Pest Megyei Hirlap, 1962. szeptember (6. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-04 / 206. szám

t^ír esdi MagfkGrm mailéit A megyei labdarúgó-baj­nokság harmadik forduló­jában a bárom veretlen csapat közül csak Nagykö­rös tudta folytatni sikerso­rozatát. Vecsés és Abony viszont elvesztette veret­lenségét, Abony méghozzá otthonában, a gödöllőiek ellenében. Ez volt egyéb­ként az egyetlen vendég­győzelem. Csupán Monor tudott még pontot rabolni Pilisen. Sajnálatos, hogy két találkozó sportszerűt­lenség miatt nem fejeződ­hetett be. Gödöllői Vasas—Abony 2:1 (0:#) Abony, 600 néző. V: Viráigh. Az abonyiak lendületesebb és határozottabb játékát Gödöllő a támadások lelassításával igyeke­zett kiegyensúlyozni. A mérkő­zés egész ideje alatt az abonyiak támadtak, azonban csatáraiknak nem sikerült áttörni a zártan és igen jól védekező gödöllői védel­met. No és a szerencse sem segí­tette az abonyi csatárok lövéseit. A találkozó végig nagy küzdel­met és sportszerű játékot hozott. A döntetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. Az 57. percben a hazaiak sze­rezték meg a vezetést, de két sú- lyos védelmi hibából a vendég- együttes a 67. és 72. percben lőtt góllal megfordította az eredményt. Dunaharaszti MTK—Vecsés 2:1 (1:0) Duna haraszti. 600 néző. V: Bende. Vecsés többet támadott. szeb­ben játszott, de csatáraik a belső játékot erőltették, s így fölényük meddőnek bizonyult. A hazaiak a 14. percben, sarokrúgás utáni ka­páslövésből szerezték meg a ve­zetést. majd a 79. percben sport­szerűtlen viselkedés miatt meg­adott 18 méteres közvetett szabad­rúgásból növelték előnyüket. A gól után a veesési Trasszer előre­ment a csatársorba, őt a 16-ospn belül buktatták, s a megítélt 11- esből szépített a vendégcsapat. A mérkőzés hajrájában a közönség sportszerűtlenül viselkedett, ezért két percig szünetelt a játék. G: Bogdán, Babos, ill. Trasszer fll-esből). Jó: Aradi, Peff, Winkler. Medveczki. Babos, ül. Trasszer. Kári és a kapus. Nagykőrösi Kinizsi—Pécel Z:\ (ldL) Nagykőrös. 600 néző. V: RiPP. Körösi támadásokkal indult a fáték. de mié a Kinizsi csatárai csak egy kapufát tudtak elérni, addig a péceliek egy veszélyte­lennek látszó akcióból, a 20. pere­ben. a helyi védők jóvoltából megszerezték a vezetést. A hazai- ak erősítettek és a 40. percben egyenlítettek. Fordulás után foko­zódott a körösi fölény, s az 53. percben sikerült is újabb gólt el­érniük. A második félidőben a péceli támadásokat biztosan hárí­totta a Kinizsi védelme. A 80. percben a péceli Dobost és a nagykőrösi Vast kiállította a já­tékvezető. Közepes színvonalú mérkőzésen, a tervszerűtlenüi játszó vendégek ellen, gyenge kezdés után na­gyobb arányban is győzhetett volna a hazai együttes. G: Toricska (2). ill. Szabó n. Jó: Bélteki, Csikós n.. Toricska. ill. Holló és a közvetlen védelem. Pécsi Sándor Ceglédbercel—Tököl 3:2 (1:1) Ceglédbercel. 800 néző. V: Berta. Először a vendégek lendültek támadásba, s a 6. percben Mínusz a berceli kapus, két óriási hely­zetet is tisztázott. A 15. percben a tököli kapu előtt adódott két nagy helyzet, de itt Macskási és Dudás nem tudta bevenni Ágics kapuját. A 28. percben a tököli- ék szerezték meg a vezetést, melyre a hazaiak a 38. percben válaszoltak. Az első félidőben igen gyenge volt a mérkőzés, a játékosok egymás hibájából él­tek. s különösen feltűnő volt a berceliek csapkodása. A góloktól csak a hazai kapus ragyogó vé­dései mentették meg a hálót. A 60. percben Ceglédbercel sze­rezte meg a vezetést, melyre azonban már két perc múlva vá­laszoltak a tököliek. Sőt, ezután teljesen beszorultak a berceliek. Tököl nagy erőbedobással küzdött a győztes goiért, ám ez az utol­só percben a szerencsés hazaiak­nak sikerült. Alacsony színvonalú mérkőzésen irreális eredmény született, a ven­dégcsapat minden tekintetben jobb volt ellenfelénél, s legalább egy pontot érdemelt volna. G: Dudás. Fehér, Mezei fll-es- ből). ill. Joszkin. Mazák. Jó: Mínusz. Páncélos. Fehér. ill. Vá- szin, Joszkin. Verényi, Plausin. Kohlmayer Adám Váci Vasutas—Szigetújfalu 0:0 (félbeszakadt). Vác, pokolszigeti pálya, 200 né­ző. V: Szórádi. A- találkozó a 30. percben 0:0 állásnál félbeszakadt, ugyanis Konrádot a játékvezető kiállítot­ta. mire jő bántalmazta a bírót. Pál János Pilisi KSK—Monor 2:2 (1:0) Pilis, 400 néző. V: Krichenbaum. Változatos első félidő után a ha­zaiak a 32. percben jobbszélsőiük tévén megszerezték a vezetést, ügy jobboldali támadás végén. A *0. percben ll-eshez jutott a ven­dégcsapat. de K. nagy lövését a bilisi kapus védte. Fordulás után az 51. percben újból ll-eshez jutottak a vendé­gek, s ezt Godina értékesítette. Bőt. a 61. percben Bokros góljával ft vezetést is megszerezték a mo­noriak. A vendégcsapat a vezetés birtokában védekezésre állt be. s próbálta az időt húzni. Am ez megbosszulta magát, mert a 75. percben Haigas II. E-esőből egyenlített a Pilisi KSK. Bag—Ceglédi Építők 2:i (0:1) (félbeszakadt). Bag, 400 néző. V: Kőhalmi. A nagyiramú első félidő 10. percében a megingó hazai véde­lem mellett Cegléd megszerezte a vezetést. A 20. percben a bagiak a kapufát találták el. A második félidő első húsz percében gyen­gült az iram. csapkodó játék folyt. A 70. perctől viszont feltá­madt a helyi csatársor, a 74. percben a hazai csapat szögletrú­gásból egyenlített, majd egy perc­cel később Sőregi húszméteres szabadrúgása a rosszul helyezke­dő sorfal mellett jutott a hálóba. A 85. percben a ceglédi balszél- ső elfutott, a hálóba talált, de közben szabálytalankodott az egyik helyi védőjátékossal. s ezért a gólt a bíró nem adta meg. A ceglédi középhátvéd erre rek­lamálni kezdett, s bár a bíró ki­állította, nem volt hajlandó el­hagyni a játékteret, mire a 85. percben Kőhalmi lefújta a mér­kőzést. Közben a ceglédi Csendes belerúgott Demébe. a közönség ezt látva befutott a pályára, bán­talmazta a ceglédi sportolót, tu­multus támadt, s a rendezők csak üggyel-bajjal tudtak rendet te­remteni. Cegléd technikásabban. Bag lel­kesebben játszott. G: Kékesi. Sőregi. ül. Laborcz. Jó: Deme n. (a mezőny legjobb­ja), Katona I.. Adám. Deme I., ill. Hegedűs, Öcsai. Milus. Némedi Sándor üllő—Albertirsa 3:0 (2:0) Üllő, 1600 néző. V: Zsóka. A hazaiak tíz emberrel kezdtek, mivel Laczkó orvosija lejárt, he­lyette Sáli a 15. percben állt be. A lendületesen kezdő hazai csa­pat a 6. percben ll-eshez jutott, amelyet Burza a felső lécre lőtt. Továbbra is Üllő támadott, s a 18. percben Holló a kapunak hát­tal állva emelte a hálóba a lab­dát. Ezt követően hatalmas küz­delem folyt a helyi csatárok, s az irsai védők között. A 40. percben növelte előnyét a hazai csapat. Szünet után esett az iram. ké­nyelmesen játszott mindkét fél. Említésre méltó esemény csak a 68. és 73. percben történt, amikor a vendégek két meleg helyzetet teremtettek a hazai kapu előtt. Mindkét esetben ragyogóan védett Pinczés. Ezután ismét Üllő roha­mozott többet. A 75. percben Hang kitört, egy védőtől, s a kapustól szorongatva biztosan vágta a léc alá a harmadik eólt. A 80. percben hatalmas gólhelyze­tet hagyott ki az üllői Holló, öt lépésről gyengén a kapus kezébe gurított. Két perccel később ér­vénytelen gólt értek el az irsaiak. A többet támadó Üllő megérde­melten győzte le a lelkesen ke­ményen védekező Albertirsát. G: Holló, Viczkó, Hang. Jó: Rakó (a mezőny legjobbja), Pin­czés. Hang. Bánhegyi, ill. Pra- zsák. Kontha. Lehoczki. 1. Nagykőrös Varga 3 3 — János — 5:2 6 2. Vecsés 3 2 — 1 7:3 4 3. Abony 3 2 — 1 9:4 4 4. Dunahar. 3 2 — 1 4:3 4 5. Ceglédberc. 3 2 — 1 4:4 4 6. Üllő 3 2 — 1 4:5 4 7. Pilisi KSK 3 1 1 1 6:7 3 8. Szigetújf. 2 1 — 1 5:3 2 9. Bag 2 1 — 1 5:4 2 10. Váci VSE 2 1 — 1 1:1 2 11. Gödöllő 3 1 — 2 5:6 2 12. Pécel 3 1 — 2 4:5 2 13. Cégi. Ép. 2 1 — 1 3:4 2 14. Albertirsa 3 1 — 2 4:6 2 15. Monor 3 — 1 2 3:9 1 16. Tököl 3 — 3 3:6 — A Bag—Ceglédi Építők (2:1) i és a Váci Vasutas—Szigetül falu (0:0) félbeszakadt mérkőzések eredmé­nyeit nem számítottuk be. Megadott és meg nem adott tizenegyesek ötödik mérkőzését vívta az NB II-be felkerült Csepel Autó, de eddig gyűjt ott egy pontját, mint várható volt, nem tudta növelni Pécsett. A talákozót egyébként két ellen­tétes félidő jellemezte. Az első negyvenöt percben az ugyan­csak újonc Vasutas, szünet után az Autó volt jobb, de fö­lényét nem tudta' góllá érlel­ni, többek között bírói tévedé­sek miatt. Pécsi VSK—Csepel Autó 1:0 (1:0). Pécs, 800 néző. V: Váli.­Cs. Autó: Kovács — Gre- men, Kulcsár, Fucskár — Kreisz, Hauser — Raduly, Kiss, Vigh, Stáhl, Kerekes. A találkozó során Vigh hát- ravontan játszott, a védelmet segítette. Az első negyedórá­ban tapogatózó játék folyt, majd Pécs magához ragadta a kezdeményezést, két helyzete is akadt, amelyet a védők csak üggyel-bajjal tudtak tisztázni. A 35. percben a helyi balösz- szekötő a tizenhatoson belülre kígyózott, ott Hauser szabály­talankodott, s 11-esből jutott előnyhöz a Vasutas, A félidő hátralevő részében is a helyiek támadtak. Szünet után megváltozott a mérkőzés képe, a Pest me­gyei csapat jobbnál-jobb tá­madásokat vezetett, de csak két kapufára tellett erejéből, először Stáhl lövése, majd Ra­duly szabadrúgása csattant a lécen. A 67. percben Raduly beadását a 16-oson belül kéz­zel ütötte az alapvonalon túl­ra az egyik helyi játékos, de a bíró nem ítélt tizenegyest. Sőt, akkor sem, amikor Kerekes nagy lövését Hámori I csak kiütni tudta, Kreisz elé, akit azonban hatalmas helyzetben hátulról elkaszáltak. Jó: Vigh, Raduly. 1. BVSC 5 4 1 — 11: 5 9 2. Csepel 5 4 — 1 8: 2 8 3. Szállítók 5 4 — 1 9: 4 8 4. Sz.-fehérv. 5 3 1 1 13: 4 7 5. Mosonm. 5 2 3 — 10: 5 7 6. Búd. Spart. 5 2 1 2 4: 3 5 7—9. EVTK 5 1 3 1 5: 5 5 7—9. Győri MÁV DAC 5 1 3 1 7: 7 5 7—9. Zalaeg. 5 2 1 2 9: 9 5 10. Dunaúiv. 5 1 2 2 7: 9 4 11. Oroszlány 5 — 4 1 8:12 4 12. Budafok 5 1 2 2 3: 5 4 13. K. Lombik 5 1 1 3 4: 8 3 14. Pécsi VSK 5 1 1 3 2: 8 3 15. Kaposvár 5 — 2 3 5:13 2 16. Csepel Autó 5 — 1 4 3: 9 1 A Nyugati csoport további eredményei: Kaposvár—Mo­sonmagyaróvár 1:5, Zalaeger­szeg—Székesfehérvár 3:2. Oroszlány—Dunaújváros 3:3, EVTK—Csepel 0:2. Budai Sparcus—K. Bambik 1:1, BVSC—Győri MÁV DAC 2:2. Szállítók—Budafok 2:0. A Keleti csoport eredmé­nyei: Salg. Kohász—Ózd 0:1. Egyetértés—Miskolc 2:1, Diós­győr—Szolnok 2:0, Borsodi Bá­nyász—Szegedi VSE 3:2, Nyír­egyháza—Ganz- MÁVAG 4:1, Bp. Előre—Kecskemét 1:0, Bp. Spartacus—Eger 1:0, Láng— Debreceni EAC 2:0. Harminckét telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban 32 pályázó ért el telitalálatot, nyere­ményük egyenként 854« forint. 11 találatos szelvény 1068, 1« talála­tos 10 280 darab akadt. Előbbiekre 255. utóbbiakra 35 forintot fizet­nek szelvényenként. A 35. heti totóeredmények: 2, 2, 1, 1, x, 2, 1. 2, i. i. i, i. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács laoía Főszerkesztő Bácskai Lászlő Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VBL. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A főszerkesztő telefonja: ISI—248 — Géplrószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 141—258 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terlesztl a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dH I hónapra H forint Siker - és féltucat gól idegenben m m A labdarúgó NB in. legutóbbi for­dulóját két „rész­letben” bonyolí­tották le. Három csapatunk — mint már beszámoltunk — szombaton pá­lyára lépett. A Szentendre—Pilisi Bányász me­gyei rangadót a Honvéd nyerte (4:3). Szigetszentmikilóson pedig 3:0-ra elvérzett az éllovas Tokod. Vasárnap Cegléd mindkét pontot otthon tartotta, míg a feljavult Vác meglepetésre a Dinamó-pá­lyán is győzni tudott. Kartal vi­szont katasztrofális vereséget szenvedett Sashalmon. Északi csoport Váci Petőfi—Vasas Dinamó 3:0 (0:0) Gyömrői út, 300 néző. V: Szolga. Vác: Nyéki — Pindes. Neugan. Katona — Jónás. Farkas — Ba­logh, Csitári. Márton. Steidl. Ja­kab. A Kreidl és Varga nélkül, tulaj­donképpen tartalékosán kiálló Petőfi már az első félidőben több­gólos vezetésre tehetett volna szert, de számtalan gólhelyzetet kihasználatlanul hagytak a csatá­rok. A jóiramú mérkőzésen a má­sodik félidőben is a Pest megyei csapat veszélyeztetett, s negyed­óra alatt bebiztosította győzelmét. A gólok sorát a 63. percben Jó­nás kezdte, aki ll-est értékesített, majd jobboldali beadás után Steidl hatalmas kapásgóljával nö­velték előnyüket a váciak. Jakab fejesgólja állította be a végered­ményt. Az utolsó negyedórában már nem történt semmi említés­re méltó esemény. G: Jónás (11-esből). Steidl. Ja­kab. Jó: Neugan (a mezőny leg­jobbja), Jónás, Farkas, Pindes. Sashalmi Elektronikus SE— Kartali Kinizsi 6:0 (2:0) Sashalom, 800 néző. V: Szőcs. Kartal: Podlaviczky — Braun, Gábor, Bagyin — Tasnádi dr„ Varga — Rózsavölgyi, Demetro- vics, Bene, Huszár, Nagy II. Enyhe sashalmi fölény jellemez­te az első félórát. A 32. percben egy jobboldalról keresztbevágott labdát Nagy II. a hálóba fejelt, a bíró azonban érthetetlenül nem adott gólt, állítólag kezezést lá­tott. A 40. percben egy távoli lö­vést Podlaviczky először mentett. majd a hálóba ejtette a labdát. A 43. percben ismét védelmi hibából szereztek gólt a hazaiak. A második félidőt kartali táma­dások vezették be. s 15—20 percig úgy látszott, hogy sikerül szépíte­ni. illetve egyenlíteni a vendé­geknek. A 60. percben azonban Podlaviczky hibájából Kartal újabb gólt kapott, ez a játékosok kedvét szegte, szinte feladták a mérkőzést. A nagy gólarányú vereségért el- * sősorban Podlaviczky okolható, szinte egy labdát sem tudott kéz­zel megfogni. *- Száraz — 3-------7:0 6 3 — 1 6: 1 6 3 — 1 12: 5 6 2 2 — 7: 3 6 2 2 — 7:5 6 2 1 — 3: 0 5 2 8:4 4 1 7: 4 4 2 10: 7 3 2 4:11 3 2 3:10 3 2 5: 7 2 2 3: 5 2 3 5:14 2 3 4.TI 2 2 1:52 2 — 1 2 1 1 1 1 1 1 4—2 4—2 4 1 — 4 1 — 4—2 Magyarország-Lengyelország 2:0 (2:0) Poznan, 62 000 néző, vezette: Lokjanov (szovjet). Góllövők: Tichy (11-esből) és Göröcs. Nagy érdeklődés kísérte a Chilében jól szerepelt magyar labdarúgó-válogatott őszi be­mutatkozását. A lengyelek el­leni mérkőzést nem a legjobb előjelek előzték meg. Nemcsak átalakított (Grosics és Sándor miatt), hanem tartalékos is volt az együttes (Albert hiány­zott), a hosszú sikertelenség megtörésére éhes lengyelek viszont legjobb Játékosaikkal álltak ki.' A lengyel válogatott idei nemzetközi sikerei is fi- gyelmeztetőek voltak a pozna- ni találkozó előtt, s Baróti La­jos szövetségi kapitány hét­közi nyilatkozata — amelyben azt mondotta, hogy Poznanban a minimális arányú győzelem­mel is elégedett lenne — teljes mértékben helytálló volt; A magyar labdarúgók Poz­nanban „túlteljesítették” a szövetségi kapitány kívánsá­gát. biztos, két gól különbsé­gű győzelmet arattak a hazai együttes felett. A mérkőzés nem mozgott magas színvona­lon — sőt a közepest se na­gyon érte el —, s az iram el­len is sok kifogás merülhetett fel. A magyar csapat nem nyújtott kiemelkedőt, de köze­pes teljesítményei is elégendő volt a lengyelek elleni biztos sikerre. A lengyel támadósor képtelen volt a magyar védő­fal áttörésére, csatáraik kí­nálkozó alkalmaidat gyatra lö­vésekkel rontották el. A me­zőnyben ugyan több szép tá­madást vezettek, különösen az első félidőben látványos meg­oldásokat is alkalmaztak, de a kapu előterében elfogyott a tudományuk. A magyar válo­gatott higgadtan, nyugodtan le­lassította a lengyelek játékát, s láthatóan, már az első fél­időiben megelégedtek a két gól különbségű győzelemmel. A válogatott teljesítménye tehát nem volt különleges, de az ide­genben kivívott kétgólos győ­zelem igen értékes és biztató a további őszi nemzetközi mérkőzések előtt. A Bp.' Honvéd vasárnap néhány számból álló meghívásos atlétikai versenyt rendezett a Tüzér utcai sporttelepén. Az eredmények kö­zül kiemelkedik a Babos, Csuto- rás, Mihályfi, Rábai összeállítású 4x100 méteres férfi válogatott vál­tó teljesítménye, amely 40.5 mp- es idejével beállította az országos csúcsot. Az észak-olaszorszáKi Saloban városban rendezték meg a hivatá­sos kerékpárosok egyéni, ország­úti világbajnoki versenyét. 296 ki­lométeres távon, a világbajnoki címet a francia Jean Stablinski szerezte meg. aki a távot 7:43.11 óra alatt tette meg az ír és a belga Hoevanaers előtt. Constanzában vasárnap befeje­V—, t/tto nt,i i /«CW4M a . t— -jt-ií u tv t-Z 1/t.t vj v A labdarúgó Nemzetek Kupája ződött a női nemzetközi kosáxlab­keretóben vasárnap este játszot­ták- le az Írország—IzLand mérkő­zés visszavágóját. A találkozó 1:1 (1:0) arányú döntetlen eredmény­nyel végződött. Miután az első mérkőzésen az írek 4:2-re győz­tek. 5:3-as összgólarányukkal to­vábbjutottak a második fordu­lóba. Helsinkiben a francia férfi atlé­taválogatott 108:104 arányban győ­zött Finnország ellen. Szombaton és vasárnap volt Zürichben az NSZK—Svájc válogatott férfi atlé­tikai viadal. A nyugatnémetek 142:68 pontarányú fölényes győzel­met arattak. Stockholmban befe­jeződött a svéd—NDK válogatott atlétikai viadal. A németek kettős győzelmet arattak: a férfiak 119:91, a nők pedig 80:37 pont­arányban nyertek. A Nemzetközi Sakk Szövetség svédországi kongresszusán elhatá­rozták, hogy az 1964-es sakkolim­piát Tel Avivban rendezik meg. \<£mm Nyárfa deszka eladó. Nagykőrös VI. kér. Árpád utca 8, alatt. Eladó házhely Nagy- kőrös VH. kér. Sas utca 7. sz. alatt. Rekamiék, sezlonok, fotelágy, mindenféle új és átdolgozott, prí­ma kárpitozott, vas­ágy olcsón kaphatók. Kárpitosmunkát vál­lalok háznál és házon kívül. VI. kér. Zichy Jenő u. 33. Nagymező u. sarkán. Telefonhí­vó: 319—532. Beköltözhető nagyobb családi ház _ kedvez­ményes fizetési fel­tételek mellett eladó. Nagykőrös, Kossuth 9. Zephir kályha, gyé­kény-garnitúra, sző­lőprés, szőlőikád el­adó. Monor, Bocskay út 9. szám. Híradástechnikai Anyagok Gyára, Vác, Zrínyi utca 17. sz. felvételre keres Vác és Vác környéki jól képzett szerszámké­szítő lakatosokat. Je­lentkezni lehet: na­ponta 7-től 12 óráig a vállalat munkaügyi osztályán. ____________ E ladó házhely épület­tel együtt. Nagykőrös, Losonczi utca 38. sz. alatt,________ 3 db 90xl4i0-es spalet- tás ablak eladó. Nagykőrös, Losonczi u. 98. Fenyő tetőléc eladó. Nagykőrös IV., Bátho- ri utca 10. sz, alatt. Eladó ház m. kér. Szegfű utca 15. sz. alatt. Érdeklődni: Nagykőrös, Szegfű utca 19. sz. alatt. I. kér. Dózsa Gy. u. 1. szám alatt levő ház kerttel, vagy kert nélkül eladó. Nagy­kőrös, Dózsa Gy. u. 1. ______________________ E ladó kertes családi ház. Azonnal beköl­tözhető. Nagykőrös vn„ Sallai Imre út 44. sz. Érdeklődni le­het ugyanezen a cí­men. Eladó Árpád utca 25. számú ház fele része. Kovács Józsefné, Nagykőrös. da-toma. Magyarország váloga­tottja utolsó mérkőzésén Jugosz­lávia ellen játszott, és 58:46 í25:21) arányú győzelmet aratott. A ma­gyarok ezúttal mindkét félidőben a várt teljesítményt nyújtották, s győzelmükkel végeredményben megszerezték a torna harmadik helyét. A győztes egyébként Ro­mánia válogatottja lett. 1. Ikarus 3 2. Nagybátony 4 3. Sashalom 4 4. Vác 4 5. Baglyasalja 4 6. Petőfib. 3 7. KIS TE XT 4 8. Tehertaxi 4 9. Statisztika 4 10. Zagyvapálf. 4 11. Kartal 4 12. Hajógyár 13. Kis térén ve 14. Autótaxi 15. Dinamó 16. Chinoin Az Északi csoport további ered­ményei: Chinoin—Kisterenye 0:0, Statisztika—Ikarus 0:3. Petőfibá- nya—Tehertaxi 0:0, Baglyasalja— Hajógyár 3:2, Zagyvapálfalva— Autótaxi 3:1, Nagybátony—KIS- TEXT 1:0. Délkeleti csoport Ceglédi VSE—Martfűi MSE 3:1 (2:1) Cegléd, 800 néző. V: Puskás. Cegléd,- VSE: Hamza — Pákoz- di, Mednyánszky. Császár — Csontos. Oláh — Pintér, Kubinyi, Molnár. Nagy. Kovács. A hazai fölény a 4. és a 20. percben gólokká érett, a vendég­csapat a 30. percben szépített. A második félidőben hatalmas ira­mot diktált a Vasutas és támadá­saikat legtöbbször csak szabályta­lanul tudták akadályozni a mart­fűi védőik. Egy szabadrúgásból lőtte harmadik gólját a CVSE. G: Molnár (Z). Nagy. Jó: Ham­za, Oláh. Molnár. —Fehérvári — 1. Békéscsaba 5 3 2 ___ 18 : 7 8 2. Szolnok 5 3 1 1 7: 3 7 3. Cégi. VSE 5 3 1 1 8: 5 7 4. Törökszentm. 5 3 — 2 9: 7 6 5. Martfű 5 3 — 2 11:10 6 6. Mezőhegyes 5 2 2 1 9: 9 « 7. Jászb. Lehel 5 2 1 2 6: 4 3 8. Gyula 5 2 1 2 7: 5 5 9. Hódmezőv. 5 2 1 2 8:11 5 10. Makó 5 1 3 1 7:10 5 11. Szeg. Ép. 5 — 4 1 5: 5 4 12. Kecskemét 5 2 — 3 3: 5 4 13. Orosháza 5 2 — 3 7:12 4 14. Csongrád 5 1 1 3 5: 7 3 15. Jászb. V. 5 — 3 2 2: 5 3 16. Szarvas 5 1 — 4 2: 9 2 A Délkeleti csoport további eredményei: Orosháza—Jászberé­nyi Lehel 2:1, Jászberényi Va­sas—Makó 0:0, Szarvas—Hódme­zővásárhely 0:1, Mezőhegyes—Sze­gedi Építők 2:2, Békéscsaba— Csongrád 1:0, Szolnoki MTE— Törökszentmiklós 2:0. Kecskeméti TE—Gyula 1:0. Északközép csoport 1. Elektromos 4 2 2 ___ 10: 6 6 2. Tokod 4 3 — 1 7: 5 6 3. Traktorgyár 4 2 1 1 12: 5 5 4. m. k. TTVE 4 2 1 1 7: 5 5 5. Kerámia 4 1 3 4: 3 5 6—7. Izzó 3 2 — 1 7: 3 4 6—7. Pénzügy. 3 2 — 1 7: 3 4 8. Annavölgy 4 2 — 2 7: 6 4 9. SZTK 4 2 — 2 6: 7 4 10. Szentendre 4 2 — 2 7:10 4 11. Nyergesúif. 4 1 2 1 3:5 4 12. UFC 4 1 1 2 5: 7 3 13. Ercsi 4 — 2 2 7:10 2 14. Sárisáp 4 1 — 3 4: 7 2 15. Esztergom 4 — 2 2 3: 5 2 16. Pilisi B. 4 1 — 3 4:13 2 Traktorgyár—Sárisáp 3:0, An­navölgy—III. kér. TTVE 4:1. Ke­rámia—Esztergom őrök-r-Ercsi 2:1, 1:1. UFC­Pénzügy­-Elektromos 2:2. Nyerges újfalu—Izzó 1:0. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó a IX. kerület­ben 2 szoba, konyha, zárt veranda, speizből álló, közműves, prí­ma állapotban levő beköltözhető családi ház 90 000 Ft-ért. Ka­zinczy utcában 2 szo­ba, olda-lszoba, kony­ha és két kamrából álló részben beköl­tözhető családi ház 110 000 Ft-ért eladó. Újvároson beköltöz­hető 3 szoba, oldialszo- ba, konyha, sipeiz, kamra, zárt veranda és melléképületekből álló 180 öles. jó ál­lapotban levő családi ház 100 000 Ft-ért el­adó. A n. kerületben 1 szoba, konyhás, kis családi ház beköl­tözhetően 55 090 Ft- ért eladó. A Bajcsy Zsilinszky úton 2 szoba. oldialszoba, zárt veranda, kamrá­ból álló 200 öl telek­kel családi ház beköl­tözhetően 55 000 Ft­ért eladó. Jó állapot­ban levő 905 öl gvü- mölesös Cegléd belte­rületén megosztva is eladó. öl porta a VI. kerületben 18 000 ■Et-ért eladó. Érdek­lődni TriirgtTp'nk'ÖZVeff- tő Vállalat kirendelt­sége, Cegléd. Körösi u. 3. sz. alatt. Félfo- rrnriá« minden nan 9- től 16 őr^ic». c7omba- ton 9-től 12 óráig,. 120 basszusos Welt­meister tangóharmo­nika jókarban eladó 3000-ért. Cegléd IV. kér. Lázár Vilmos utca 1/a. szám. Volt Hordó utca. Különbejáratú be­költözhető fél ház és 3000 db vályog eladó. VII., Béla utca 23. Építkezéshez deszka eladó. Cegléd VII. kér. Kossuth Lajos utca 19. Kőrisfa utca 3. szá­mú ház eladó, azon­nal beköltözhető, két szoba, konyha, speiz, alsókonyha és garázs, baromfinevelésre al­kalmas. 62 ezerért. Használt boroshordók és 50 literes üvegek eladók, Török utca 2. alatt. __________________ E ladó jó állapotban levő kerékpár Liliom utca 1. szám, ugyanitt Bervát, vagy Panni robogót vennék.______ D éli út 29. számú ház eladó. Érdeklődni le­het 27. alatt._________ G yermeket vállalok, cím a Ceglédi Nyom­dában.__________ V ályog eladó. Akasz­tószél 5/a. ailatt. 600 db használt ETER­NIT pala eladó. Felház utca 19. Sürgősen eladó be­költözhető ház II. kér. Nyárfa utca 3. szám. 55 ezerért. Kifogástalan állapot­ban zöld Pannónia oldalkocsival eladó. II., Mező utca 15. Józanéletű, jólelkűT korrekt. megértő, nyugdíjas férfi hat­vanas kisnyugdíjas, vagy kisjövedelmű nővel házasságot köt­ne. írjanak „Köny- nyebb élet 23 533” jeligére, ceglédi hir­detőbe, Postafiók 36, öntött fürdőkád el­adó. Cegléd. Széche­nyi út 91. Ecser Fe­renc Jóforgalmú daráló és szecskavágóüzem el­adó. Iparengedéllyel átvehető. Cegléd. X., Hollós 15. alatt. Hirdessen a Pest megyei Hírlapban