Pest Megyei Hírlap, 1983. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-09 / 264. szám

A területi bajnokságban már őszi első a Váci Izzó Jó jós volt az idős intéző 1983. NOVEMBER 9. DUNA CSOPORT Érdi VSE—Nyergesújfalu 3-2 (0-2) Nyergesújfalu, 400 néző. V.: Fehér. Végét ért a sznpermaraíoni Ködlovagok versengése A verseny győztesét, Kis-Király Ernőt a célban Schirilla György, az Óbuda Tsz SE ügyvezető elnöke, a viadal egyik szervezője vette ke­zelésbe. Olykor az országutak kacs­karingói, máskor az alkony, de leggyakrabban a köd nyel­tei el a magányos futókat, a szupermaratonistákat, akik három nap alatt nem kisebb távot hagytak maguk mögött, mint 205 kilométert. Á PTSH, a Pest megyei Futóklub és az Óbuda Tsz SE által szervezett verseny keretében 32 bátor futó vágott neki, hogy három nap alatt körülfussa a Bala­tont. Végül tizenhét férfi és egy nő teljesítette a. valóban nem mindennapi feladatot. , A harmadik napon Kis-Ki­rály tovább javított helyzetén, nagyon jó iramban, könnye­dén futott és nyert. Eredmények. Összetett (204,7 ki­lométer). Férfiak: 1. Kis-Király Ernő (H. Kun Béla SE) 14:23.45 6ra, 2. Tabajdl (Kiskunhalas) 14:53.05, 3. Molnár (Bp. Spartacus) 14:54.55, 4. Bödenauer (Bécs) 15:22.53, 5. Hárl (Péti MTE) 16:41.42, 6. Patterman (Bécs) 17:03.56, 7. Pusztai (VM Közért) 17:35.55, 8. Hajdú (Vác) 18:08.35. Nők: 1. Janák Antalné (Pest me­gyei Futóklub) 21:17.55. kép és szöveg: Trencsényi Zoltán Majdnem felbillent a pálya Góllal kontrázott a Göd A megyei labdarúgó-baj­nokság rangadóját a Göd nyerte Soroksáron. Á vetély- társak közül a Dunai Kőolaj és a Szigetújfalu csak döntet­lent ért el idegenben, s így két pontra nőtt a Göd előnye. GÖD—VOSE 1-0 (0-0) Haraszti út, 400 néző. V: Szarka. Az első félidő rangadóhoz méltatlan gyenge játékot ho­zott. i A szünet után kontra­akcióból szerzett vendéggól ébresztőt jelentett. A VOSE szinte kapujához szegezte el­lenfelét, de nem boldogult a jól záró gödi . védelemmel. Gere László néhány parádés védést mutatott be. Gól: Papp. Jó: Gere L., Se­bők, Juhász P., Papp, ill. Mol­nár, Dániel, Pál. (Ifi: 0-6). BAG—CEGLÉD 4-2 (2-1) Hévízgyörk, 400 néző. V: Öcsai. A hazaiak gyors vezetését hamar kiegyenlítették a ven­dégek, majd a 45. percben ismét bagi találat esett. Szü­net után 4-1-re elhúzott a ha­zai csapat. Gól: Kovács, Boda, Dem- csák. Barna, ill. Petró, Ko­vács Z. Jó: Boda (a mezőny legjobbja), Suhánczki, Ko­vács, Király, ill. Petró, Feke­te, Kreisz. (Ifi: 1-2, tud .-.Nagy Károly.) SZENTENDRE—ÉGSZÖV 5-0 (2-0) Szentendre, 200 néző. V: Horváth dr. Az 5-0 ellenére sok helyze­tet kihagyott a Szentendrei Petőfi a második félidőre el­fáradt lacháziak ellen. Gól: Miskolczi (3) Erdövé- gl (2). Jó: Erdővégi (a me­zőny legjobbja), Miskolczi, Bánfi, ill. Stamler. (Ifi: 0-1.) T.rMÁRTON—D. KŐOLAJ 0-0 Tápiószentmárton, 300 néző. V: Oláh. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a hazaiak — kü­lönösen szünet utáni játékuk alapján — győzelmet érde­meltek volna. Jó: Vér (a mezőny leg­jobbja), Szetellik, Safranyik, ill. Bertha. (Ifi: Ó-0, tud.: Ku- delich Ferenc.) KARTAL—FŐT 1-0 (1-0) »'ót, 500 néző. V: Bállá. Védelmi hibából szerzett a 10. percben gólt a vendég­csapat. Szünet után a ha­zaiak támadtak, a bíró egy tizenegyest nem adott meg a javukra. Gól: Batna. Jó: Pásztor, Magony, Jakus, Gerhát, ill. Antal. (Ifi: Főt—Kartal 0-1, tud: Richter János.) SZIGETÉ JFALU— FERIHEGY SE 1-1 (1-0) Vecsés, 300 néző. V: Bokor. A 3. percben a vecsési Bu- ronyit kiállították, a 67. perc­ben a vendégcsapatból Kal- tenecker jutott erre a sorsra. Jó iramú, küzdelmes találko­zón a korán megfogyatkozott hazai gárda közelebb állt a győzelemhez. Gól: Feszt, ill. Kiss A. ill­ésből). Jó: Oláh, Feszt, ill. Kiss A., Zentai. (Ifi: 3-3, tud: Majláth István.) SÜLYSÁP— PILISVÖRÖSVÄR 2-0 (1-0) Sülysáp, 100 néző. V: Se­bők. Gól: Nagy L, Győri. (Ifi: 5-2, tud: Csaba János.) DUNAKESZI—FEHÉR AKÄC SE 3-2 (1-2) Dunakeszi, 300 néző. V. Silye. Haza! gólszerzők: Lőiincz, Bodó, Herr. A győzi es együt- tesoen Lőrincz és Kiss J. tűnt ki. (Ifi: 1-3, tud: Sóly­mos: László.) Megyei bajnokság 1. Göd 12 9 2 1 35-14 20 2. Szigetújfalu . 12 7 4 1 26- 9 18 3. Kartal 12 7 3 2 28- 8 17 4. VOSE 12 8 1 3 30- 9 17 5. Fehér A. SE 12 6 3 3 29-21 15 6. Cegléd 12 6 2 4 27-25 14 7. D. Kőolaj 12 4 6 2 19- 7 14 8. Dunakeszi 12 5 2 5 16-18 12 9. Bag 12 4 4 4 15-21 12 10. Ferihegy SE 12 5 2 5 17-25 12 11. Szentendre 12 4 4 4 22-15 12 12. Főt 12 4 3 5 17-14 11 13. Sülysáp 12 2 3 7 14-27 7 14. T.-márton 12 1 5 6 6-13 7 15. P.-vörösvár 12 — 2 10 4-39 2 16. ÉGSZÖV 12 — 2 10 •7-47 2 Azcnos pontszám esetén az ifi­csapat jobb helyezése dönt. Érd: Fellegi — Jagicza, Vigh (Kemény), Várnai, Kiss — Juszkó (Balogh), Paulik, Gál- völgyi — Huszár, Kapa, Sze- kulidisz. Edző: Németh Miklós. Vendégfölény jegyében telt el az első félidő, de két gyors góllal a Viscosa szerzett veze­tést. Szünet után Huszár el­futása és beadása után Kapa fejesből szépített, nem sokkal később ismét Kapa veszélyez­tetett, de fejese ezúttal a ka­pufán csattant. Már-már úgy tűnt, hogy megszakad a vendégek ide­genbeli jó sorozata a foggal- körömmel védekező hazaiak ellen, de a hajrában Huszár majd Gálvölgyi találata követ­kezett. Gól: Kapa, Huszár, Gál­völgyi. Jó: Gálvölgyi, Huszár, Kapa. H. J. Aranykalász Tsz SK— Dunaújváros 1-1 (1-1) Ráckeve. 1000 néző. V. Ko­maromi. Aranykalász Tsz SK: Feke­te — Stier, Bodoki, Halla, Cséve — Hangai (Dani), Dra- hos, Huber — Vajda, Csordás, Kapusi. Edző: Vetlai István. Remek időben, a Duna-cso- port eddigi két legjobbjának mérkőzése sok nézőt vonzott. A publikum nem is csalódott. A jó iramú, küzdelmes talál­kozó vendéggóllal kezdődött. Ezután a Keve következett: a 20. percben Vajda beadását Kapusi hat méterről lőtte mellé, majd öt perccel később a nemrég még kévéi Tatár hi­bázott és a szemfüles Csordás egyenlített. Szünet után a térfelek közül a dunaújvárosi volt gyakrab­ban foglalt, de a hazai fölény csak a mezőnyben, s nem az eredményben dominált. Gól: Csordás. Jó: Fekete, Halla, Huber, Csordás. Esztergom—Kossuth KFSE 3-0 (2-0) Esztergom, 500 néző. V. Zsótér. KKFSE: Schromreisz — Nagy, Hegyi, Smuczer, Molnár Bódi (Spáth), Jagodics, Szőke — Wlicsek, Fülöp, Ko­vács. Edző: Faragó Lajos. Az esztergomi találkozón csupán húsz percig volt par­tiban a vendégcsapat. A 16. percben Wlicsek beadását Fü­löp a hálóba lőtte, Zsótér nem adta meg a találatot. Hat perc­cel később kavarodás után, ti­zenegyeshez jutott a hazai gárda. A büntető feltételezhe­tő oka: kezezés. A végrehajtás nem volt gond — 1-0." Nem sokkal ez után a fellelkesült Esztergom, most már hibátlan gólt szerzett. A második fél­idő kevés izgalmat jelentett. Jó: Schromreisz, Wlicsek. TFSE— Szigetszentmiklósi TK 3-2 (2-1) Csörsz u., 100 néző. V.: Tóth. SZTK: Zádor — Juhász, Kiss, Szilágyi, Lévai (Somo­gyi) — Kovács F., Balázs, Pi- risi — Kartali, Kovács T., Kó­nya. Edző: Raduly József. A mezőnyben jól játszó Pest megyei csapat akár több góllal is győzhetett volna. A hazaiak a második félidőben 10 főre fogyakoztak, 11-est is hibáz­tak, de Kartali és Kónya az üres kapuba sem tudott beta­lálni. Zádor két gólban is lu­das. Gól: Kovács T., Pirisi. Jó: Kovács F., Pirisi, Kovács T. B. A. I Vasas Ikarus—Dömsöd 3-3 (2-1) Mátyásföld, 200 néző. V.: Schlick. Dömsöd: Lázár — G. Fekete (Csilló), Bieber, Kádár, Fenyő — Zimo, Szabó T., Tóth K. — Havasi, Tóbisz, Szabó A., (Fer- kó). Edző: Szurgent Lajos. Az első félidőben jobban játszó hazaiak szereztek előnyt, fordulás után a Döm­söd akár a győzelmet is meg­szerezhette volna. Gól: Tóbisz (2), Csilló. Jó: Bieber, Zima, Tóbisz, Csilló. MÁTRA CSOPORT Váci Izzó—Edclény 1-0 (1-0) Vác, 2500 néző. V.: Osváth. Váci Izzó: Pleskó — Kur- nász, Krőzsel, Tóth Cs. (Steidl), Szalai (Adi) — Srausz, Csikós, Bera, Kovalik, — Kása, Rotyis. Edző: Both József. Kellemes időben, bizakodó hazai szurkolók előtt kezdő­dött a mérkőzés. Mindenki nagy gólarányú győzelmet várt, kivéve Sebeszta Józsefet, a hatvannyolc éves .intézőt, aki egygólos győzelmet jósolt, mert — mint mondta — Vá­cott betömörülnek a vendégek. Az edelényiek kezdtek, dé nyomban hátravonultak, mint­egy igazolandó az idős intézőt, megszállták kapujuk előterét, s a mérkőzés nagy részében szinte felborult a pálya, alig merészkedtek át a túlsó tér­félre. A 6. percben nagy ka­varodás után, miközben a vendégkapus kétszer Is ujj­heggyel mentett, eldőlt a mér­kőzés, Kovalik fejesét már nem sikerült hárítani. Gól: Kovalik. Jó: Tóth Cs., Kurnász. R. P. TISZA CSOPORT II. Bem J. SE— Balmazújvároü 1-0 (1-0) # Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Fodor. Bem SE: Nyárádi — Keszt­helyi, Medasszai, Nyerges, Ec ser — Brankovics (Kiss), Rajzinger, Kovács (Szőke) — Voltig, Tubák, Varga. Edző: Darányi Miklós. A változatos, nagy iramú s igen kemény mérkőzés egyet­len gólja a 21. percben szüle­tett: Tubák elől a kapus a 16-oson kívülre futva csak kéz­zel tudott menteni. A szabad­rúgást — melyet a. .játékvezető megismételtetett — - Tubák véclheteílenül csavarta a kapu felső sarkába. Szünet után a hazaiak óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért. A ceg­lédiek teljesen beszorultak, de Nyárádi bravúrt bravúrra hal­mozott, s amikor ő már tehe­tetlen volt, a gólvonalról he- lyétte Voltig mentett. Gól: Voltig. Jó: Nyárádi (a mezőny legjobbja), Medasszai, Nyerges. V. L. Bajnoki, barátságos Szerdai műsor A labdarúgó NB I első fordu­lójából elmaradt Ferencváros— Diósgyőr mérkőzést ma 13 órai kezdettel rendezik Gyöngyösön. Ma 13-kor lesz Szentendrén a Kossuth KFSE—Oroszlány területi bajnoki mérkőzés. Az utolsó for­dulóra kisorsolt találkozó előreho­zását a vendégek kérték külföldi útjuk miatt. Ma 14 órakor Aszódon Kartal— Volán SC barátságos mérkőzésre kerül sor. Megyei totó Csak két egyes 1. Balmazújváros—Bem SE 2 2. Aranykalász—Dunaújv. ‘ x 3. Ikarus—rDömsöd x 4. Esztergom—KKFSE 1 5. VOSE—Göd 2 6. Bag—Cegléd 1 7. Ferihegy SE—Szigetújfalu x 8. Főt—Kartal 2 Vízilabda MNK Honvéd-győzelem A Vizidabda MNK legjobb 8 csapata közé jutásért vívott mérkőzésen a Tüzér utcában a Bp. Honvéd a Ceglédi VSE ellen 22-7-re győzött. A Pest megyeiek góljait Beck (1), Papp (1). Bóbis (1), Kelemen (4) szerezte. Fél tneat telitalálat A 43. játékhét A totó 45. játékhetén hat pályá­zó ért el 13+1 találatot egyenként 290 063 forint nyereménnyel. A ti­zenkilenc 13-asra szelvényenként 121 422 forint jut. Tizenkettes 952, tizenegyes 12 347, tízes 78 966 da­rab akadt. Nyereményük egyen­ként 2126, 164, ill. 38 forint. Totóeredmények: 1, 2, x, 1, 2, 1, x, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1« APRÓHIRDETÉSEK AUAS A Dunai Kőolajipari Vállalat felvételre ke­res: láng- és ív­hegesztő, esztergályos, gépszerelő, géplakatos szakmunkásokat, kar­bantartó munkára. — Kereseti lehetőség: 3000-7000 Ft-lg. Korlá­tozott számban, 1984- ben beköltözhető la­kást biztosítunk Száz­halombattán. _______ A Gazdasági- Műszaki Ellátó és Szolgáltató Szervezet FELVÉTELT HIRDET villanyszerelő­karbantartó állás betöltésére. JELENTKEZÉS! Cegléd, Kossuth tér 1. II. em. 16. GAMESZ­vezetőnél. A Harkettagyárto Vál­lalat műszaki osztály- vezetői munkakör be­töltésére pályázatot hirdet. Feltétel: fa­ipari vagy gépész­mérnöki végzettség és 5 éves szakmai gya­korlat. Fizetés a kol­lektív szerződés alap­ján. Jelentkezés sze­mélyesen v. írásban, részletes önéletrajz­zal. Cím: személyzeti vezető, Kecskemét. Halasi út 10. __________ Ér diek, Érd környéki­ek! A Népművészek Háziipari Szövetkezete kulacskészítő bedol­gozókat keres. Részle­tes felvilágosítás az érdi Bajesy-Zsillnszky u. 79., vagy a 45-539 telefonszámon, Varga Lászlóné részlegveze­tőnél. Budapesti munkahelyeinkre AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZÜNK kezdő vagy gyakorlott teljesítmény­e!számolókat. Jelentkezés t KÖZÉP­magyarországi KÖZMÜ­Es mélyépítő VÁLLALAT munkaügyi osztály, Gödöllő, Tessedik Sámuel u. 6. 3101, valamint felvételi irodánkban, közvetlenül a 3. sz. metró, Arany János utcai megállónál, Budapest VI., Zichy Jenő u. 1. (Batcsy-Zs. u. sarok). ADÁS­VÉTEL ZL-es Trabant combi eladó, megkímélt álla­potban. Cegléd, Koz­ma Sándor utca S. szám, II em. 1.______ Cs aládi ház eladó. Érdeklődni páros hé­ten délelőtt, páratla­non délután: Nagykő- rös VI., Helmeczi u. 7. Csemő belterületén 400 négyszögöles építke­zési telek, 70 köbmé­ter sóderral eladó. — Érdeklődni lehet min­dennap 17 óra után. Cím:; Szallsznyó Mi­hály, Csemő, Szépe dűlő 1. szám ________ Sü rgősen eladó Ker­tes, családi ház, azon­nal béköltözhető. — Nagykőrös VU. ker„ Eper n 4 sz_________ Ké t szoba, üzletnelyi- séges családi ház, 500 négyszögöles telekkel, azonnal beköltözhető­en eladó. Vácszent- lászló. Zsámboki út 7. szám alatt. Érdeklőd­ni: Vácszentlászló, Petőfi u 9.__________ Eg y kertes lakás sür- sősen eladó. Nagykő­rös. Tázerdei utca 50 /A._________________ To tya-kazán eladó. / — Nagykőről, Baross G. u. 16 sz.____________ El adó 300 négyszögöl hobbikért, kúttal, épü­lettel. főút mellett. 850-es Fiat-motor._vál­tó, szélvédők, stb.,1200- as Zsiguli motor, fel­újított. váltó, új ka­rosszériaelemek stb. Érdeklődni: Nagvkő- rös, Tabán u. 2/B. 1. 5 Horváth 17 Arától. Kerti traktor ekével és K 25 Zetor, eladó. Cegléd, Törteli út 23. Eladó 6 szobás, 3 für­dőszobás családi ház, garázzsal, 100 négy­szögöl telken, vállalat­nak, üdülőnek is. Ér­deklődni: Balatonlelle, Vágóhíd u. 73/A. — Csulik._______________ El adó (Ráckeve, Vá­sár tér 5.), a Dunához közeli, 380 négyszög- öles telekkel együtt, szoba, konyha, vala­mint mellékhelyisé­gekből álló jó álla­potban levő családi ház. Érdeklődni lehet mindennap: Holczrei- ter József, Ráckeve, Tanács u. 27. 2300. Gödöllő, Blaha-fürdőn, autósztrádához közel, 300 négyszögöles, kor- donos, termő szőlő, szép környezetben, eladó. Érdeklődni: dr. Teér György, Gödöllő. Gábor Áron u. 8. Cegléd XTV.. Csákány utca 11. számú, (perem részen), minden igényt, kielégítő ház eladó. Irányár: 800 ezer Ft. Zaiagyöngye gyökeres szőlővessző, eladó. — Érdeklődni szombat, vasárnap: Cegléd. Pes­ti út 37. szám vagy Nyársapáton, minden- nap Farkas Albertnál. Eladó mini gáztűzhely, kétlapos, redkutorral. Érdeklődni 17 órától: Cegléd, Kiss Ernő utca 27. sz. AKÁC BOROS­HORDÓK, olcsó fiion, 450 l-es és 500 1-es 7.26 Ft/liter egységáron KAPHATÓK a Fűrész-, Lemez- és Hordóipari Vállalat Ceglédi Gyáregységében, Cegléd, Kosárhegyi u. 22. A hordók átvétele és a fizetés a helyszínen. Egy MTZ—50-es erő­gép eladó. Budapest VII., Színes utca 4. Kőváry István, _______ Gö döllőn, a központ­ban egy nagy + két félszobás, összkom­fortos szövetkezeti la­kás, azonnal beköl­tözhetően eladó. Ér­deklődni az esti órák­ban: Kossuth Lajos utca 37. III. 10. Ju­hász.__________________ Üj MITSUBISHI COR- DIA, sportkocsiszerű, de 5 személyre Is tá­gas, gyors, kisfogyasz- tású Japán autó, 1597 köbcentis, nyolcse- bességes, szerviz húsz­ezer kilométerenként, csomagtartóval, vonó- horoggal, (1100 kg összsúlyú lakókocsit vontathat), Grundig sztereó rádióval és kazettás magnóval, tartalékalkatrészekkel, hatszázötvenezer fölött elitfó. Bp., 200-411. AUDI 80 Dízel, KC-s rendszámú, eladó. Ér­deklődni: Jeges u. 16. H85. 18 óra után. Budapesttől 100 km-re, Tésán, 2 szobás pa­rasztház eladó. (Hét­végi háznak is megfe­lel). Érdeklődni: nap­közben. Telefon: 139- 494. Ugyanitt taksonyl 136 négyszögöles zárt kert eladó, a Dunához közel. __________________ El adom vagy buda­pesti lakásra elcseré­lem Budapest közvet­len határában, szép környezetben levő, új, modem, összkomfor­tos családi házamat, garázzsal. „Előnyös vétel PmH 13 723” jel- Igére a kiadóba. 500-as szalagfűrész el­adó. Péter Sándor, Gyál, Pozsonyi út 90. 2360. ____________________ Pe sterzsébeten szoba, konyhás, éléskamrás házrész kp.-ért, azon­nal beköltözhetően el- dó. — Megtekinthető egész nap: Budapest. Molnár László u. 78. 1201.____________ El adó 800 négyszögöl szőlő, kisebb lakóépü­lettel. Víz, villany van. A zöldhalml busz­megállótól 5 perc. Va­lamint 800 négyszögöl puszta föld. Értekezni lehet: Zöldhalom, Is­kola u. 1. szám, Sze­benl.__________________ Fa niunélyemei felszá­molom. Eladó: 600-as szalagfűrész, 400-as és 500-as faipari kombi­nált gyalugép. 4 fejes Kirsner marógép. Gö­döllő. Munkás u. 4. Kérészi es._____________ Ei auo egy Super—su­es komplett traktor­motor és egy 700-as szalagfűrész. amely bármilyen traktorra felszerelhető. Balázs Zoltán, valkó, Petőfi út 7. 2114 __________ 1­aumainás,, uj, Kék babakocsi. Jutányosán eladó. Albertirsa, Te­mesvári utca 31. szám. Stefcsik. Kazán olcsón eladó. Gyál. Erdősor u. 46. Eladó gyökeres szőlő- vessző, zaiagyöngye. Kossuth, Attila, Pan­nónia narancs íz, Gló­ria. Érdeklődni főleg a reggeli órákban. - Cegléd, Thököly út 7. szám.__________________ Nagykörös, Tetétien! u. 7. sz. alatti 2 szo­bás, oldalszobás, mel­lékhelyiségekkel fel­szerelt ház. eladó. Ér­deklődni: Tetétlenl ti. 9, sz. alatt. _________ El adó kétszobás csa­ládi ház, 288 négy­szögöl telekkel, Ho­nor, Kossuth 1*. u. 36. Baikal Károly._______ Ka rambolozott 127-os Torinói Fiat eladó. - - Irányár: 38 ezer forint Érdeklődni: Torma Monor, Katona i. u 63. sz. Pest megyei tahyi-. bérelnék vagy törlesz­téssel vennék, terület­tel és gazdasági épít lettel. Minden megol­dás érdekel. Címem Kósa Antal, Budapes' Madzsar József u. 17. IV. em. 14. 1039, Érd külterületén, fö úthoz 100 km-re levő állattartásra alkalmas tanya bérbe adó vsg) eladó. Víz, villan; van, moslékos helye' átadók. „Jövedelmező PmH 14 516” jeligére e kiadóba, ______________ Gé pjárművezetőt ke­resünk IFA tehergén kocsira vagy 8 szemé­lyes NYSA mtkro- buszra. — Jelentkezz lehet: a Tiszamenb Mgtsz, éDÍtöioari á.ea- zatvezetöjénél. hétköz­nap reggel 6 órától. Csörög, Kisfaludy n 16. Telefon: 27-52 063. Nő, esetleg gyerme kés nő részére külön bejáratú, bútorcvzof szoba olcsón kiadó. — Cím: Pillsvörögvái. Dugovics út 53. Volán végállomásnál.______ Gy eptrágyázás! Gye­pek és egyéb nővén'' kultúrák szervestrá­gyázását vállalja e GMK az őszi-téli hó­napokban, az ország bármely pontján. Te lefon: 214-177, 129-700. FAIR PLAY Autó ügynökség. Adásvéte közvetítése. X.. Szövő szék u. 8. Nyitva: 13— 20 óráig. Tel.: 580-762 Kispesti, 1.5 szobás udvari lakásom gyál házra cserélem. - „Nyugdíjas 161 195” jeligére kispesti hir­detőbe; _______________ Fi atal házaspár (ápoló nó, szobafestő), két kislánnyal, idős nőn eltartását Vállalná la­kásért. Minden mea oldás érdekel. Tel. 137-904. Cím: Murin Barnabásné, Pllis- szentkereszt, Rákócz: F. 29, 2098. ___________ „É va”, csehszlovák téliesített, 30 nm-es, -' éves faház eladó amely megegyezés után elszállítható. — Clin: Kollár Attila, Dabas II., Biksza M. U. 453/A­2370, __________________ Ts z-melléküzemága.ili komplett vasesztergá­lyos műhely, Buda pest. Lehel piachoz közel, nyugdíjazás miatt, bérbe adó vág' eladó. Telefon: 200 539;____________________ Mi a dízelmotor eladi Nagykörös, Béke utci 31. sz. Érdeklődni le bet: 15 óra után. Független, 48 évet dolgozó asszony élet­vagy házastársat ke­res olyan egyedülálló, becsületes társ szemé­lyében, aki érdek nél kül otthonába Is el­jönne. Kézzel Írott, fényképes bemutat­kozó leveleket „Duna­kanyar” Jeligére váci htrdetőirodába (Jókai utca 9.) kérem. Gödöllő, Mosolyt,' körúton sürgősen e! cserélném 60 nm-es, kétszobás, szövetkezeti lakásomat kisebbre. — Érdeklődni: János v 16. fszt, 1,____________ Al bérleti szoba kiaúú. Gödöllő, Ságvárl út I. IFA W 50 up. első fu­tómű. nátsó futómű sebességváltó azonnali cseréjét vállaljuk. — Cím; t sz. Ipar Szakmunkásképző In­tézet, Bp. XIII-, Váci Út 179. Műszaki Osz­tály. Telefon: 298-410 B2-es mellék._______■ 75 nm-es. öt neiyiseg böl álló szuterén ét egy külön álló 14 nm- es helyiség raktár műhely céljára kiadó (Víz. ipart áram van) Cím: Dunakeszi, Óvo­da köz ? 2120_______ Fe kete, német ötúo napos. Juhász kankn- tya eladó. Érdeklődé' Szokolya, Hunyadi 46 "7 Szódliget- Szói io,;» Ottnon gondozónőket felvesz. Jelentkezés: s helyszínen.