Pest Megyi Hírlap, 1977. szeptember (21. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-06 / 209. szám

1977. SZEPTEMBER 6., KEDD Újabb Híradás-bravúr Jó folytatás az Előrénél Már csak az Iklad ÍOO százalékos A labdarú­gó NB II-ben továbbra is jól szerepelnek a Pest megyei . csapatok. A Kossuth KFSE és a Váci Hír­adás egyaránt idegenben győ­zött. A szentendrei csapat ott van a hármas élbolyban, s Nagykanizsával egyetemben még veretlen a mezőnyben. Váci Híradás—SZMTE 1:0 (0:0) Szolnok, 3500 néző. V.: Mo­hácsi. V. Híradás: Hegedűs — Szunyogh, Bánfalvi dr.. Var­ga, _ Misnyovszki, Pálinkás, Répást (Bera), Bednarik, Ba­logh, Tóth, Fridmann. Az első játékrészt meddő hazai fö­lény jellemezte. Szünet után a váciak változtattak védeke­ző taktikájukon, több veszé­lyes támadást vezettek, ezek közül az egyik a 60. percben sikerrel járt. Balogh beadá­sát Fridmann rúgta a kapuba. Nem sokkal ezután Balogh elfutott, de nagy helyzetben a kifutó hazai kapusba lőtte a labdát. Az utolsó percben Be­ra kapufája jelentett ese­ményt. G.: Fridmann, Jó: Ba­logh. Varga. Bánfalvi dr.. He­gedűs, Szunyogh. Kossuth KFSE—BKV Előre 1:0 (0:0) Knopp I. utca, 2500 néző. V.: Hámori. KKFÜE: Menyhárt — Deákvári, Emmer, Bodoki, Csider, Horváth, Láng, Gei­ger, Bonifert (Lazsányi), Für­tös, Z. Nagy. Rendkívül ala­csony színvonalú találkozón az első félidőben, szinte egyet­len egyszer sem forogtak ve­szélyben a kapuk. A szentend­reiek jól záró védelmének nem jelentett gondot az erőt­len, minden elgondolást nél­külöző közlekedésiek táma­dásainak visszaverése. Szünet után, a 46. pereljen, z. Nagy egyéni alakítás után nagy gólhelyzetben fölöslegesen cse­lezett. A játék továbbra sem javult, mindkét oldalon fel­tűnően sok volt a szabályta­lanság. A kedélyeket Hámori játékvezető két kiállítással próbálta megnyugtatni. Előbb a 67. percben Deákvárit, majd tíz perccel később, Hadzo- puloszt küldte le a pályáról utánrúgásért. A 78. percben, váratlan gólt szerzett a KKFSE. Horváth egyedül törhetett ka­pura, 30 méterről lövésre szánta el magát és ritkán lát­ható nagy erejű bombája véd- hetetlenül vágódott a bal fel­ső sarokba. A hátralevő időben a hazaiak fölénybe kerültek, de egyenlítési kísérleteiket biztosan verte vissza a főisko­lás védelem. G.: Horváth. Jó: Bm'mer, Bodoki, Csider, Hor­váth. R. F. Az NB III ötödik forduló­jában két ve­retlen talál­kozott Kiskun- lacházán, s a mérkőzés ven­dégsikert ho­lott. A Dunakeszi győzelem­nél vette az akadályt, a többi lárom együttesünk döntet- ent ért el. Sorukban a Ceglé­di VSE, amely megszerezte dei első pontját. Pénzügyőr—Perbál 1:1 (1:1) Pasaréti út, 1500 néző. V.: 3odrogi. Perbál: Szegedi — Zseh, Kovács I., Füstös, Ele­ct, Bajkó, Kovács II., Mono- ci, Bocskai, Hucker (Szemző), Babai. A jó iramú, izgalmak- >an bővelkedő mérkőzés el­ső húsz percében a hazai csa­pat volt jobb. Nagy lendület­ei támadott, s a 17. percben ílőnyt szerzett. Ezt követően feljött a Perbál, több kiha­gyott helyzet után a 38. pere­sen egyenlített. Egy perccel tésőbb Bocskai faképnél hagy- a a védőket, a kapust Is ki­belezte, majd üres kapu mel- é lőtt. Szünet után a Perbál /ette át az irányitást, de nem .udta helyzeteit értékesíteni. Helyzetei alapián a Pest me­lyei csapat közelebb állt a :yőzelemhez. G.: Bocskai. Jó: iCovács I.. F.leki, Monoki. ITud.: Bálik Pál.) Dunakeszi VSE—Enying 2:0 (1:0) Dunakeszi, 500 néző. V.: Koródi. DVSE: Leboniczki — Görgicze, Szabadi, Dévai, Ba- zsonyi, Lemer (Asztalos), Kiss, Lőrincz, Berta (Lipniczki), Só­lyom, Nazáth. Már a 4. perc­ben előnyhöz jutott a Pest megyei csapat. Sólyom csúsz­tatott fejese révén. Fölény­ben játszottak a hazaiak, az újabb gólra azonban a 73. percig kellett várni. Alacsony színvonalú mérkőzésen a Vas­utas elmaradt a múlt heti teljesítményétől, de így is biztosan szerezte meg a két pontot. G.: Sólyom, Kiss. Jó: Görgicze. Szabadi, Dévai. (Tud.: Kovács István.) Ganz-MAVAG—ÉGSZÖV MEDOSZ 3:1 (1:1) Kiskunlacháza, 2000 néző. V.: Geiger. ÉGSZÖV: Szeles — Kovács A., Horváth J., Ko­vács T., Réti, Nagy, Sallai (Szekulov), Pásztor (Kiss), Ho- rák, Horváth F., Kovács L. A fővárosi csapat az első ne­gyedórában nagy fölényben volt, nagy nyomás nehezedett a hazai kapura. Negyedóra el­teltével kiegyensúlyozottabbá vált a játék, sőt. a 25. perc­ben gyors támadás révén ve­zetéshez jutottak a helyiek, s rögtön ezután Horák nagy helyzetben hibázott. Különös módon egyenlített a Ganz- MÁVAG. A 16-ossal egy ma­gasságban partdobáshoz ju­tottak, s az ezt végző játé­kos belül állt a pályán. A partjelző ezt jelezte, Geiger azonban figyelmen kívül hagy­ta, s a bedobott labdából gól született. Éspedig úgy. hogy közben a hazai védelem le­állt. látva a partjelző intését. A 65. percben 11-esböl szer­zett előnyt, majd a 74. percben újabb gólt szerzett a vendég­csapat. A több helyzetet ki­hagyó helyiek ellen a főváro­siak kiforrottabb. techniká- sabb játékukkal megérdemel­ten nyertek. G.: Horváth F„ Jó: Kovács T.. Réti. (Tud.: Bányai Zoltán.) Bem SE—Vasas Ikarus 1:1 (1:1) Mátyásföld, 400 néző. V.: Meizer. Bem SE: Seres — Bérezési, Petró, Nagy József, Turner, Nagy János, Nagy Gy. (Deák), Steigerwald, Ra­dies, Parásó (Straussz), Sági. Tízpercnvi tapogatózó játék után fölénybe került a Bem SE, és a 25. percben meg is szerezte a vezetést: Nagy Jó­zsef—Sági adogatás után a balhátvéd a kapu közelébe ke­rült, s okos gólt helyezett el a kapuba. A ceglédiek nem so­káig örülhettek a vezetésnek. Az ellentámadás során a les- gyanús helyzetben álló bal- özélső kiugrott, s máris ki­egyenlített. Szünet után is a ceglédiek irányították a já­tékot. de újabb gólt már nem sikerült szerezniük. Pedig helyzetük az volt, két kapu­fát is lőttek a csatárok. A helyzetek és a mutatott já­ték alapián a Pest megyeiek evőzé'met érdemeltek volna. G.: Nagv József. Jó: Nagy József, Petró. Seres. AURAS SE—Ceglédi VSE 3:3 (3:1) Cegléd, 600 néző. V.: Mézes. CVS E: Kucsera (Keller) — Zsemlye, Halász, Klein, Ke­néz, Halmi, Kovács (Vass), Darányi, Szanyi, Karcsú, Fe­hér. Már az első percben ve- vezetést szerzett a Cegléd. Zsemlye 35 méterről, szabad­rúgásból, bődületes erővel ta­lált a jobb sarokba. Ezután a vendégek játszottak jobban, néhány kihagyott helyzetük után a 25—40. perc között há­romszor a kapuba is betalál­tak, így a szünetben két gól­lal már ók vezettek. Szünet után a CVSE nagy erővel tá­madott az egyenlítésért, de az akciókban kevés volt az át­ütő erő. A pontszerzés ezért mégis sikerült, előbb Halmi büntetőből szépített, majd a 65. percben Zsemlye újabb szabadrúgást értékesített, most 27 méterről zsinórként vágó­dott lövése a bal fe1«ő sarok­ba. Eiiertéles félidőket hozott a mérkőzés, mely — kitűnő játékvezetés mellett — igazsá­gos pontosztozkodással végző­dött. G.: Zsemlye (2), Halmi (11- esből). Jó: Zsemlye, Klein, Karcsú. (Tud.: Vngureán Lász­ló.) ★ A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi 3. forduló­ja előtt még három csapat volt százszázalékos: Dömsöd, Ik- lad és Síd. A harmadik for­duló után már csak Iklad ve­retlen, az újonc Dömsöd Száz­halombattán, Érd pedig Vác- szentlászlón maradt alul. Vác- szentlászió meglepő nagy­arányú, 6:0-ás győzelmet ara­tott. Ugyancsak nagy arány­ban nyert a sereghajtó Süly­sáp és Szigethalom is meg­szerezte első pontját. IM Vasas Iklad—Budaörs 3:1 (1:1) Budaörs, 400 néző. V.: Do­rozsmai. A nagy iramú mér­kőzés első félidejében a helyi­ek, szünet után a vendégek voltak jobbak. Az első gólt Budaörs szerezte, de még az első félidőben kiegyenlített, s szünet után bebiztosította győzelmét az IM Vasas. G.: Tóth, Országh, Baumann, ill. Búzás. Jó: Huszár, Baumann, ill. Viola II. (Tud.: Kovács István.) Sülysáp—Ceglédbercel 5:1 (2:0) Sülysáp, 600 néző. V.: Silye. Végig a hazaiak irányították a játékot és közepes telje­sítménnyel is biztos győzel­met arattak. A vendégek el- fogódottan, mérsékelt formá­ban játszották. G.: Motolai (3, kettőt 11-esből), Csákó (2). ill. Zsíros. Jó: László. Csákó. ill. Földi. Udvaros. (Tud.: Zima Károly.) V ácszen tlászló—Érd 6:0 (3:0) Vácszentlászló, 300 néző. V.: Tabányi. A jó napot kifogó hazaiak ebben az arányban is megérdemelten nyertek a gyengén játszó vendégek el­len. G.: Maim (2), Rab (2), Basa (1), Bényi (1). Jó: Rab, Maim, Balogh I., ill. Vitkó. (Tud.: Sári Vendel.) Kistarcsa—Pilis 3:0 (2:0) Kistarcsa, 400 néző. V.: Tol­di. A vendégek nem veszé­lyeztették a hazaiak biztos győzelmét. G.: Antal, Sándor, Papp. Jó: Kovács György, Adamcsek, ill. Gajdos, Gál. Albertirsa—Nagykőrös 0:0 Albertirsa, 500 néző. V.: Jámbor. Hazai helyzet után a vendégtámadások voltak ve­szélyesebbek. Fél óra eltelté vei ismét feljött Albertirsa, de csak egy lesgólt szerzett. Szü­net után végig a hazaiak tá madtak, de sorra kihagyták a helyzeteket. A helyenként kemény mérkőzésen a 72. nercben a nagykőrösi Orbánt kiállították. Jó: Király. Feidl, Erős. Ili Kocza, Balogh. Les kő. (Tud.: Fazekas Tamás.) Dunai Kőolaj—Dömsöd 2:0 (1:0) Százhalombatta, 600 néző. V.: .Aranyosi. A 12. percben jutottak előnyhöz a nagy fö­lényben játszó helyiek. Szü net után tovább javult jaté kuk, s a 46. percben újabb gólt szereztek. Az újonc Dönt' süd nem tanúsított különö­sebb ellenállást. G.: Kimmel, Sági. A hazaiaknál a két gól­szerzőn kívül Lengyel tűnt ki. (Tud.: Gertner Lajos.) Gödöllő—Törökbálint 3:0 (1:0) Gödöllő, 300 néző. V.: Feke­te. A hazai csapat végig me­zőnyfölényben volt, a vendé­gek csak ritkán jutottak el a kapuig. A 70. percben a török­bálinti Pecsenkát kiállították. G.: Kántor, Pintér. Kőszegi. A győztes csapatban Kősze­gi, Hegedűs I. és Tamás tűnt ki. Szigethalom—Gödi TK 1:1 (1:1) Szigethalom, 300 néző. V. Adám. A közepes színvonalú mérkőzésen a 26. percben vendégek jutottak előnyhöz, melyet még az első félidőben kiegyenlítettek a hazaiak. Szü­net után már nem változott az eredmény, igazságos dön­tetlen született. Labdarúgó­táblázatok NB II Komló Nagykanizsa KKFSE Volán Budafok Vác Vasas Izzó Dorog Salgótarján Kazincbarcika BKV Előre DVSC Fűzfő B. TASK Eger SZMTE BVSC MÁV DAC Várpalota Szekszárd 4 — 3 2 3 3 3 3 1 3 — 3 — 3 — 2 2 2 1 2 1 2 — 1 2 1 2 1 1 5—2 5 1 — 5—1 5—1 1 11- 5 8-9-38 -7-48 1 10- 5 7 1 10- 5 7 16-47 2 10- 4 6 2 6-46 2 6-46 1, 5- 4 6 2 7-6 2 6-5 3 7-9 2 4-7 2 6-11 3 5-7 3 5-9 4 7-13 4 3-12 4 2-11 NB III Középcsoport 1. Ganz-MAVAG 5 4 1-15-3 9 2. Balassaeyarm. 5 3 2 — 12- 5 8 3. EGSZÖV 5 3 1 1 10- 4 7 4. KSC 5 2 3 - 8- 4 7 5. Perbál 5 3 118-57 6. Bp. Spartacus 5 3 -- 2 6- 4 6 7. Auras SE 5 2 2 1 8- 7 6 8. Pénzügyőr 5 2 2 1 5- 4 6 9. Gyöngyös 5 3 - 2 9- 9 6 10. Ikarus 5 2 1 2 8- 8 5 11. Bp. Építők 5 2 1 2 7- 7 5 Dunakeszi 5 2 1 2 7- 7 5 13. Láng 5 2 - 3 7- 8 4 14. KTE 5 1 2 2 5- 8 4 15. DunaújV. Ép. 5 1 2 2 7- 9 4 16. Bem SE 5 113 4-73 17. ESMTK 5 113 5-93 18. 22. sz. Volán 5 — 2 3 2- 9 2 19. Enylng 51—4 2-11 2 20. Cegléd 5—14 6-i3 1 Megyei bajnokság 1. Iklad 3 3-------7-2 6 2. Nagykőrös 3 1 2 — 8-1 4 3. Vácszentlászlő 3 2 — 18-3 4 4. D. Kőolaj 3 2 — 15-3 4 Dömsöd 3 2 — 15-3 4 6. Kistarcsa 3 2 — 15-4 4 7. Érd 3 2 — 13-6 4 8. Gödöllő 3 1114-23 9. Albertirsa 3 1111-23 10. Sülysáp 3 1 — 2 7-6 2 11. Göd 3 — 2 12-3 2 12. Pilis 3 1 — 2 3-5 2 13. Törökbálint 3 1 — 2 3-6 2 14. Ceglédbercel 3 1 — 2 4-8 2 15. Szigethalom 3 — 1 2 2-4 1 16. Budaörs 3—12 2-11 1 Csak tizenkettesek A totó 36. fogadási hetén 13 ta­lálatom szelvény nem volt, a ma­ximumot a 12-es jelentette, ame­lyet hat pályző ért el, egyenként 339 147 forint nyereménnyel. Ti­zenegyes 162, tízes 1751 darab akadt. Nyeremények egyenként: 5024, ill. 697 forint. Totéeredmények: 1, 2, 1 X 1, 2, 2, 1, 2, 2, 2. 2, X, 1. Kaposvári crossfutam Czuni második Kaposváron hatezer néző élőit zajlott le az idei moto- cross bajnokság negyedik, egy­ben utolsó fordulója. A 250 kcm-es kategóriában az első futamban győztes Nátó János (Bp. Honvéd), a másodikban bukott, a versenyt kénytelen volt feladni. Az 500 kcm-es osztályban Závodni István (Kaposvári Volán) mindkét futamot nagy fölénnyel nyer­te. 250 kcm (17 induló): I. Né­meth Kornél (Bp. Honvéd), 2. Czuni László (Kiskunfélegy­háza), 3. Somogyi József (Aj­ka). 500 kcm (15 induló): 1. Závodni István (Kaposvári Volán), 2. Mohácsi Jenő (Bp. Honvéd), 3. Oláh Kálmán (Zalka Máté MK). Szófiai utójáték Eremosztás a repülőtéren Kicsit elhamarkodottan hi­telesítette kézjegyével a ro­mán Nicolae Navasart; a tech­nikai bizottság román elnö­ke a szófiai kajak-kenu vi­lágbajnokság sokszorosított jegyzőkönyvét, és a Waxholm- féle pontértéktáblázatot. A tíztagú nemzetközi zsűri — bár a magyar óvásnak nem adott helyet, illetve nem is foglalkozott azzal —, Szabó és Bakó második helyét a ka­jakkettesek 10 000 méteres versenyében megerősítette, így a hivatalos dokumentumok utólag javításra szorultak, mégpedig a következőkép­pen: — A kajakpárosban az arany a Szovjetunióé ma­radt, az ezüstöt viszont Sza­bóék kapták, s csak a bron­zot a románok. Ennek meg­felelően az összesített pontér­téktáblázaton is előrelépett Magyarország, 119,5 pontjával a második helyre, a 138,5 pon­tos Szovjetunió mögé, az éremcserével egy pontot vesz­tett Románia (117) elé. Az ominózus versenyszám eredményhirdetésére az ezüst­érmek átadására akármilyen furcsán hangzik, hétfőn reg­gel, a szófiai repülőtér tran­zit várótermében került sor. A két érmet Bonn Ottó, a nemzetközi szövetség első al- elnöke hozta magával Szabó Istvánnak és Bakó Zoltán­nak. Egy rövid statisztika a VB- ről: a magyar csapat 11 ér­met nyert, eggyel kevesebbet, mint 1975-ben Belgrádban. Eggyel többet viszont, mint 1974-ben Mexikóban, három arany, négy-négy ezüst, illet­ve bronz mellett, egy negye­dik, három ötödik, egy-egy hatodik, hetedik és nyolca­dik hely került a mérlegre. Az újonc Foltán László és Vas­kút! István szerezte a vasárnap másik aranyérmét a kenu kette­sek 500 méteres viadalán. Wichmann Tamás nyerte a ke­nusok tízezer méteres versenyét. Ott volt a mezőnyben a vá­ci Völgyi és Kosztyán, akik kajaknégyes 500 méteren in­dultak R omhányi és Deák társaságában. Ez az egység az ötödik helyen végzett. Asztalitenisz NB I Majdnem meglepetés Kovács és Beleznay remekelt Az asztalitenisz férfi NB I őszi idényének első fordulójá­ban a Ceglédi VSE férfi együt­tese a Ganz MÁVAG-ot látta vendégül. A papírforma majd­nem felborult, a vendégek mi­nimális arányú győzelmet arattak. Ganz MÁVAG—Ceglédi VSE 13:12 A ceglédiek a vártnál na­gyobb ellenállást tanúsítottak, bebizonyították, hogy ebben a sportágban sincs előre lefutott mérkőzés. Bár szinte végig a MÁV AG vezetett, végig két­esélyes volt a találkozó. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Pest megyeiek bravúrral kezd­jék szereplésüket az első hat helyezett küzdelem-sorozatá­ban. A vendégsikerben Asztalos ATLÉTIKAI VILÁG KUPA Ismétlés négyszázon NÉMETH MIKLÓS CSAK HARMADIK Düsseldorfban vasárnap dél­után fejeződött be az óriási érdeklődéssel kísért atlétikai Világ Kupa versenysorozat. A zárónap első eseménye a 400 m-es férfi síkfutás megismét­lése volt. Szombaton ugyanis az amerikai válogatott színei­ben induló kubai olimpiai baj­nok Juantorena, mint utólag kiderült — és emiatt a tenge­rentúliak óvást adtak be — egy repülőgép nagy zaja miatt nem hallotta az indító pisz­tolylövését. illetve nem volt biztos ebben. Ezért torpant meg a kubai sportoló. Hosszas tárgyalás után helyt adtak az óvásnak, s a megismételt számban Juantorena győzött. Ezen a napon szerepelt az egyetlen magyar résztvevő, Németh Miklós olimpiai baj­nok és világrekorder gerelyha­jító. Teljesítménye elmaradt a várakozástól, s csak a harma­dik helyet tudta megszerezni, messze-messze elmaradva megszokott eredményeitől. Né­meth alig jutott túl a 80 méte­ren. A legtöbb számban nagy küzdelem volt, s valóban nem adták egykönnyen a győzelme­ket és helyezéseket. A férfiaknál az NDK lett a Világ Kupa győztese 127 pont­tal, az USA (120) és az NSZK (112) előtt. A nőknél Európa válogatottja 107 ponttal győ­zött, 2. NDK 107 ponttal. vállalta a legnagyobb szerepet, mindegyik mérkőzését meg­nyerte, három ízben három­játszmás, nagy küzdelemben. Faházinak már nem ment any- nyira a játék, ő nemcsak Be- leznaytól, hanem kellemes meglepetésre Kovácstól is ve­reséget szenvedett. Kudelich a döntő játszmá­ban Faházi ellen 20:15-ről vesztett, Karsai pedig nyeret­len maradt. Ezek is mutatják, igazán nem sok hiányzott a CVSE bravúrjához. Győztek: Asztalos (5), Faházi (3) , Kocsis II. (2), Guttmayer (2), Gréczi (1), ill. Kovács (4), Beleznay (4), Kudelich (2), Né­meth (2). Ungurcán László A férfi NB II-ben a 4. he­lyezett Perbál és az 5. helye­zett Pénzügyőr találkozója izgalommentesen zajlott le. A lényegesen jobban felkészült Perbál sima, 20:5 arányú ide­genbeli győzelmet aratott. A perbáli csapatban ismét helyet kapott Kudelich Ferenc, aki több mint féléves kihagyás után remekelt. Győztesek: Gyenes (5), Ha- gyák (5), Kudelich (4), Rétfalvi (4) , Bárdos (2). Megyei totóeredmények 1. SZMTE—Vác 2. Dunakeszi—Enying 3. Pénzügyőr—Perbál 4. Budaörs—Iklad 5. D. Kőolaj—Dömsöd 6. Albertirsa—Nagykörös 7. Szigethalom—Göd 8. Kistarcsa—Pilis 3 1 X 2 1 X X 1