 3, Tavasz 9, Krizsán, Mihályi 9, Bátovszki 2. Cs.: Pautinusz 1, Szondi 1, Deák, Fábián F. Végig fej fej mellett haladt a két. rivális. Döntő volt, hogy a hazaiak a 2. félidő 10. per­cében emberhátrányból is há­romszor egymás után be tud­ták venni a csömöriek hálóját. Jók: Szabó J., Boda, Szabó II., ill. Mihályi, Fábián P. Szer Mihály Pályaválasztó lányok és fiúk! Az Egressy Gábor Műszaki Szakközépiskola az 1986-87-es tanévre felvesz jó tanuló, általánost végzett fiatalokat automatika és elektronika szakra A tanulók a negyedik év végén szakmunkás-, az arra rátermettek pedig az ötödik év végén technikusképesftést szerezhetnek., Érdeklődni lehet, minden kedden 9 és 18 óra között, Nagy László tanárnál személyesen, cím: Budapest, Egressy út 71. 1149, telefon: 631-677 vagy 836-140. (Ifi: 3-3. Tud.: Horváth Ist­ván.) uxDABAS-nVQSK. 5-0 él-0) Dabas, 500 néző. V: Debre. A vendéglátó együttes már az,első 45 párcben bebiztosí­totta végső győzelmét a lelkesen, de nem különöseb­ben jól játszó soroksáriakkal szemben. A biztos siker# tuda­tában azután alacsonyabb se­bességre kapcsoltak. Gól: Szolnoki (3), Krajcs, Kmetyó. Jók: Dabasi (a mezőny leg­jobbja), Szolnoki, Bálint. De­li, ill. a VOSE-ből senki nem érdemel kiemelést. (Ifi: 0-0.) DUNAKESZI VSE— SZENTENDRE 1-0 (1-0) Dunakeszi, 200 néző. V: Balta. Igen küzdelmes, élénk ira­mú, változatos játékot hozott a találkozó. Ezúttal a bünte­tők döntöttek. Amíg a 8. percben a szentendrei Vaizer hibázott, addig a hazai Na- záth a 22. percben értékesí­tette a lehetőséget. Jók: Lesztánszky, Lőrinc, Luzsák, ill. Lakatos. Püspöki, Korcsog. (Ifi: 2-0. Tud.: Bu- chardt Tibor.) PSC—KARTAL 0-1 (0-1) Pilisvörösvár, 2Ö8 néző. V: Véreís. Korán megszerezte a veze­tést a Kartal, s bár szünet után nyomasztó . fölénybe ke­rültek ’ a , hazaiak,';-az /.egyebli- JéV néni sikerült. Erélytelen, játékvezetés mellett, a dobiét-1 len igazságosabb , lett - volna. .■Alii:. 2-2. Tud.: .Hifiingéi': Mátyás.) FŰT—CEGLÉD 2-1 (1-0) Főt; 300 néző. V: Gál. Kitűnő bíráskodás mellett, a'.acsQrny' színvonalon zajló 90 pércctv láthatott a , közönség, amely csak a két; hazai .gól­nak. valamint az értük járó bajnoki pontoknak örülhetett Gól: Misnyovszki. Kökény ill. Keresztúri. Jd: Misnyovsz- kí. Sas. Petre. ill. Keszthelyi. Keresztúri. Kazai. (Ifi: 1-3. Tud.: Richter János.) Megyei bajnokság Az NB II. hétvégi forduló­jában számos meglepetés szül letett. Első helyre kívánkozik az Éger soproni veresége, majd a D.1 Kinizsi győzelme a salgótarjániak felett: Saj­nos, a váciak sem remekel­tek: ezúttal hazai pályán sem tudott két pontot szerezni al­sóházi riválisával, a Metri- ponddal szemben. Váci Izzó MTE—Metripond SE 0-0 Vác, 800 néző. V.: Segovits. Váci Izzó: Pieskó, Kurnász, Balogh, Krőzsel, Szalaí, Ro- tyis, Mózner (Szenei 70. p,), Bera, Cseresznyik (Csikós 63. p.). Kósa, Adi. Csak a nap ragyogott Vá­cott, a ligeti stadionban. Kü­lönösebb jó az egyik csapat játékáról sem mondható el. Az első félidőben némi hazai fölényt jegyezhettünk fel, va­lamint egy óhajt a gyér szá­mú közönségtől: a második 45 percben legyen valami já­ték is. Fordulás után továbbra fs meddő mezőnyjáték folyt a pályán. Tulajdonképpen a vá­ciak enyhe fölénye jellemezte a játékot, de csatársoruk te­hetetlennek bizonyult. Hiába vezették egyre-másra támadá­saikat 90 percen át, néha gólt ígérő helyzete is akadt egy- egy játékosnak, Kósa. Mózner és Rotyis is hibázott. Ezúttal a szerencse sem vette párt­fogásba a hazaiakat. Surányi János További NB II-es eredmé­nyek: Nagykanizsa—Keszthely 0-0, Debreceni Kinizsi—Salgó­tarján 1-0, Ganz-MÁVAG— Baja 6-0, Diósgyőr—H. Szabó Lajos SE 2-0, Szeól-Délép— Veszprém 1-0, Sopron—Eger 2-1, Szolnok—Szekszárd 2-0, Ka zi n cba re ika—N y í regyh á za 2-1, Dunaújváros—Komló 2-1. Az NB II. állása: Pákái ugyancsak a í. félidőben kapott Játéklehetőséget, de azt néhány perccel pályára lépését követően góllal hálálta meg. Ezzel nyert csapata Hancsovszkl János felvétele Idegenben bizonyított a Dőmsod Váratlan eredmények