Pest Megyi Hírlap, 1978. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-21 / 274. szám

Őszi rekord 1J:J-re nyert a Dömsöd Nyolc pont vendégségből © A labdarúgó NB II 16. for­dulójában a i Nyugati cso- 1 portban hely­csere volt az élen. A Komló győzött, a Pé­csi VSK viszont vesztett, s így a Komló vezeti a mezőnyt 1 pont előnnyel a pécsiek előtt. A Keleti- és a Közép­csoportban az eddigi első és második helyezett vívott egy­más ellen rangadót. A Keleti csoportban a DVSC, szünet után Szíjgyártó vezényletével diadalmaskodott a Szolnoki MTE felett, s ezzel előnye 2 pontra nőtt. A Középcsoport­ban a Volán és a SZEOL rangadója döntetlent hozott, s megmaradt a Volán 4 pon­tos előnye. Ebben a csoport­ban játszanak a Pest me­gyeiek, s a Bem SE—Dunake­szi megyei rangadó fölényes hazai győzelmet hozott. Bem SE—Dunakeszi VSE 4:0 (2:0) Cegléd, 800 néző. V. Tóth Lajos. Bem SE: Kollár — hi- rincsik. Bársony, Kovács, Baj- nóczi, Bera, Nagy, Dajka, Ra­dies, Lukács, Szabó J. Duna­keszi; Kenesei — Lörincz, Hanzel, Asztalos, Kiss J., Csá­szár (Gyetvai), Dévai, Kiss L. (Staudinger), Katonka, Pollák, Nazáth, A ceglédiek nagy ro­hamokkal kezdtek, s két ki­hagyott helyzet után a 13. percben meg is szerezték a vezetést. Mindjárt utána Na­záth lőhetett volna gólt, de a lapos labdát Kollár védte. Ez­után nyomasztó fölényben ját­szott a Bem SE, a Dunakeszi csak elvétve jutott támadás­hoz, de ezekkel még a félvo­nalat is csak ritkán lépték át. A Bem SE már az 57. percben beállította a végeredményt. A Pest megyei rangadón a ceg­lédiek igazolták, hogy előző heti bravúros győzelmük (a BVSC otthonában) nem a vé­letlen műve volt. A csapat tartja jó formáját, s végig bírta a saját maga által dik­tált iramot. A jóval mozgéko­nyabb ceglédiek a helyzetek alapján még nagyobb arányú győzelmet arathattak volna. A mérsékelten játszó Dunakeszi csak a védekezésre összponto­sított, s csak a szerencséjü­kön múlt, hogy nem szenved­tek még nagyobb arányú ve­reséget. G.: Dajka (11-esből), Szabó, Radics, Bera. Jó: Bera, Nagy, Kovács, Dajka, ill. Ke­nesei, Nazáth. (Tud. -.Ungureán László.) Pénzügyőr—Kossuth KFSE 3:2 (2:1) Kőbányai út, 200 néző. V.: Hegedűs. KKFSE: Hornyák — Pozsgai, Emmer, Szikszai, Eger, Horváth, Fehér, Amb­rus, Gögitz, Hámori L. (Ro- jik), Fischli. Nem sikerült szinte semmit átmentenie a szentendrei gárdának abból a jó játékból, amelyet szerdán az újpestiek ellen mutatott. Jóllehet, húsz perc lagymatag játék után, Gőgitz elegánsan kilépett a hazai védők gyűrű­jéből és vezetést szerzett. A gólt, a Kőbányai úton vendé­geskedő pasarétiek, tíz perc alatt kétszer is viszonozták: a 26. percben Éger csak a gól­vonalon túlról, a 36.-ban Pozs­gai csak a gólvonalon túlra tudta menteni, előbb Nap, majd a Hornyákot is kicsele­ző Fazekas lövését. A máso­dik félidőben rákapcsolt a Pest megyei csapat és az 58. percben egyenlített: Ambrus leadását a cserejátékos Rojik küldte a hálóba. Nagy harc indult a győztes gól megszer­zéséért és a sors iróniája, a nemrég még a KKFSE-ben szereplő Gálvölgyi—Nagy duó döntötte el a két pont sorsát a 67. percben a Pénzügyőr ja­vára. A hajrában Gőgitz és Rojik előtt adódott egyenlítési alkalom, de Dómján bravúrral védett. G.: Gőgitz, Rojik. Jó: Emmer, Horváth. R. F. V. Híradás—Balassagyarmat 2:1 (1:0) Vác, 2000 néző. V: Füzessy. Híradás: Hámori — Szúnyogh, Varga, Gere, Garaba, Pálin­kás, Ács, Sólyom, Szót (Ba­logh), Strausz, Deák. A ven­dégcsapat már a negyedik percben gólt kapott: Deák szögletrúgása után Garaba a kapuvonalról fejelhetett a há­lóba. Negyven perces futball- szünet következett, majd Há­mori „egyenlített”: Szedlák vánszorgó labdája a kezei kö­zött jutott a hálóba. Erősített a Vác. Szót közeli fejesét Baár még hárította, ám Ács tánclépéses szólójának már ő sem tudott ellenállni, 2:1. A gyarmati Szűcs gólra góllal válaszolhatott volna, de előbb Hámorit találta el, majd ami­kor már ajtó-ablak tárva volt — mellé lőtt... Nem sokkal a befejezés előtt Sólyom ívelt fejesét Hornyák a gólvonalról vágta ki. G.: Garaba, Ács. Jó: Garaba, Varga, Ács. (Tud: Hegyi Iván). ★ A megyei bajnokság 14. for­dulójában a listavezető Dunai Kőolaj folytatta egygólos győ­zelmi sorozatát, ezúttal Gö­döllőn. Az őszi küzdelmek ed­digi rekordgyőzelmét jelenti a Dömsöd—Budaörs mérkőzés 11:1-es eredménye. A perbáli és vácszentlászlói csatárok egyaránt ötször vették be a hálót. A kilenc találkozó kö­zül három hozott vendéggyő­zelmet, ha hozzászámítjuk a két döntetlent is, akkor össze­sen nyolc pontot vittek el a vendégek. Kerepestarcsai SC— Nagykőrösi Kinizsi 1:1 (1:1) Kerepes, 300 néző. V.: Fe­kete L. Változatos, jó iramú, időnként magas színvonalú mérkőzésen helyzetei alapján Nagykőrös közelebb állt a győzelemhez. Kartali MEDOSZ—Albertirsa 2:0 (0:0) Kartal, 400 néző. V.: Kál­mán. K. MEDOSZ: Moór — Magony, Kiss, Száraz Á., Gá­bor, Gerhát, Deme, Bereczki (Bognár), Berta (Biliinger), Kovács, Száraz Z. Albertirsa: Balázs — Kovács (Erős), Tóth, Takács, Perjési, Mag (Kukucs- ka), Petri, Csernák, Hegyi, Jansik, Baumann. A kemény, izgalmas, sportszerű mérkőzés elején Berta és Deme hagyott ki helyzetet. A 23. percben az irsai balszélsőt utánrúgás miatt kiállítottak. A 10 főre olvadt vendégcsapat ügyesén védekezett, sőt még támadásra is futotta erejéből. A 67. s a 90. percben szerzett gólokkal alakult ki a végeredmény. G.: Kovács, Perjési (öngól). Jó: Kiss, Gábor, Deme, Kovács, ill. Balázs (a mezőny legjobb­ja), Tóth, Takács. (Tud.: Sin- kó István.) Ceglédi VSE—Sülysáp 2:1 (1:1) Sülysáp. 300 néző. V.: Ádám. A találkozó első tíz percét hazai rohamok, vár- ratlan vendéggól és gyors egyenlítés jellemezte. Az első félidő további részében is a hazaiak voltak fölényben, de nem tudták értékesíteni helyzeteiket. A Vasutas első­sorban védekezett és gyors lefutásokkal veszélyeztetett. Szünet után állandósult a sülysápi fölény, de több mér­kőzésre való helyzetet elügyet­lenkedtek a csatárok. Sőt a 65. percben egy előrevágott labdából a vendégek szerezték meg a győztes gólt. Ezután el­keseredett küzdelem folyt az egyenlítésért, de a sülysápiak- nak semmi sem sikerült. Szín­vonalas, kemény mérkőzésen a rutinosabb Cegléd szerencsé­vel nyert. G.: Bazsánt, Varga, ill. Tóth. Jó: Zsilka, Szanyi, Vígh, Bazsánt, ill. Temesvári. Lányi, Tóth. (Tud.: Zima Károly). Dunai Kőolaj—Gödöllői SC 2:1 (2:1) Gödöllő, 100 néző. V.: Szarka. Már az első félidő­ben megszületett a végered­mény. A 9. percben szerzett Kőolaj gólra a 17. percben válaszoltak a helyiek. Az eny­he fölényben játszó Kőolaj a 35. percben vette be ismét a hálót. Szünet után a hazaiak támadtak többet, eredményte­lenül. Így a hullámvölgyben lévő Gödöllő akárcsak két héttel ezelőtt, most is ottho­nában szenvedett vereséget. A döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Pákái, Králik, ill. Horváth. Jó: Wittmann, Hor­váth, ill. Kőszegi. (Tud.: Dán László). Dömsöd—Budaörs 11:1 (4:0) Dömsöd, 500 néző. V.: Bállá. Árki gólja után Szurgent mesterhármasa következett. A második félidőre a tartalékos budaörsiek beletörődtek az eredménybe; s a jó formá­ban lévő Dömsöd szinte tet­szés szerint vette be a ven­déghálót, szép akciókból, va­lamint távoli lövésekből. A vendégek 7:0-nál szépítettek. G.: Szurgent (3), Árki (3), Straub L. (2), Polgár (2), Straub A., ill. Papp (11-esből). Jó: Straub L., Szurgent, Árki, ill. Papp. (Tud.: Ujj Lajos). Perbál—Gödi TK 5:1 (0:0) Perbál, 100 néző. V.: Hor­váth G. Eseménytelen első fél- iC.Ó után, a nagy lendülettel kezdő Perbál negyed óra alatt három gólos előnyhöz jutott. Ezután is a hazaiak támadtak, s a 62., valamint a 78. perc­ben újabb gólt lőttek. A 87. percben szabadrúgásból szé­pített a Göd, majd 2 perccel később újabb gólt szerezhe­tett volna, de Molnár 11-esét a perbáli kapus, Németh ki­védte. A végig nagy fö­lényben játszó Perbál szünet utáni gólratörőbb játékával ilyen arányban is megérde­melten nyert az alárendelt szerepet játszó Göd ellen. G.: Kovács III. (2), Kovács II., Ol- lári, Horváth, ill. Puskás. Jó: Kovács, Ollári, Kovács I., Szemző. A vendégeknél sen­ki sem dicsérhető. (Tud.: Bá­lik Pál.) ÉGSZÖV MEDOSZ— Ceglédbercel 1:0 (0:0) Ceglédbercel, 200 néző. V.: Jámbor. A jó iramú küzdel­mes mérkőzés első félidejében a hazaiak többet, a vendégek veszélyesebben támadtak. Szü­net után az^ ÉGSZÖV fokozato­san átvette* az irányítást. Kö­zéppályásai sokat futottak, ügyesen szervezték a játékot. A 87. percben az előretörő Senkeit a lacházi védők sza­bálytalanul szerelték, de a bíró sípja néma maradt. Az ezt követő ellentámadásból esett a győztes gól. G. Gonda. Jó: Csapiár, Gyengési, Bédi, ill. Udvaros, Heim T. (Tud..- Karsai Márton.) Pilis—Óbuda Tsz SE 1:1 (1:1) Pilis, 400 néző. V.: Váradi. Az első félidőben csupán a két gól jelentett eseményt. A 43. percben jutottak előnyhöz a helyiek, melyet 1 perccel később kiegyenlített a ven­dégcsapat. A pilisi közönség szünet után jobb játékot, gólt, illetve gólokat várt csapatától, de ez elmaradt az együttes gyenge játéka miatt. A ven­dégek lelkesen küzdve sze­rezték meg az egyik pontot. G.: Gyengeliczki, ill. Dombai. (Tud.: Csikós Pál.) Vácszentlászló—Iklad 5:2 (3:1) Vácszenti ászló, 250 néző. V.: Bokor. Télies időben mérkő­zött egymással a két szomszéd- vár csapata. A 4. percben vi­tatható 11-esből szerzett veze­tést az Iklad, ám a hazaiak az egyre öttel válaszoltak. A vendégek 5:1 után szépítet­tek. A mérkőzés külön érde­kessége Kovalik első félidei mesterhármasa volt. G.: Ko­valik (3), Galambos, Szabó, ill. Tóth_Ilku (11-esből), Boda. Jó: a vácszentlászlói csapat­ból mindenki dicsérhető, ill. Tóth-Ilku, Kaiser, Boda. (Tud.: Sára Vendel.) Labdarúgó­táblázatok NB II Közcpcsoport 1. Volán 15 11 3 1 25- 7 25 2. SZEOL AK 16 8 5 3 23-18 21 3. Kecskemét 15 9 2 4 17-12 20 4. BVSC 15 6 7 2 27-16 19 5. KKFSE 15 7 5 3 28-19 19 6. Szegedi D. 15 6 5 4 18-14 17 7. Bp. Építők 15 5 6 4 23-15 16 8. Ganz-MÁVAG 15 4 8 3 16-11 16 9. Bem SE 1G 4 8 4 18-15 16 10. BVSC 15 5 6 4 17-20 16 11. Vác 15 5 5 5 18-19 15 12. Balassagy. 15 4 5 6 17-21 13 13. Pénzügyőr 15 5 3 7 20-25 13 14. Bp. Spartacus 15 4 4 7 18-24 12 15. BKV Előre 15 4 3 8 15-16 11 16. Dunaújv. Ép. 15 4 3 8 21-27 11 17. 22. Volán 15 2 7 5 13-23 11 18. Dunakeszi 16 2 7 7 10-21 11 19. Ikarus 15 2 2 11 6-27 6 Megyei bajnokság 1. D. Kőolaj 14 12 1 1 24-12 27 2. Kartal 14 9 3 2 24-10 22 3. Vácszentl. 14 8 2 4 31-23 19 4. ÉGSZÖV 14 6 3 5 31-15 17 5. Dömsöd 14 5 4 5 27-19 15 6. Gödöllő 14 6 2 6 22-21 15 7. Ceglédi VSE 14 6 2 6 24-21 14 8. Sülysáp 14 5 3 6 26-24 14 9. Iklad 14 6 1 7 23-22 14 10. Albertirsa 14 6 2 6 21-23 14 11. Pilis 14 5 2 7 21-24 14 12. Kerepestarcsa 14 5 3 6 16-22 14 13. Göd 14 7 — 7 20-34 14 14. Perbál 14 5 3 6 26-22 13 15. Nagykőrös 14 3 5 6 21-22 12 16. Óbuda 14 3 5 6 15-22 12 17. Budaörs 14 2 5 7 14-38 10 18. Ceglédbercel 14 2 4 8 13-25 9 A Dunai Kőolaj, az ÉGSZÖV és a Pilis 2—2, a Kartal, a Vácszent­lászló, Gödöllő, Iklad, Sülysáp, a Dömsöd, Kerepestarcsa, valamint az utolsó négy helyezett 1—1 pon­tot kapott futógyőzelméért. Plusz egy nélkül A vasárnapi totófordulóban nem volt 13-1-1 találat, a maximumot a tizenhármas jelentette, amelyet tizennégy pályázó ért el, egyenként 85 ezer 810 forint nyereménnyel. Tizenkettes 579, tizenegyes 6993, tí­zes 41 ezer 760 darab akadt. Nye­remények egyenként: 1 ezer 383, 115, illetve 30 forint. Totóeredmények: X, 1, X, X, 1, 2, 2, 2, X, X, X, 2, X, 1. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—Dunakeszi 1 2. Vác—Balassagyarmat 1 3. Pénzügyőr—KKFSE 1 4. Ceglédbercel—ÉGSZÖV 2 5. Gödöllő—D. Kőolaj 1 6. Kartal—Albertirsa 1 7. Pilis—Óbuda X 8. Sülysáp—Cegléd 2 Úttörők a táblák mellett Az úttörő-olimpia szent­endrei járási sakk döntőjét a hagyományokhoz híven Po- mázon rendezték, ötven fia­tal ült a táblák mellett, s ötfordulós svájci rendszerben vetélkedett. Lányok Kisdobosok: 1. Papucsek Nóra (Pilisszentkereszt), 2. Tóth Júlia (Szigetmonostor), 3. Dombai Judit (Pilisszent- lászló). Úttörők: 1. Varga Katalin (Pomáz II.), 2. Mariok Júlia (Pilisszentkereszt), 3. Mócsai Edina (Szigetmonostor). Fiúk Kisdobosok: 1. Mariok Já­nos (Pilisszentkereszt), 2. Fra- nyó Lajos (Pilisszentlászló), 3. Juhász János (Pomáz II.). Úttörők: 1. Magyar Ferenc (Leányfalu), 2. Garamszegi Ti­bor, 3. Rácz Lajos (mindkettő Pomáz II. isk.). Csapatban 1. Pilisszentkereszt, 2. Po­máz II. A-csapat, 3. Pomáz II, B-csapat, 4. Szigetmonostor, 5. Leányfalu, 6. Pilisszentlászló. A szentendrei járási úttörő- elnökség nevében Gönczi Nándor ÁISB elnök értékelte a versenyt, melynek legjobb­jai plakett-, oklevél-, illetve könyvjutalomban részesültek. Egyben hivatalosak a február 4-én Szentendrén sorra kerülő, megyei döntőre. Varga Imre Ifi CSB Birkózók vidékbajnoksága Diósgyőrött az új birkózó- csarnokban nyolc együttes ve­télkedett az országos ifjúsági II. korcsoportos szabadfogású vidéki csapatbajnokságon. A nyolc együttes sorában két Pest megyei volt, s ők a kö­vetkező eredményeket érték eL Csepel Autó—Dunakeszi Vasutas 6:3, Csepel Autó—Di­ósgyőr 5:3, Pécsi MSC—Duna­keszi VSE 8:2, Haladás VSE— Csepel Autó 8:2, Csepel Autó —Szegedi VSE 6:3, Debreceni Sí—Csepel Autó 7:3. A következő végeredmény született: 1. Debreceni Sí, 2. Haladás VSE, 3. Pécsi MSC, 4. Csepel Autó, 5. Szegedi VSE, 6. Diósgyőr. Ezek az együttesek jutottak az országos döntőbe. A cselgáncs EB gyorsmérlege Jól helytálltak a magyar fiatalok A Miskolcon sorra került ifjúsági és junior cselgáncs Európa-bajnokság gyorsmérle­ge azt mutatja: a háromna­pos viadalon a magyar fia­talok a vártnál lényegesen jobban szerepeltek. A két csapat 31 pontot gyűjtött, de sokkal többet mond az a tény, hogy 2 Európa-bajnoki aranyéremhez jutott. A kon­tinens-viadalok történetében eddig ugyanis csak egy ma­gyar bajnokot jegyeztek, 1977- ben Ozsvár András győzött a nehézsúlyú juniorok mezőnyé­ben. Miskolcon az ifjúsági Fürjész István és a junior Tóth Béla nyert aranyat, emellett Szepesi István ezüst­érmet, Szobonya László pedig bronzot. A junioroknál a szovjet fia­talok szerepeltek a legjobban, három aranyat s ugyanennyi bronzérmet gyűjtve. Az ifjú­ságiaknál az NDK fiataljai a három bajnoki cím mellé két harmadik helyet szereztek. ASZTALITENISZ NB II-es végeredmény Nők BEK-döntő és -középdöntő A tekézők BEK-döntőjét Mariborban rendezték. Az el­múlt évi férfigyőztes Ferenc­város nem tudott ismételni, igaz, csupán egy fán múlott a kupagyőzelem, amelyet \ í- gül is a nyugatnémet bajnok vívott ki. Az FTC női együt­tese várakozáson felüli telje­sítménnyel a harmadik lett. A vízilabda Bajnokcsapatok Európa Kupájában a közép­döntőt rendezték. A magyar színeket képviselő OSC a würzburgi csoportban szere­pelt, s a győztes házigazdák mellett másodikként bejutott a döntőbe. A BEK-finálé négy csapat részvételével december 8—10-e között lesz. Budapest is je­lentkezett a viadal lebonyolí­tására, de a sorsolás Barcelo­nának kedvezett. A végcsatá­rozáson a Würzburg (NSZK), az OSC, a Pro Reccio (olasz) és a Montjuich (spanyol) vesz részt. Schmiedl-csoport A 1. MÉMTE 2. KÖZÉRT 3. Hatvan 4. Ózdi K. 5. Kecskemét 6. Orosháza 16 15 1 — 202: 54 31 16 14 1 1 193: 63 29 16 10 2 4 145 :lll 22 16 7 3 6 117:139 17 16 6 4 6 116:140 16 16 5 1 10 105:151 11 B 7. Abony 16 6 3 7 132:124 15 8. KSZVSE 16 6 3 7 121:135 15 9. Borsodi V. 16 5 3 8 105:151 13 10. VEGYTERV 16 6 — 10 133-123 12 11. Saig. TC 16 3 4 9 111:145 10 12. Nyírbátor 16 — 1 15 56:200 1 (Az azonos pontszámot elért csa­patoknál a helyezési sorrendet az egymás elleni eredmény határozta meg. A győztesek az N'B i-be ju­tottak, a vonal alatt a kiesett csa­patok szerepelnek.) KLAMPÁR DUPLÁZOTT Párizs után Bororo Csak igazán nagy játéko­sok, világklasszisok büszkél­kedhetnek azzal, ami vasár­nap Borovóban Klampár Ti­bornak, a magyar asztalite­nisz válogatott tagjának sike­rült. Egy héttel imponáló pá­rizsi győzelme után a jugo­szláv nemzetközi bajnokságot is megnyerte, méghozzá a leg­jobb kínai játékosok előtt. S mindezt betetőzte a féri páros döntője, amelyben egy újonc­cal, az 17 éves Kriston Zsolt­tal az öldalán még egy arany­érmet nyert. — Klampár káprázatosán játszott, úgy, mint évekkel ezelőtt, amikor pályafutása zenitjén volt — mondta a bo- rovói szereplésről Bérezik Zoltán, a válogatott edzője. — Ügy tűnik, nemcsak vissza­nyerte régi játékát, hanem kezdi felül is múlni. Bérezik elégedett volt a magyar férfi játékosok össz­teljesítményével, a nők vi­szont csalódást okoztak. Oszmanagics, a jugoszláv válogatott edzője azt mondta: — Nagyszerű küzdelmek voltak, különösen figyelemre méltó a magyarok sikere. Biz­tos vagyok abban, hogy a kí­naiak mellett ők a legjobbak a világon! ' Az öregfiúk labdarúgó-baj­nokságában most már végleg legördült a függöny a képze­letbeli színpadon. Az 1978— 79. évi küzdelemsorozat utol­só fordulóját is lejátszották. A Középcsoport őszi fináléján megyénket már csak a Duna­keszi Konzervgyár képviselte, amely otthonában l:l-es ered­ményt ért el a Műanyag SC ellen. A várt hazai győzelem Férfiak Barna-csoport A 1. Perbál Tsz SK 16 16 — 323: 77 32 2. VM KÖZÉRT 16 13 3 240:160 26 3. Győri Elektr. 16 12 4 253:147 24 4. Aknamélyítőb. 16 9 7 205:195 18 5. Vasasi Bányász 16 8 8 176:224 16 6. D.-újvárosi K. 16 7 9 172:228 14 B 7. Elektromos 16 10 6 246:154 20 8. Pénzügyőr 16 6 10 194:206 12 9. Veszpr. Volán 16 6 10 174:226 12 10. Kap. Rákóczi 16 5 11 140:260 10 11. Sabaria SE 16 3 13 144:256 6 12. Mosonm. Köt. 16 1 15 133:267 2 elmaradása azért bántó, mert a Pest megyei csapat esélyes a dobogós helyezésre. A fővárosiak hibájából el­maradt Dunakeszi Konzerv— Törekvés találkozó két pont­ját — mint várható volt — a szövetség 3:0-ás gólaránnyal a Pest megyei csapat javára iga­zolta. így a dunakesziek az ötödik helyről várják a tava­szi rajtot. Az öregfiűk A Középcsoportban is befejezték