Pest Megyi Hírlap, 1978. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-03 / 233. szám

mean 1978. OKTÓBER 3., KEDD Vasutas-pont Szén tenéréml A Kőolaj növelte előnyét Á labdarú­gó NB II-ben ■ vasárnap Pest ! megyeiek talál- ' koztak egy­mással. Meg­lepetésre a Du­nakeszi Vas­utas pontot rabolt Szentend­rén. a kitűnően szereplő Kos­suth KFSE együttesétől. Ez az eredmény nem változta­tott a szentendreiek helyze­tén, továbbra is másodikak. A Bem SE értékes ponttal tért haza, Budafokról, míg a Váci Híradás vereséggel a BKV Előre-pályáról. Kossuth KFSE—Dunakeszi fr VSE 1:1 (1:0). Szentendre, 300 néző. V.: Németh. KKFSE: Homyák — Pozsgai, Emmer, Szikszai, Éger, Ambrus, Horváth, Fe­hér, Hámori L., Gögicz (Ko­ráknál), Fischli. Dunakeszi: Leboniczki — Lőrincz, Han- zel, Bodó, Asztalos, Dévai, Gyetvai, Kiss I. (Lipniczki), Császár, Pollák, Nazáth. A ha­zai együttes az első félidő­ben mezőnyfölényét csupán egyszer tudta gólra váltani. A tizenharmadik percben jobb­oldali beadás után Lebonicz- ki elvétette a labdát, ame­lyet a menteni akaró Lő­rincz a saját kapujába lőtt. öngól! Szünet után a lelkes Vasutas irányította a játé­kot. Befejezés előtt negyed­órával Nazáth elfutott a bal­szélen, íközápre ívelt s labdá­ját a berobbanó Császár küld­te a hálóba. A két Pest me­gyei csapat találkozóján meg­érdemelten szerzett pontot a lelkes, jól játszó Dunakeszi. Jó: Hornyák, ill. Bodó, Csá­szár, Lőrincz. BKV Előre—Váci Híradás 3:1 (0:0). Knopp Imre utca, 1500 né­ző. V.: Hámori. V. Híradás: Hámori — Szunyogh, Gara- ba. Varga, Misnyovszki, Ré­pást, Strausz, Bednarik, Ács, Sólyom (Szót), Deák (Gere). Izgalmas negyedóra vezette be a találkozót. A hatodik percben Perényi bambája csattant a kapufán, majd Tóth I. kapáslövését Varga a gólvonal közeléből vágta ki. A 16. percben a 16-oson be­lül Répási ’kezére pattant a labda — Hámori továbbot in­tett ... Fokozatosan szürkült el a játék, a legközelebbi em­lítésre méltó eseményt az 53. percben jegyeztettük fel, ami­kor is Varga M. 30 méterről a felső lécet találta el. Négy perccel később a cselezgető Czaunnert a büntetőterüle­ten belül buktatták, a jogos 11-est Udvarev a hálóba gu­rította, a reklamáló Szunyo- ghot pedig a játékvezető le- küldte a pályáról, 1:0. A 67. percben Stookbauer ívelt labdája hullott a bal oldali lécre, majd a felevő Répásira rálépő Perényit is kiállította a bíró. A 74. percben Ácsot az ötös sarkán lerántották. Hámori sípja azonban ezút­tal néma maradt. Sokgólos hajrá következett. A játékve­zetői hibákkal és több szán­dékos durvasággal tarkított találkozó reális eredményt ho­zott. (Tud.: Hegyi Iván.) Budafoki MTE—Honvéd Bem SE 0:0. Budafok, 1000 néző. V.: Kurmai. Bem SF: Kollár — Parti, Gyovai, Bajnóczi, Ko­vács, Nagy, Radics, Bera. Daj­ka (Steigerwald), Berecz (Gombos), Szabó J. Az. előző napi esőzéstől kissé csúszós pályán a Bem SE felvette a Budafok által diktált hatal­mas iramot, így kiegyenlí­tett erők küzdelmét hozta a találkozó. A 15. percben Ra­dics könnyen vezetést sze­rezhetett volna, de jobb olda­li szabadrúgása a kapufát ta­lálta él. A Bem SE jól zárta el a kapuja felé vezető utat, I s Kollár két ízben, hravúro- | sa.n mentett Szünet után a ceglédiek lép- j tok fel támadólag, játéko- i sai sokat mozogtak — labda j nélkül is —•, így több alka- ! lommal j.« helyzetbe kerültek. Az 52. percben Szabó óriási helyzetben hibázott, majd a 79. percben egv még nagyobb lehetőség következett: Stei­gerwald nagyszerű ütemben kiugrott, s csak szabályta­lanul tudták szerelni. A meg­ítélt büntetőt Radics rúgta, amit a kapus szögletre men­tett. A hajrában nagy erő­vel támadott a Budafok, hogy döntésre vigye a dol­got, de a Bem SE védelme — Kováccsal az élen — kitű­nően állt a lábán, sorra há­rította ellenfelének próbál­kozásait. A Pest megyei csa­pat nem csak lelkesen, ha­nem helyenként jól is ját­szott, helyzetei alapján győ­zelmet érdemelt volna. Jó: Kollár, Kovács, Parti, Ra­dics. (Tud.: Vngureán László.) A megyei labdarúgó-baj­nokság 7. fordulójában az el­ső és második helyezett ta­lálkozója az éllovas sikerét hozta, s ezzel tovább növel­te előnyét a Kőolaj. Megle­petés a Göd budaörsi győzel­me, s ugyancsak váratlannak számit a Ceglédbercel ceglé­di pontszerzése is. Kerepestarcsai SC—Gödöllői SC 3:2 (3:1). Karepestarcsa, 500 néző. V.: Vasas. A Gödöllő gyors ve­zetése, a 10. percben lőtt gól­ja felrázta a helyieket, akik a félidő végéig a maguk ja­vára fordították az ered­ményt. Igaz, az ellenfél a 15. perctől Horváth István kiállí­tása miatt 10 emberrel ját­szott A második játékrész nagy küzdelmet, és gödöllői fölényt hozott, öngólból szé­pítettek a vendégek. A 60. percben a hazaiak is megfo­gyatkoztak Maiina kiállítása miatt. G.: Antal, Sugár, Sza- niszló, ill. Romhányi, Adam- csek (öngól). Jó: Antal. Adam- csék, Szaniszló, ill. Kőszegi, Kántor, Romhányi. (Tud.: Sik- lódy Lajos.) óbudai Tsz SE—Nagykőrösi Kinizsi 1:1 (0:0). Nagykőrös, 300 néző. V.: Horváth G. A vendégcsapat a 75. percben védelmi hibából „megszerezte a vezetést, me­lyet a hazaiak 10 perc múl­va kiegyenlítettek. A 75. perc­ben Kocza (Nagykőrös) meg­jegyzés miatt a kiállítás sor­sára jutott. G.: Kovács, ill. Kovács II. Jó: Lévai, Mika, Gazdag, Dombai, ill. Orbán, Dajka, Kovács I., Szabó. (Tud.: Pécsi Sándor.) Kartali MEDOSZ—Perbál 2:0 (2:0). Kartal, 500 néző. V.: Szarka. K. MEDOSZ: Mór — Bog­nár, Biliinger (Radikovics), Száraz Á., Gábor, Deme, Ma­gány, Bereczki, Gerhát, Szá­raz Z., Kovács. Perbál: Né­metül — Nagy, Kovács 1., Hor. váth, Füstös, Faragó, Ollári, Kristály (Scheibl), Kovács III., Mondi, Szemző. Változatos küzdelemben az első félidő­ben enyhe fölényben játszó helyiek megérdemelten ju­tottak kétgólos vezetéshez. Sorsdöntő volt, hogy 1:0 ál­lásnál Kovács I. 11-esét Mór kivédte. Szünet után Perbál támadott többet, de nem tudta áttörni a jól záró kar­tali védelmet, nem tudta be­venni a kitűnően védő hazai kapus hálóját. A ritka kartali támadások veszélyesek vol­tak. G.: Magony (11-esből), Száraz Z. Jó: Mór, Magony, Gerhát, Kovács, ill. Horváth, Füstó.s, Faragó. (Tud.: Sim- kó Géza.) Albertirsa—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:1 (2:1). Albertirsa, 400 néző. V.: Debre. Jó iramban kezdődött a találkozó. Mindkét kapu előtt akadtak helyzetek. Ezek értékesítésében az irsaiak voltaik a jobbak, s a 27. nerc­ben már 2:0-ra vezettek. A 42. percben szépített a lachá- zi együttes. Szünet, után vé­gig Albertirsa támadott, de az eredmény már nem válto­zott. Közepes iramú mérkő­zésen a többet támadó, több helyzetet kidolgozó Albertir­sa megérdemelten nyert a mezőnyben szépen adogató vendégek ellen. G.: Petri, Ra- koíyai, ill. Bédi. Jó: Szeidl, Tóth, Csermák, ill. Pásztor, Bédi. (Tud.: Fazekas Tamás.) Gödi TK—Budaörs 2:1 (1:1). Budaörs, 300 néző. V.:Schő- men. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen szinte végig a ha­zaiak irányították a játékot, I mégis a vendégek szerezték i meg a győzelmet, védelmi hi- | búból. G.: Hegedűs (2), ill. Frich. Jó: Molnár, Hegedűs, Vastagai, ilL Papp, Frich. (Tud.: Kovács István.) Dunai Kőolaj—IM Vasas Iklad 1:0 (0:0). Százhalombatta, 300 néző. V.: Boros. Lendületes, jó já­tékot hozott a 90 perc. A győztes gól az első félidő de­rekán esett Wittmann 25 mé­teres lövéséből. A helyiek­nél Lengyel, Sági, Nagy és Eleki tűnt ki. Sülysáp—Vácszentlászló 3:2 (2:1). Sülysáp, 500 néző. V.:Soós. Kiegyenlített erők változa­tos*, nagy küzdelmét hozta a találkozó. A jobb helyzetki­használás döntött a helyiek javára. G.: Tóth (2), Békési, ill. Hubert (2). Jó: László, Motolai, Tóth, Békési. ill. Balogh I., Fodor, Hubert. (Tud.: Fung István.) Ceglédi VSE—Ceglédbercel 1:1 (1:1). Cegléd, 600 néző. V.: An­gyal. A Vasutas szinte az el­ső perctől az utolsóig táma­dott, nagy mezőnyfölényt harcolt ki. Kimaradtak a hely­zetek, s ahogy már szokás, a 27. percben a vendégek egyik gyors ellentámadása góllal végződött. A hazaiak egy perc múlva egyenlítet­tek. G.: Szanyi, ill. Tóth. Jó: Szanyi. Zsemlye, iU. Kassai, Peszeki, Andráska. Dömsöd—Pilis 4:1 (1:0) Dömsöd, 500 néző. V: Toldi. Dömsödi támadások vezették be a mérkőzést, majd a 11. percben utánrúgásért Jaksát kiállította a játékvezető. A dömsödi csapat megfogyatkoz­va is megszerezte a vezetést. A második félidőben még na­gyobb sebességre kapcsoltak, és újabb három góllal növel­ték előnyüket. A pilisieknek csak a befejezés előtt sikerült szépíteniük. A közönség vas­tapsa jutalmazta á jó játékot. G: Szurgent (3), Straub E., ill. Mikiósdi. Jók: Necsász, Polgár, Árki, Szurgent, Gál Egy tizenhármas | A totó 39. játékhetén 13 + 1 ta- : lálatos szelvény nem volt. Tizen­három találatot egy fogadó ért I el, nyereménye 1 millió 154 ezer 19 forint. Tizenkét találatos szel­vény 44 darab volt, nyereményük egyenként 17 ezer 4S5 forint. A tizenegyesek száma 66G darab, nye­reményük egyenként 1 ezer 155 forint. A tízesek száma 5 ezer 579, nyereményük egyenként 207 fo­rint. Totóeredmények: 1, 2, 1, x, 1, X, 1, 2, X, 1, X, 2, 1, 1. Labdarúgó­táblázatok NB n 1. Kecskemét 8 7 — 1 12- 3 14 2. KKFSE 9 5 3 1 18-11 13 3. Volán 8 5 2 1 13- 5 12 4. Budafok 9 3 5 1 15- 8 11 5. Ganz-MAVAG 9 4 3 2 13- 7 11 6. SZEOL AK 9 3 4 2 13-13 10 7. BVSC 9 3 4 2 12-13 10 8. Bp. Spartacus 9 3 3 3 13-14 9 9. Sz. Dózsa 8 3 3 2 9- 8 9 10. Bp. Építők 8 2 4 2 11- 9 8 11. Pénzügyőr 8 3 2 3 12-11 8 12. Vác 8 3 2 3 10-11 8 13. Dunakeszi 9 2 4 3 7- 9 8 14. Balassagyarm. 9 2 3 4 11-14 7 15. Bem SE 9 1 5 3 8- 9 7 16. BKV Előre 8 2 2 4 6- 7 6 17. D. Építők 8 2 3 3 8-11 6 18. 22. sz. Volán 9 —• 3 6 3-17 3 19. Ikarus 8 1—7 Megyei bajnokság í-14 2 1. Dunai Kőolaj 7 6 1 — 12- 5 14 2. Kartal 7 4 2 1 14- 6 10 3. Ceglédi VSE 7 4 1 2 14- 8 9 4. Gödöllő 7 4 1 2 14- 8 9 5. Sülysáp 7 4 1 2 18- 4 9 6. Iklad 7 4 —• 3 10- 6 9 7. Dömsöd 7 2 3 2 8- 7 7 8. Kerepestarcsa 7 3 1 3 10-14 7 9. Pilis 7 3 — 4 9-12 7 10. Óbuda 7 1 4 2 7-11 7 11. ÉGSZÖV 7 2 1 4 12-10 6 12. Vácszentlászló 7 2 2 3 11-15 6 13. Albertirsa 7 2 2 3 9-14 6 14. Ceglédbercel 7 1 4 2 8-13 6 15. Göd 7 3 — 4 13-19 6 16. Perbál 7 2 1 4 15-13 5 17. Budaörs 7 1 3 3 8-14 5 18. Nagykőrös 7 1 1 5 12-15 3 Az öt fordulóban szerzett futó­győzelem alapján a Dunai Kőolaj, az ÉGSZÖV, az Öbuda, Pilis és az Iklad egy-egy plusz pontot ka­pott a megyei szövetségi verseny- kiírás értelmében. Megyei totóeredmények 1. KKFSE—Dunakeszi 2. Budafok—Bőm SE 3. BKV Előre—Vác 4. Albertirsa—ÉGSZÖV 5. Dömsöd—Pilis 6. Kartal—Perbál 7. Budaörs—Göd 8. D. Kőolaj—Iklad Szorgos munka az olimpiai lekben A moszkvai olimpiái falu 107 hektáros területén állandó­an 2 ezer munkás dolgozik. Né­hány nappal ezelőtt befejező­dött a 18 épületből 6 elkészíté­se, és a sport- és edzőkomp­lexum is rövidesen olyan álla­potban lesz, hogy akár azonnal birtokukba vehetnék a ver­senyzők. A már meglevő 950 turista- szálló és kempingtábor mel­lett (ezekben mintegy 320 ezer férőhely van) még 18 idegen- ío-galmi létesítményt adnak majd át Moszkvában, Lenin­grádban és Kijevben — továb­bi 20 ezer vendég fogadására — jelentette ki Alelcszej Abu- loov, az idegenforgalmi tanács elnöke. Az izmajlövőd vendég­látóipari komplexumban 10 ez­res férőhely lesz, Troparovban pedig 30 emeíeites szállót épí­tenek. A következő hetekben, megkezdik az olimpiai turista­szolgálat munkatársainak kép­zését. A terv ugyanis az, hogy 36 különböző különjáratot szer­veznek Moszkva nevezetessé­geinek, ipari üzemek és gyárak megtekintésére. Meglepő hazai párosgyőzeiem Ceglédi Ősz a zöidasztabál Cegléden immár ötödik al­kalommal rendezték meg a „Ceglédi ősz”, II. osztályú asz­talitenisz, minősítő versenyt. A játékosok először felnőtt párosban léptek asztalhoz. A meglepetésék sorban szület­tek, így az első négy helyen kiemelt páros közül csupán a Guttmayer—Tóth B. (Ganz- MÄVAG—Perbál) kettősnek sikerült bejutnia a legjobb nyolc közé. A többiek már hamarabb kiestek. Az elődöntőben — az egyik ágon a ceglédiek „házi verse­nyéből” Karsai—Péter jutott tovább. A döntőben a már 2:0-ra vezető Pótári—Fischer (Kilián FSE—BSE) páros a harmadik játszmában is veze­tett, 15:9’ arányban. Már biz­tos győztesnek tűnt, amikor váratlan, s kellemes fordulat Debreceni vereség A KÖZGÉP veszélyes helyzetben A Vasas elleni pénteki szép siker után a Szüasmenti SK Csömör NB I-es férfi kézilab­dacsapata kevés eséllyel uta­zott a Debreceni Dózsa együt­teséhez. A papírforma valóra vált, figyelemre méltó azon­ban, hogy a Pest megyeiek csak szoros küzdelemben, csu­pán négygólos különbséggel maradtak alul. Ez a győzelem egyébként a Debrecennek az élretörést jelentette. A csö­möriek hat ponttal zárják a sort a táblázaton. Debreceni Dózsa—Szilasmen- ti SK Csömör 24:20 (9:8) Fogathajtó finálé Dömsödi hmmérem A bronzérmes dömsödi Papp József Koppány György felvétele Vasárnap az akadályhajtás­sal fejeződött be az országos fogathajtó bajnokság 3. fordu­lója, amely egyben a magyar derby is volt. A sáros, nehéz vonalvezetésű pályán a leg­jobb teljesítményt Bálint Mi­hály nyújtotta Így a három fordulóban mutatott egyenle­tes kitűnő eredményei alapján megérdemelten nyerte az 1978. évi magyar bajnokságot. Akadályhaj tás: 1. Bálint (Szilvásváradi MEDOSZ) 0 hi­bapont, 2. Debreceni (Szilvás­váradi MEDOSZ) 0 — 222, 3. Fülöp (Kecskeméti TE) 0 — 24G. Az 1978. évi országos hajtó­bajnok: három forduló alapján Bálint Mihály (Szilvásváradi MEDOSZ) 1700 pont, 2. Mátyus Viktor (Szilvásváradi ME­DOSZ) 1500, 3. Papp József (Dömsödi Vízügyi SK) 1450. Csapatbajnok: Szilvásváradi MEDOSZ (Bálint Mihály, Má­tyus Viktor). Debrecen, 3500 néző. V.: Somhegyi, Szendrei. Szilas- menti SK: Fábián F. — Tmka, Mihályi (0), Bátovszky (2), Tóth-Fekete (5), Fábián P. (5), Paulinusz. Csere.: Ba- gyánszky (2), Fabók. ★ A férfi NB I B-ben nagy a harc minden pontért Az Űjpesti Dózsa, a Dunakeszi Vasutas, valamint a Csepel pályázik a feljutást jelentő el­ső két hely megszerzésére. A Pest megyeiek két akadályon jutottak túl. Hátközben Szé­kesfehérvárott 18:15-re nyer­tek, legutóbb pedig a Komlói Bányász ellen diadalmaskod­tak. A Vasutas így állt fel: Bor- ka — Varga (1), Valentin (4), Szalka (11), Fábián (2). Czipó (3), Szabó. Csere: Gergye, Rixer. A Vasutas végig vezet­ve biztosan nyert A Magyar Népköztársasági Kupában is jól szerepel a gár­da. A következő fordulóban már a legjobb 12-be jutásért mérkőznek. Miskolcon tizenkét gólos ve­reséget szenvedett el a ceg­lédi Úttröszt KÖZGÉP férfi kézilabdacsapata, így a benn­maradását a következő fordu­lóban kell biztosítania, amikor — szombaton — a kiesés el­len küzdő Nagykanizsát fo­gadja. Az utolsó három for­dulóban ugyanis már jóval kevesebb az esély a pontszer­zésre, kétszer idegenben ját­szik a gárda, az egy hazai ta­lálkozóját pedig az NB I-re törő Dunakeszivel Játssza. Miskolci VM—Üt tröszt SE 21:9 (14:3) KÖZGÉP: Szrapkó — Jónás (1), Bálint (2), Túlik (4), Tóth, Gyenes, Godó (1). Csere: Tu- róczi, Malizs (1), Lengyel, Pásztor, Szauter. A vizes, csúszós, salakos pá­lyán alacsony színvonalú mér­kőzést vívtak a csapatok. A ceglédiek — az idény leggyen­gébb játékával — nem tud­ták kétessé tenni a hazaiak győzelmét. Különösen a tá­madó játék volt erőtlen, ve­szélytelen. A Pest -megyeiek közül senki sem dicsérhető. következett. Ezt a játszmát a ceglédiek 21:16 arányban nyer­ték, a későbbiekben pedig bravúrosan a maguk javára fordították a végeredményt, 3:2 arányban nyertek. Férfi párosban (30): 1. Kar­sai—Péter (CVSE), 2. Pótári —Fischer (Kilián FSE—BSE), 3. Beleznay—Németh (CVSE), és Gubtmann—Kocsis II. (KÖ­ZÉRT—Ganz-M.), Egyesben nem indult el » kiemelési lista első tizenegy helyezettje, így már az első találkozások is kiegyenlített, érdekes összecsapásokat hoz­tak. A meglepetések itt sem maradtak el. A CVSE sportolói közül Beleznay került a leg­tovább, a legjobb nyolc közé, ugyanakkor Németh egy for­dulóval hamarabb búcsúzott el a mezőnytől, Kudelich és Karsai a főtáblára bekerült, amitől Péter és a még serdü­lő Gyura csupán két poénnal maradt le. A döntő Frank B» nagy fölényét hozta. Férfi egyesben (62): 1. Frank Bála (Bp. Poslás), 2. Fischer (BSE), 3. Bénák (DÉLÉP) és Kocsis II (Ganz-M.). Az ifjúsági eredményeket később közöljük. ★ Míg Cegléden a férfiak, Százhalombattán a női ver­senyzők vetélkedtek a hagyo­mányos Olaj Kupa viadalon. Az Olaj Kupáért az eddigi legnagyobb mezőny küzdött. A felnőtt egyéniben 21 klub 71 sportolóml képviseltette ma­gát. Ezen kívül 33 páros állt rajthoz. A páros verseny végered­ményét már vasárnap ismer­tettük. Most a női egyéni végeredményét közöljük. I. Oláh (Statisztika), 2. Szabó (Statisztika), 3. Magos (Statisz­tika) és Bolvári (Tolnai Vörös Lobogó). Az ifjúságiaknál is sok in­duló volt, s a 96 résztvevő közül Biló (Tolnai VL.) hódi- totta el az elsőséget, klubtársa Bolvári I. előtt. A 3. helyet Ballner (FTC) és Farkas sze­rezte meg. Félezer részvevő Szövetkezeti sportnap Vácott Több mint 500 résztvevője volt a vasárnap megrendezett megyei sportnapnak Vácott, a KPVDSZ megyebizottsága és a MÉSZÖV közös szervezésében. A szövetkezeti és állami ke­reskedelem dolgozóinak tö­megsportmozgalmát méltatta Tuza Sándorné dr„ a MÉSZÖV elnöke. Az ünnepélyes meg­nyitót követően kispályás labdarúgásban, kézilabdában l és atlétikai számokban mér- ' ték _össze tudásukat a részt­vevők. A férfi labdarúgást a Gödöllői Áfész, a nőit a Do­bási Áfész csapata nyerte meg. A férfi kézilabdában a Go Ipavidéke, nőiben a Dabasl Áfész csapata bizonyult a legjobbnak. Atlétikában az összesített pontszámok alap­ján a Galgavidéke Áfész sportolói érdemelték ki az első helyezettet megillető kupát. j