Pest Megyi Hírlap, 1975. szeptember (19. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-23 / 223. szám

1975. SZEPTEMBER 23., KEDD %m<w A BEM SE Gödöllőn is folytatta kod<5 Pécs megelőzte. A ® A labdarúgó NB II nyolca­dik forduló­jában a lista­vezető Budafok pontot vesztett, s az idegenben diadalmas­éi Dunaújváros Kossuth KFSE alulmaradt a Szőnyi úton, s emiatt az ötödikről a kilence­dik helyre esett vissza. BVSC—Kossuth KFSE 3:1 (2:1) Szőnyi út, 4000 néző. V.: Ba- na. KFSE: Szendrei — Pa- licskó, Zentai, Gálhidi, Stier, Mészöly (Horváth), Barta (Si- pőczj, Pogány, Lipták, Meny­hárt, Fodor. Lendületesen kez­dett a Pest megyei csapat, s a 13. percben egy szép támadás vpgén Lipták fejelt a hálóba. A gól a hazaiakat hozta feí, s a 29. percben Zentai rövid ha­zaadását fejjel megtoldotta a szemfüles Vasutas-csatár. Élénkült a játék, továbbra is a hazaiak veszélyeztettek, s a 37. percben előnyt szereztek. Szü­net után sem változott a já­ték képe. A 69. percben a lest reklamáló és leálló vendégvé­delem mellett a hazaiak a har­madik góljukat szerezték. A hajrában szépíthetett volna a Pest megyei gárda, de Lipták kétszer is hibázott nagy hely­zetben. A vezető gól után visz- , szaesett szentendreiek ellen megérdemelten nyert a BVSC. G.: Lipták. Jó: Palicskó, Gál­hidi. R. F. Az NB Ill- ban a'z otthon játszó Vác kel­lemetlen meg­lepetésként csak döntetlent ért el az utol­só előtti Sopro- rcmi Vasutas ellen, az £G- SZÖV viszont mindkét pontot otthon tartotta. Idegenben nem termett babér a Pest megyei csapatoknak. Délnyugati csoport: Szí. MÁV Előre—Perbál 2:0 (1:0) Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Zsalakó. Perbál: Németh (Szegedi) — Cseh, Kovács I., Füstös, Bajkó, Pálfi, Kovács II., Ollári, Monos, Ivanics (Ko­vács 111.), Kiss. Jó iranur, iz­galmas mérkőzés. A 20. perc­ben Kiss, nagy helyzetben a kapuba lőtte a labdát. A 33. percben a hazaiak büntetőjét Németh a kapufára ütötte, s a kipattanó labdát Tornai a há­lóba továbbította. Szünet után a perbáliak elkeseredetten ro­hamoztak, de a helyzetek sor­ra kimaradtak. A 78. percben ismét büntetőhöz jutott Szé­kesfehérvár. Németh kivédte a 11-est, a bíró azonban megis­mételtette a büntetőt, s a lab­dát Németh újból hárította. A 88. percben Fülöp jól eltalált lövéssel beállította a végered­ményt. Jó: Németh (a me­zőny legjobbja), Kovács I., Cseh. (Tud.: Bélik Pál). Délkeleti csoport: ÉGSZÖV MEDOSZ—Lehel SC 1:0 (0:0) Kiskunlacháza, 1200 néző. V.: Dávid. ÉGSZÖV: Szeles — Prádel, Pirisi, Horváth. Földi, Kiss, Czikora, Schmidt (Szon­di), Horák, Dárdai, Kovács (Nagy). A tartalékos ÉGSZÖV idegesen kezdett, s elsősorban védekezésre rendezkedett be. Ezt bizonyítja, hogy az első tá­madást csak a 20. percben ve­zették. A 40. percben esett a találkozó sorsát eldöntő gól. A Pest megyeiek megérdemelten nyertek a mezőnyben szépen, de kapura eredménytelenül játszó jászberényiek ellen. G.: Horák, Jó: Pirisi (a mezőny legjobbja), Szeles, Horváth, Prádel. (Tud.: Bányai Zoltán) Északnyugati csoport Répcelaki Bányász—Dunakeszi VSE 2:0 (0:0) Répcelak, 800 néző. V.: Ba­kon. DVSE: Viktorik — Kári. Kiss. Bazsonyi, Szalai, Hönsch. Dévai. Lipniczki, Koós (Hege­dűs), Pollák. Görgicze (Kollár). Lélektelen, gyenge játék, s Sziporkázó labdarúgóbalett a Szőnyi úton. A csíkos mezes hazai csatár elhúzza a labdát az őt támadó szentendrei védő mellett. Koppány György felvétele több kihagyott helyzet jelle­mezte a Pest megyeiek telje­sítményét. A hazaiak a 61. és a 67. percben lőtt góllal bizto­san nyertek: (Tud.: Solymosi László). Váci Híradás—Soproni VSE 0:0 Vác, 2000 néző. V.: Kuti. V. Híradás: Hornyák — Jónás, Varga, Misnyovszki, Herédi, Szúnyogh, (Bera), Bednarik, Ondrik (Urbán), Pásztor, Tóth, Bájnóczi. Mindkét együt­tes gyengén játszott, egyik sem érdemelt győzelmet. A helyi csatárokra jellemző, hogy Jó­nás, a jobtíhátvéd küldte kapu­ra a legveszélyesebb lövést, amelyet bravúrral mentett a vendégkapus. A mezőny leg­jobbja á bíró volt, a játékosok közül senkit sem lehet kiemel­ni. (Tud.: László Attila). ★ A megyei labdarúgó-baj­nokság hatodik fordulójában a Bem SE folytatta jó soro­zatát, Gödöllőn is győzött, s így továbbra is veretlenül ve­zeti a mezőnyt. Ceglédi VSE—Nagykőrösi Kinizsi 1:0 (1:0) Cegléd, 400 néző. V: Gál. A találkozó egyetlen gólja a 2. percben esett, Zágon fejelt a jobb sarokba. A színvonal még a közepest sem érte el, mind­két együttes rengeteget hibá­zott. Csak egy-két olyan akció volt, ami hasonlított a labda­rúgáshoz. Az 51. percben a CVSE kihagyta a büntetőt, Kábák lövését Kocza vetődve hárította. Nagykőrös enyhe mezőnyfölényben volt, a Vas­utas több helyzetet teremtett, megérdemelten nyert. G: Zá­gon. Jó: Zátonyi, Zágon, ill. Juhász, Kocza. (Tud: Vngureán László). Bem SE—Gödöllői SC 1:0 (0:0) Gödöllő, 400 néző. V: Balázs. Bem SE: Galántai — Tóth, Bognár, Antal, Lengyel, Kiss, Orenstein, Csernák, Kocsis (Szabó), Zombori, Sólyom. Gö­döllő: Bara — Szabadi, He­gedűs I, Temesvári, Hegedűs II, Rab J., Kőszegi, Rab L., Juhász, Tamás (Szeles), Kö­rösi (Pintér). Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, több kihagyott hazai helyzet­tel. A vendégek elsősorban a védekezésre összpontosítottak, s a második félidő 5. percé­ben súlyos védelmi hibából vezetéshez jutottak. Ezt köve­tően hatalmas iramot diktált Gödöllő, szinte egy kapura játszott, de nem tudta beven­ni a jól védő vendégkapus hálóját. A fordított eredmény lett volna a reális, a kitűnő bíráskodás mellett lezajlott mérkőzésen. G: Szabó. Jó: Ga­lántai (a mezőny legjobbja), Tóth. Szabó, ill. Rab J., Szaba­di, Juhász. (Tud: Tamási László). IM Vasas Iklad—Sülysáp 6:1 (0:0) Iklad, 400 néző. V: Aranyo­si. Sajnálatos eseménnyel kez­dődött a mérkőzés. A 3. perc­ben Adatnék, a hazaiak kapu­sa rosszul esett, karját törte és a hatvani kórházba szállí­tották. Ez az eset kicsit meg- , zavarta a hazaiakat, d? foko­zatosan játékba lendültek és sok helyzetet dolgoztak ki. I Ezek értékesítését a kitűnően védő vendégkapus és olykor a szerencse akadályozta meg. Szünet után az IM Vasas tel­jesen felőrölte a vendégvédel­met, s nagy fölénye mintasze­rű gólokkal párosult. G: Far­kas (2), Szuhánszki (2), Hu­szár, Kaiser, ill. Motolai. Jó: Huszár (a mezőny legjobbja), Gohér, Kaiser, Farkas, ill. Ve- róczki, Zima, Tóth. (Tud: Gohér Mihály). Szigethalom—Isaszeg 2:0 (1:0) Szigethalom, 400 néző. V: Hűvé. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen a tartalékos ha­zaiak megérdemelten nyertek a lelkes vendégek ellen. G: KQvács (2). Jó: Hári, Mi- cheller, Pacsi, ill. Nagy J., Ti- hon (Tud: Berthóty Attila). Érdi MEDOSZ—Albertirsa 2:1 (1:0) Érd, 900 néző. V: Szarka. Kiegyenlített mezőnyjáték után a 18. percben előnyhöz jutott a hazai csapat. Albertir- sa a mezőnyben tetszetőseb­ben adogatott, távoli lövések­kel kísérletezett. Az utolsó negyedóra ismét a hazaiaké volt. G: Vitkó (2), Iü.. Petri. Jó: Csizmadia, Vitkó, Krecs- kó, ill. Petri, Lehoczki, Perjé- si. (Tud: Naményi Béla). Törökbálint—Vácszentlászló 2:2 (1:1) Törökbálint, 400 néző. V: Vasas. Alacsony színvonalú mérkőzésen, vitatható körül­mények között egyenlített a 87. percben a vendégcsapat. G: Flegár (2), ill. Basa, Maim. Jó: Háromszéki, Maronics, ill. Balogh M., Basa, Maim. (Tud: Fűrész János.) Aszód—Monor 2:2 (0:0) Aszód, 200 néző. V: R. Oszáczki. Alacsony színvona­lú mérkőzésen mindkétszer a hazaiak vezettek, de Monor mindig kiegyenlített. G: Kő­szegi, Bakos, ill. Déry, László. Jó: Szászi, Kőszegi, Stvorek, ill. Déry, László, Halászi. (Tud: Gazsó Pál.) Pilis—Budaörs 1:1 (0:0) Budaörs, 500 néző. V: Bokor. A vendégek védekezésre ren­dezkedtek be, mégis ők lőtték az első gólt a 70. percben. A helyiek befejezés előtt 5 perc­cel egyenlítettek. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. G: Földvárszki M.. ill. Joszt (11- esből). Jó: Gajdos, Czinege, Mátrai, Földvárszki M., ill. Árendás, Berger. (Tud: Ko­vács István.) Labdarúgó-táblázatok NB n 1. Pécsi MSC 8 6 1 1 a- 8 13 2. Dunaújváros 8 6 1 1 19- 9 13 3. Budafok 8 6 1 1 19-10 13 4. Oroszlány 8 4 2 2 21-14 10 5. Dorog 8 4 2 2 14^11 10 6. Várpalota 8 4 2 2 16-14 10 7. BVSC 8 5 ■— 3 13-13 10 8. Volán 8 2 4 2 13-11 8 9. KKFSE 8 3 2 3 12-10 8 10. Nagykanizsa 8 3 2 3 9-12 8 11. Komló 8 2 3 3 8-9 7 12. DVSC 8 3 1 4 9-15 7 13. MÁV DAC 8 3 X 4 7-13 7 14. Szóin. MTE 8 3 — 5 13-12 6 15. Szekszárd 8 2 2 4 11-12 6 16. Izzó 8 2 2 4 9-10 6 17. Nagybátony 8 2 2 4 8-14 6 18. FÖSPED 8 1 2 5 10-17 4 19. Bábolna 8 2 — 6 8-17 4 20. Bp. Spart. 8 1 2 5 7-16 4 NB in Északnyugati csoport 1. Fűzfő 8 6 X 1 17- 7 13 2. Ajkai Alu. 7 5 2 — 16- 4 12 3. Körmend 8 5 X 2 13- 7 11 4. AURAS 8 4 2 2 16-10 10 5. Pét 8 4 2 2 12-10 10 6. Vác 8 3 2 3 14-10 8 7. Győri T. 7 3 2 2 12-13 8 8. MOT3M 7 3 2 2 9-10 8 9. Rákóczi SE 7 2 3 2 13-11 7 10. Pápa 7 3 1 3 Xl-10 7 11. Dunakeszi 8 3 X 4 9-12 7 12. Bakonyi V. 7 2 2 3 10- 7 6 13. Bauxitb. 7 3 — 4 10- 9 6 14. Répcelak 8 3 — 5 9-13 6 15. Sabaria 8 2 2 4 11-16 6 16. Ajkai B. 8 2 2 4 9-19 6 17. Zalaeg. D. 8 2 X 5 8-14 5 18. Sopr. VSE 7 1 2 4 4-10 4 19. Sopr. T. 8 1 2 5 5-16 4 Délkeleti csoport 1. Szarvas 8 5 3 — 22- 7 13 2. SZVSE 8 6 X 1 20- 9 13 3. Szóin. MÁV 8 5 2 1 21- 9 12 4. Jánosh. 8 5 X 2 13-10 11 5. BTASK 8 3 4 1 15-10 10 6. ÉGSZÖV 8 3 4 1 11- 7 10 7. Láng 8 3 3 2 10- 8 9 8. KTE 8 4 X 3 12-12 9 9. Szegedi D. 8 4 — 4 16-H 8 10. Gyula 8 2 4 2 8-6 8 11. Szabó L. SE 8 3 2 3 11-11 8 12. ESMTK 8 3 X 4 18-15 7 13. KSC 8 3 X 4 11-10 7 14. ÉPGÉF 8 2 3 3 9-16 7 15. Lehel SC 8 1 4 3 9-12 6 16. Orosháza 8 1 3 4 8-11 5 17. HMSE 8 1 3 4 8-14 5 18. Kalocsa 8 2 X 5 11-22 5 19. Tisza Cipő 8 2 — 6 6-28 4 20. Sütőipar 8 1 X 6 6-17 3 Délnyugati csoport 1. Ganz-MÁVAG 8 5 2 1 18- 8 12 2. Pénzügyőr 8 5 2 1 20-12 12 3. Véménd 8 6 — 2 19-14 12 4. Lőrinci F. 8 5 X 2 19-12 11 5. Siófok 8 5 X 2 12- 7 11 6. BKV Előre 8 4 2 2 22-13 10 7. Szív. MÁV 8 5 3 17-14 10 8. PVSK 8 4 2 2 14-12 10 9. EMG SK 8 3 3 2 12- 9 9 10. ÉRDÉRT 8 3 3 2 9-7 9 11. Barcs 8 3 2 3 7-10 8 12. Enying 8 3 1 4 9-12 7 13. Növényol. 8 3 X 4 15-19 7 14. Táncsics SE 8 2 3 3 12-16 7 15. Perbál 8 X 4 3 12-14 6 16. PBTC 8 1 3 4 10-17 5 17. D.-újV. Ep. 8 1 3 4 8-15 5 18. M.-szászv. 8 4 4 5-11 4 19. Bp. Építők 8 1 1 6 14-20 3 20. Dombóvár 8 2 6 5-17 2 Megyei bajnokság , 1. Bem SE 6 5 1-21-5 11 2. Pilis 6 4 1 1 16-10 9 3. Szigethalom 6 4 1 1 16-12 9 4. IM Vasas 6 3 2 1 13- 6 8 5. Érd 6 4 2 8-6 8 6. Ceglédi VSE 6 3 1 2 10- 7 7 7. Budaörs 6 2 3 1 11-12 7 8. Gödöllő 6 2 2 2 6-4 6 9. Törökbálint 6 2 2 2 9-9 6 10. Nagykőrös 6 2 2 2 5-7 6 11. Vácszentl. 6 1 3 2 8-9 5 12. Isaszeg 6 1 2 3 4-6 4 13. Albertirsa 6 1 2 3 6-10 4 14. Monor 6 1 1 4 7-13 3 15. Aszód 6 2 4 9-19 2 16. Sülysáp 6 1 5 5-19 1 Hegymászók emléktúrája A Magyar Termé­szetbarát Szövetség hegymászó bizottsá- £% ga kétnapos, táboro­zással egybekötött kegyeleti emléktúrát rendezett a Pilis hegységben levő Vaskapunál. A több mint 100 résztvevő Zsigmondi Emilre s a többi elhunyt ma­gyar sziklamászóra emlékezett. Felső képünkön; hegymászók a szik- függ Iákon. A másik fel­vételen : megkoszo­rúzzák Zsigmondi Emil emléktábláját. Lejárt az idő... Az asztáíliitenisE férfi NB I utolsó előtti fordulójában a Ceglédi Vasutas a már kiesett KSZVSE (Szeged) együttesét látta vendégül. Ceglédi VSE—KSZVSE 22:3 A Szeged tartalékosam állt ki, ezzel magyarázható a várt­nál fölényesebb ceglédi siker. A találkozó egyik legérdeke­sebb összecsapását 6:0-ás ál­lásnál a G. Bíró—Nagy T. mér­kőzés hozta. A két védőjáté­kos labdatartásra rendezkedett be, s már az első játszmában lejárt az idő. Ezután váltott adogatás következett, amely­bem három játszmában G. Bíró bizonyult jobbnak. A cegéliek közül Réthi dr., Karsai és G. Bíró nem talált legyőzőre, valamennyiem öt mérkőzést nyertek, Kudeüich négyet, Bodrogi pedig hármat. Említésre^ méltó, hogy Réthi dr. és Kársai valamennyi el­lenfelét 2:0-ra győzte le. Szeptember 27—28-án a „Ceglédi ősz” országos egyéni verseny következik, majd ok­tóber 5-én, a bajnokság, finálé­ján, az Aknamélyítő Bányász látogat a városba. U. L. Innen-onnan A „Komszomolee Zaporozsja” című lap harmadszor kiírt díjáért folyó nemzetközi női kézilabda­torna utolsó mérkőzésén Jugoszlá­via válogatottja 13:13 arányú dön­tetlenre végzett a Szovjetunióval, és megszerezte az első helyet. A magyar nők eredményéről nem érkezett jelentés, annyi azonban kiderült, hogy pont nélkül, az utolsó helyen fejezték be a küz­delmeket .. • A múlt hét végén a svédországi Baastadban rendezték meg a Svédország—Chile Davis Kupa te­Oda-\issza a tabellán Érdekes a csömöri NB I-es férfi kézilabdacsapat szerep­lése. A pénteki idegenbeli mérkőzéseken vereséget szen­ved, lejjebb csúszik a táblá­zaton, vasárnap viszont győz, ismét előrelép. Így volt ez legutóbb is. A Székesfehérvá­rott, a Szandi SE csapatától el­szenvedett nagy arányú ve­reség után vasárnap javított, s a .pénteki 11. helyről ipmét a tizedikre lépett előre. Csömör—Ü. Dózsa 23:12 (13:5) Csömör, 1000 néző. V.: Far­kas, Éliás. Cs. Tsz SK: Ory — Halász, Bátovszki (5), Bagyánszki (2), Fabók (6), Tóth-Fekete (3), Mihályi (6). Csere: Fábián, Paulinusz, Trnka (1). A Pest megyei csapat elég Ifibajnok atléták Kácsor és Bottlik A Népstadionban két napon át vetélkedtek az ország leg­jobb ifjúsági atlétái a baj­noki címekért. A Pest me­gyeiek két aranyérmet sze­reztek. A 19 éves fiúknál súlylökésben Kácsor István (GEAC) 15,64 méteres dobás­sal lett első. A napokban a nagykátai gimnáziumról szóló cikkben már írtunk a tehet­séges fiatal atlétáról, aki nyáron fejezte be középisko­lai tanulmányait, s a Nagyká­tai Vörös Meteorból a Gödöl­lői EAC igazolta le. A másik Pest megyei első­séget a 17 éves fiúknál Bott­lik Béla, a Váci Híradás ver­senyzője, Bodnár Ferenc edző tanítványa szerezte. A Híradás sportolója 800 méteren 1:57.5 perccel győzött. A 18 éves fiúknál 2000 mé­teres akadályfutásban: 2. Sze- leczki (Ceglédi VSE) 5:54.6. ' I feszült légkörben várta a mérkőzést, mivel a már ki­eséit Újpesti Dózsa az előző fordulóban igen nehezen ad­ta meg magát. Az első ne­gyedórában 7:3-as vezetésre tett szert Csömör. Különösen a beállósok voltak eredmé­nyesek. Mihályi külön test' őrt kapott, Tóth-Fekete pe­dig még most sem teljesen harcképes. Az első félidőt 8 gólos előnnyel zárták a he­lyiek. Szünet után a szoká­sos fáradtság, visszaesés a vendégcsapatnál jelentkeztek, s így a hazaiak ebben az arányban is megérdemelten nyertek. Sajnos, most Is több büntetőt, százszázalékos hely­zetet hagytak ki, s ebben Paulinusz, valamint Trnka járt az élen. öry és Bátovsziki játszott átlagon felül, a többiek köze­pes teljesítményt nyújtottak. Pénteken este 7 órakor Győ­rött a Rába ETO ellen lép pá­lyára a Pest megyei csapat, vasárnap délelőtt II órakor pedig a Bp. Spartacust fo­gadja. Az MTK-VM Monoron Az MTK-VM labdarúgócsa­pata szerdán délután fél 4- kor Monoron a helyiekkel vív barátságos mérkőzést. niszmérkőzést. A háromnapos/ta­lálkozó rendkívüli körülmények között, az előzetes jóslatokat cá­folva viszonylagos nyugalomban zajlott le, de ennek óriási ára volt. Az AFP francia hírügynök­ség különtudósítója határozottan állítja, hogy a várható rendbontá­sokat a svéd kormány 4 millió ko­rona — csaknem egymillió dollár — „bevetésével’* akadályozta meg. A hét végén nemzetközi torna­versenyt rendeztek Besztercebá­nyán, a szlovák felkelés évforduló­ja tiszteletére. A mezőnyt 12 cseh­szlovák, 2—2 szovjet, lengyel és ma­gyar sportoló alkotta. Az egyéni­ben az első helyet a csehszlovák Netusil szerezte meg, mögötte Do- náth Ferencnek jutott a 2. hely« Sivadó eléggé leszakadva, 8. lett. A szerenkéntiben Donáth egy arany-, két ezüst- és egy bronz­érmet nyert. A gyorsasági motorkerékpáros világbajnoki 350 kcm-es futamban a finn Korhonen győzött 58:58,8 perces idővel. Ebben a kategóriá­ban a világbajnokságon a vene­zuelai Cecotto vezet 78 ponttal az olasz Agostini (59) és Korhonen (48) előtt. A Népstadionban 17.15 órakor kezdődő Magyarország-Ausztria válogatott találkozónak ugyancsak magyar—osztrák előmérkőzése lesz: 15.05 órakor a két ország hadsereg - válogatottjai mérkőznek. A nemzetközi teniszverseny férfi egyesének döntőjében az amerikai Ashe 3:6, 7:5, 6:4 arányban győzött honfitársa, Tanner ellen. A BEK első fordulójában a cip­rusi Omonia Nicosia 2:1 (0:1) arányban győzött az izlandi baj­nokcsapat, Akranes Reykjavik el­len. Öt tizenhármas A vasárnapi totófordulóban S darab 13-as szelvény volt, nyere­ményük egyenként 167 »74 forint. A 12-es 4666, a ll-es 315, a 10-es ta­lálat pedig 58 forint nyereményt fizet. Eredmények: Z, 1, 2, 2, 1, x, 2, x, 1, 2, 1, 1, 2, 2. Megyei totóeredmények í. BVSC—Kossuth KFSE I 2. Répcelak—Dunakeszi 1 3. Szív. MÁV—Perbál X 4. Gödöllő—Bem SE 2 5. Aszód—Monor X 6. Érd—Albertirsa 1 7. Iklad—Sülysáp 1 8. CVSE—Nagykőrös 1 i