Pest Megyei Hírlap, 1982. augusztus (26. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-17 / 192. szám

Hwsodnádasdíól Tisza vasvárig Nyolcpontos nyitány Ostromol a fehér nadríigos hazai gárda. Nagy a tömörülés a hazai kapu előtt, az Érd—Előre mérkőzésen Hancsovszky János felvétele 1982. AUGUSZTUS 17., KEDD Toluca Adorján vezet Újabb hírügynökségi jelen­tések szerint a mexikói Tolu- cában zajló férfi sakkvilágbaj­noki zónaközi döntőn a koráb­ban függőben maradt Portisch —Kouatly (libanoni) mérkő­zés a 44. lépést követően dön­tetlennel fejeződött be. A Sei- rawan—Adorján játszma vi­szont hlég mindig nem ért véget, másodszor is függőben maradt. A torna állása a 6. forduló előtt: Adorján 3.5 (1). Ivanov (ka­nadai) 3 (1), Balasov, Seirawan 2,5—2,5 (1—1), Hulak, Juszu- pov, Nonn, Polugajevszkij, Ru- binetti 2,5—2,5, Portisch, Szpasszkij 2—2 (1—1). A finálén Úszórekord Vasárnap a Komjádi uszodá­ban az országos bajnokság be­fejező napján 4—4 női és férfi számban volt vetélkedő a baj­noki címekért. Orosz Andrea 4:21.25 perccel országos csúcsot úszott 400 m gyorson. Ez országos felnőtt, ifjúsági és serdülő csúcs, régi: Orosz A. 1981, 4:22.23. Bár Szigetszentmiklóson az új labdarúgó játékteret már birtokba vették, a hivatalos avatás a megyei X. osztály őszi nyitányán volt — döntetlen­nel. A két vendéggyőzelem mellett feltűnő Cegléd féltu­cat gólja. D. PETŐFI—VECSÉS 2-1 (1-0) Taksony, 700 néző. V: Schő- men. Dunavarsányi Petőfi: Bírta — Kőnigh, Perényi, Tóth I., Kreisz, Glász, Szekeres, Ko­vács, Pál (Szebelkó), Kende, Hallai (Császár). Vecsés: Szepesi — Gergely, Kiss, Tunner, Bulla, Osváth, Molnár, Nagyfejő (Kári), Szé­chenyi, Buronyi, Mikolai (Tóth S.). * Kiegyenlített első félidő után fölénybe került az át­szervezett varsányi gárda és biztosan nyert. A jó benyo­mást keltő újonc Vecsés 2-0 után szépített. G.: Szekeres, Glász, ill. Tóth S. Jó: Perényi, Pogács, Bírta, Kőnigh, ill. Tun­ner, Buronyi, Tóth S. (Tud: Barna Barnabás) SZTK—KARTAL 1-1 (0-0) Szigetszentmiklós, 800 néző. V: Boros. Jó iramú, sportsze­rű mérkőzésen a végig táma­dó, több helyzetet kihagyó ha­zaiak kapuját az 51. percben bevették a vendégek. Az SZTK a 66. percben egyenlített. G: Jakus (öngól), ill. Párái. Jó: Kirchner, Kovács T., Tóth, ill. Pásztor, Jakus, Németh, Párái. (Tud: Bertóthy Attila) S. VOSE—PSC 5-1 (2-0) Pilisvörösvár, 300 néző. V: Kiss E. A két csapat közti kü­lönbséget jól mutatja az ered­mény. G: Deák, Dániel, Ba­kos, Ihász, Hentes, ill. Kerká- poly (11-esből). Jó: Szarka, Megyesi, Csajka, ill. Krammer, Ziegler. GÖDI TSZ SK—T. MARTON 1-1 (1-1) Göd, 200 néző. V: Orosházi. A Tápiószentmárton lelkeseb­ben és jobban játszott, megér­demelten vitte el az egyik pontot. A hazai együttes, amely a 70. percben Varnyacz- ki kiállítása miatt megfogyat­kozott, csalódást keltett. G: Mészáros (ll-esből), illetve 111. Jó: Gere Géza, Krőzsér, Nagy Volt NB Il-es csapatokkal megerősödve indult az újjá­szervezett területi labdarúgó­bajnokság. Megyénk nyolc együttese közül a Ráckeve ott­hon, a Vác idegenben szenve­dett vereséget. Négy döntet­len, s két győzelem a többi csapat mérlege. Duna-csoport Dunakeszi—III. kér. 2-0 (0-0) Hévízi út, 600 néző. V: Fe- renczi. Dunakeszi VSE: Herczeg — Lőrinc, Dévai, Balogh, Bodó, Szaniszló, Sólyom, Sponga, Herr Nazáth, Bayer. Óriási iramban kezdett a III. kér., a 10. percben már az ötödik szögletét rúgta, több helyzetet is kihagyott. Húsz perc után a Vasutas levetkőz­te kezdeti elfogultságát, ki­egyenlítetté vált a - játék. A máso.dik félidőt már Vasutas­fölény jellemezte. A 63. perc­ben elért találatot 20 perccel később újabb követte. Az újonc Dunakeszi Vasutas kezdeti bizonytalankodás után igen jól játszott és megérde­melten nyert. G: Nazáth, Bayer. Jó: Ba­logh, Lőrincz, Szaniszló, Na­záth. Buchard Tibor BKV Előre—Érd 0-0 Knopp Imre utca, 1000 néző. V: Kassai. Érd: Fellegi — Vígh, Hor­váth (Borbély), Boross, Csaja, Kiss Cs., Balogh, Gálvölgyi (Tátrai), Pauli, Karalyos, Sze- kulidisz. Horváth korai kiválása — a 4. percben megsérült — meg­zavarta az érdi csapatot. Az első félidőben sok átadási hi­T., ill. Schmikl A., Laczkó, 111. (Tud: Simkó Géza) D. KŐOLAJ—SÜLYSÁP 2-1 (0-0) Százhalombatta, 400 néző. V: Toldi. Az első félidőben enyhe mezőnyiölényben ját­szott a Kőolaj. Szünet után nyomasztó fölénybe került, de csak a 75. percben tudta megszerezni a győztes gólt. G: Lengyel Gy. (ll-esből), Palotai ill. Béres. Jó: Nahoczki, Fe- renczi, ill. Béres, Bakos. (Tud: Szloboda Miklós) FÓT—DABAS 3-1 (1-1) Dabas, 800 néző. V: Hűvé. Iz­galmas, változatos mérkőzésen a fóti vezetést még kiegyenlí­tette a hazai gárda, újabb tá­madásai azonban nem hoztak eredményt. Szünet után a hely­zeteit jobban kihasználó Főt bebiztosította győzelmét. G: Becsei, Mészáros, Papp, ill. Da- basi. Jó: Köböl, Becsei, Papp, Novák, ill. Borbás, Haraszti, Krajcs. CEGLÉDI VSE—TÖRÖKBÁ­LINT 6-0 (5-0) Cegléd, 300 néző. V: Kálmán. A látottak alapján a CVSE ilyen különbségű győzelme is megérdemelt. A -vendégek a kapura teljesen veszélytelenek voltak, ugyanakkor a CVSE különösen az első félidőben játszott korszerűen, szemre is tetszetősen. Ekkor helyzetei­nek felét értékesítette, tehát akár több gólt is szerezhetett volna. Szünet után, a nagy hő­ség miatt már ellaposodott a játék. G: Fekete I. (2), Fekete T., Zágon, Varga, Kazai. IKLAD—SZENTENDRE 1-1 (0-1) Iklad, 200 néző. V: Temesvá­ri. A két csapat küzdelmes, de még elég gyenge színvonalú játékkal mutatkozott be. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Az egyik partjel­ző hiányzott és ez igen sok vi­tára adott alapot. G: Ecker, ill. Püspöki. Jó: Blaubacher, Ec­ker, ill. Staller, Püspöki, Kor- csog. ★ Ifjúsági ereamények. Dabas —Főt 0-0, Cegléd—Törökbálint 6-1, Dunai Kőolaj—Sülysáp 4-0, Pilisvörösvár—Soroksár 2-0, SZTK—Kartal 2-3, Duna- varsány—Vecsés 2-2. Göd—Tá- piószentmárton 3-4, Iklad— Szentendre 2-1. bát vétettek, szünet után több helyzetük volt, mint a helyiek­nek, de ezek kimaradtak. A jól záró érdi védelem nem sok lehetőséget adott az elmúlt idényben magasabb osztályban játszó ellenfelének. A fegyel­mezett, lelkes Pest megyei együttesből kiemelkedik Vígh, Boros és Csaja teljesítménye. ÉGSZÖ Y—Esztergom 2-1 (1-0) Kiskunlacháza, 900 néző. V: Juhász I. ÉGSZÖV MEDOSZ: Pálinkás — Konrád, Pirisi, Patkós, Go­ra, Répási, Kiss. Balázs (Kó­nya), Király (Horváth), Kin- dornai. Ács. A bajnoki nyitányon sok szurkoló kereste fel a kiskun- lacházi pályát. Változatos já­ték után a félidő közepén Ga- ra mintegy 35 méterről lőtt a kapu bal sarkába. Ezután még két nagy hazai helyzet maradt ki. A folytatás után is érdekes volt a játék, nem sokkal a kez­dést követően, kapu előtti ka­varodás után Kindornai közel­ről kotorta a hálóba a lab­dát. A gól után feljöttek a ven­dégek, s a 85. percben szépítet­tek. G. Gara, Kindornai. B. F. KKFSE -Budafok 2-2 (1-1) Szentendre, 300 néző. V: Bal­ia. Kossuth KFSE: Pleskó — Gróf, Mészáros, Havasi. Paksi, Szőke, Halász, Hetzmann. Héhl (Krómer), Simon, Barna (Szá­vai). Mindkét csapat játékán lát­szott. hogy igencsak az idény elején tartanak. A félidő leg­izgalmasabb eseményei az utolsó előtti két percben ját­szódtak le. A 43. percben a vendégek, míg rögtön ezután Paksi jóvoltából a hazaiak ta­láltak a hálóba. A második félidő 20. percében a fővárosi csapat megszerezte a vezetést. A lefújás előtt nem sokkal Ha­lászt a büntető területen belül felvágták, a büntetőt Gróf ér­tékesítette. A szentendrei csapat tavasz óta a jelentős vérveszteséget nehezen vészelte át, a megma­radt játékosok nem tudták pó­tolni a távozókat. G: Paksi, Gróf (ll-esből). Jó: Paksi, Mészáros, Halász, Ples­kó. \ BVSC—Ráckeve 2-1 (1-1) Ráckeve, 400 néző. V.: Ko­vács L. G: Kapusi (ll-esből). Kőrös-csoport Dőmsöd—DÉLEP 0-0 Dömsöd. 800 néző. V: Hajdú. Dőmsöd: Lázár — Jaska, Tie- ber, Bilek Egervári, Tóth. K. Aszalai, Elekes, Tóbisz (Gyuro- váth), Máté, G. Fekete. Két jól felkészült csa­pat izgalmas, változatos, küz­delmét láthatta a dömsödi pá­lya közönsége. A II. félidőben több helyzetet kidolgoztak a hazaiak, de találat nem szüle­tett. A játékvezető jogos 11-es- től fosztotta meg a hazaiakat. Még az ellenfél játékosai is meglepődtek, hogy a bíró nem mutatott a büntetőpontra. Jó: Tieber, Bilek, Elekes. Egervári. Mátra-csoport: Borsodnádasd—Vác 2-1 (1-1) Borsodnádasd. 500 néző. V: Ozsvárt. Váci Izzó: Paier — Kutnász, Asztalos, Strausz, Ádám — Be- ra, Friedmann (Kiss), Bartik — Szabó (Cseri), Tóth, Adi. A 16. percben már megzör- rent a váci háló. A védelem rövidzárlatát jól használták ki a hazaiak. Ezután feljött a Vác. A 37. percben Bera jobboldal­ról jól adott be, a labda a ka­pu előtt pattogott, Adi csapott le rá és közelről kiegyenlített. Ritkán látható potyagólt ért el a 78. percben a hazai csapat. Szöglet után a majd kétméte­res Paier felugrott, meg is sze­rezte a pettyest, de kiejtette. Ezután többször is megfoghat­ta volna, ám addig várt, míg az egyik szemfüles csatár be­lőtte a győzelmet jelentő gólt. A nyitómérkőzésen kemény, erőszakos ellenféllel találta magát szembe a Pest megyei együttes. A technikásabb és képzettebb labdarúgókból álló Izzó, nem találta meg a hazai csapat játékának ellenszerét. Több biztos gólszerzési lehe­tőséget is kihagyott, így vere­séggel hagyta el a tavalyi baj­nokság Mátra-csoportjában 10. helyen végzett együttes pályá­ját. G.: Adi. Jó: Bera, Adi. László Attila Tisza-csoport Tiszavasvár—Bem SE 2-2 (1-0) Tiszavasvár, 800 néző. V: Fo­dor. Bem SE: Tóth I. — Kertész, Baumann, Horváth, Szakái, Csornai. Tóth K„ Wunder, Né­der Bozsik, Varga. A nagy lendülettel kezdő ha­zaiak már a 10. percben meg­szerezték a vezetést, szerencsés körülmények között, hiszen a labda a menteni akaró Kertész lábáról került a hálóba, (ön­gól!) Ezután két nagy helyzet­ben is Tóth I. védett bravúro­san, majd egyszer a kapufa mentett. Szünet után a Bem SE átvet­te a játék irányítását, a 66. percben Néder egyéni szólóját követően kiegyenlített, hét perc­cel később át is vette a veze­tést. A ceglédiek a hajrában az előny tartására törekedtek, eredménytelenül, hiszen a be­fejezés előtt három perccel a Tiszavasvár egy szögletet kö­vető fejessel kiegyenlített. G: Néder, Baumann (ll-es­ből). Jó: Tóth I. Wunder, Hor­váth. Ungureán László Innen* © A Kalifornia állambeli Carls- badban a WCT 300 000 dollárral dí­jazott nemzetközi versenyén Ta- róczy Balázs a döntőbe jutásért a negyedik helyen kiemelt dél-afri­kai Kriekkcl találkozott, és 7:5, 6:0-ra kikapott. |g A csehszlovákiai Pisekben megkezdődtek a női röplabda IBV küzdelmei. Az első fordulóban Ma­gyarország a házigazdák .,A”-csa- patával találkozott, és 3:0 (8, 3, 11) arányban • vereséget szenvedett. Ugyanilyen arányban kapott ki Bulgária Romániától, és a Szovjet­unió is 3:0-ás vereséget mért Lengyelországra. €1 Nagy me«r!ooetést okozott, hogy Antoni Piechniczek lengyel A megye! I. osztályban Pályaavató döntetlennel A fogathajtók Jól vették az akadályt A hollandiai Apeldornban vasárnap az akadályhajtással befejeződött a fogathajtó vi­lágbajnokság. A rendezők könnyű pályát építettek, hiszen csapatuk és Velstra is vezetett, így számukra kockázatos lett volna egy „goromba” akadály- szakasz. Az izgalmas versenyben ki­tűnően szerepeltek a magyar versenyzők, mind az öten hi­bátlanul teljesítették az alap­pályát, s az összevetésben szenzációs hajtással Bárdos György nyert. Mindezek elle­nére nem tudták ledolgozni hátrányukat, mert a hollandok közül csak Velstra hibázott, egyszer. összetettben világbajnok: Tjeerd Velstra (Hollandia) 106 hp., 2. Bárdos György (Ma­gyarország) 132 ho„ 3. Juhász László (Magyarország) 135 hp., ...11. Muity Ferenc (Magyar- ország) 196 hp., ... 17. Fülöp Sándor (Magyarország) 246 hp., ... 30. Fintha Gábor (Magyar- ország 561 hp. Csapatban világbajnok: 1. Hollandia 243,5 hp.. 2. Magyar- ország 267 hp., 3. Nagy-Britan- nia 295. A csehszlovákiai Losoncon a 16. ejtőernyős világbajnoksá­gon újabb aranyérem talált gazdára. A női csapatok cso­portos célbaugrásában Bulgá­ria lett az első, a férfiak ha­sonló versenyszámában fran­cia győzelem született, míg a női összetett csapatversenyben a vendéglátó Csehszlovákia bizonyult a legjobbnak. A ma­gyarok jól szerepeltek, ezúttal egy negyedik és két ötödik he­lyezést szereztek. Csákányospuszián Tájfutóviadal A BEAC tájfutó szakosz­tálya augusztus 20—21-én, az 1983. évi magyarországi táj­futó-világbajnokság előkészü­leti versenyeként bonyolítja le hagyományos Eötvös Loránd tájfutóviadalát. Színhelye a Komárom megyei Csákányos- puszta térségében lesz. Az első napi egyéni verseny 20 kategóriájában 1021-en in* 'dúlnak, míg az augusztus 21-1 váltó 8 kategóriájára 170 együttes nevezett. A nagy­szabású eseményen 21 ország képviselői vesznek részt, Szegedi motorcsónak Sebesen a vízen Képünkön: a győztes váci dr. Kovács Ferenc Koppány György felvétele Befejeződött Szegeden a mo­torcsónak-világbajnokság. Az OC 500 kem-es kategória részt­vevőinek küzdelmét a záróna­pon mintegy 10 000 szurkoló tekintette meg. A világbajnoki címet a szovjet Csermasencev szerezte meg. A magyar Bod- rogvölgyi a 12. lett. A világversennyel egy idő­ben bonyolították le az orszá­gos bajnokság II. fordulóját. A viadalon a Pest megyei versenyzők jól szerepeltek. Ketten — Horváth I. (PGSK) az SC 500 kem-es kategóriában, dr. Kovács F. (Váci Vasutas) az SD 700 kem-es kategóriá­ban — az első helyen végez­tek, Sebestyén (Váci Vasutas) pedig az OE 800 kem-es kate­góriában ezüstérmes lett. Atlétikai egyveleg Váltósiker Nizzában A franciaországi Nizzában rendezett „Nikaia” elnevezésű nemzetközi atlétikai versenyen a magyarok is több számiján képviseltették magukat. A leg­nagyobb siker a Nagy, Tatár. Kovács, Babály összeállítású 4x100 m-es férfi váltó nevé­hez fűződik, akik 39.45 mp-s idővel legyőzték az Egyesült Államok (dikes, McCoy. Wright, Philips) 39.53 mp-t fu­tó váltóját, s természetesen ez­zel az élen végeztek. A női magasugrásban Sterk Katalin 189 cm-ig jutott, s 3. lett a nyugatnémet • Meyfarth (195 cm) és az egyesült álla­mokbeli Sommer (191 cm) mö­gött. Hármasugrásban Bakosi Bé­la ismét túljutott a 17 m-en — 17,12 m-t teljesített —. de akár­csak a Budapest Nagydíjon, ismét az idei világrangelső brit Keit Connor mögé szorult. Ulmban az NSZK tízpróba- bajnokságán szenzációs világ­rekorddal győzött a 24 éves onnan szövetségi kapitány lemondott tisztségéről. Távozásának állítólag családi okai vannak. Utóda a 47 éves Edmund Zientara lesz, aki eddig az úgynevezett koordinátor szerepét töltötte be a játékosok és a szövetség között. Zientara csa­patával augusztus 31-én Párizsban mutatkozik be Franciaország ellen. ÜT A helyosztókat Játszották Forssában. a leány kadett kosár­labda Eurőpa-bajnokságon. A ma­gyar válogatott az ötödik helyért a házigazda finnekkel találkozott, és bár félidőben még 33:26 volt a? állás a magvar fiatalok lavára. a hairában Finnország kerekedett felül, és 71:69-re gvözött. Így Ma­gyarország a hatodik helyen vég­zett. Jürgen Hingsen. 16 ponttal ja­vította meg az angol olimpiai bajnok Daley Thompson idén májusban elért csúcseredmé­nyét, Hingsen teljesítménye: 8723 pont. A Népstadionban befejező­dött az atléták ez évi orszá­gos összetett bajnoksága. A hétpróbán Vanyek Zsuzsa, az Építők SC versenyzője meg­védte tavalyi bajnokságát (5949 p). a férfiak között új győztest avattak, a 26 éves ta­tabányai Hoffer József szemé­lyében (7561 p). 33. játékhét Egy telitalálat A totó 33. játékhetén a beérke­zett 2 885 661 darab szelvény kö­zött egyetlen teliíalálatos akadt, nyereménye 1 402 432 forint,, a 13 találatos szelvények száma 2 da­rab, a nyeremény egyenként 841 45D forint. 12 találatos tipp 145 darab van, a nyeremény 7 738 fo­rint. 11 találatot 2936 fogadó ért el. a nyeremény 382 forint. 25 183 da­rab a 10-es találatok száma, egyenként 67 forintot fizetnek ér­te. A helyes tipp: 1, 1, x, 2, 2, 1, 1, 1, x, 1, 2, x, x, 1. Megyei loíóereslraények Sah a döntetlen 1. BKV Előre—Érd s 2. Kossuth KFSE—Budafok x 3. Ráckeve—BVSC 2 4. Dabas—Főt 2 5. CVSE—Törökbálint 1 6 Göd—Tápiószenimárton x 7. Dunavarsány—Vecsés 1 8. SZTK—Kartal, X